צהל תוקף בעזה - עמוד 36 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צהל תוקף בעזה

stone cold

Recommended Posts

למען האמת, אנשים כמוהו הקימו את המדינה. אנשים כמוך... ניסו להאבק בבריטים בצורה תוקפנית, שזכתה להרבה פחות אהדה בציבור היהודי (כלומר, היה לה חלק משמעותי בהקמת המדינה, אבל העובדה היא שהשמאלנים הסוציאליסטים הקימו את המדינה ועד 1977, כמעט 30 שנים, היו בשלטון).

אני מאוד מסופק בכך!

קיים הבדל בין הדור של מקימי המדינה לבין השמאלנים יפיי-הנפש כיום.

מלבד זאת, כשהרצל התעקש להקים את מדינת בארץ היו שאמרו שהוא הוזה ולא מציאותי ושעדיף ללכת על אוגנדה. לאנשים האלה התכוונתי!

מה שיקרה עכשיו הוא הקשחת עמדות מצד החמאס, מאחר שהם חייבים להראות הישג משמעותי. לא מספיק להמציא הפלת מסוקים וחיסולם של מאות חיילים ועשרות טנקים, הם צריכים קבלות בשטח, אז הם יתעקשו על שיחרור מספר רב ככל האפשר של רוצחים תמורת שליט. ומאחר שמדינת לא יכולה להרשות לעצמה לשחרר מאות מחבלים, שליט ישאר בשבי.

אני מקווה שאני אתבדה, אבל אני די בטוח שהשמאל יהיה מוכן לשלם כל מחיר תמורת שיחרורו של גלעד שליט.

כבר עכשיו התקשורת השמאלנית מכינה את הקרקע לשיחרור של אלפי מרצחים, ומביאה נשים שיגידו בטלוויזיה שהן מוכנות שמדינת תשחרר את הרוצחים של בעליהן ובניהן תמורת גלעד שליט.

מי נתן לאותן נשים את הזכות להרשות את שיחרור הרוצחים? מישהו טרח לשאול את דעתן של מאות ואלפי הנשים שילדיהן עתידים להירצח ע"י אותם רוצחים שישוחררו?

מה שיקרה עכשיו הוא הקשחת עמדות מצד החמאס, מאחר שהם חייבים להראות הישג משמעותי. לא מספיק להמציא הפלת מסוקים וחיסולם של מאות חיילים ועשרות טנקים, הם צריכים קבלות בשטח, אז הם יתעקשו על שיחרור מספר רב ככל האפשר של רוצחים תמורת שליט. ומאחר שמדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה לשחרר מאות מחבלים, שליט ישאר בשבי.

למה אתה כ"כ בטוח? בגלל שהאנשים שנמצאים בשלטון הם אנשים מאוד חכמים ונבונים שיודעים דברים שאנחנו לא יודעים? אז זהו, הם לא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 678
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל אני יותר מבטוח שהיו שיקולים רבים להפסקת המבצע

MONEY MONEY MONEY ....

עוד אחד מהדברים הגאונים במבצע הזה היה להתחיל אותו לפני שנה אזרחית חדשה, כך שהוא יתחלק יפה בין השנה החדשה

לשנה הישנה, להזכירכם לפי החוק במדינה מילואמניק שעושה 21 יום מילואים בשנה מקבל בונס של 2500שח

כך שבחישוב גס של 10000 אנשי מילואים * 2500שח כל אחד = חיסכון ב25 מליון שח רק בגלל התיזמון

זה אולי כסף קטן יחסית לשאר ההוצאות אבל עדין ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכל פצצה שאתה יורה עולה מיליון דולר, אם לא יותר, ואתה יורה עשרות-מאות ביום (אם לא יותר), ואני לא מדבר על פגזים של תותחים, דלק (לכלי הטיס, יבשה וים), בלאי של רכבים/טנקים/נגמשים/אניית/כל כלי מכני אחר, עלות הטיפול בפצועים וכו' וכו' וכו', 25 מיליון שקל זה זניח לחלוטין. ותאמין לי שזה שמדובר בסוף השנה האזרחית, הוא הדבר האחרון שיכריע אם לגייס מילואים או לא. אל תשכח שגם גיוס מילואים לפי הגדרה כמעט הוא נזק כלכלי בכל מקרה, אפילו אם אתה לא משלם להם שקל (בטווח הקרוב - פחות משכורת = פחות מיסים בד"כ, בטווח היותר רחוק - סטודנטים שזה יכול לגמור להם את הסמסטר).

