ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - עמוד 9 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

עם היד הלב, כמה מכם קראו את הספר של המצלמה מכריכה לכריכה? זה היה חוסך הרבה שאלות בסיסיות (כמו נושא נעילת הפוקוס) והיה מגלה לכם טריקים שימושיים על המצלמה (כמו ההחזקה של ה-AEL במצב M). אין דבר יותר מועיל שאפשר לעשות לאחר קניית מסשן ארוך וממצה של RTFM. למען האמת, אני בד"כ עושה זאת *לפני* שאני קונה . לא פעם זה עזר לי לגלות שוברי-עסקה שלא הופיעו באף ביקורת על המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לקרוא הכל? זה סתם מתסכל.

לפעמים שאני לא מבין משהו, או שאני מגלה משהו חדש בתפריטים, אני לוקח את הספר לבצפר וקורא על זה.

אבל לקרוא את כל הספר? (אני רק עכשיו אמור לקבל את הספר בעברית, אני מקווה שזה יהיה נוח יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לדלג על החלקים שמתייחסים לתוכנות שמגיעות עם המצלמה ולאופציות שקשורות בהדפסה ישירות מהמצלמה, אבל את כל החלקים שמדברים על הפעלת המצלמה מתבקש לקרוא. התועלת הרבה יותר גדולה מהשעתיים~שלוש שדרושות לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני דוגל בזה בהרבה מוצרים. כשמצאתי פנאי התיישבתי עם המצלמה לידי ופשוט קראתי מההתחלה - וכל דבר שלא הייתי בטוח בו או שרציתי לבדוק אותו, ניסיתי מיד על המצלמה. כרגע אין לי זמן להמשיך, נעצרתי איפשהו באמצע החוברת, ואני דוחה שאלות שקשורות לזה עד סיום הקריאה. אני מניח שאני אעיר את הת'רד עוד השבוע או מקסימום שבוע הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה "צלמי מסיבות" שהם לא יותר מערסים קטנים שקנו "ניקון מקצועית משהו סוס אחי אתה מת" ומתלהבים מזה שהם יכולים לצלם בחורות שיכורות.

כמובן שפה ושם יש גם צלמים רציניים, שמצלמים במסיבות בתור תחביב לשעות הפנאי, אבל הם מעטים.

תחביב או עבודה במקרה שלי.. צריך כסף ועדיין לא השתחררתי, אחרי כמה עבודות אחרות ששחקתי את עצמי בהן גיליתי שאפשר ליצור הכנסה לא רעה מהתחום הזה..

וכן, אני נתקל בהמון ערסים / "צלמי צעצוע" כמו שאני קורא להם, שקונים ציוד ומתלהבים עליו ולא יודעים מה זה צמצם, מה זה תריס ומה החשיבות של עדשה איכותית...

עם היד הלב, כמה מכם קראו את הספר של המצלמה מכריכה לכריכה? זה היה חוסך הרבה שאלות בסיסיות (כמו נושא נעילת הפוקוס) והיה מגלה לכם טריקים שימושיים על המצלמה (כמו ההחזקה של ה-AEL במצב M). אין דבר יותר מועיל שאפשר לעשות לאחר קניית מסשן ארוך וממצה של RTFM. למען האמת, אני בד"כ עושה זאת *לפני* שאני קונה . לא פעם זה עזר לי לגלות שוברי-עסקה שלא הופיעו באף ביקורת על המצלמה.

אורן, הזכרת לי נשכחות, מהתקופה שעוד התייעצתי פה לפני שקניתי את הפוג'י ( לפני יותר מ3 שנים ) שכ"כ הרבה פעמים אמרתם לאנשים לקרוא את המדריך, אז זה הדבר הראשון שעשיתי איך שקיבלתי אותה... ועם הD80, באמת קראתי את רוב המדריך לפני שקיבלתי את המצלמה.. (:

זה חוסך המון שאלות ולפעמים מגלה דברים שלא ידעתם או חשבתם עליהם אפילו - תאמצו את זה - RTFM!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, כשאתה מצלם באירוע/מסיבה שאתה מקבל עליה כסף ואתה צריך לצלם אינסוף באיכות טובה, על איזה מוד אתה מצלם? אתה משחק עם ההגדרות לפני כל צילום וצילום, או שבמצבים כאלה זה פשוט על AUTO?

