Samsung 640GB איטי מהרגיל ? - עמוד 17 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung 640GB איטי מהרגיל ?

EnerGy

Recommended Posts

• תגובות 321
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

כבר קראנו על בעלי רפטור שאמרו שלא כצעקתה

שוב, תלוי במה

ביישומים שדורשים קצב העברה גבוה?

נכון, יש דיסקים 7,200 שנותנים להם פייט מצויין ואף גוברים עליהם.

בשימושים יומיומיים כמו שציינתי, הסל"ד הגבוה שמוביל לזמן גישה נמוך במיוחד נותן להם יתרון

מזמן העליה של , דרך כל הפעולות היומיומיות שאתה .

אם היעוד של הדיסק הקשיח הוא לא העברת קבצים גדולים ו/או עריכה (וידאו/אודיו) שמשתמשת בקצים ענקיים

זמן הגישה הרבה יותר חשוב מקצב העברה.

vraptorhdtunenew.jpg

vraptornew.jpg

אתה באמת חושב שההפרשים האלו הם בגלל 10MB/S יותר בקצב ההעברה הממוצע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בדיוק הנקודה

החיבור ה- מגביל את קצב ההעברה אבל לא את הSEEK

ברגע שתחבר אותו פנימי קצב ההעברה יושלש אבל ה-SEEK ישאר באותו המספר

ואז הוא לא יהיה עגלה וזה מוכיח שקצב ההעברה הוא הנתון החשוב יותר מבין השניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרנו שלא הולכים על קיצוניות זה לא הכל או כלום

בוא ונתחיל מחדש

חלק מאיתנו קיבלו את ה- WD640 עם הגבלה אקוסטית שכתוצאה ממנה ה-SEEK עומד על 17.5 וקצב ההעברה על 100

וחלק אחר בלי הגבלה, ה-SEEK עומד על 12 וקצב ההעברה ללא שינוי 100

שיניתי אצלי את ההגבלה האקוסטית והתחלתי לקבל SEEK של 12 עם קצב העברה ללא שינוי של 100

לתחושתי לא היה כל שינוי בביצועים של הדיסק. מה שהביא אותי למסקנה עתיקה שהנתון החשוב יותר הוא קצב ההעברה

שכן אם ההגבלה היתה בקצב ההעברה נניח 70 לעומת 100. השינוי היה בולט יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקח סטופר ותשווה זמן עליה של תוכנות/מערכת הפעלה/משחקים, זמן שלוקח לך לבצע סריקת אנטי וירוס לדיסק

(יש גם דברים שיהיה קשה למדוד כמו זמן עליה של דף מהמטמון וכו')

פעולות יומיומיות יושפעו מאוד מזמן הגישה כי הפעולות היומיומיות לא נעשות עם קבצים גדולים (לא במערכת ההפעלה, לא במשחקים ולא בתוכנות יומיומיות)

בסופו של דבר, ההבדלים בין דיסקים קשיחים הם לא כאלו גדולים, אל תצפה שפתאום הכונן המגנטי שלך יקבל מהירות של RAM

סביר להניח שאם היו מחליפים לך את הדיסק באחד עם קצב העברה ממוצע של 70 מגה גם לא היית שם לב :)

איסתרא יכול לספר לך על זה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא שמתי לב - כשהיה לי עם מה להשוות. העתקה של החומר מהדיסקים הישנים שלי ל- 640GB היתה הרבה יותר מהירה ב- WD מאשר בסמסונג. בכל מקרה לא מדובר בהבדלים של שמים וארץ, כך שבלי מדידה כלשהי יהיה קשה להבדיל. אבל הפערים בביצועים (גם בין הסמסונג ל- WD וגם בין AAM שקט מול AAM מהיר) מצטברים.

אגב, גם WD יוצאים די רע מהסיפור. הם משווקים את אותו דיסק בדיוק בכמה מצבי AAM שונים וכתוצאה מכך עם ביצועים (גם מבחינת seek time וגם מבחינת האקוסטיקה) שונים, אין לך שום דבר לדעת מראש מה אתה קונה, הם לא מציעים שום אפשרות לשנות את ההגדרה הזו ואפילו דורשים שלא תשנה אותה באתר שלהם! לפחות כאן אפשר לשנו את זה עם כלי צד-שלישי, בניגוד למקרה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, גם WD יוצאים די רע מהסיפור. הם משווקים את אותו דיסק בדיוק בכמה מצבי AAM שונים וכתוצאה מכך עם ביצועים (גם מבחינת seek time וגם מבחינת האקוסטיקה) שונים, אין לך שום דבר לדעת מראש מה אתה קונה, הם לא מציעים שום אפשרות לשנות את ההגדרה הזו ואפילו דורשים שלא תשנה אותה באתר שלהם! לפחות כאן אפשר לשנו את זה עם כלי צד-שלישי, בניגוד למקרה של .

לי היה מזל וקיבלתי את הגרסה עם ה-AAM מבוטל, כך שהדיסק מהיר יותר ואני גם ככה לא שומע אותו.

השאלה היא האם ניתן לדעת מראש מה קונים, או שזה פשוט חתול בשק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכמה דיונים שראיתי לא מצאו חוקיות. אני מתאר לעצמי שיש, צריך לאסוף מספיק דיסקים ולבדוק. בינתיים זה עניין של מזל.

אבל זה לא כזה אסון, בניגוד למה-שלא-יהיה-שנדפק בסמסונגים, את ה- AAM אפשר לשנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...