אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל?

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

לכל המזלזלים בבוגרי המכללות:

http://www.afeka.ac.il/SiteFiles/1/193/1295.asp

http://www.afeka.ac.il/SiteFiles/1/193/795.asp

א. רבים הולכים ללמוד במכללה מרצונם. אני, אישית, מכיר שלושה כאלה. מדובר באנשים שיכלו ללמוד בכל אוניברסיטה, אך בחרו דווקא במכללה מסיבות אישיות וכלכליות. (כמו מלגה מלאה בגלל נתונים מאד גבוהים)

אני חייב להסכים, זה נורא קורץ לקבל מלגה לשכ"ל שנתי על פי 700+ בפסיכומטרי או 650[עד 699כמובן] לחצי שכ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

העובדה שהם מנפנפים מבוגרים שלהם רק מראה כמה הם נואשים.

לדעתי עדיף לשלם את שכר הלימוד ולא לקבל מלגה ובתמורה לקבל לימודים הרבה יותר איכותיים משובחים מעמיקים ומקיפים.

יכול להיות שטעיתי,לא כל מי שהולך למכללה הולך לשם בגלל שלא יכול להתקבל לאונ' אך לדעתי [חקרתי הרבה את הנושא ושאלתי אנשים רבים ממכללות ומאונ'] זהו מעשה טפשי לעשות שהם יתחרטו עליו בזמן שיחפשו עבודה.

הסטודנטים של הטכניון ושל העברית מקבלים לא מעט הצעות עבודה כבר בשנה השלישית והרביעית בזמן שהסטודנטים של המכללות בקושי מצליחים למצוא עבודה לאחר סיים התואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם נכון, אבל אני דווקא רוצה להדגיש את נעם מורי והוא בוגר מכללה וכעת סטודנט תואר שני בטכניון.

אז זו נקודה למחשבה, שאם הוא טוב מספיק לטכניון ללימודים מתקדמים, אז כנראה יש בו משהו, מצד שני, זה עניין נורא אינדיביאדואלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"תמיד לזכור שהמטרה בחיים היא למקסם את האינטגרל המסוים (מאפס עד 120 ) על גרף האושר כפונקציה של הזמן."

ציטוט מהמסמך על הבוגר המצטיין^^

בכל מקרה, זה שהוא התקבל לטכניון זה בטח בזכות ההצטיינות היתרה, אבל מעטים (יחסית) אלו שמקבלים הצטיינות יתרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה שהם מנפנפים מבוגרים שלהם רק מראה כמה הם נואשים.

לדעתי עדיף לשלם את שכר הלימוד ולא לקבל מלגה ובתמורה לקבל לימודים הרבה יותר איכותיים משובחים מעמיקים ומקיפים.

יכול להיות שטעיתי,לא כל מי שהולך למכללה הולך לשם בגלל שלא יכול להתקבל לאונ' אך לדעתי [חקרתי הרבה את הנושא ושאלתי אנשים רבים ממכללות ומאונ'] זהו מעשה טפשי לעשות שהם יתחרטו עליו בזמן שיחפשו עבודה.

הסטודנטים של הטכניון ושל העברית מקבלים לא מעט הצעות עבודה כבר בשנה השלישית והרביעית בזמן שהסטודנטים של המכללות בקושי מצליחים למצוא עבודה לאחר סיים התואר.

מכללת תל אביב-יפו מצטיינת במדעי המחשב, הבוגרים של המכללה מבוקשים בדיוק כמו בוגרי אוניברסיטאות והפקולטה אפילו יותר יוקרתית מהפקולטה של בר אילן וחיפה. המרכז הבינתחומי מצטיין במשפטים, המכללה למנהל מצטיינת בכלכלה וחשבונאות, המכון הטכנולוגי בחולון מצטיין בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה והרשימה ארוכה. אז נכון, יש מכללת קש ויש מכללות איכותיות. צריך לדעת לעשות הפרדה.

