דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 278 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

בלינק יש גם את הזוהר והרבה חז"ל מעבר הרחוק.

בכל מקום בתורה אין ציון על גיל העולם, זה דבר מאוד מורכב וגם מחולק לפרקים [ כמו בריאת האדם זו תקופה אחרת מגלקסיות וכוכבים וכו' ..], וצריך להיזהר בלא להיות יותר מידי פאנט.

אבל תכלס לא באתי כאן להתדיין, אלא לשאול אותך מה יוצא לך מכל זה? אל תשקר לי ,לא יותר שנאה?

מה אתה צריך להשיב לאחד כמו Sonic ? שהוא גם באפלה שאמונתו במדע בעיוורון ואינו יודע להבדיל בין דברים מוכחים ללא.

אם היינו חיים בתקופה שאנשי המדע סברו כי העולם אין לו התחלה ותמיד היה, גם אז הוא היה משתולל ואומר זאת הוכחת אמת הסותרת את התורה שכתוב בראשית ברא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בכל מקום בתורה

תתחיל מאדם הראשון ועד מתן תורה ותראה שכתוב כמה כל אדם מרכזי מתי נולד ומתי מת וככה הגיעו לגיל הבריאה . לא המציאו את זה סתם .

הספירה היא מבריאת אדם הראשון . מלפני זה אין לי השגה מה היה .

רוני אני ממשיך לכתוב פה אתה לא הרב שלי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מכיר.

הנה אתה כותב מה שציינתי שיש כל מיני תקופות ואתה עושה עירבוב ונותן לאנשים להבין דברים לא מדוייקים.

אתה צריך להוציא את הראש מעבר לרב ,כי גם הרב שלך יסכים איתי שבחז"ל יש חילוקי דברים [שאתה ציינת שאין לך מושג מעבר לבריאת האדם ].

אני בא לטובתך ידידי ולא נגדך. [לא יודע אם ראית מה הוספתי בהודעה הקודמת בסוף ].

אתה חושב שאם הרב שלך היה רואה מה שהולך כאן ואת אופן תגובתך, הוא היה מרשה לך? האם הוא לא היה מצטט את דברי חז"ל [ששלחתי לך עבר ] שלא דנים עם אנשים שלא רוצים לשמוע או שמזלזלים ,זה גורם להם ליותר שנאה ,ואתה רואה את זה בשטח .

עכשיו, אני רק מראה לך שמה שאתה עושה לא מועיל אלא גורע, ואתה תחליט מה לעשות עם זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינק יש גם את הזוהר והרבה חז"ל מעבר הרחוק.

בכל מקום בתורה אין ציון על גיל העולם, זה דבר מאוד מורכב וגם מחולק לפרקים [ כמו בריאת האדם זו תקופה אחרת מגלקסיות וכוכבים וכו' ..], וצריך להיזהר בלא להיות יותר מידי פאנט.

אבל תכלס לא באתי כאן להתדיין, אלא לשאול אותך מה יוצא לך מכל זה? אל תשקר לי ,לא יותר שנאה?

מה אתה צריך להשיב לאחד כמו Sonic ? שהוא גם באפלה שאמונתו במדע בעיוורון ואינו יודע להבדיל בין דברים מוכחים ללא.

אם היינו חיים בתקופה שאנשי המדע סברו כי העולם אין לו התחלה ותמיד היה, גם אז הוא היה משתולל ואומר זאת הוכחת אמת הסותרת את התורה שכתוב בראשית ברא...

אתה חיי בסרט.

קצת מרגיז אותי שאתה מסיק מסקנות לגביי סתם ככה כי הבאתי לך לינק של תוכנית שבכלל לא תרחת לראות ואתה מסיק מסקנות שגויות מתוכה לגבי.

אתה אומר שאתה מכיר תוכניות כאלו,מכך אתה חושב שזו עוד תוכנית כזאת שאתה מכיר וכאן אתה מסיק מסכנות אלי.

ממתי אני אומר שכל מה שהמדע משאר הוא מוכח? המצאה מהמוח שלך לגבי :screwy:

אתה חושב שאתה בא ממקום אובייקטיבי ומחלק טגיות ללא כל בדיקה או היכרות אם אותו האדם.

זה דרך שגויה,אני מאחל לך בעתיד להשתנות ולדעת לגבש דעה ממה שקיים ספציפית בכל נושא שהוא,ולא להסתמך על דעות קדומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

לא שכנעת

חוץ מזה - מה זה הטון התוקפני הזה?

על מה אתה כל כך כועס?

