דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 284 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ישו היה יהודי

לא סתם יהודי, אלא הנוצרים מאמינים שהוא המשיח היהודי אודותיו ניתנה הנבואה

בכל מקרה, רוני, הציטוט שהבאת מתוך השיחה שלך עם ארז באמת מקסים, הבעיה היא שפה בסופו של דבר באמת התווכחת (על פני עמודים רבים, והם עדיין קיימים פה ומוצגים כראיה) על נכונות תורת האבולוציה. אם בעיניך המדע מתאר רק "מה יש" ולא את "הרצוי או הרוחניות" - אז מה מפריע לך לקבל את התיאוריה המדעית המבוססת שהיא האבולוציה? מדוע אתה נאבק בה (ללא שום ידע מדעי אמיתי משלך, אלא בעזרת כל מיני אתרי החזרה-בתשובה וכדומה)? אם ממילא לא היה איכפת לך אם מוצאו של האדם מהקוף, ואם מוצאם של כל 2 יצורים חיים ביצור קדום כלשהו, ומקורם של כל החיים בצורת חיים אחת בסיסית ראשונית --- אז מדוע אתה מתווכח על כך? לטעון שהמדע והדת הם שני תחומים נפרדים לגמרי זה הרי שקר וכזב. סיפור בראשית, סיפור נח, אפילו סיפור יציאת מצרים הם דברים שעומדים בסתירה לא רק למדע אלא גם להיסטוריה. אז לטעון שהתנ"ך, או - היהדות בכלל - לא מנסה לטעון "מה יש" זו שטות גמורה.

האם הרב עובדיה טען, או לא טען - לאחרונה - שהשריפות בכרמל נגרמו כתצאה מחילול שבת? האם זה לא נסיון לתאר את ה-"מציאות"?

בדיוק ההפך - זה המדע שנמנע מלתאר דברים שקשורים למה שאתה קורא לו "רוחניות" או "מה רצוי" וכו' כי אלה דברים שאינם קשורים כלל למדע. אבל זו הדת - וספצפית - הדת היהודית, שמנסה לקבוע לא רק מה רצוי ומה "רוחני", אלא גם מה יש או מה היה - כלומר - מה ההיסטוריה, איך התחיל היקום, איך התחילו החיים, וכו' וכו' וכו'.... אלה טענות שעומדות בסתירה למדע.

זה שאתה מתכחש לזה או מנסה להתפתל הרחק משם בעזרת התחנפות לדוקטורים בביולוגיה: "דוקטור, נכון שהמדע והדת יכולים לחיות יחד בשלום ובאחווה?" ואז לבוא לפה ולהתווכח ולהסביר לנו מדוע "האבולוציה היא שטויות" או מדוע יש מה שאני זוכר שקראת לו "אבולוציוניסטים", וכו' וכו' -- כלומר - לבוא ולהתווכח על תורות מדעיות כשבעצם לך עצמך אין אפילו רק מדעי בסיסי, ואין שום הבנה של כובד משקלה של תורת האבולוציה והמקום שהיא תופסת במחקר הביולוגי ובמדע בכלל...

אז חסוך מאיתנו את ההתחסדות בבקשה. אם אתה רוצה לחזור בך - בבקשה.

אם אתה רוצה להעמיד פנים, גם לכך אתה רשאי, אבל אז אל תתפלא שאציב בפניך את מראת המציאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה לתקוף את הדת מבחינת מוסריות?

תגיד מאיפה בדיוק באו כל חוקי המוסר ?

האם הם נהגו מאיזה חכם סיני?

האם האנגלים ביססו אותם ?

אולי מוחמד לפני 1200 שנה?

או היה זה ישו "הגוי" לפני בערך 2000 שנה?

הקנאות הייתה הוואי חזק אז ונשארה עד היום. אלא שהיום ידוע שאין חזון נפרץ ואין נביא לכן כל אלו הטוענים לקנאות הם כתות ותו לא

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99_%D7%97%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%99

או שמא 4000 שנה אחורה זה לא מספיק לך בשביל לראות שיש דברים יותר עתיקים מהתנ"ך הזה שלך? (ואני בטוח שניתן למצוא גם דיווחים יותר עתיקים על חוקי מוסר)

ומתוך הערך בויקי:

חוקי חַמוּרָבִּי הינו קודקס החוקים הנרחב ביותר בין חוקי המזרח הקדמון, 282 חוקים החרוטים על אסטלה מאבן מהמאה השמונה עשרה לפני הספירה, (כחמש מאות שנה ויותר לפני שניתנה התורה על פי הכרונולוגיה המקראית).

