דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 279 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

הצד של ההסתכלות שלך כל כך צר. הם לא בגדר רשעים . ומה קשור המדרש למה שכתבתי [שציטטת אותי באופן חלקי ].

כמו שאתה מצטט אותי באופן חלקי כך אתה עושה עם כל הציטוטים שלך ומערבב דברים לא כשורה.

שוב חז"ל קבעו לא להשיב לאנשים שהיו בדת וכפרו, וכן לכאלה שלא כל כך מעניין אותם לשמוע או שמזלזלים.

כי אין בכך תועלת לטובה אלא מביא להם יותר שנאה וכעס .

תפקח את העיניים וראה גם את העובדות לכך בשטח פה.

מה הקשר פורום , כל הודעה שלך כמעט זה כופרים וענישה... הבחור Neev כבר נמצא במצב פחד שיהיה רוב חרדי כאן בארץ.

זה זה מה שאתה גורם ליותר התרחקות.

אתה מעוניין לעזור אז תעשה זאת רק לאנשים שפתוחים לשמוע .

ובכלל לדעתי השתיקה היא מאוד יפה מתי שיש דברים שגויים לדוגמא גיל העולם שההסתכלו תשלך היא רק לצד אחד ,שהרי יש עוד מחז"ל וכן באופנים שונים [כמו בראי תהאדם, כוכבים וכו' .. ]

"אמר ר' אילעא משום ר' אלעזר ב"ר שמעון, כשם שמצווה על אדם לומר דבר הנשמע, כך מצווה על אדם שלא לומר דבר שאינו נשמע" יבמות סה ע"ב.

לכתוב מה בעיה לבורא לשתול כמה עצמות של דינוזאורים רק בכדי לנסות את האדם.

דברים כאלה לא נשמעו ביהדות ואין להם שום יסוד. גם אין בעיה עם דינוזאורים שחיו בעבר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שוב חז"ל קבעו לא להשיב לאנשים שהיו בדת וכפרו, וכן לכאלה שלא כל כך מעניין אותם לשמוע או שמזלזלים.

תביא לי את המקור שלך לכך

דרך אגב גם אליהו הנביא זכור לטוב הוכיח אנשים שכפרו ועבדו עבודה זרה כל ימי חייו .

וככה כל הנביאים הוכיחו יומם ולילה וסבלו מה שסבלו

ואקים מבניכם לנביאים, ומבחוריכם לנזרים; האף אין-זאת בני ישראל, נאם-ה'. יב ותשקו את-הנזרים, יין; ועל-הנביאים צויתם לאמר, לא תנבאו.

http://www.mechon-mamre.org/i/t/x/x1502.htm

אמר ר' אילעא משום ר' אלעזר ב"ר שמעון, כשם שמצווה על אדם לומר דבר הנשמע, כך מצווה על אדם שלא לומר דבר שאינו נשמע

בגלל זה אני לא מפריע בדיונים אחרים , אבל הדיון הזה כשמו כן הוא דיון " דת "

ואם אדם בא לפה וזורק ארס כלפי היהדות

ואתה לא מוכיח אותו

אז תענש עליו כי יכלת להוכיח אותו , ונמצא שם שמים מתחלל ואף אחד לא מוחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין אז לעכשיו שה' היה יותר גלוי כמו בזמן משה, נביאים וכדו' .. שאז הכפירה של האדם היית יותר בכוונה .

סנהדרין דף לח, עמוד ב:

"רבי אליעזר אומר: הוי שקוד [מהיר וזריז ]ללמוד תורה, ודע מה שתשיב לאפיקורוס.

אמר רבי יוחנן: לא שנא [לא נאמר הדבר ] אלא אפיקורוס של עובדי כוכבים [גוי] . אבל אפיקורוס - כל שכן דפקר טפי [אין להתווכח איתו שהרי מכיר את האמת וכפר בה, והויכוח רק יביאו לכפור יותר]".

וכתב הרב יחיאל אפשטין בספרו "ערוך השולחן" תרח, סימן ז: "אבל הפוקרים בדברי חז"ל - באלו אין שייך תוכחה, שהרי הם מינים ואפיקורסים ואין להתוכח עמהם".