אף אחד לא מנסה להרשים אותך (מה כל כך מרשים בלימודים באוניברסיטה בכלל? 3 שנים לומדים קשה, אין כמעט חיים, ואחרי זה אתה מבין שאם אתה רוצה שיסתכלו עליך אתה צריך תואר שני - ואז עוד 2-3 שנים בלי חיים..)

עכשיו, תראה: בשום מקום בתורה לא תמצא את הזמן שבו כדור הארץ\היקום קיים. מפני שזה לא רלוונטי, מפני שהתורה זה לא ספר .

מה שכן - ישנה ספירה של השנים - מהזמן שבו נברא האדם. זה עדיין לא אומר שהתורה טוענת שהעולם קיים מיום בריאת האדם, מפני שכמו שכבר אמרתי לפני כן המאורות נבראו ביום הרביעי, כך שאי אפשר לטעון שהימים הראשון-השלישי הם ימים "רגילים", מפני שיום "רגיל" נספר על פי השמש\הירח, והם עדיין לא נבראו.

כמו כן כתוב ש" אלוקים בורא עולמות ומחריבן".

כך שבוודאי אי אפשר לטעון שהספירה של היהודים היא מתחילת הזמן שבו קיים היקום.

וזה גם לא כל כך חשוב.

יותר חשוב שאנשים יתנהגו כמו שצריך אחד לשני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן...

זה שלא מסכים איתך בהרבה דברים [ ועל הדרך מנמק מדוע ]לא מראה על אדם שפאנט.

היה כאן שקט, היה כאן רוגע .

אז מדוע לבוא וסתם לעשות שוב "רעש" בלרדת על משתמשים, על ידי דברים בלא תוכן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

ויאמר ה' אליו עבור בתוך העיר וגו' (יחז' ט ד). אמר לו הקדוש ברוך הוא לגבריאל,

לך ורשום על מצחן של צדיקים תי"ו של דיו, כדי שלא ישלטו בהם מלאכי חבלה (וימותו מיד).

ועל מצחן של רשעים תי"ו של דם, כדי שישלטו בהם מלאכי חבלה.

נכנסה קטיגוריא לפני הקדוש ברוך הוא, אמרה לפניו, רבונו של עולם, מה נשתנו אלו מאלו.

אמר לה הקדוש ברוך הוא, הללו צדיקים גמורים, והללו רשעים גמורים. אמרה לו, היה בידם למחות ולא מיחו.

אמר לה, גלוי וידוע לפני, שאם מיחו בהם לא היו מקבלים מהם. אמרה לפניו, רבונו של עולם, אם גלוי וידוע לפניך, לפניהם מי גלוי.

ולפיכך היה להם למחות בידם ולהתבזות על קדושת שמך,

ולקבל על עצמן ולסבול הכאות מישראל, כמו שהיו הנביאים סובלים מישראל,

שהרי ירמיה סובל כמה צרות מישראל. וישעיה כמו כן, דכתיב, גוי נתתי למכים ולחיי למורטים (ישע' ג ו), ושאר הנביאים.

מדרש תנחומא פרשת תזריע

http://www.tsel.org/torah/tanhuma/tazrea.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הדינמיקה שמתרחשת פה אני מציע לכולם להפנים, ביום שתהיה פה מאסה קריטית של חרדים כולם יצטרכו להתיישר לימין, לא רק חילונים חסרי אמונה, גם דתיים לאומיים וגם חרדים מזרמים פחות פנאטיים.

יש אמת אחת ואין בלתה וגורלו של אדם שחיי בתיאוקרטיה ועובר/כופר באותה האמת (או אפילו בחלק קטן ממנה- קרי גיל העולם לצורך העניין) רע ומר.

מפחיד... מפחיד נורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה סתם פוחד ,רוב החרדים לא כאלה ואף אחד לא עושה שום דב רלמי שחושב אחרת, ובכלל WhiteRhino חוזר בתשובה שלקחת את עצמו יותר מידי צפונה [קיצוניות ].

לגבי קיצוניות כמו נטורי-קרתא [ואני מדבר על הזרם השפוי ולא אלה שהולכים להתחבר עם אוייבנו מבחוץ ] שהם נגד ה"מדינה" -יותר נכון שילטון אנטי .

בכל אופן זה דבר מאוד ידוע שנבע בגלל ראשי "הציונים" מה שהוללו לדת ולשומריה.