ושוב, אתה מעוניין לחשוב שוב על השטויות שכתבת בנוגע לכך שחוקי המוסר של התורה קדמו לחוקים אחרים?

אנשים פשוט מפגרים ועיוורים מדי מכדי להבין שהיהדות (בדיוק כמו הנצרות והאיסלאם) היא פשוט התפתחות של דתות עובדות אלילים עתיקות יותר,

ובכלל, אם קוראים בקריאה ביקורתית את התנ"ך מבינים שגם חלקים מהתנ"ך נכתבו במקור עבור סביבה שיש בה יותר מאל אחד (לא סתם "אלוהים" זה צורת ריבוי של "אלוה")

וחוץ מזה, אם אני רוצה לתקוף את הדת מבחינה מוסרית זה יהיה מאוד קל.

כמו למשל לשאול איך בדיוק זה שכמה ילדים קיללו איזה נביא שהוא קירח מצדיק שיצאו דובים מהיער ויאכלו אותם.

אבל אתה יודע, אם אתה רוצה להאמין באלוהים ששוחט כמה ילדים שעשו מעשה לא יפה אז זאת בעיה שלך.

רק אל תבוא להתלונן כשאלוהים יעביר אותך דרך שבעה מדורי גיהנום בגלל שדרכת על נמלה כשהיית בן שלוש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Klayhamn

להתדיין למשל עם ארז וחברה ברמה שלו וכן בגישה המופלאה שלהם-זה שמים וארץ לעומת כאן.

אני לא למדתי זאת מאתרי חזרה בתשובה, הרי גם אתה בסך הכל קראת כמה ספרים ומאמרים -והדרך הזאת קרצה לך.

יש לך הרבה הרבה שגיאות שארז היה נותן לך :bash: .

הקטע של הצילום , בא להראות באמת שאין לי את הכוח להתחיל להסביר דברים פשוטים של כללי המדע, ושממלא אדם שרק מתריס -גם על זה יהיה לו מה לכתוב, על אף שבאמת לא בקיא .

אתן כמה נקודות להבהרה -רק בנושא אבולוציה. אם אני ארצה להתדיין ,יש לי היכן ,וברמה גבוה בלי שום התנצחויות והתרסות וכן אנשים עם תעודות.

כבר הצגתי את עמדתי

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=374350.3200

אז,בקצרה:

האבולוציה היא תורה שלמה, המשתמשת בהנחות רבות, ובנתונים רבים. יש בה חלקים שיסודם בהגיון, ויש חלקים שמסתמכים על מציאות בשטח, למשל מוטציה. הבעיה של האבולוציה היא שהיא עדיין אינה מספיקה להסברת מוצא החיים והתפתחותם, אבל אין זה מבטל את ההגיון או ...את הנתונים. פשוט כל זה לא מספיק בכדי להסביר, יש מכשולים אותם האבולוציה אינה יכולה לעקוף.

הסיבה המרכזית ליצאה נגדית לתורת האבולציה - שהבעיה היא לא עם האבולוציה, אלא עם תועמלנים שמציגים אותה כאילו היא מוכיחה שלא היתה בריאת העולם או בריאת החי והצומח. ויש רבים כאלו.

או מלשון הלינק :" כי מכיון שהאבולוציה מוצגת על ידי תועמלנים כתיאוריה מדעית קבילה, או אף מוכחת, וכסותרת את האמונה. יש את הזכות להפריך שקר זה."

[אין שום קשר בין אבולוציה למציאות הבורא. ]

כל ההקשר של ערבוב המדעים השימושיים לאבולוציה -שגוי.[מה שאתה השתמשת בזה רבות ]

האבולוציה לא מקדמת שום דבר את המדעים השימושיים. ליצור מכשירי חשמל וכדו' זה מביא הרבה תועלת, ולא קשור לאמונה באבולוציה או בבריאה אלא למדעים השימושיים.

