אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל?

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

ועלייך אפשר לסמוך?

עתודאים יכולים ללמוד בכל מוסדות הלימוד בארץ המוכרים ע"י המועצה להשכלה גבוהה. עתודאים יכולים ללמוד בכל האוניברסיטאות והם גם יכולים ללמוד במכללות אם הם רוצים (וצה"ל מאשר זאת. אני עתודאי בכלכלה שמסיים עכשיו תואר במכללה).

קודם כל, לא התכוונתי ל"עתודה", אלא למסלולי מצויינות של עתודה.

אבל לא ידעתי שעתודאים יכולים ללמוד באיזה מוסד שהם רוצים (והכוונה היא במכללות).

כל יום לומדים משהו חדש. :jump:

תוכניות כמו פסגות וברקים אפשר לעשות גם בת"א.

ואם כבר נכנסת לנושא, אז בעיברית לומדים במסגרת מסלול תלפיות, שאין ספק שהוא יוקרתי יותר מכל אלה שציינת.

לא טענתי שהעברית לא טובה או משהו כזה.. רק התייחסתי למה שמישהו פה אמר, שהטכניון אינו מוסד טוב ללימודי פיסיקה.

אם פסגות עושים את המסלול שלהם בטכניון, אני סומך על זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

כל יום לומדים משהו חדש. :jump:

הצבא מציב רף מינימלי של פסיכומטרי לכל תחוםכשלרוב הרף יחסית גבוה מאפשר, עם בגרות טובה, קבלה לאוניברסיטה. אם התקבלת מבחינת הצבא אתה יכול ללכת ללמוד איפה שאתה רוצה כל עוד המוסד ברשימת המוסדות המאושרים לתואר ראשון ע"י המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה). אם סתם למשל הרף למשפטים הוא פסיכומטרי של 640 ותלמיד י"ב קיבל 660, הגיש בקשה והתקבל - הוא יכול ללמוד במכללה שתנאי הקבלה שלה הם פסיכומטרי של 620, אפילו שהוא יכל להתקבל גם לחלק מהאוניברסיטאות. לפי נסיוני, מבין העתודאים האקדמיים (לא ההנדסאים שעושים י"ג-י"ד), הרוב המוחלט (לפחות 90% ואולי גם יותר מ-95%) לומדים באוניברסיטאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל יום לומדים משהו חדש. :jump:לא טענתי שהעברית לא טובה או משהו כזה.. רק התייחסתי למה שמישהו פה אמר, שהטכניון אינו מוסד טוב ללימודי פיסיקה.

אם פסגות עושים את המסלול שלהם בטכניון, אני סומך על זה..

אז זהו שלעברית יש מסלול מיוחד שלומדים רק בה - תלפיות, לחיפה יש מסלול מיוחד שלומדים רק בה - חבצלות.

לטכניון אין..

פסגות עושים דו חוגי הנדסת חשמל ופיסיקה, מסלול כזה יש (לפי מה שאני יודע) רק ב-3 מקומות, בן גוריון, טכניון ותל אביב, והצבא (כחלק מהגישה הכללית של עתודאים ילמדו איפה שהם רוצים ובכלל יעשו עם התואר מה שהם רוצים עד החזרה לשירות) נותן את האפשרות ללמוד ב-2 מתוך ה-3, זה לא עושה את הטכניון מיוחד, אם כבר זה אומר משהו רע על בן גוריון אבל אני באמת לא יודע למה לא מאפשרים לפסגות ללמוד שם אז אני לא אכנס לזה...

ואם אתה הולך בגישה של מה שהצבא בחר זה הכי טוב אז הנה - תלפיות לומדים פיסיקה מתמטיקה, מסלול שיש בכל אוניברסיטה בארץ ובחרו לשים אותם בירושלים, זה אומר משהו על רמת הפיסיקה והמתמטיקה שם...

(שוב, זה נכון לפי ההגיון שלך, אני חושב שזה מסיבות היסטוריות - מי שהעלו את הרעיון של תלפיות היו מרצים מהעברית למיטב ידיעתי, וגם סוג של "מכרז" לאיזו אוניברסיטה תתן להם את התנאים הכי טובים וכדומה, זה לדעתי מסביר את הקטע של חבצלות עם חיפה כי ברור לכולם שזו לא האוניברסיטה הכי טובה שיש...)

ועוד משהו קטן שמבינים רק לקראת סוף התואר הראשון - מה שאתה לומד בתואר הראשון זה הבסיס של הבסיס, כל מה שזה נותן לך זה את היכולת לפתוח ספר וללמוד על נושאים עדכניים יחסית, ובתעשייה וגם בצבא יודעים את זה..

עתודאי, לא משנה איפה הוא למד, מבלה את רוב תחילת השירות שלו בלימודים ביחידה ככה שזה באמת לא הכי עקרוני איפה עושים תואר ראשון, כי גם אם חסרים לך כמה קורסים בסיסיים אתה תמיד יכול לפתוח ספר ולהשלים את החומר..