ועוד דבר לגבי צילום במקומות כאלה - לא צריך LV? לא חשוך מדי לפעמים מכדי להשתמש בעינית? (אני לא זוכר אם יש LV ב- D80, אבל בלי קשר..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משתמש בAV, ומשנה ISO לפי הצורך.

ודווקא לפי דעתי יותר נוח להשתמש בעינית מאשר בLV כשחשוך, בנוסף, אם כ"כ חשוך שאי אפשר לראות, הפלאש מאיר קצת כדי לפקס, אז אפשר לראות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה משתמש ב-M ואם אין לך מספיק ניסיון בשביל זה אז חבל, תצבור ניסיון ועד אז תעבוד במקצוע אחר...

ומתי לאחרונה ראית צלם אירועים משתמש ב-LV? :screwy:

מאוד נחרץ מצדך!

אתה משתמש במה שמתאים, גם הצלם הכי מנוסה ישתמש בכל מצבי MASP,

עם P הרבה צלמים משתמשים, גם צלמי אירועים, יש לך בו שליטה די טובה לתמנות רגילות וטובות, תרצה לעשות משהו אומנותי תעבור ל A או S תרצה שליטה ידנית לגמרי תעבור לM (ד"א אם אתה משתמש במדאור של המצלמה במצב M כדי לקבל חשיפה נכונה, אז תשתמש בP S או A כי זה אותו דבר). אני מוצא את עצמי לפעמים גם עושה שימוש בM בעיקר בעבודה עם אבל מצבי P A וS לפי דעתי נמצאים אצלי יותר בשימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מין הסתם שבאירועים אתה צריך לעבוד עם פלאש.

וכל המצבים מלבד M פשוט לא יודעים לעבוד איתו כמו שצריך - אף ואף מצב (לפחות מהניסיון שלי) לא יקבע לך תריס 1/8 בצילום עם .

אתה יודע כמה (מוצלחות מאוד) יש לי במצב הזה? מאות אם לא אלפים. שהיו יוצאות חשוכות לגמרי במצב P/whatever, כשהוא היה קובע תריס 1/50 או משהו בסגנון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצלמה תקבע מה שתגיד לה לקבוע,

אתה יכול להגיד לה גם שבעבודה עם שתתן לך תריס של 1 שניה במצב P S ו A.

שוב זה עניין של העדפה, יצאו לי המון מוצלחות בM והמון בשאר המצבים, לפעמים עדיף ככה ולפעמים ככה.

אבל אין שום הכרח שצלם "מקצוען" ישתמש תמיד במצב M, זאת קביעה לא נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שמהירות תריס מינמלית כאשר פועל היא לצורך הענין שמינית שניה.

והנה אתה יכול לעבוד עכשיו בA וS ולשחק עם פיצוי חשיפה.

אפשר גם M ואפשר הכל, ושוב אני אומר לך מניסיון די גדול שיש לי שלפעמים עדיף ככה ולפעמים אחרת ואיש באמונתו יחיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר שום צלם אירועים שמשתמש במצב שונה מM, בולשיט כל הסיפור הזה שP נותן לך תוצאות טובות - באור יום אולי.. אבל בתנאי מועדון? תוכיח...

בכל מקרה, אני מצלם על M מלא, חוץ מפוקוס, ומשתמש בעינית - זה הרבה יותר נוח מאשר להשתמש במסך ( ובD80 אין LV ) מהסיבה הפשוטה שהעין האנושית רואה הרבה יותר פרטים מאשר כל מסך LCD בכל איכות... לכן אם אני צריך לקמפז בחושך כמעט מוחלט מן הסתם שהעין שלי תראה הרבה יותר טוב דרך העדשה מאשר דרך מסך LCD...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה אתה יכול לעבוד עכשיו בA וS ולשחק עם פיצוי חשיפה.

אתה משווה הורדת מהירות תריס לפיצוי חשיפה? :nixweiss:

ואם אתה מצלם קבוצת אנשים וחייב צמצם סגור יותר, אבל המצלמה בוחרת דווקא לפתוח אותו עד הסוף?

אה לא חשוב, טעות שלי.. EV משפיע רק על מהירות תריס..

ועדיין, אין בזה ממש היגיון.

חוזר בי מתיקון הטעות, EV יכול להשפיע על שני הפרמטרים. אסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...