Google Chrome יצא! - עמוד 5 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Google Chrome יצא!

Nyromith

Recommended Posts

• תגובות 213
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למען השם למה זה בכלל אכפת לכלכך הרבה אנשים?

שיתפוס 500 מגה, למי אכפת?

הרגע יש לי אימיול פתוח, שמוריד משהו ישן שלא מצאתי בשום מקום אחר.

הוא תופס לי בערך 750 מגה (!!)

למי אכפת? :nixweiss:

אני לא מרגיש את זה בשום מצב.

Dk89, יש לך 2 ג'יגהבייט של . מה אכפת לך מכמה מאות מגות?

לא הבנתי.

יש לך 2GB

הדפדפן תופס לך 500MB

האימיול תופס בערך 750MB

זה כבר 1.25GB

נשאר לך 750MB פנויים.

דרייברים, ווינאמפ, מסמכים, מסנג'ר, אנטי וירוס, תוכנות עזר- כל אלה יתפסו לך עוד לא מעט. נגיד 150MB? נגיד 100MB? נשארו לך 600MB פנויים.

רוצה לראות סרט? רוצה לשחק במחשב? רוצה לעבוד עם שני מסכים ולפתוח עוד תוכנות במקביל? זה מאד מגביל העסק הזה.

ומעבר לזכרון- אנשים פה כנראה התרגלו מאד לFF עם עשרות התוספות שלו, אבל שכחו שדפדפן נועד למשהו אחד פשוט- גלישה באינטרנט. ונכון לעכשיו הכרום עושה את זה הכי טוב, מהר ופשוט.

שמתם לב שאפשר להגדיל איזורי טקסט באופט אוטומטי? זה מעולה לכל מערכת פורומים/תגובות/הודעות.

CTRL + B מציג ומעלים את הסימניות והלינקים בשנייה.

יש TASK BAR, הוא פשוט מוצג רק כשצריך ובאופן שלא מבזבז מקום על המסך.

אפשר לגרור טאב וליצור ממנו חלון חדש.

ניסיתם את החיפוש? זה מציג בצד את כל המקומות שנמצאה בהם מילת החיפוש. וזה מהיר וזה פשוט וזה כל מה שצריך מדפדפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אימיול סתם התנפח מסיבה לא ברורה ולא היה לי חשק להפעיל אותו מחדש..

כרגע המצב הוא: (הכל מעוגל כלפי מעלה)

דפדפן 180

אימיול 90

אקפלורר 40

NOD32 30

בבילון 30

מסנג'ר 25

ווינאמפ 22

ומשם יש כל מיני שטויות שתופסות עד 10MB כל אחת (utorrent, שונים ומשונים וכו')

סה"כ 1165MB מתוך 2GB פיזיים.

יש לי עוד איזה 800 מגה לכל דבר שאני רק רוצה, בלי לסגור כלום.

רק בשביל הקטע פתחתי עכשיו וטענתי תמונה בגודל 10 מגה פיקסל.

התענוג עלה לי בעוד 170 מגה, כמו הדפדפן בערך.

עדיין יש לי מעל 600 מגה להתפרע לפני שהוא בכלל יחשוב לעבור לנטוש את הזיכרון הפיזי ולעבור לדיסק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רמז, אתם יכולים גם לפתוח 10000 גיגה של דברים עם 2 גיגה והכל ירוץ (פשוט בקצב של צב), קוראים לזה paging file. חלונות יודע להעיף את מרבית דרישות הזיכרון של תוכנה לזיכרון כתלות בכמות הזכרון הפנויה. אם אתה רוצים לדעת כמה התוכנה צריכה באמת תעשו ב task manager שיראה לכם גם את ה virtual memory בנוסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מאוד שטחיים. אתם מסתכלים רק על הממשק וכו'. אל תשכחו שזו היא רק גרסת בטא,

הדפדפן הזה יכבוש את השוק.

תקראו ותבינו מה הולך בפנים. זה קונספט חדש לגמרי. אין ספק שטובי המוחות ישבו עליו, ולקחו את כל הטוב משאר הדפדפנים.

אני לא יכול לחכות שיצא כבר OS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרונות הגדולים של הכרום מבחינתי הם הרגשת הקלילות ושורת הכתובות.

כמו גם הפרדת התהליכים של כל טאב, כך שבמקרה של קריסת טאב לא כל הדפדפן קורס -> זו הסיבה העיקרית לצריכת הזכרון שלו.

וחסרונות לא חסר לו.

מס' אחת מבחינתי, שלא מספיק שגוגל עוקבים אחרי הרגלי הגלישה שלי, עכשיו גם עוקבים אחרי מה שאני כותב?

יש גבול לכל תעלול.

אחרי זה, פלאגאינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, עם כל הכבוד, לפני שאתם מעבירים ביקורת - תחקרו קצת לעומק. במינימום תסייגו קצת את דבריכם. אני האחרון שיהיה פאנבוי של ויהלל על לא כלום, אבל אכן יש חדשנות במוצר הזה שאתם לא מודעים לה או מעדיפים לא לדבר עליה.

