דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 283 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

דוד אתה לא רוצה בדיון תרבותי ,אתה בעצם לא רוצה בכלום ,אז מדוע אתה כל פעם נדחף,רק בשביל שישמעו אותך. ומה הקשר אני לברסלים או נחמנים .

אני לא חושב שאני תמיד צודק, יש טענות .אם יש לך טענות רציניות כנגד אתה מוזמן -אבל איפה הצד הטוב של דוד החדש :P.

אתה לא שם לב שאתה לא יכול לראות מישהו שמעלייך , לא רבנים ולא שום דבר גם לא האל- זה נקרא גאווה.

אני מתגעגע לדוד ההוא לפני כמה עמודים, שתזמין אותו יהיה כאן פילפול נחמד :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא צדיק ,

אתה לא מתכוון גאווה , אתה מתכוון השפלה , הכת שאתה מקדם דוגלת בהתבטלות בפני רבנים - בבקשה להודות ,

אני אדם רגיל ואינני מתגאה על אף אחד ואיננני מבטל בפני אף אחד , אני כאן וזהו זה ,

למה קשה לך לקבל שאדם יכול להיות אדם ביחס אל עצמו וזהו :nixweiss:

יש טובים מימני בדברים מסויימים ויש פחות טובים בדברים אחרים

אבל אין אף אחד טוב מימני בלהיות אני :xyxthumbs: ולכן אני לא צריך להתבטל ולהשפיל את עצמי גם לא בפני הרבי שלך שהוא אדם בדיוק כמוני וכמוך ,

זה שאתה טוען לידיעה "מופלגת" בתאוריות ארכאיות ושגויות זה לא עושה אותך טוב מאף אחר ויחד עם זאת לא עושה אותי טוב מימך בגלל זה ,

סתם זה עושה אותך לליצן מסוכן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

תמיד היו , שלא יעברו על כל הטקסטים ,וילמדו לעמוקו.

התשובה נמצאת בטקסט עצמו -משה אומר "מִי לַיהוָה אֵלָי" - מי שחוזר בו ופונה לצד משה לא יפגע במיתה. מי שנשאר ,יפגע -וכך היה .לכן לא כל מי שחטא נהרג.למרות שהשאר גם נענש שהאלוקים הביא על העם מגפה,אם היית חכם [זה שמעלי ] היית לפחות שואל בכדי לראות את כל התמונה- ואז הייתי מפרט על זה יותר ועל הכל.

חבל שאתה ממשיך לעשות בטקסט המפורש מעשים מגונים. בוא נמשיך קצת את הציטוט:

כו וַיַּעֲמֹד מֹשֶׁה, בְּשַׁעַר הַמַּחֲנֶה, וַיֹּאמֶר, מִי לַיהוָה אֵלָי; וַיֵּאָסְפוּ אֵלָיו, כָּל-בְּנֵי לֵוִי.

שים לב: בני לוי. לא בני ראובן או בני יששכר או בני דן. רק בני לוי.

כז וַיֹּאמֶר לָהֶם, כֹּה-אָמַר יְהוָה אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל,

רק שממש לפני כן ראינו בדיוק מה אלוהים אמר: אלוהים אמר שיהרוג את כל בני ומשה שיכנע אותו לא לעשות זאת. בשום שלב אלוהים לא ציווה על טבח. משה משקר!

שִׂימוּ אִישׁ-חַרְבּוֹ, עַל-יְרֵכוֹ; עִבְרוּ וָשׁוּבוּ מִשַּׁעַר לָשַׁעַר, בַּמַּחֲנֶה, וְהִרְגוּ אִישׁ-אֶת-אָחִיו וְאִישׁ אֶת-רֵעֵהוּ, וְאִישׁ אֶת-קְרֹבוֹ.

הוא לא סתם מורה להם לרצוח, הוא מורה להם לרצוח חברים וקרובי משפחה!

