צהל תוקף בעזה - עמוד 33 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צהל תוקף בעזה

stone cold

Recommended Posts

לחמאס יש מדינה לנהל. המדינה קרסה כלכלית, הם צריכים לשקם אלפי בתים ותשתיות מפה ועד להודעה חדשה, והדבר האחרון שכרגע הם צריכים זה נסיון מרד מצד האזרחים, ולכן הם יצאו בתעמולה ככל הניתן.

תמים זה טוב בשבילו הוא משווה את חמס ודרך התנהלותו למדינה שפויה.

הוא לא מבין שמה שהולך שם זה יותר גרוע משכונה,תוך שנה הם מקימים הכל כמו שהיה ואפילו יותר יפה.ישכנעו את העם המסכן שלהם שוב שהם צריכים וחייבים להיות בשלטון וזה מה שיהיה.וכל הדיבורים עכשיו שמעבר רפיח יהיה סגור זה בולשיט.

זה כמו אחרי מלחמת לבנון השניה שאמרו שניצחנו ועכשיו חיזבאללה רחוק מהגבול קילומטרים לעומת איפה שהוא היה לפני המלחמה.

והיום הוא יותר קרוב אלינו מאשר אי פעם.

בקיצור הכל בלוף,ומעצבן אותי לראות כמה אנשים תמימים ועיוורים שזה פשוט מדהים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 678
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דובי

השאלה שלי היא :

האם מבחינת תחשיב כלכלי גלובלי של נניח חשבון המילחמה ( 4 מיליארד שח' ) פלוס פעילות שוטפת של תיפקוד במסגרת נפילות קסאמים המערכת לא משתלמת ?

זאת אומרת , הירי הוא בעיה שאיננו יכולים לפתור בשלב זה ולכן אנחנו צריכים לחיות איתה , לכן צריכה לעשות חשבון של מהיא הדרך הזולה והיעילה ביותר לחיות עם הבעיה הזו של ירי טילים לכיוון , אז מה העלויות של המערכות השונות ? מפני שלזיכרוני הייתה האפשרות של הנוטילוס והיא ירדה מהפרק ( אני זוכר דיון נירחב בפורום ) ונותרנו עם כיפת ברזל ( שוב רק על פי זיכרוני ) .

אני עדיין חושב שירוט הטילים הוא פיתרון טוב יותר עבור מאשר מילחמה ו / או "צבע אדום " למינהו , ( אני בטוח שהאויבים ינסו למצוא פיתרונות אחרים לתקוף כמו פיגועים בחו"ל וכדומה ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיפת ברזל היא מערכת די משתלמת כלכלית. צריך לזכור שהיא כוללת מכ"ם איכונים מדויק שמחליט האם הרקטה מהווה איום או לא (בכל זאת בערך חצי נופלים בשטחים פתוחים) בנוסף יש אלמנט של הרתעה, קיומה של המערכת גורם לאירוגנים לחשוב פעמיים האם טיל שבסופו של דבר ייורט שווה את התגובה של .

חישובי העלות של עופרת יצוקה היו כמיליארד דולר לשבוע. זה כסף שבקלות משלם על כמה שנים טובות של הגנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי

השאלה שלי היא :

האם מבחינת תחשיב כלכלי גלובלי של נניח חשבון המילחמה ( 4 מיליארד שח' ) פלוס פעילות שוטפת של תיפקוד במסגרת נפילות קסאמים המערכת לא משתלמת ?

זאת אומרת , הירי הוא בעיה שאיננו יכולים לפתור בשלב זה ולכן אנחנו צריכים לחיות איתה , לכן צריכה לעשות חשבון של מהיא הדרך הזולה והיעילה ביותר לחיות עם הבעיה הזו של ירי טילים לכיוון , אז מה העלויות של המערכות השונות ? מפני שלזיכרוני הייתה האפשרות של הנוטילוס והיא ירדה מהפרק ( אני זוכר דיון נירחב בפורום ) ונותרנו עם כיפת ברזל ( שוב רק על פי זיכרוני ) .

אני עדיין חושב שירוט הטילים הוא פיתרון טוב יותר עבור מאשר מילחמה ו / או "צבע אדום " למינהו , ( אני בטוח שהאויבים ינסו למצוא פיתרונות אחרים לתקוף כמו פיגועים בחו"ל וכדומה ).