שלושת המרכיבים העיקריים:

rendering engine: webkit - הם בחרו במנוע קיים זה מפני שהוא המהיר ביותר שנמצא, וכמובן שבחירה זו לא יוצרת כאב ראש לכל המפתחים כי הם לא צריכים להתאים את אתריהם למנוע נוסף.

multi process technology - כל טאב הוא תהליך בפני עצמו. אם נתקע טאב אחד, אין שום בעיה להמשיך לעבוד עם הדפדפן ועם שאר הטאבים, מפני שכאמור, כל אחד מהם תהליך בפני עצמו. כנ"ל בנוגע למהירות, אם בטאב אחד אתם מעלים איזשהו פלאש כבד שמאט את המערכת, הטאבים האחרים נפרדים לחלוטין ממנו וזמן התגובה שלהם יהיה רגיל לחלוטין (=מהיר). הדבר נכון גם לגבי כל הפלאגינים (שוקווייב, פלאש, ג'אווה וכו'). לא רק שזה תורם לעבודה השוטפת, זו גם תכונת שהמפתחים בגוגל מתייחסים אליה כאל "ארגז חול". כל תהליך מבודד משאר התהליכים, ונלקחות לכל תהליך כזה פריבילגיות קריאה וכתיבה, כדי שלא יוכלו לפגוע בכם דרכו. במובן זה, נוצרות למעשה שתי שכבות הגנה, מאחר וקודם כל צריך למצוא פירצה במנוע, ולאחר מכן פירצה ב- "ארגז החול".

V8- מנוע ג'אווה סקריפט מהיר במיוחד (באופן משמעותי) שנכתב מאפס עבור הדפדפן.

לפי ההסברים שלהם אלו שלושה יסודות שייחודים לדפדפן זה.

כל הקונספט הוא שהדפדפן משרת אתכם בחוויית הגלישה שלכם, וזז מהדרך. הוא אמור להיות גמיש, חזק ומהיר, אבל כמה שיותר רחוק מאור הזרקורים, כי כאמור השימוש שלכם באינטרנט הוא העיקר. חלקכם לא הבינו בכלל שזהו הקונספט וחלק אחר פשוט לא אוהבים אותו.

אני נהנה בינתיים מהקלילות שלו (FF לוקח פי כמה וכמה זכרון), המהירות ושטח הצפייה. כמו כן הלמידה שלו את הרגלי הגלישה שלי מאוד שימושית.

בקשר לתהליכים - יש לו TASK MANAGER משל עצמו.

כמו כן, אפשר לפתוח חלון כמו ג'ימייל ללא כל כפתורי הקדימה/אחורה/רענן ממש כאילו הוא היה תוכנה בפני עצמו, וניתן ליצור קיצור דרך על שולחן העבודה למעין "תוכנת ג'ימייל".

הדפדפן לומד ומזהה את מנועי החיפוש בתוך האתרים עצמם (ויקיפדיה, וכו'), כך שניתן לחפש בתוך האתר עצמו מבלי להכנס אליו, מהאדרס באר.

ישנם פיצ'רים נוספים - למי שמתעניין בנושא, אני ממליץ לצפות ב:

ארוך, אבל נחמד לראות את מאחורי הקלעים.

כרגע זה לא יהיה הדפדפן העיקרי שלי, כי הפונט של שמות הפורומים ב- HWZONE קטן ומכוער (שיחקתי עם הפונטים ולא הצלחתי לשנות את זה) והכתבות ב- SPORT5 לא ממש קריאות ;D

תזכרו שזה קוד פתוח ועם גב כמו של שדוחפת את זה חזק - העתיד ורוד..

עריכה:

שכחתי לחלוטין את פיצ'ר האינקוגניטו שאני באופן אישי אהבתי..

הפיצ'ר מאפשר פתיחת חלון אינקוגניטו שמאפשר לכם לגלוש מבלי לדאוג שמא האינפורמציה נשמרת על המחשב. נכון כל פעם שרציתם לראות את סאשה מפשקת והתבאסתם אחרי זה למחוק את כל התמונות/קוקיז/היסטורי וכו' כי המחשב משותף? נו מור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו כאן מינימליסטיות מוגזמת.

לגבי הסכם השימוש: ניטור מידע זה משהו שסביר שיתבצע ע"י מנוע חיפוש, לא ע"י . עם העידכונים והגבלת הגיל המטומטמת אני יכול לחיות, אבל לא בא לי שאיזה עובד משועמם בגוגל יתחיל לעקוב אחרי.

נ.ב: שורת המצב בתחתית הדפדפן מאד בלטה בחסרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Jay K,

הצלחת למרוח על כל כך הרבה מילים את מה שאנשים סיכמו בכמה משפטים.

זה לא אומר שהם לא הבינו את הקונספט, ולא אומר שהם לא הסתכלו לעומק.

זה רק אומר שהם רואים ביתרונות ובחסרונות שלו, וסיכמו את זה בפשטות.

ואם כבר מדברים על האבטחה שלו...

http://it.themarker.com/tmit/article/4365

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...