Samsung 640GB איטי מהרגיל ? - עמוד 16 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung 640GB איטי מהרגיל ?

EnerGy

Recommended Posts

• תגובות 321
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ומה השתנה מבחינת הרעש?

אגב, בתוכנה של היו שלושה ערכים: מהיר, שקט ובאמצע. לפי מה שראיתי, בתוכנה של היטאצ'י בוחרים ערכים מספריים, כש- 128 הוא שקט ו- 254 מהיר. מה ערך הביניים? יש רק ערך אחד או אולי אפשר לבחור כל מספר באמצע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גידול ברעש אבל לא משהו שלא שמעתי בעבר, סביר בהחלט.

אפשר לבחור כל ערך בין 128 ל-254. אפשר גם לבטל את AAM אבל אז הוא נשאר על הערך הנמוך והאיטי.

לדעתי השינוי לא משנה הרבה מאחר וקצב העברה נשאר ללא שינוי בין 110-120 שזה ערך מדהים בפני עצמו

עשיתי מספר נסיונות עם הדיסק בערכים שונים בביוס, הכי מהיר זה בהגדרה של IDE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה לאלה שקנו את הWD 640GB. הזמנתי את הכונן ואני מצפה לקבל אותו בזמן הקרוב. איך הכונן מבחינת רעש ביחס לSamsung 640GB?

אין לי את הסמסונג. את ה-WD אני בכלל לא שומע... בטח לא יחסית ל-WD 160GB שהיה לי לפני כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה לאלה שקנו את הWD 640GB. הזמנתי את הכונן ואני מצפה לקבל אותו בזמן הקרוב. איך הכונן מבחינת רעש ביחס לSamsung 640GB?

טוב שני מחשבים כרגע מחוברים מולי ב KVM ובשניהם זו אותה רמת רעש מהכוניים.

אתה שומע ממילא את המאוררים השונים במארז ככה שתפסיק לדאוג לרעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אממ, גוגל? בכל מקרה, הנה דוגמה:

hdtunehd642jjoy6.jpg

קצת יותר איטי מה- WD. ה- seek שלו כנראה גם מושפע מה- AAM. אצלי ה- AAM הגיע על disabled, שיניתי אותו ל- fast ולא היה שום הבדל ברמת הרעש. בתמונות ששמרתי, ה- seek הממוצע הוא 13ms, אני לא זוכר באיזה מצב AAM זה היה.

להשוואה, התוצאות שקיבלתי עכשיו מה- WD, אחרי שינוי ה- AAM:

hdtunebenchmarkwdcwd640dy1.png

נראה שה- WD מעט מהיר יותר מהסמסונג, אבל גם מעט חם יותר ומעט רועש יותר. אבל בהתחשב בזה שסמסונגים לא זמינים יותר בארץ, אין לך יותר מידי אפשרויות ;D.

אפשר לבחור כל ערך בין 128 ל-254. אפשר גם לבטל את AAM אבל אז הוא נשאר על הערך הנמוך והאיטי.

אפשר לבחור כל ערך - אבל כל ערך שניסיתי והיה נמוך מ- 254 נשמר כ- 128... יתכן שיש כמה ערכים ספציפיים שרק אותם אפשר לבחור, אני לא מצאתי.

לדעתי השינוי לא משנה הרבה מאחר וקצב העברה נשאר ללא שינוי בין 110-120 שזה ערך מדהים בפני עצמו

AAM משפיע רק על ה- seek, לא על קצב ההעברה.

ה- WD יותר רועש. בבדיקת ה- HD Tune, שבה אפשר להפריד בין רעש בזמן transfer לרעש בזמן seek, זה די בולט: בזמן transfer יש ציפצוף גבוה. בזמן seek, כשה- AAM על 128 שני הכוננים שקטים למדי, כשה- AAM על 254 ה- WD בבירור יותר רועש. אבל בכל מקרה מדובר על כונן שקט למדי, הוא רועש רק יחסית לסמסונגים.

אתה שומע ממילא את המאוררים השונים במארז ככה שתפסיק לדאוג לרעש.

אבל אצלי גם המאווררים שקטים... 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורה הרבה מאוד

בעבר כשהדיסקים היו קטנים והקבצים היו קטנים היה המון סמטוכה בדיסק

עכשיו הדיסקים ענקיים והקבצים גדולים עד ענקיים. אין שום סיבה לפיזור.

תסתכל בגרף איך מודדים את ה-SEEK עם הרבה נקודות מפוזרות. הקבצים שלך על הדיסק לא נראים ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הזמן יש גישה לקבצים קטנים בעבודה יומיומית

מהדפדפן שאתה פותח, דרך הCACHE שהוא משתמש בו

מהתוכנות היומיומיות והמסמכים שאתה משתמש בהם

ועד מערכת ההפעלה שניגשת להמון קבצים במהלך הפעילות שלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שה- WD מעט מהיר יותר מהסמסונג, אבל גם מעט חם יותר ומעט רועש יותר. אבל בהתחשב בזה שסמסונגים לא זמינים יותר בארץ, אין לך יותר מידי אפשרויות ;D.

אז מה עם האחריות אם הדיסקים לא זמינים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...