למרות שאני עדיין חושב שיש ערך מוסף לללמוד במקום נורמאלי ומסודר עם רמת הוראה גבוהה, ובגלל זה אני "נגד" פיסיקה בטכניון, אבל זה רק ערך מוסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברצוני להוסיף ולחזק את מה שאמר or, תוכנית תלפיותבהחלט מתקיימת באוניברסיטה העברית מסיבות היסטוריות בלבד.

בעבר התוכנית הזו התחילה באונ' העברית ובגלל הותק והנוחות זה נשאר שם למרות שהיו כל מיני מחשבות להעביר את התוכנית לטכניון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרמת הפיסיקה והמתמ' של העיברית יש משקל, משיחות עם מתרגלים ומרצים שהיו לי (הייתי עתודאי לפיסיקה בעברי הרחוק) הרמה בעיברית גבוהה יותר מהטכניון.

בכל מקרה תואר ראשון בפיסיקה, כמעט בכל מקום, הוא כללי ובסיסי מידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכינות זה חרטא.

לפחות בטכניון אני יודע שמכינה יכולה להחליף את ציוני הבגרות בתנאי הקבלה (כל עוד יש לך זכאות לתעודת בגרות) וזה אומר שאתה יכול למרות שיש לך תעודת בגרות עם ממוצע 60 להשקיע רק שנה אחת בלימוד ולהתקבל למה שאתה רוצה (לפחות בטכניון). אתה באמת חושב שזה בזבוז? זה יכול להיות ההבדל בין לבזבז את החיים שלך במקצוע שאתה לא אוהב או לחילופין להשקיע שנתיים שלוש בשיפוץ כל תעודת הבגרות שלך. בכל מקרה יש לך רווח.[br]פורסם בתאריך: 16.07.2008 בשעה 15:28:53

אין שום בלבול.. אני מדבר של תוכנית הרגילה לתואר ראשון בפיסיקה שם - זאת תוכנית מעוותת...

אבל עזוב, זאת סתם סטייה מהדיון המקורי...

בתור אחד שלמד שם ב 96 לתואר בפיזיקה אני יכול לומר לך ששינו את התוכנית (התעניינתי פעם אחרונה ב 2003 בשביל חבר) והחדשה נראית הרבה יותר נורמלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מאיפה הבאת את זה, אבל בפועל מקבלים גם מקבלים - ואחרי צבירת ניסיון משמעותי של בין 3 ל-5 שנים אף אחד כבר לא זוכר איפה למדת

ולפני הנסיון מה קורה לדעתך?

אני באמת לא בא להתווכח - אני מציג לך עובדות שאתה לא חייב לקבל אותן, אבל הן נכונות.

יש העדפה ברורה בתעשייה לקבל בוגרי אוניברסיטה והרבה מעסיקים לא מזמינים בכלל לראיונות בוגרי מכללות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש העדפה ברורה בתעשייה לקבל בוגרי אוניברסיטה והרבה מעסיקים לא מזמינים בכלל לראיונות בוגרי מכללות.

יש העדפה - זה נכון , הרבה מעסיקים לא יזמינו בוגרי מכללות - ברוב המקרים מדובר על תפקיד ללא צורך בניסיון או ניסיון מועט .

בוגרי מכללות משתלבים יפה מאוד בשוק ,

ועם ניסיון רלבנטי הם לא נופלים מבוגר אוניברסיטה ובחלק מהמקרים אף מתעלים עליהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתם מתחבטים כ"כ הרבה?!

לגבי הנדסה לפחות מכללות זה חרא,גם בקבלה לעבודה [עם תסתכלו בהצעות עבודה רובם המוחלט דורשים בוגרי אונ'] וגם ברמת ההעמקה במקצועות האלמנטריים והכה חשובים [מת' פיס'].

תנו לטבלאות הנתונים [הדי מדויקים יש לציין] של MSN לימודים לדבר ושימו לב היטב ל"יוקרה" שזה בין הפרמטרים החשובים כשאתה מסיים את התואר:

הנדסת חשמל:

http://limudim.msn.co.il/ArticleOverEveragePage.aspx?categoryid=6&parentid=1

הנדסת מחשבים משום מה הלימודים בעברית יותר במרמה מאשר בטכניון:

http://limudim.msn.co.il/ArticleOverEveragePage.aspx?categoryid=9&parentid=1

מדעי המחשב שוב אותו עניין:

http://limudim.msn.co.il/ArticleOverEveragePage.aspx?categoryid=12&parentid=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שתקרא את זה

http://limudim.msn.co.il/ArticleOverEverageCategoryPage.aspx?categoryid=3

תראה שהוא הכלל לא מופלץ ומאוד מאוד מבוסס.

רוב המחקר התבסס על סטודנטים שאלו האנשים שיגידו לך את האמת הצורה הכי אוביקטיבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדירוג הזה די מופלץ :)

מאוד מופלץ ...

שים לב בפקולטה למדעי המחשב מכללת תל חי מדורגת לפני המרכז הבינתחוני לפני האוניברסיטה הפתוחה לפני אוניברסיטה חיפה

בקיצור שטויות במיץ עגבניות , אם אתה מאמין לזה אז שיבושם לך

כי מכללת תל חי ספגה ביקורות קשות מהמל"ג בביקורת האחרונה .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...