וכן כתב הרב יצחק הוטנר בספרו ה"פחד יצחק" חנוכה, מאמר ג: "כשמשיבים לאפיקורוס נוכרי הרי זה בבחינת אם לא יועיל לא יזיק... שאני אפיקורס [שונה הוא האפיקורס היהודי], דהוי פורש מדרכי ציבור [שהוא יוצא בשאלה], ואם הוא דוחה את התשובה הנאמרת לו - הרי דחייה זו עצמה משמשת העמקת הפרישה שלו" - כלומר האתאיסט היהודי בוחר לכפור בכל מקרה, אך על ידי הויכוח הוא מנסה להצדיק את עצמו, וכופר יותר.

מותר לענות לאתאיסט שאינו מזלזל, ומוכן להקשיב, שפשוט נולד למשפחה אתאיסטית.

וכך כתב הרמב"ם פרק ג', הלכות ממרים, הלכה ג:

"בני התועים האלה, ובני בניהם שהדיחו אותם אבותם, ונולדו בין הקראים וגידלו אותם על דעתם [כלומר אנשים שנולדו ללא בחירה לחינוך כפרני], הרי הוא כתינוק שנשבה ביניהם וגדלוהו [לא היה לו בחירה בכך, והוא כדין תינוק יהודי שנחטף על ידי גויים], ואינו זריז לאחוז בדרכי המצוות, שהרי הוא כאנוס [ולכן הוא לא שומר מצוות, כי אין לו בחירה בכך], ואף על פי ששמע אחר כך שהוא יהודי, וראה היהודים ודתם הרי הוא כאנוס, שהרי גדלוהו על טעותם [גם לאחר שהוא שמע על הדת היהודית, אין לו בחירה בכך, כי הוא גודל בחינוך שגוי], כך אלו שאמרנו האוחזים בדרכי אבותם הקראים שטעו [כל הדברים הללו נאמרו על ילדים שחונכו לחילונות על ידי ההורים שלהם, והם ממשיכים את דרכם מתוך טעות], לפיכך ראוי להחזירם בתשובה ולמשכם בדברי שלום עד שיחזרו לאיתן התורה "

המסקנה היא פשוטה: אין להתווכח עם אתאיסטים, או לחפש ויכוחים איתם. אם האתאיסט מזלזל ביהדות - אין להתווכח איתו בכלל, אלא יש להתעלם ממנו. אתה רוצה לעזור אז רק לאנשים שפתוחים לשמוע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תקף ואני מקבל ללא ויכוח בשאר הפורום ובדיונים אחרים או בחיי היום יום .

אבל הדיון הזה הוא דיון דת לכן דינו אחר לגמרי

ואם שם שמים מתחלל פה ואתה לא מוחה אז תענש עליהם . כי יכלת ליישר את ההדורים ולגלות את דעת התורה האמיתית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסקנה שזה נותן להם יותר לכפור בין בחייך בין בפורומים דת או לא משנה מה, מכיוון שבאים רק להתריס ולא בכוונה לשמוע ולבחון את הדברים בכובד ראש .

עכשיו ,זה לא כולם, במקרה כאן זה 95 אחוז..,ישנם מקומות שאתה יכול למצוא אנשים שבאמת רוצים לשמוע או אף ללמוד יותר על היהדות .

אבל למה זה כל כך קשה לך, משהו מגרד לך בידיים שאתה חייב להעמיד "כופרים" על העמוד.

לך שב ולמד זה עדיף יותר.

אתה רוצה למחות? אז תכתוב פעם אחת שאתה מוחה על הדברים כאן וזהו.

כי מה שאתה עושה זה לגרום ליותר רעש וכעס, אז מה עשית בזה? אתה נהנה מזה? לך תעשה דברים אחרים שיספקו אותך.

לא ניתן ליישר לכוון דעת תורה את מי שלא רוצה בכך , זה מאוד קל להבנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מקבל ,וזה לא אני זה חז"ל. אז איך אתה רוצה שאחרים יקבלו ? פשוט אגו.

רק אם רב יגיד לך זה ירגיע אותך.

אתה יכול לשאול למשל את הרב אהרון לוי שהוא מ'ערכים' מומחה ובעל ידיעות עצומות בתורה ובכלל.

http://www.facebook.com/RabbiLevy?ref=ts

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלחתי נראה מתי הוא ישיב.

והשאלה יותר מדוייקת הם גם מזלזלים בך או בדת , חבל שאתה לא קורא בעיון ומפנים כי אין בעיה להשיב לאחד שלא מאמין אבל יש בכוונתו לשמוע .