מומלץ לצפות כל לינק קצר [ תאמת רק ה-4 הראשונים קשורים ].

http://www.facebook.com/video/video.php?v=189202887757095&oid=149230141790937&comments&ref=mf

http://www.facebook.com/video/video.php?v=189373087740075&oid=149230141790937&comments&ref=mf

http://www.facebook.com/video/video.php?v=189497387727645&oid=149230141790937&comments&ref=mf

http://www.facebook.com/video/video.php?v=189894051021312&oid=149230141790937&comments&ref=mf

http://www.facebook.com/video/video.php?v=190844894259561&oid=149230141790937&comments&ref=mf

http://www.facebook.com/video/video.php?v=191484574195593&oid=149230141790937&comments&ref=mf

אני בטוח שאני הולך להתחרט על התגובה הזאת אבל:

שמישהו יסביר לי למה אלוהים ברא עולם של אנשים חופשיים בעלי דעה?

במקום זה הוא יכל לעשות עולם של משרתים חסרי דעה, והוא היה בורא אותם ככה שהם לא היו יכולים לחשוב על משהו אחר חוץ מלשרת ולהלל אותו, והם גם לעולם לא היו בוגדים אותו ועוזבים אותו.

במקום זה הוא ברא עולם שרובו המוחלט לא מאמין בתורה המקורית שלו, ומצא לעצמו חלופות חדשות, ושלא נעז לדבר על אותם כופרים שמסוגלים בכלל להרהר על קיום של אל?!?!?! איך הם מעזים!!!

יכול להיות שאלוהים רצה לשעשע את עצמו? אולי משעמם לו?

אתה מעלה נושא מאד מעניין, אבל מה דעתך, האם באמת חייב להיות שנבין למה אלהים עושה דברים ולמה לא? לכאורה זה ממש לא הגיוני, מי שלא מאמין – אין צורך, אבל מי שמאמין בהתגלות של האל ובדרישותיו, האם זה מחייב שנבין מה הוא עושה ולמה? הרי אפילו מה עושה מדען אטומי או רופא אני לא מבין

כל כך, אז איך בדיוק אבין משהו שבכלל לא בליגה שלי. דוגמא יותר טובה היא עכבר שמנסה להבין מה עושה החוקר שמבצע ניסויים.

אעפ"כ, אתייחס לשאלותיך, מכיון שמשום מה פילוסופים וחכמים עסקו בהן, וגם בנביאים יש רמזים.

האל לא באמת צריך משרתים או מהללים, אפילו אדם לא היה נהנה מלברוא רובוטים שיצעקו את שמו וישתחוו לו. מה זה אומר? בכלל אין ביכלתנו לדבר על

"צורך" של האל, כי צורך נובע בהכרח ממוגבלות,אדם צריך לאכול כי הוא רעב,צריך לשמוע סיפור כי הוא סקרן. האל לא צריך כלום. אבל בכל אופן, הוא רוצה

משהו, הוא דורש משהו מאתנו [להטיב לבוראים לא לעצמו ], ובהחלט כדאי שננסה להבין מה הוא דורש.וזה בהחלט לא שנכבד אותו, הכבוד לאל ולדת הוא רק צורה בה אנו קובעים שהערכים עליהם ציוה האל הם תכליתינו המוחלטת.האל נתן לבני האדם בחירה חפשית, וזה כל המהות של התפקיד של האדם בעולם,אם האל היה מכריח את בני האדם לעשות את רצונו לא היה בזה שום טעם, בשביל זה יש שאין להם יכולת בחירה בערכים. התפקיד של בני האדם הוא לבחור בעצמם בטוב, בלי שמכריחים אותם, בלי שמראים להם נסים השכם והערב. פעם אחת התגלה האל בצורה חד משמעית, ומכאן ואילך יש לאדם בחירה.והתפקיד של האדם לא רק לשמוע בקול האל, אלא גם להשפיע על עוד אנשים בעולם ללכת בכיון זה. וכך יבא העולם

לתיקונו, על ידי בני אדם, לא על ידי כפיה של אף אחד.ואכן העולם התקדם מאד מאד, מהמקום בו היה לפני מתן תורה, לפני 3300 שנה.

כל התרבות המערבית פרחה כתוצאה מהשפעת תורת

משה על הנצרות ועל העולם כולו. כל ההתקדמות המוסרית לא היתה מתרחשת לולי השפעה זו. כי המונח 'מוסר' לא היה קיים כלל בתרבות הרומית ששלטה בעולם עד להתפשטות

הנצרות-יהדות.