ולי נראה שמבחינת תחשיב כלכלי או אחר הירי זה דווקא דבר שאנחנו יכולים לפתור, אם הינו מגיבים כך לפני 8 "דין נצרים כדין תל אביב"

אז הערבים לא היו מגיעים ליכולות הללו והיו מוותרים בהתחשב בתגובה שלנו כי מה לעשות העולם בערבי מבין רק כוח.

כמו כן הינו חוסכים הון תועפות בעליות מיגון מיותרות.

מעבר לזה רק ראוי לציין שלא הכול אפשר לשכלל במחירון שלך, עיקר הנזק של הקסאמים הוא לא בחיי אדם אלא פגיעה פסיכולוגית

באנשים שנאלצים במשך שניים לחיות עם האזעקות הללו כל יום.

כיפת ברזל היא מערכת די משתלמת כלכלית. צריך לזכור שהיא כוללת מכ"ם איכונים מדויק שמחליט האם הרקטה מהווה איום או לא (בכל זאת בערך חצי נופלים בשטחים פתוחים) בנוסף יש אלמנט של הרתעה, קיומה של המערכת גורם לאירוגנים לחשוב פעמיים האם טיל שבסופו של דבר ייורט שווה את התגובה של .

חישובי העלות של עופרת יצוקה היו כמיליארד דולר לשבוע. זה כסף שבקלות משלם על כמה שנים טובות של הגנה.

יתכן ואני טועה אבל כיפת הברזל בכלל נותנת פיתרון בקושי לאשדוד לאשקלון וכו אבל לא לשדרות וישובים קו התפר.

מעבר לזה שטח הכיסוי שלך לא כזה גדול ויש צורך לרכוש מספר רב של מערכות כאלה בשביל לכסות את כל האזור

שהחמאס יכול להגיע עליו כבר כיום והרבה יותר בשביל לכסות את האזור שהחמאס יוכל להגיעה עליו מחר אם ניתן לו.

ועדין בסופו של דבר עדין מחיר התיפעול של כל המערכת הוא פי כמה וכמה גבוה יותר ממה שהחמאס משקיעה בכל חתיכת פח מעופפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיפת ברזל היא מערכת עם טווח יעיל של 1-70 ק"מ. הטיל משוגר ישירות למעלה, ויש לו יכולת ליירט מטרות שעוברות ממש מעליו אם הוא משוגר מספיק זמן לפני זה.

זה נותן פתרון מצוין גם לשדרות, כפר עזה, והמקומות שממש קרובים לגבול עם הרצועה.

בהתחשב בעובדה שהטווח הוא 70 ק"מ, ובעובדה שהסוללות זולות מאוד והמשגרים רב שימושיים, גם אם תצטרך 30 זה בכלל לא נורא ולא נזק כלכלי גדול.

הסוללות קטנות מאוד וניידות, אפשר לגרור אותן עם כל מסחרי גדול.

כל הנקודה במערכת היא לעשות אותה יעילה, זולה, מותאמת לפריסה מהירה, שתוכל לתת מענה גם למטחים, ושתהיה מוכנה לטעינה מהירה מחדש.

לגבי העלות- זה נכון שקסאמים עולים גרושים והטילים המיירטים עולים די הרבה, אבל תחשוב על זה ככה-

אתה עובר כל יום ברחוב, וזורק אבנים על אוטו של מישהו שאתה שונא.

יום אחד אתה עובר, ורואה שהוא הקים שם קיר מפרספקס עבה במיוחד. אתה תנסה לזרוק אבן, 2, 3, או יותר, אבל בסופו של דבר, אתה תבין שכבר לא תצליח לפגוע לו באוטו, ותתיאש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי העלות- זה נכון שקסאמים עולים גרושים והטילים המיירטים עולים די הרבה, אבל תחשוב על זה ככה-

יום אחד אתה עובר, ורואה שהוא הקים שם קיר מפרספקס עבה במיוחד. אתה תנסה לזרוק אבן, 2, 3, או יותר, אבל בסופו של דבר, אתה תבין שכבר לא תצליח לפגוע לו באוטו, ותתיאש.

רק שהדיפת אבן על ידי פרספקס זה לא עולה כסף ויירוט קסאם כן, והרבה(יחסית לעלות הקסאם )

וניתן להניח שהחיות אדם עם הIQ שואף ל0 שלהם יניחו שזה "פוגע משמעותית בכלכלת מדינת ישראל" וימשיכו לירות.

עד שנוותר ונעביר להם את השלטון :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להכניס את כל הצבא לעזה לעבור בית בית? לחטוף עשרות הרוגים ולהשבית את המדינה לשלושה חודשים שכולם יהיו במילואים?