אין ספק שכל דבר שהמחקר מוכיח הוא חשוב מאד, אבל המחקר לא הוכיח שהתרחשה אבולוציה,לאבולציה עדיין יש הרבה חורים והם מוצגים על ידי מדענים.

הנך לוקח את התאוריה ומפרש אותה למוכחת 100 אחוז - כאן הבעיה .

כל השאלות שלך בנושא דת הרבה יותר חסרות, לקחת פעם את עצמך ברצינות והשקעת לפחות בלדעת רק את הדברים הבסיסים .

בקשר לרב עובדיה. לא, זה לא קשור למציאות זה קשור ברוחניות ו'ללמה'. הרי ברור ששרפה מתחילה על ידי אדם -למשל סיגרה וכדו'.

"אין מגלגלין חובה אלא על ידי חייב" .זורק הסיגריה הוא האשם וזה על דעתו שלו, אך על דרך זה ה' מעניש בגלל סיבות שלו 'למה' .

כל טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האבולוציה לא מקדמת שום דבר את המדעים השימושיים. ליצור מכשירי חשמל וכדו' זה מביא הרבה תועלת, ולא קשור לאמונה באבולוציה או בבריאה אלא למדעים השימושיים.

אתה פשוט מטומטם. כלומר, או שאתה מטומטם ובור לחלוטין או שאתה שקרן מוחלט.

האבולוציה לא מקדמת את המדעים השימושיים? על מה לעזאזל אתה מדבר?

איך נראה לך התפתחו כלבים (שמשמשים בני אדם כבר אלפי שנים) מתוך הזאבים?

על ידי רבייה סלקטיבית באמצעות התערבות יד אדם (כלומר - אבולוציה, פשוט מכוונת על ידי בני אדם)

ומתי פעם אחרונה ראית פרה בטבע? או תרנגול? גם הם באו מתוך זני "פרא" שבויתו (כלומר, עברו תהליך אבולוציוני מכוון על ידי האדם).

ומה עם החיטה שאתה אוכל היום? ראית פעם חיטה כזאת גדלה פרא בטבע? כמובן שלא, הרי כל החיטה שממנה אנחנו מייצרים

מזון היא "מלאכותית" לחלוטין וקיימת או כתוצאה מרבייה סלקטיבית (שוב - אבולוציה מכוונת יד אדם) או כתוצאה משינויים גנטיים במעבדה (ושוב, אבולוציה מכוונת יד אדם)

אתה רוצה לדבר על דברים לא שימושיים? בבקשה.

במשך אלפי שנים ההתקדמות הטכנולוגית של בני האדם נבלמה או התקדמה לאיטה בגלל התנגדות הממסד הדתי.

ומה אתה יודע, בחמש מאות השנים מאז תקופת הרנסנס שבני האדם התחילו להשיל מעצמם את עול הדת ההתקדמות

הטכנולוגית מניעה את המין האנושי בקצב שלא היה כמוהו בהיסטוריה.

ולראייה:

darkages.gif

כמו שאמרתי, הדת היא הבעיה והגורם הלא שימושי כאן, לא האבולוציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על המאמץ שלך ברוס לי , עדיף תשקיע בדברים המדהימים האלה :):

אני לא מבין אותך, אתה מביא לי בו אני מדגים את הביצועים שלי, שהם ברמה גבוהה ועוד אומר לי להשקיע? :silly:

לגבי חמורבי אני לא מבין איך בכלל אתם יכולים להגיד שהוא קדם לתנך(מבחינת חוקים )? מה יש להשוות את החוקים שלו שהם הגיון פשוט של נקמה

שכל ילד בן שתיים מאותה תקופה יכל לכתוב לחוקים של התנ"ך. החידוש היחיד של חמורבי שאפשר אולי לשייך לו היא החקיקה.

בתור מלך הוא היה צריך לדאוג לסדר בממלכה וסדר נכפה בכח ותמצית החוקים שלו היא עין תחת עין .

את החוקים האלה הוא כותב על סלע(כדי שלא יבואו ונדליסטים ויציירו על זה גרפיטי :P) ככל הנראה למען יראו כולם ויראו- יש שליט ויש שררה אז תזהרו.

