ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - עמוד 6 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נו, ואתה לא יכול לעשות את זה? :nixweiss:

* בלה בלה בלה לא חשוב *

לפי ה-EXIF של התמונה IMGP1041.JPG שלי (לפני שהוא התאפס), ה-shutter count עמד על 1352.

מכאן, שהיא הגיעה במצב של 311 לחיצות.

מצד שני, לפי התמונה IMGP0502.JPG זה עומד על 795, מה שמשאיר הפרש של 293 בלבד.

בקיצור - לא ממש אמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הסניו Eneloop יש ביקורות יותר טובות מה-ReCyko וממש קשה למצוא בפורומים תלונות מצד משתמשי K200D. הן עולות קצת יותר, אבל עדיין בתחום הסביר.

ב-60 וקצת שקלים לרביעיית Eneloop (כולל משלוח לארץ) אין טעם להשאר עם סוללות נחותות. לא קניתי עדיין בחנות הזו, אבל עם ביקורות קונים כל כך חיוביות ומחירים כאלה, כנראה שאקנה מהם בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אפשר להטעין אותן בכל מטען רגיל. אבל כמובן שכדי להאריך את החיים שלהן מומלץ מטען עם מעגל טעינה נפרד לכל סוללה (כמו ה-Maha או ה-La Crosse שנידונו בפורום בעבר הלא רחוק).

עריכה: המטען הזה נראה ממש מעולה בשביל $14. אם כי אולי צריך להוסיף מתאם לשקע ישראלי (פחות מדולר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד סוללות דומות ל-Eneloop בתכונות שלהן:

Sony CycleEnergy

Gsyuasa Enitime

יש סיבה להעדיף דווקא את ה-Eneloop?

נ.ב.

אם אתה נעול על ה-Eneloop, תקנה 2 חבילות של 2 סוללות AA במקום מה שהצעת (חבילה של 4 סוללות AA)

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19324

זה יוצא יותר זול בשני דולר ל-4 (שערה מחזיר מצווה, לא ככה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש המון המלצות על ה-Eneloop מצד משתמשי פנטקס, כך שאין טעם לדעתי להסתכן ולקחת אחרות, במיוחד כשהמחיר והקיבולת כל כך דומים.

מוזר שקנייה של 2 חבילות של 2 יוצאת יותר זולה. זה כבר מוריד את המחיר לאיזור ה-55 ש"ח לרביעיית . ממש שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תסתכל עוד פעם אתה יכול לחסוך עוד טיפה.. חבילה של 4 הצאת עולה 15 דולר ו-3 חבילות של 2 יחידות עולות 17.5..

אם תקח במקום 2 חבילות של 2, 3 אתה מקבל הנחה של עוד שני דולר.. או בסה"ך 75 שח ל-6 במקום 55 ל-4

רק בשביל הקטע, המחיר של חבילת 4 הוא בסביבות 68 שח.. ממש מוזר הקטע הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-K200D משתמשת ב-4 AA, ולכן אם כבר אז עדיף לקנות 8 (4 חבילות של 2). האמת שאם לא רוצים להשתמש בסוללות הליתיום החד-פעמיות שהגיעו כגיבוי עם המצלמה אז זה מתבקש - סט Eneloop אחד במצלמה, ועוד סט Eneloop אחד רזרבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הוא יעשה עם 6 סוללות?

ירגיש שהוא דפק את המערכת.. :smile1:

בגדול אני תמיד בעד ספייר.. גם אם זה רק 2 .

בגדול צריך 4 כדי לסגור מעגל אבל מספק רק 2 מלאות כל פעם - משמע גם 6 יעשו עבודה יותר טובה מ-4 במידה ואין תקציב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, עדיפות 4 . אם מערבבים טעונות וריקות זה רק מקצר את החיים שלהן. עדיף כבר לקנות 4 נטענות ולעבור לליתיום החד-פעמיות (שמגיעות עם המצלמה) ברגע שהנטענות מתרוקנות. בינתיים אפשר לחסוך את העוד 6.5 דולר שעולות שתי נוספות (מעבר ל-6 סוללות שעבורן לכאורה כן יש תקציב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבהיר כמה דברים:

http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-dslr-discussion/45346-k200d-battery-meter-problem.html

או מעלה תהיות נוספות, תלוי איך מסתכלים על זה..

אותי באופן אישי מאוד מעצבנת הידיעה שאני לא יכול להשתמש כמו שצריך בסוללות ה"רגילות", החדשות והיקרות שיש לי, ואני צריך לקנות עוד סוללות שבכלל לא נפוצות בארץ (בעוד שאותן סוללות היו עובדות יופי עם כל של חברה אחרת, כמו שהן עובדות יופי במכשירים אחרים אצלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל אם לקחת את הדברים בפרופורציה, אז בהוצאה של כ-100 ש"ח (לרביעיית Eneloop ומטען חכם) אתה מגיע למצב שבו נושא הסוללות נפתר לחלוטין. תסתכל על זה כאילו שבמקום לקנות ב-2600 ש"ח קנית ב-2700 ש"ח. זה כל כך נורא?

אגב, בסוללות האחרות תוכל להשתמש אם או כשתקנה חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע משתמש ב2700 של ג'יפי עם הפריקה המהירה :/

הם מחזיקות כמה מאות תמונות בלי , ונטענות אצלי כל שלושה ימים ככה לא אידיאלי אבל אם כל יציאת צילום היא רק לכמה שעות זה זניח

הם לא אידיאליות ובהחלט תהיה רכישה של טובות יותר בהמשך

אבל המצלמה לא עושה איתם בעיות והכל טוב לא רואה טעם לרוץ לקנות חדשות אם לחוצים בכסף

ראיתי שלחלק פה היו בעיות עם זה , משום מה לא נתקלתי

עריכה , קראתי בלינק את מהות הבעיה של פריקת הסוללות ונראה לי שהבנתי לא רע(בא מרקע של הנדסה)

זה פחות מפריע לי כי א.אני לא זורק אותם בארון לזמן ממושך ומקווה שיעבדו

ב.אני טוען אותם במטען איטי , ככה שהמתח התחלה שלהם תמיד מעל 1.19 וולט , מה שלא תמיד מתקבל במטען מהיר

אגב , המליצו שם גם את הג'י פי רסייקו , שאפשר לקנות בארץ בכל מקום , לא מומלץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...