כתבת "ישמעו אזניך מה שפיך מדבר"

"מה שהוא אומר אני עושה .

עד אז עזוב אותי . "

הרי חלק מהחברה כאן כתבו לך במפורש שרוצים שתלך מכאן ואתה ממשיך להשיב להם, מה זה מראה? שאכן הם לא רוצים בכלל לשמוע אותך או יהדות, אז למה בכוח?

למה רק רב, אם כבר הובא דברי חז"ל.

למה בכלל לא להפעיל את השכל ולראות שבאמת זה לא מועיל אלא גורע.

קשה לך לקבל תוכחה , אז למה אתה מוכיח אנשים בכוח?

אתה כבר קיבלת את עמדתי [ שהיא כמובן לא שלי ] והסכמת כפי שכתבת, אבל קשה לך בגלל האגו .

אני כבר כתבתי לך אני לא אבא שלך, אתה תחליט מה לעשות בסוף, וכן זה פורום חופשי אף אחד לא יכול לנעול אותך ככה סתם.

אני בא רק בלהתכתב איתך בדברים שהם על פני השטח + חיזוקים מחז"ל - שאתה כן יכול להבין ולקבל, אבל בגלל שזה אני רוני קשה לך.

בכל אופן את תגובתו של הרב תקבל לפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצילות בריאה יצירה עשיה

כל הכוכבים וכדור הארץ נמצאים בעולם העשיה בגלל זה הוא מכונה גם כ "עולם הגלגלים "

http://www.chabad.info/chabadpedia/index.php?title=%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%AA_%D7%90%D7%A6%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%94_%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%A8%D7%94_%D7%A2%D7%A9%D7%99%D7%94

אז למה לא נקובים הכוכבים וכוכבי הלכת הקרובים אלינו בתורה?

מדוע אין אזכור למערכת השמש והתייחסות לכדור הארץ כ"כוכב לכת"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכוכבים וכדור הארץ נמצאים בעולם העשיה בגלל זה הוא מכונה גם כ "עולם הגלגלים "

הידע "המדעי" לכאורה ביהדות זה תעודת עוני ופת רעב.

עולם הגלגלים ??? ווואוווו גאוני, ידע קדום ונשגב שהוגיו שווים זהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התייחסתי בכלל לגיל העולם..

גם בזה אתה טועה שאתה מכניס את כל חז"ל

http://akadamya.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=article&op=item&id=36553

יש כמה גישות לגיל העולם אבל הטענה שאני די אוהב כי היא מתיישבת עם דברי התורה ורבותינו בצורה הטובה ביותר.

מתוך דבריי חז"ל הקדמונים הלמדים מהפסוקי התורה.

שהבורא ברא את הבריאה מיד כפי שהיא - עתיקה

אבל זה עדיין לא מיישב את הידע המדעי וסיפור הבריאה התנ"כי. איך יתכן שהצמחים היו קיימים אלפי/מיליוני/מיליארדי שנים לפני שהשמש נבראה, למשל? הרי צמחים לא יכולים לשרוד ללא שמש.

[כפי שברא הבורא את האדם הראשון, מיד כבן עשרים שנה ולא חיכה שיוולד ויגדל].

רק שזה, למקרה ששכחת, מתבסס של כך ש"עפר" הוא למעשה "עופר". אלא מה, הראיתי כבר שאותו חז"לניק שטען שעופר שנולד יכול מיד לדלג ולקפץ כצבי בוגר כנראה מעולם לא ראה לידה של עופר, כיוון שעופר שזה עתה נולד אפילו לעמוד לא יכול ובוודאי לא יכול לרוץ. למעשה גם כשהוא יכול לעמוד, ללכת ולרוץ הוא עדיין לא יכול להגיע למהירות של צבי בוגר - אין מה לעשות, לבוגר יש רגלים הרבה יותר ארוכות.

כלומר כל הפלפול הזה מבוסס על טעות אחת גדולה.

לפי הבנת רבותינו, האל ברא את העולם עתיק, הוא ברא את הגלקסיות מיד במצב של התרחבות. אין בכך הטעייה בבריאה, פשוט מכיוון שהבורא מעצם היותו כל-יכול לא נאלץ לחכות לבריאה להתפתח מעצמה, ויש לו את היכולת לברוא את הבריאה מיד כפי שהיא.