להשוות את החוקים האלה עם החוקים של התנ"ך זה כמו לומר שישו כתב חוקים חדשים :smile1:או שמוחמד כתב חוקים עוד יותר חדשים ויותר מתקדמים :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הקטע במדע זה שהוא לא מתיימר להציג אמת אבסולוטית אלא לתאר את המציאות בצורה הטובה ביותר. ככל שהמדע מתקדם ככה הוא מתקרב יותר לאמת האבסולוטית. אגב, הבריאתנים הם אלה שתוקפים את האבולוציה משחר קיומה, אנשים שמייחצנים את האבולוציה והאתאיזם כדוגמת ריצ'רד דוקינס בסה"כ קמו כדי להשיב מלחמה.

מה שהמטיפים הדתיים אומרים זה שהידע שלנו על האבולוציה הוא לא שלם(הם עושים בערך אותו הדבר לגבי שיטות התיארוך) ולכן לא צריך לקבל אותה כתאוריה מחייבת, קורץ מאוד למאמינים אבל בפועל אם הבריאה הייתה אמת מוחלטת אז התיאורית המדעיות היו צריכות עם הזמן להתקרב עליה, אלא שזה לא קורה וגם לא יקרה כי לבריאה אין שום סיכוי מול אבולוציה.

בכלל, אנשים חזקים באמונתם לא מפחדים מסטירות בין תורה ומדע

אפשר לראות את זה כאן

וכאן http://www.haayal.co.il/thread?rep=9155

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין אותך, אתה מביא לי בו אני מדגים את הביצועים שלי, שהם ברמה גבוהה ועוד אומר לי להשקיע? :silly:

לגבי חמורבי אני לא מבין איך בכלל אתם יכולים להגיד שהוא קדם לתנך(מבחינת חוקים )? מה יש להשוות את החוקים שלו שהם הגיון פשוט של נקמה

שכל ילד בן שתיים מאותה תקופה יכל לכתוב לחוקים של התנ"ך. החידוש היחיד של חמורבי שאפשר אולי לשייך לו היא החקיקה.

בתור מלך הוא היה צריך לדאוג לסדר בממלכה וסדר נכפה בכח ותמצית החוקים שלו היא עין תחת עין .

את החוקים האלה הוא כותב על סלע(כדי שלא יבואו ונדליסטים ויציירו על זה גרפיטי :P) ככל הנראה למען יראו כולם ויראו- יש שליט ויש שררה אז תזהרו.

להשוות את החוקים האלה עם החוקים של התנ"ך זה כמו לומר שישו כתב חוקים חדשים :smile1:או שמוחמד כתב חוקים עוד יותר חדשים ויותר מתקדמים :facepalm:

כמה שטויות רשמת ללא טיעון אחד מוצק.

חלק לא קטן מחוקי חמורבי "איכשהו" מצאו את דרכם גם ליהדות וליהדות המודרנית.

בסופו של דבר, זה טיפשי לומר שהמוסר הגיע מ"אלוהים", כי אם אלוהים הוא פרי דמיונו של האדם,

מן הסתם שכך גם המוסר.

רק שלמוסר יש מקום בחברה מתוקנת בכדי שנוכל לחיות אחד עם השני בשלווה ונחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו. בדיוק כמו רוני - או שאתה טיפש ובור (ומסרב ללמוד, שזה אפילו יותר גרוע) או שאתה שקרן.

מתוך ויקי, בערך על חוקי חמורבי:

חוקי חמורבי מכילים התייחסות רחבה לתחומי החיים השונים. לעתים ניכר דמיון לחוקי התורה ולעתים יש שוני גדול במוסר שמשקפים החוקים, כמו הענישה החמורה והלא פרופורציונית לחטאי האנשים. גם בולט ההבדל שבין המעמדות, בעוד שחוקי התורה מתעלמים מהם, והרבה יותר שוויוניים.

הבדל אחד עקרוני בין שני החוקים, שבעוד שחוקי חמורבי היו ברובם חוקים שבין אדם לחברו, חוקי התורה היו חוקים מעורבים, שבהם ציווים בין בני אדם וגם בין בני אדם לאל, כמו למשל איסור על עבודת אלילים או שבת

כלומר - בדיוק כמו חוקי התורה, חוקי חמורבי מתייחסים לעניינים מוסרים בין בני האדם.

ההבדל העיקרי הוא שחוקי חמורבי לא מתעסקים בשטויות דתיות הזויות כמו שיש בתורה.