אבל עדיין יש הרבה להתקדם.. התיקון של העולם יבא מבחירתו של האדם, זה

תיקון אמיתי, שהאנושות תבחר בטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתם דנים על זה בכלל

מי שרוצה לדעת באמת אם בורא עולם קיים יש דרך מאוד קלה לבדוק

ואם אתם רוצים לחיות בשקר ולהשלים עם זה אז תעשו את זה מה כל הקטע פה

מה להראות מי יותר חכם ומי לא

אדם שמסתכל על הבריאה ולא מבין שהבורא ברא יש לו פשוט מחסומים לא יותר זה לא עניין של המוח אתם לא מבינים את זה

אם תירצו תמשיכו בדיון ואני אעדכן אותכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובהחלט כדאי שננסה להבין מה הוא דורש.וזה בהחלט לא שנכבד אותו,

וְאִם-אָב אָנִי אַיֵּה כְבוֹדִי וְאִם-אֲדוֹנִים אָנִי אַיֵּה מוֹרָאִי אָמַר ה' צְבָאוֹת

http://www.mechon-mamre.org/i/t/t2401.htm

וְעַתָּה נְאֻם-ה' חָלִילָה לִּי, כִּי-מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד וּבֹזַי יֵקָלּוּ.

http://www.mechon-mamre.org/i/t/t08a02.htm

"ועתה ישראל מה ה' אלהיך שואל מעמך כי אם ליראה " אטו יראת שמים מילתא זוטרתא היא ?

והא"ר חנינא משום ר' שמעון בן יוחי אין לו להקב"ה בבית גנזיו אלא אוצר של יראת שמים שנאמר (ישעיהו לג, ו) יראת ה' היא אוצרו

מסכת ברכות לג ב'

http://he.wikisource.org/wiki/%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA_%D7%9C%D7%92_%D7%91

אתה מגלה פנים בתורה שלא כהלכה . גם בתוכחה שלך כלפי גם בשאר התוכחות שלך פה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטטת רק חלק יש המשך למשפט. כל דבר שאני מביא כאן עובר בכלליות ביקורת בכדי לדייק כמה שיותר .

אם אתה לא מבין אז זאת בעיה אחרת אני לא צריך להסביר דברים פשוטים.

אתה לקחת את זה יותר מידי רחוק אין לי שום בעיה איתך וכל מה שכתבתי לטובתך.מה אתה חושב להביא לציבור כאן שבכלל לא מאמין כל מיני פסוקים וכל שכן שלא קשורים לדיון על טענות ,מה בתכלס אתה רוצה מהם, לדפוק להם על הראש שהם "כופרים" , לשגע אותם ולהוציא מהם יותר זעם על הדת ושומריה.

אתה רואה אותי עכשיו דן עם חברה שבאמת לא מעניין אותם או שמזלזלים? כי מה התועלת? בסוף הם יוצאים יותר בכעס.

כבר הצגתי לך את דברי חז"ל בעבר בנושא זה, אתה כל כך אוהב את חז"ל אבל לא מקשיב [לא לי ] להם .

הכוונות שלך הם טובות ללא ספק,ואני לא אבא שלך ,אתה תחליט מה לעשות אבל תנסה רגע לחשוב האם זה מועיל או גורע? בהחלט גורע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאתי לך מדרש תנחומא , אתה זה שסטית .

גם אם הם אתיאסטים הם יהודים , ישראל אף על פי שחטא ישראל הוא . וכל מי שלא מוכיח את הסביבה שלו , נענש עליהם .

וְשָׁמַעְתָּ מִפִּי דָּבָר, וְהִזְהַרְתָּ אוֹתָם מִמֶּנִּי. יח בְּאָמְרִי לָרָשָׁע, מוֹת תָּמוּת, וְלֹא הִזְהַרְתּוֹ וְלֹא דִבַּרְתָּ לְהַזְהִיר רָשָׁע מִדַּרְכּוֹ הָרְשָׁעָה, לְחַיֹּתוֹ--הוּא רָשָׁע בַּעֲו‍ֹנוֹ יָמוּת, וְדָמוֹ מִיָּדְךָ אֲבַקֵּשׁ. יט וְאַתָּה, כִּי-הִזְהַרְתָּ רָשָׁע, וְלֹא-שָׁב מֵרִשְׁעוֹ, וּמִדַּרְכּוֹ הָרְשָׁעָה--הוּא בַּעֲו‍ֹנוֹ יָמוּת, וְאַתָּה אֶת-נַפְשְׁךָ הִצַּלְתָּ.

http://www.mechon-mamre.org/i/t/t1203.htm

חוץ מזה זה דיון דת למען השם זה לא שנכנסתי לפורום או משהו כזה . והתחלתי להציק להם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...