חוץ מזה, עלות/תועלת במובן הפשוט ביותר של המילה, זה גם שיקול לגיטימי לחלוטין לדעתי. כשכל יום עולה לך מאות מילוני שקלים אם לא יותר, והתועלת שאתה מפיק מכך נמוכה, זה לא משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי כמה רחוק אתה הולך עם המצבע יא דפ"ר,אם היינו רוצים הייינו גם זורקים את כולם לים.

אם היינו רוצים וזה מה שהיינו צריכים לעשות לפי דעתי זה להשאר שם עד שאחרון אנשי החמס היה נכנע ואז לתת להם להתחנן מאיתנו לצאת מעזה והדרך היחידה שהיינו מסכימים לצאת זה רק בתמורה לשחרור גלעד שליט ושליטה על ציר פילדלפי.

אין לך מושג על מה אתה מדבר, את כל מה שאפשר להפציץ הפצצנו.

אתה רוצה לשלוט באופן מוחלט ברצועה על בסיס קבע ? יהיו לך מאות חיילים הרוגים וזה יעלה סכומים בלתי נתפסים.

גם ככה הכלכלה לא משהו, לא צריך הוצאות מיותרות ללא תועלת, ובטח שלא צריך מאות חיילים מתים.

אם צריך להיכנס שוב תמיד אפשר, אבל סתם להישאר שם זה מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כתבתי שלא התכוונתי, כתבתי שלא הבנת. כשאני אומר שטענה X שבה השתמשת שגויה, אני לא אומר שכל מה שאתה אומר שגוי, אני אומר ש- X שגוי. שים לב שציטטתי אך ורק משפט אחד מההודעה שלך בתגובה המקורית שלי, ורק אליו התייחסתי.

א. אתה מתבלבל ביני, מור, לבין דן (MiniMizer) - אנחנו אנשים שונים, אני את המבחן שלי בחדו"אות - כבר עשיתי :smile1:

ב. אז שוב, אתה דמגוג. אם אתה אומר - "הסכמתי עם הרעיון של מה שדן אמר, אבל לא עם הדוגמא" - תכתוב בבקשה - "אני מסכים עם הרעיון של מה שאתה אומר, אבל לא מסכים עם הטענה", ותפרט. העובדה שניסית להוציא אותו קטן, ונתפסת בקלקלתך ורק אז טרחת להגיד... אופס טעות, לא מאירה אותך באור טוב.

מלבד זאת, כשהרצל התעקש להקים את מדינת בארץ היו שאמרו שהוא הוזה ולא מציאותי ושעדיף ללכת על אוגנדה. לאנשים האלה התכוונתי!

דווקה הרצל היה זה שהביא את הרעיון של תוכנית אוגנדה לאישור הקונגרס הציוני ודחף לשלוח משלחת חקר לבדוק את השטח.

אבל אל תתן לעובדות ולהיסטוריה להפריע לך. הזוי.

וגם קצת יותר. 22 אלף בניינים משוטחים. 22 אלף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אתה מתבלבל ביני, מור, לבין דן (MiniMizer) - אנחנו אנשים שונים, אני את המבחן שלי בחדו"אות - כבר עשיתי :smile1:

ב. אז שוב, אתה דמגוג. אם אתה אומר - "הסכמתי עם הרעיון של מה שדן אמר, אבל לא עם הדוגמא" - תכתוב בבקשה - "אני מסכים עם הרעיון של מה שאתה אומר, אבל לא מסכים עם הטענה", ותפרט. העובדה שניסית להוציא אותו קטן, ונתפסת בקלקלתך ורק אז טרחת להגיד... אופס טעות, לא מאירה אותך באור טוב.