לבטל את הסמסטר באוניברסיטאות ואת כל מקומות העבודה?

"וימלא הנער מורך לב... ויסומאו עיניו, עד אין הוא יבחין עוד בשמש הבהירה..."

החמאס הוא הסרטן, אכן, זו המחלה.

שדרות ועוטף עזה הן האיזור הנגוע שמושפע מאותה מחלה.

שוב נפלה טעות בידך!

הסרטן הוא החמאס, והאיזור הנגוע הוא רצועת עזה.

כרתת את הסרטן, וריפאת את האיזור הנגוע.

הירי הוא בעיה שאיננו יכולים לפתור בשלב זה ולכן אנחנו צריכים לחיות איתה , לכן צריכה לעשות חשבון של מהיא הדרך הזולה והיעילה ביותר לחיות עם הבעיה הזו של ירי טילים לכיוון , אז מה העלויות של המערכות השונות ? מפני שלזיכרוני הייתה האפשרות של הנוטילוס והיא ירדה מהפרק ( אני זוכר דיון נירחב בפורום ) ונותרנו עם כיפת ברזל ( שוב רק על פי זיכרוני ) .

טפל בשורש, ונפתרת מהבעיה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3D7

הבעיה היא לא רצועת עזה והם אינם חס וחלילה סרטן

הבעיה היא הקיום של בני אדם בכפיפה אחת

לצערי אנחנו עדיין חיים את ההיסטוריה ואני יכול די בביטחון לחשוב שאם לא היו העזתים , היה כבר מישהו אחר שעושה לנו בעיות ,

לכן אני יכול להגיד שהבעיה היא לא הבני אדם כאן או שם אלא הלך הרוח הרצחני המודגם יפה מאוד בנוסח ההודעה שלך , בדיוק כמו שכאן יש אנשים שבורחים אל הפיתרון הרצחני כי הם אינם רוצים ו / או יכולים לחשוב כיצד עלינו לדור בכפיפה אחת כלמור אנשים חיות בעלי חשיבה והמצאה לקויים כמו כן היתבוננות קלושה במציאות אשר קופצים ונסחפים אל הרעיון הקמאי של רציחת מה שמצטייר בעיניהם כיריב ובכך לחסוך לעצמם את הסבל הנורא של ........ לחשוב ולהסתכל .

כאשר אנשים יפסיקו לחשוב ( או יותר נכון יתחילו לחשוב בצורה חיובית ובונה ) מחשבות רצחניות משני צידיי הגבול אז אולי ....

שלא יהיה שום ספק יש זמן לעשות שלום ויש זמן להילחם - כעת זה הזמן להילחם , מפני שכניראה שני הצדדים לא סבלו מספיק כדי להתחיל לחשוב ( עם כל הצער אני מקווה שכעת העזתיים סבלו מספיק כדי להתחיל לחשוב )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה של העזתיים שהם כל הזמן עם המשפט הדתי שלהם (אללה וואכבר) מאמינים כבדים, והם לא יפסיקו להאמין שישראל תימחק כי זה מה שהחמאס גם מכניס להם לתודעה כל הזמן. שטיפות מוח כל היום, חיים על פי החוקים של חמאס.

אין מה לעשות בקטע הזה עד שחמאס יעלם, ואם חמאס לא יעלם, לא יהיה שקט מעזה.

רוב האנשים שם לא יודעים כלום בחיים חוץ מללכת לעבוד ולהביא אוכל לבית, הם חיים בצורה מחפירה כי חמאס וארגוני הטרור שם לוקחים לעצמו את כל הכסף שעזה מקבלת מתרומות וכל זה כדי לקנות עוד נשק, זה לא יפסק לעולם.

אז אנשים שחיים בצורה מחפירה שרואים את הישראלים חיים בצורה טובה יותר מן הסתם לא ירצו שלום עימנו, זה רק מחריף את המאבק והתמיכה שלהם בארגוני טרור. כמו כן גם איומים מצד החמאס על חיהם של אנשי עזה לא מוסיף אהדה כלפי ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב נפלה טעות בידך!

הסרטן הוא החמאס, והאיזור הנגוע הוא רצועת עזה.

כרתת את הסרטן, וריפאת את האיזור הנגוע.

או שתלמד או שתלמד להתנסח, אבל-

ששואלים אותך "איפה האיזור הנגוע" של אדם שחולה בסרטן אתה לא אומר "הגידול". במקרה שזה סרטן ריאות, אתה אומר "הריאה". במקרה שזה סרטן לב, אתה אומר "הלב" וכך הלאה וכך הלאה.