אז בעצם, מה חסר בדיוק מחוקי חמורבי בשביל לאפשר קיום של חברה אנושית חילונית מתוקנת? ובכן, שום דבר.

ושוב, חוקי חמורבי קדמו למתן התורה (אם נאמין למה שכתוב בתנ"ך)

אז תזכירו לי שוב, אם יש כבר חוקי מוסר שחשבו עליהם לפני התורה, למה לעזאזל אני צריך את התנ"ך הזה (מלבד ריפוד לכלוב של התוכי, כמובן)?

אהה, ומה עם קצת התייחסות לזה:

וחוץ מזה, אם אני רוצה לתקוף את הדת מבחינה מוסרית זה יהיה מאוד קל.

כמו למשל לשאול איך בדיוק זה שכמה ילדים קיללו איזה נביא שהוא קירח מצדיק שיצאו דובים מהיער ויאכלו אותם.

אבל אתה יודע, אם אתה רוצה להאמין באלוהים ששוחט כמה ילדים שעשו מעשה לא יפה אז זאת בעיה שלך.

רק אל תבוא להתלונן כשאלוהים יעביר אותך דרך שבעה מדורי גיהנום בגלל שדרכת על נמלה כשהיית בן שלוש...

או שכמו כל טרול מצוי, גם אתה מתחיל דיונים שאין לך מושג וחצי מושג בהם רק בשביל להתעלם משאלות קשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין אותך' date=' אתה מביא לי בו אני מדגים את הביצועים שלי, שהם ברמה גבוהה ועוד אומר לי להשקיע? :silly:

[/quote']

:lol:

כן, אבל רוצים עוד דברים מדהימים כאלה.

אתן בשבילך כמה דברים בכדי שתצחק קצת.

זה על החבר שקורא לך שקרן וגם לי.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=478770.msg4094316#msg4094316

זה על הנביא.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=374350.3260;wap2

בסך הכל הוא מצטט מאתרי כפירה בלי ללמוד את הפסוקים עצמם ודקדוק המילים.

כמו כן אני לא רואה בעיה אם יודעים 100 אחוז מה יהיה עתידו של האדם [וזה רק על ידי הבורא ] למשל בזמנו שהיטלר היה ילד - כן להרוג אותו וכך יוצא שלא היית רציחה של 6 מיליון יהודים וכו'.. אותו דבר סטלין וכו'.

חמורבי :

היה מלך בבל בין השנים 1792-1750 לפנה``ס הנוצרית, שזה בערך תקופת אברהם אבינו [ דבר נוסף שאפשר להעלות כהשערה ,על פי הנאמר במדרש, שאברהם אבינו התקבל למלך על כל עמי הארץ,והם הכתירו אותו לשופט עליהם. כמו כן מובא שאברהם אבינו קיים את כל התורה גם קודם נתינתה ביודעו אותה על פי דעתו הרחבה ונבואה, בכל אופן בהמשך על נח. ]. נמצאה אבן שעליה חקוקים חוקים מתקופת ממלכתו, שמכונים חוקי חמורבי.

הדמיון בין חוקי חמורבי למצוות התורה, הוא במעט חוקים העוסקים בבין אדם לחברו וגם בזה לא דמיון מוחלט, אלא בצורת הענישה, כמו גבי המכה את עין חברו או את עבד חברו וכדומה.

ישנם חוקים קדומים יותר מבבל המכונים חוקי אשנונה שגם בהם כתובים בין השאר מעט חוקים הדומים בסגנונם לחוקי התורה כגון בעניני הכאה, ועניני גירושין.

אין כאן שאלה, מכיון שהעמים הקדומים בני נח נצטוו אחרי המבול על ידי נח בשבע מצוות האוניברסליות , ובין הדברים נצטוו על עשיית צדק ומשפט.

מה נשאר מחמורבי?

מצבת אבן אחת. זה כל מה שנשאר ממנו, וגם זה ב"מזל גדול מאוד"!

וזאת כאשר חמורבי היה מלך בכל בבל.

התורה ניתנה כספר הדרכה המביט על כל ערכי המוסר ,שהשפיע על כל תפיסת העולם .אפילו היוונים לא חשבו עליהם או שהיו מבינים אותם- בזמנם .