רק שזה לא כתוב בשום מקום בתורה...

[br]פורסם בתאריך: 20.01.2011 בשעה 22:02:59

עכשיו, תראה: בשום מקום בתורה לא תמצא את הזמן שבו כדור הארץ\היקום קיים. מפני שזה לא רלוונטי, מפני שהתורה זה לא ספר .

מה שכן - ישנה ספירה של השנים - מהזמן שבו נברא האדם.

אלא מה, אנחנו מוצאים שלדים של בני אדם שגילם גדול בהרבה מ- 6,000 שנים, כך שגם זה לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה גישות לגיל העולם אבל הטענה שאני די אוהב כי היא מתיישבת עם דברי התורה ורבותינו בצורה הטובה ביותר.

מתוך דבריי חז"ל הקדמונים הלמדים מהפסוקי התורה.

שהבורא ברא את הבריאה מיד כפי שהיא - עתיקה [כפי שברא הבורא את האדם הראשון, מיד כבן עשרים שנה ולא חיכה שיוולד ויגדל]. לפי הבנת רבותינו, האל ברא את העולם עתיק, הוא ברא את הגלקסיות מיד במצב של התרחבות. אין בכך הטעייה בבריאה, פשוט מכיוון שהבורא מעצם היותו כל-יכול לא נאלץ לחכות לבריאה להתפתח מעצמה, ויש לו את היכולת לברוא את הבריאה מיד כפי שהיא.

בגישה זו קיים חילוק בין הסוברים שהבורא ברא את הבריאה מיד כפי שהיא, לבין הסוברים שהבורא ברא את העולם בשלבים אך זירז את קצב התפתחותם. לפי שני החילוקים הבורא ברא את הבריאה בזמן המדובר בבראשית, אלא שבאחד הוא ברא את הבריאה מיד כפי שהיא ובשנייה הוא ברא אותה בדרך שהמדע מציע, אך במהירות רבה כך שהתהליכים נכנסו לתקופות האמורות בתורה.

הרעיון הזה מטומטם.

היקום לא הסתדר מעצמו כדי להגיע למצב בו כל החלקים ביקום מתואמים לייצג התפתחות של קודם.

חובה לחשב את הפיתוח הקודם כדי להגיע למצב התפתחות מתקדמת.

לטעון שאלוהים הריץ את היקום על הנייר מילארדי שנה ורק אז שם אותו ב"שטח" זאת שטות ממדרגה ראשונה.

באותה המידה אפשר לטעון שאלוהים הריץ את היקום על הנייר עד לפני 100 שנה ורק אז שם אותו ב"שטח", וכל מה שקרה עד אז היה בראש שלו בלבד, ומשמש כבסיס שעליו הדוסים יכולים לסבול על שיגיע המשיח.[br]פורסם בתאריך: 21.01.2011 בשעה 02:00:13

אבל זה עדיין לא מיישב את הידע המדעי וסיפור הבריאה התנ"כי. איך יתכן שהצמחים היו קיימים אלפי/מיליוני/מיליארדי שנים לפני שהשמש נבראה, למשל? הרי צמחים לא יכולים לשרוד ללא שמש.

מכיוון שהתירוצים של הדתיים חסרי גבולות, משוללים הגיון, וסותרי עובדות, מה מפריע להם לומר שאלוהים יכול לחליט שהצמחים יופעו "מוכנים" ויחכו עד שיהיה שמש לפני שיתחילו "לפעול".

גם ככה הכל בכאילו.

מזכיר לי את הבדיחה על הזקנה שישבה בהרצאה של ניוטון, שטען שהעולם עגול.

זקנה: כולם יודעים שהעולם הוא לוח שטוח על גבי צב ענק.

ניוטון: ועל מה עומד הצב ?

זקנה: טיפש, יש צבים כל הדרך למטה. :lol:

אין סוף לטיפשות מסתבר.

מצחיק שבני אדם מנסים להסביר את הטעויות ב"דברי אלוהים".

הייתם חושבים שאלוהים ידאג להסביר את עצמו כך שיבינו היטב.

מישהו כתב פתיחה לספר הזוי לפני כמה אלפי שנים, ועד היום חבורה של שוטים מנסים לתרץ את הפגמים הבולטים שאינם ניתנים להסבר הגיוני מכיוון שהם מבוססים על טעויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...