כח וַיַּעֲשׂוּ בְנֵי-לֵוִי, כִּדְבַר מֹשֶׁה;

אם היה לך איזה ספק, הנה שוב: בני לוי. לא "בני לוי וחלק מבני גד ובני זבולון". רק בני לוי ביצעו את הטבח.

וַיִּפֹּל מִן-הָעָם בַּיּוֹם הַהוּא, כִּשְׁלֹשֶׁת אַלְפֵי אִישׁ.

שלושת-אלפים זה הרבה מאוד, אבל זה רחוק מאוד מלהיות כל מי שאינו בן לוי. ולפי הטקסט המפורש, רק בני לוי באו לקריאתו של משה. אז מה, כל השאר היו בסה"כ 3,000 ובני לוי מאות אלפים? ואיך נשארו עוד 11 שבטים אם בני לוי הרגו את כולם?

זה מה שקורה כשמנתחים את הטקסט בצורה אובייקטיבית ולא בצורה מכוונת-מטרה. כשיש לך מטרה שאתה חייב להשיגה בכל מחיר, אתה תמיד תמצא איזה פסיק להיתלות בו שיוכיח כבייכול שכשכתוב "אל תאכלו בננות", הכוונה היא שצריך לקנות לך מרצדס מודל 2011.

והכי גרוע: בכלל לא ענית לטענה שלי. נגיד שכל מישחוזר בו מהחטא לא צריך להענש. למה מי שלא חוזר בו צריך למות? זו לא הגנה עצמית, זו לא מלחמה, זה רצח. ברגע שאתה אומר "אם אלוהים אישר את זה, זה בסדר", אתה מוכיח שגם ביהדות מותר לרצוח במקרים מסויימים.

וכמובן רואים בבירור שאלוהים לא אישר את הרצח.

וכהני הבעל, מה איתם? אה, נכון, שכחתי: אלוהים אמר שצריך להרוג עובדי עבודה זרה. כלומר לפי הדת היהודית מותר להרוג אם זו הגנה עצמית, מלחמה או "אלוהים אמר". מה ההבדל בין זה לבין מותר להרוג אם זו הגנה עצמית, מלחמה או השליט רוצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמובן רואים בבירור שאלוהים לא אישר את הרצח.

מכאן אפשר ללמוד שכשאלוהים מדבר על עונש (שזה ברוב המקרים מוות), הכוונה שהמאמינים יבצעו את רצונו, כמו שהם מאומנים לעשות זה אלפי שנים.

מה לעשות שכיום זה לא מתאים למציאות הקיימת.

חלק מהמאמינים עברו לזריקת אבנים.

ושאר המאמינים חושבים: למה לגרום לחבלות גוף כשחבלות נפשיות עושות נזק הרבה יותר יעיל וקבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכאן אפשר ללמוד שכשאלוהים מדבר על עונש (שזה ברוב המקרים מוות), הכוונה שהמאמינים יבצעו את רצונו, כמו שהם מאומנים לעשות זה אלפי שנים.

אני באמת לא רואה איך הגעת למסקנה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדרש יפה שמצאתי . דרך אגב רוני מצאתי הלכה ביד החזקה של הרמב"ם הקדוש שמחזקת את ההוכחה שלך .

אני לא מתווכח ולא מוכיח יותר . פעם בכמה זמן אביא משהו מהכתובים לא יותר מזה .

אנכי ה' אלהיך הה"ד (עמוס ג) אריה שאג מי לא יירא וזהו דכתיב (ירמיה י) מי לא יראך מלך הגוים כי לך יאתה אמרו הנביאים לירמיהו מה ראית לומר מלך הגוים כל הנביאים קורין אותו מלך ישראל ואתה קורא אותו מלך הגוים אמר להן שמעתי ממנו (שם א) נביא לגוים נתתיך ואני אמרתי מלך הגוים לומר אם על בניו ועל בני ביתו לא חס (ירמיה היה בחורבן בית ראשון ) על אחרים הוא חס ? שנא' (תהלים סח) נורא אלהים ממקדשיך

כך כביכול ירד הקב"ה לסיני ליתן הדברות שלא יהיה העולם מתמוטט שנאמר ארץ רעשה אף שמים נטפו וכן הרים נזלו מפני ה' וכן עמודי שמים ירופפו וישראל מרתיתין שנאמר ויחרד כל העם וההר מרתת שנאמר ויחרד כל ההר מאד כל אלו למה אלא מפני שדבר דברות של חיים והנביא צווח (עמוס ג) אריה שאג מי לא יירא.