ישנו מוסר באדם,המוסר הוא רגש בסיסי שהאדם נולד עמו,הבעיה היא שאין ערכי מוסר מוחלטים, אין לאדם יכולת לקבוע גבולות למוסר, אין לאדם יכולת להכריע במקרה של התנגשות ערכים. וכן, אין מה שיכריח את האדם לציית לצו מצפונו, הוא יכול לציית לו,ויכול להתעלם ממנו. האלוקים דורש מן האדם לציית לצו המצפון, וקובע כללים מוחלטים, גבולות למוסר,וכללים במקרה של התנגשות ערכים.

ברוס לי ,אל תדון לעולם עם אדם המזלזל בך או בהשקפותייך.

.........

עריכה:

אני רואה אתה מנותק [ ברוס ] .כמה הוספות בהקשר להודעה הבאה שלו [שים לב - אין לו מה להשיב ,אלא רק לדברים שוליים, כמו אבן שנשאר או עוד כמה כתובות. ]

הודעה אחרי דברי 'שניצל'

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=374350.3265;wap2

בני האדם עושים את הזוועות על דעת עצמם -כמו היטלר, הבורא רק לא מתערב לפעמים - כפי שכתב בתורה [אלה העונשים ] .

"ואם בחוקותי תמאסו... לבלתי עשות את כל מצוותי, להפרכם את בריתי... והפקדתי עליכם בהלה... וניגפתם לפני אויביכם... והבאתי עליכם חרב נוקמת... העידותי בכם היום את השמים ואת הארץ כי אבוד תאבדון מהר מעל הארץ, אשר אתם עוברים את הירדן שמה לרישתה... לא תאריכון ימים עליה, הישמד תישמדון... והפיץ ה' אתכם בעמים ונשארתם מתי מספר בגויים... ואתכם אזרה בגויים"... - וכך קרה, עם עשה הרע בעיני ה', 2 בתי המקדש חרבו והמוני בני הושמדו וחלקם יצאו לגלות.

..."ואנכי הסתר אסתיר פני ביום ההוא... [בשואה? באינקויזיציה? בפרעות?...], "וידעת עם לבביך כי כאשר ייסר איש את בנו, ה' אלקיך מייסרך..."

והשימותי את הארץ ושממו עליה אוייביכם היושבים בה, והיתה ארצכם שממה ועריכם יהיו חורבה..." - וכך היה, כל השנים אחרי חורבן בית שני, הארץ עברה מיד ליד, משלטון לשלטון ונשארה תמיד שוממה, עד קום המדינה ב –1948. "בצר לך ומצאוך כל הדברים האלה באחרית הימים, ושבת עד ה' אלקיך ושמעת בקולו... ושב ה' אלקיך את שבותך וריחמך ושב וקיבצך מכל העמים אשר הפיצך ה' אלקיך שמה"... אנו רואים שדברי התורה אשר ניתנה לעם לפני יותר מ-3,000 שנה, התקיימו, והקב''ה קיבץ [וממשיך לקבץ] אותנו מכל העמים והשיבנו לארץ , לאחר 2000 שנות גלות.

בקשר לנביא, אם מדקדקים בטקסט , הם לא היו ילדים.

בקיצר ,יש כאן אדם שלא מעוניין בכלל לקרוא.

הדברים הללו מאתרי כפירה כבר נדושו.

הבורא אינו מוגבל לזמן כמו בני האדם, הוא נמצא בכל מקום ובכל זמן, ולכן ידיעתו אינה סותרת את הבחירה החופשית - כי הוא צופה בך גם בעבר וגם בעתיד, ואלו תמיד הבחירות שאתה בוחר לבצע.

הענישה היא שונה מאדם לאדם, באיזה חינוך גדל האדם,כמה הזדמנויות קיבל להכיר את הבורא וכו'..

הכל נמדד.

אבא שאומר לבנו אם תתנהג רע תקבל ככה וככה ואם תתנהג יפה אז תקבל כך, הילד בחור מה לעשות על דעתו שלו.

אז כאן זה אותו דבר , לאדם יש את הבחירה.

אם האדם היה כמו -לא היה ניתן לתת לו שכר/עונש - כי הרובוט פועל על ידי פקודות מראש, אין לו בחירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, ביג פאקינג דיל.