נכון לעכשיו, ה "מחלה" הזו משפיעה על איזור מסוים, הנגב המערבי. לפי הניסוח שלך, צריך לנטוש את האיזור.

לפי הכוונה שלך, צריך להשמיד את עזה או לעבור בית בית, בונקר בונקר, ולחפש כל אחד ואחד מהפעילים והתומכים של חמאס- ולחסל אותם.

בשני המקרים, מדובר בצעד בלתי אפשרי. תתעורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיפת ברזל היא מערכת עם טווח יעיל של 1-70 ק"מ. הטיל משוגר ישירות למעלה, ויש לו יכולת ליירט מטרות שעוברות ממש מעליו אם הוא משוגר מספיק זמן לפני זה.

בהתחשב בעובדה שהטווח הוא 70 ק"מ, ובעובדה שהסוללות זולות מאוד והמשגרים רב שימושיים, גם אם תצטרך 30 זה בכלל לא נורא ולא נזק כלכלי גדול.

אני אשמח לקישור מאיפה שאתה מביא את הנתונים, כי לפי מה שאני זוכר זה שטווח הפגיעה של הטילים הוא X-70 ק"מ X>1

זמן התגובה של המערכת זיהוי/התביתות/ירוט הוא הרבה יותר גבוה מ7 שניות שלוקח לקסאם לפגוע בשדרות

ודיברנו על עלות של 30 אלף לכל טייל בהשוואה לקסאם במאה שקל ... ( שלא נדבר על תחזוקה ותפעול שותף של נקודות שיגור/תחנות מכ"מ... )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת (וכמה שזה נשמעה הזוי ) אפשר לחסל את כל עזה אבל זה רק לחסל ולסבול את תגובות העולם אחר כך .

ולדעתי כיפת הברזל הזו היא מערכת לא יעילה (לפכות לא מבחינה כספית ) ולדעתי צריך לשקול לפתח מערכת בסגנון ה Trophy (מעיל הרוח ) שתיירוט את הקאסמים למיניהם באמצעות כלי מיתקדם ולא בעמצעות טיל שעולה 30 אלף דולר ליחידה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב בעובדה שהטווח הוא 70 ק"מ, ובעובדה שהסוללות זולות מאוד והמשגרים רב שימושיים, גם אם תצטרך 30 סוללות זה בכלל לא נורא ולא נזק כלכלי גדול.

הסוללות קטנות מאוד וניידות, אפשר לגרור אותן עם כל רכב מסחרי גדול.

כל הנקודה במערכת היא לעשות אותה יעילה, זולה, מותאמת לפריסה מהירה, שתוכל לתת מענה גם למטחים, ושתהיה מוכנה לטעינה מהירה מחדש.

שטויות, המערכת היחידה שצריכה להגן על שדרות זה אוגדת שריון.

הארופאים תמיד התנגדו למערכות יירוט טילים גם בשיא המלחמה הקרה לא בגלל שזה לא ישים, או לא כלכלי אלא בגלל שמערכת כזאתי תביא למרוץ חימוש מטורף. הם יידעו שהרוסים יפתחו טילים טובים יותר, והמערכת הזאת רק תגביר את המתח כיוון שהרוסים יידעו שלתקיפה שניה שלהם אין כמעט סיכוי לעבור אותה, אז הסיכוי לתקיפה ראשונה מהצד שלהם ותקיפה ראשונה הרבה יותר קשה ממצב רגיל רק יגדל.

לכל מערכת יש מגבלות, גם מערכות נ"מ המתקדמות בעולם לא יכולות ליירט יותר מכ4 מטרות באותו הזמן(לא משנה כמה הן יכולות לנתר), אז במקום 2 קסאמים הם יאגרו שבוע ויירו 20, 30, 40 זה לא משנה. שמירה על שלום בפני "אוייב" נעשת רק ע"י מאזן איימה תואם, מערכות הגנה לא עושות כלום חוץ מלגרום לאוייב לפתח מערכות טובות יותר, ולתקוף חזק יותר, שלא נדבר על זה שהלגטימציה שלנו להגיב אחרי זה תיהיה אפסית גם במקרה של פגיעות ישירות, שום מערכת לא תתן מענה ל100% מהקסאמים, בטח לא כשהם יגבירו את כמות הרקטות פר מטח פי כמה וכמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...