א"ר ירמיה ומה אם בשעה שהוא נותן חיים לעולם ארץ רעשה כשיבא לפרוע מן הרשעים שעברו על דברי תורה עאכ"ו שנאמר לפני זעמו מי יעמוד ומי מכלכל את יום בואו כשהוא רצוי אין בריה יכולה לעמוד בכחו כשהוא קם בחרון אפו מי יעמוד לפניו הוי (ירמיה י) מי לא יראך מלך הגוים. ד"א אריה שאג הה"ד (הושע יא) אחרי ה' ילכו כאריה ישאג א"ר סימון משל למלך שנכנס בפלטין שלו שמעה מטרונה שלו ונתנה מקום והיתה מרתתת אם המטרונה מתייראת מה יעשו השפחות והעבדים כך כשנגלה הקב"ה ליתן תורה לישראל שמעו קולות ומתו שנאמר (שיר ה) נפשי יצאה בדברו אם ישראל כך עובדי כוכבים עאכ"ו

http://www.tsel.org/torah/midrashraba/yitro.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדרש יפה שמצאתי . דרך אגב רוני מצאתי הלכה ביד החזקה של הרמב"ם הקדוש שמחזקת את ההוכחה שלך .

אני לא מתווכח ולא מוכיח יותר . פעם בכמה זמן אביא משהו מהכתובים לא יותר מזה .

http://www.tsel.org/torah/midrashraba/yitro.html

ברור שלא תתווכח יותר, כי אתה מבין שאתה חי בשקר ומטיף את השקר שלך לאחרים.

שיהיה לך בהצלחה עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'WhiteRhino'

יש לי פיתרון בשבילך.

מקום שדווקא כן ירצו לשמוע אותך, איך שאתה. יש שם אתאיסטים/חוזרים בשאלה/חילונים וכמובן דתים/חרדים . ורבים שאינם מזלזלים, וגם בעלי תואר אקדמאי -שיודעים מה לומר נכון גם בנושא מדע/אבולוציה - ראה שם את המשתמש .'Erez Garty' שבקרוב ד'ר בביולוגיה.

http://www.facebook.com/charedimnl

פותחת הדף - http://www.facebook.com/video/video.php?v=1819730503226

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4028238,00.html

בכל אופן, מה שאתה מחפש זה בעיקר לכתוב כרצונך - בבקשה.[br]פורסם בתאריך: 22.02.2011 בשעה 00:13:09

הוספה:

אותו אחד שכתב לך "כי אתה מבין שאתה חי בשקר "

לא מבין שהוא עצמו חי באמונות, לא יודע אפילו דברים בסיסים של .

לכן שוב, אם מדגדג לך בידים -תבוא .

זה כיף שמכבדים אותך וגם מסכימים על דברים [כי לא באים רק להתריס ],ודיון נעים עם בני-אדם בעלי ידע.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי יותר מעניין לתקוף את הדת, דווקא מהפן היותר קשה. פן המוסריות.

אתה רוצה לתקוף את הדת מבחינת מוסריות?

תגיד מאיפה בדיוק באו כל חוקי המוסר ?

האם הם נהגו מאיזה חכם סיני?

האם האנגלים ביססו אותם ?

אולי מוחמד לפני 1200 שנה?

או היה זה ישו "הגוי" לפני בערך 2000 שנה?

הקנאות הייתה הוואי חזק אז ונשארה עד היום. אלא שהיום ידוע שאין חזון נפרץ ואין נביא לכן כל אלו הטוענים לקנאות הם כתות ותו לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...