אז פעם אחת אמרתי איזה שטות בנוגע לחוק גודווין ולא עמדתי בסטנדרטים האלה בעצמי.

אז מה?

זה על הנביא.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=374350.3260;wap2

בסך הכל הוא מצטט מאתרי כפירה בלי ללמוד את הפסוקים עצמם ודקדוק המילים.

כמו כן אני לא רואה בעיה אם יודעים 100 אחוז מה יהיה עתידו של האדם [וזה רק על ידי הבורא ] למשל בזמנו שהיטלר היה ילד - כן להרוג אותו וכך יוצא שלא היית רציחה של 6 מיליון יהודים וכו'.. אותו דבר סטלין וכו'.

חמורבי :

היה מלך בבל בין השנים 1792-1750 לפנה``ס הנוצרית, שזה בערך תקופת אברהם אבינו [ דבר נוסף שאפשר להעלות כהשערה ,על פי הנאמר במדרש, שאברהם אבינו התקבל למלך על כל עמי הארץ,והם הכתירו אותו לשופט עליהם. כמו כן מובא שאברהם אבינו קיים את כל התורה גם קודם נתינתה ביודעו אותה על פי דעתו הרחבה ונבואה, בכל אופן בהמשך על נח. ]. נמצאה אבן שעליה חקוקים חוקים מתקופת ממלכתו, שמכונים חוקי חמורבי.

הדמיון בין חוקי חמורבי למצוות התורה, הוא במעט חוקים העוסקים בבין אדם לחברו וגם בזה לא דמיון מוחלט, אלא בצורת הענישה, כמו גבי המכה את עין חברו או את עבד חברו וכדומה.

ישנם חוקים קדומים יותר מבבל המכונים חוקי אשנונה שגם בהם כתובים בין השאר מעט חוקים הדומים בסגנונם לחוקי התורה כגון בעניני הכאה, ועניני גירושין.

אין כאן שאלה, מכיון שהעמים הקדומים בני נח נצטוו אחרי המבול על ידי נח בשבע מצוות האוניברסליות , ובין הדברים נצטוו על עשיית צדק ומשפט.

מה נשאר מחמורבי?

מצבת אבן אחת. זה כל מה שנשאר ממנו, וגם זה ב"מזל גדול מאוד"!

וזאת כאשר חמורבי היה מלך בכל בבל.

ובנוגע לנביא, בוא נראה מה שניצל כתב על מה שאתה כתבת:

רוני, קראת בכלל את ההודעה של infer73 שאתה מגיב עליה? בשום מקום הוא לא טען שאלישע רצח את הנערים.

מי שרצח את הילדים זה אלוהים (באמצעות הדובים), ולכן הוא הבן זונה המגעיל שאחראי לזה.

ואני בטוח שאתה ממש תאהב את אלוהים כשהוא יירצח את כל בני משפחתך בתאי גזים בגלל חטאים עתידיים שלהם...

אהה רגע, הוא כבר עשה את זה לפני 60 שנה. ממש בחור נחמד האלוהים הזה שלך, יש לו אולי בשביל שאני אהיה חבר שלו גם? :kopfpatsch:

ובנוגע לחוקי חמורבי והטענה שכל מה שנשאר מהם זה רק סלע אחד (מתוך הערך בויקי):

בזמנו היו כנראה 5 טורים נוספים אשר נמחקו על ידי המל העילמי שֻתְּרְךְּ-נַחֻנְתֶּ‏ כדי לאפשר את חקיקת שמו. שורות אלה שוחזרו מהעתקים אחרים של החוקים שנמצאו במקומות אחרים בבבל ואשור

כלומר, להגיד שכל מה שנשאר זה אבן אחת בלבד זה שקר/טעות מוחלטת (מחק את המיותר)

עריכה:

חוץ מזה, אישית יש לי קצת בעיה עם יישות אלוהית שמחליטה לרצוח ילדים קטנים כי בעתיד הם יעשו מעשים רעים.

כלומר, מצד אחד אתה לא נותן לבני אדם בחירה חופשית (כי אם אתה יודע מה הם יעשו זה אומר שאין להם בחירה חופשית)

ומצד שני אתה מעניש אותם על כך שהם מתנהגים רע, כאשר לא נתת להם הזדמנות להתנהג יפה.