דווקה הרצל היה זה שהביא את הרעיון של תוכנית אוגנדה לאישור הקונגרס הציוני ודחף לשלוח משלחת חקר לבדוק את השטח.

22 אלף בניינים? בעזה?!

לא יודע מה המקורות שלך, אבל את חי בחתיכת סרט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה לשלוט באופן מוחלט ברצועה על בסיס קבע ? יהיו לך מאות חיילים הרוגים וזה יעלה סכומים בלתי נתפסים.

גם ככה הכלכלה לא משהו, לא צריך הוצאות מיותרות ללא תועלת, ובטח שלא צריך מאות חיילים מתים.

אם צריך להיכנס שוב תמיד אפשר, אבל סתם להישאר שם זה מיותר.

אז עדיף שלא היינו יוצאים למבצע הזה בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

22 אלף בניינים? בעזה?!

לא יודע מה המקורות שלך, אבל את חי בחתיכת סרט..

רביב דרוקר היום בחדשות 10, אבל יכול להיות שאני טועה מטעה במספר.

זה לא משנה - מה שאפשר היה להפציץ - הפציצו.

לא חסכו בתחמושת, מכל סוג, בעזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מור, אפילו אם זה "רק" 2000...

יותר מזה, הוא היה בערך היחיד שהסכים ותמך בתוכנית הזאת.

3d7, טיפ לעתיד, אפילו אם אתה רוצה להשתמש בעובדות היסטוריות כדי להוציא אותן מהקשרן, לפחות תדייק בפרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בורר את ההיסטוריה בצורה סלקטיבית!

הרצל הביא את תוכנית אוגנדה לאישור הקונגרס הציוני, לא במטרה להקים שם את מדינת , אלא רק לשלוח משלחת שתחקור את המקום.

שוב הכוונה לא היתה לקבל את תוכנית אוגנדה, אלא לא לדחות את הבריטים על הסף, וזאת על-מנת שלא לשרוף את הגשרים איתם אחרי שהם הכירו בתנועה הציונית - הישג חשוב לכשעצמו, לדעת הרצל.

זה הכל?! :o

האמת, אני לא קונה את המספר שלך. תנסה אולי 2000, וגם זה בהגזמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בורר את ההיסטוריה בצורה סלקטיבית!

הרצל הביא את תוכנית אוגנדה לאישור הקונגרס הציוני, לא במטרה להקים שם את מדינת ישראל, אלא רק לשלוח משלחת שתחקור את המקום.

שוב הכוונה לא היתה לקבל את תוכנית אוגנדה, אלא לא לדחות את הבריטים על הסף, וזאת על-מנת שלא לשרוף את הגשרים איתם אחרי שהם הכירו בתנועה הציונית - הישג חשוב לכשעצמו, לדעת הרצל.

אז לפחות תנסה להבין מה הוא ניסה לעשות שם.

הרצל היה מוכן כביכול לוותר כדי לנהל משא ומתן.

באותה מידה, הממשלה החליטה כביכול להפסיק את התקיפות ע"מ לנהל מו"מ.

זה די נוגד את הדעה שהבעת עד עכשיו..

בנוסף, אתה אמרת:

מלבד זאת, כשהרצל התעקש להקים את מדינת ישראל בארץ ישראל היו שאמרו שהוא הוזה ולא מציאותי ושעדיף ללכת על אוגנדה. לאנשים האלה התכוונתי!

קרא קצת את הערך בויקיפדיה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA_%D7%90%D7%95%D7%92%D7%A0%D7%93%D7%94

ותראה שהכוונה של הרצל בפירוש הייתה לתת לזה צ'אנס ובוא זמנית לנהל מו"מ על ארץ . במקרה הכי גרוע לא נקבל את א"י ולא את אוגנדה. כלומר, תומכיו ראו בתוכנית אוגנה כפיתרון זמני במקרה הרע, וכקרש קפיצה למו"מ במקרה הטוב. כמות האנשים שהיו בעד הקמת מדינה יהדית באוגנדה במקום בא"י, היא אפסית וזניחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...