רק לי זה נראה כמו פאשלה לוגית רצינית להחריד? (כמובן שלדתיים זה לא יראה ככה כי להם איכשהו יש הדחקה של כל חוקי הלוגיקה ברגע שמגיעים לתנ"ך).

וכמובן, דבר נוסף וחשוב מעין כמוהו - בשום מקום בתנ"ך לא כתוב שהילדים האלה נענשו בגלל חטאים עתידיים.

כל הפירושים הללו הם בדיוק זה - פירושים מאוחרים וחיצוניים לתנ"ך שנכתבו על ידי בני אנוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יורשה לי, חזרתי לא מזמן מהמזרח, מה שראיתי שם זה המון פסלים וציורים ו"עבודה זרה" (מה שלא הפריע לחבדניקים לעשן צ'ילום).

ואתם יודעים? שנכנסים לזה מגלים שהם בעצמם מאמינים באל אחד עם הרבה התגשמויות, לא שונה משלנו בכלל... בהמון רמות...

רוצים לשמוע משהו מפתיע? שכחתי כמה פעמים דברים שלי מחוץ לחדר שלי בלילה, בכפרים עניים שחבל על הזמן, אתם יודעים מה גיליתי בבוקר? שהם מסודרים על השולחן מחוץ לחדר, לעומת זאת ראיתי לא מעט ישראלים שלוקחים דברים שלא שלהם... אז למה אנשים שאין להם שום קשר לתורה שלנו או למיטוסים שלנו

מכבדים את האחר בלי לדעת אפילו מה כתוב אצלינו? כנראה שחוקי חמורבי שרדו לפחות בחלקם... לא רק על מצבה מאבן, גם ברב המכר הכי גדול בעולם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יורשה לי, חזרתי לא מזמן מהמזרח, מה שראיתי שם זה המון פסלים וציורים ו"עבודה זרה" (מה שלא הפריע לחבדניקים לעשן צ'ילום).

ואתם יודעים? שנכנסים לזה מגלים שהם בעצמם מאמינים באל אחד עם הרבה התגשמויות, לא שונה משלנו בכלל... בהמון רמות...

רוצים לשמוע משהו מפתיע? שכחתי כמה פעמים דברים שלי מחוץ לחדר שלי בלילה, בכפרים עניים שחבל על הזמן, אתם יודעים מה גיליתי בבוקר? שהם מסודרים על השולחן מחוץ לחדר, לעומת זאת ראיתי לא מעט ישראלים שלוקחים דברים שלא שלהם... אז למה אנשים שאין להם שום קשר לתורה שלנו או למיטוסים שלנו

מכבדים את האחר בלי לדעת אפילו מה כתוב אצלינו? כנראה שחוקי חמורבי שרדו לפחות בחלקם... לא רק על מצבה מאבן, גם ברב המכר הכי גדול בעולם...

משום שדתות המזרח מתמקדות יותר בסבל האנושי בעולם הזה ובדרכים לצמצם אותו ככל האפשר ופחות בחובת האמונה בספרי קודש וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון בחלקו, מה שאתה מתאר זה יותר בודהיזם מהינדי, הינדים מאמינים שהגילגול הבא שלך תלוי במה שעשית בחיים האלה,

אם חיית חיים חיוביים לך ולסביבה שלך אז יהיה לך גילגול טוב, אם לא... בקרמה שלך... שזה יפה לדעתי, זה עדיין שכר ועונש אבל בלי כל מיני

אינפרנואים של דאנטה, גם מזכיר את התיקון המפורסם של היהדות (שנראה שהגיע ממקור הינדי כי אין ביהדות גילגול נשמות, אפילו קדיש לא מדבר על המת או על עילויי נישמתו, הוא רק מפאר את אלוהים מפלל למשיח ומהדר את אלה שלומדים תורה... אין שום דרך לדעת שזו תפילת מתים בכלל...)

ואתה טועה שאתה אומר שהם לא מתמקדים בחובת האמונה, לכל הינדי יש מקדש קטן בבית לפחות לגאנפאטי (גאנש), הוא האחראי על סילוק מכשולים ועל הכניסה לעולם הרוחני, הם אנשים דתיים ומאמינים מאוד...

איזה כיף למצא דברים שאתה מחפש...http://www.youtube.com/watch?v=XpkIKbfjE8o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...