אגב, אחי למד במכללה וכבר בשנה השנייה עבד במקצוע. רבים מחבריו השתלבו יפה בשוק העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה

בשביל להתקבל לטכניון את האמת אפילו לא חשבתי על לאן אני ילך אני סיימתי פאקינג יוד :-\

אז אני לומד מגמת אלקטרוניקה ומחשבים

יש בבית הספר שלי{אורט עפולה} כיתות המשך מכלללה או לא או המשך כיתות אני לא יודע

אבל יש יג ו-יד

1.האם כדאי להמשיך?

עכשיו אם אני ימשיך או לא

הלשון אצלי מתכונת הייתה 50 משום מה אבל קיבלתי 50 ממוצע ו58 במתכונת :bash: המורה שונאת אותי :bash:

ומתמטיקה 3 יחידות xD ועדיין אני מקבל את הציון פאקינג 30 מתכונת 30+ לא יודע כמה :nixweiss:

2.אם אני יוכל אחרי סיום יב לעלות את היחידות במטמטיקה ישר ל 5 יחידות?

בשביל LIL MODE :lol: באונברסיטה

3.כמה תוארים יש לאקטרוניקה?

יש 3 ?

4.מה זה יש לאלקטרוניקה?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%9D

תודה לעוזרים :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכללת תל אביב-יפו מצטיינת במדעי המחשב, הבוגרים של המכללה מבוקשים בדיוק כמו בוגרי אוניברסיטאות והפקולטה אפילו יותר יוקרתית מהפקולטה של בר אילן וחיפה. המרכז הבינתחומי מצטיין במשפטים, המכללה למנהל מצטיינת בכלכלה וחשבונאות, המכון הטכנולוגי בחולון מצטיין בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה והרשימה ארוכה. אז נכון, יש מכללת קש ויש מכללות איכותיות. צריך לדעת לעשות הפרדה.

אגב, אחי למד במכללה וכבר בשנה השנייה עבד במקצוע. רבים מחבריו השתלבו יפה בשוק העבודה.

ראה ידידי את המעסיקים לא מעניין איזו מכללה מצטיינת במה...

פשוט תעבור על רוב המשרות ותראה שרובם דורשים בוגרי אונ'.

ומה אתם מביאים לי מצטיינים?! תמיד יש אחד גאון שיתקבל לעבודה לפני שהתחיל ללמוד תואר.

אני דברתי פה על מדגם כללי, אין מה לעשות בדרך כלל מעדיפים להעסיק בוגרי אונ'.

זאת עובדה ואין פה על מה להתווכח.

לזה שמעלי:

1)עם הנתונים הללו לדאבוני לטכניון ברור שלא תוכל להתקבל.

2)תוכל בקלות,אך מדוע לאחר י"ב?תנסה כבר עכשיו.

3)עד דוקטורט.נדירים האנשים שממשיכים לתואר שני.

4)לא הבנתי את השאלה.נסח אותה בבקשה בצורה ברורה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפי איזה נתונים?

מה שכתבתי ב 1 זה שאם כדאי לי ללמוד בבית הספר שלי יג ו יד ?

2.עכשיו אין לי אפשרות אין בבית הספר שלי או משהו

3. תאמת אני רוצה את הדוק. :hat:

4.האם יש לפי הלינק הנל http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%9D

תארים לאלקטרוניקה?

ואת אמת כמעט כול הציונים שלי מעל 80

חוץ מתנך,לשון,מתמטיקה

תנך 60

לשון אם קיבלתי 50 אז זאת אומרת שאם אני יקבל 60 בבגרות הבאה זה עובר אבל מה שמעצבן אותי שקיבלתי 58 אבל ניגשתי לבגרות אם 50 :pissed::angryfire:

ומטמטיקה גרועה אבל אני רוצה לשפר אחרי יב :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי 1 מחוסר העמקה בתגובה שלך חשבתי ששאלת האם כדאי ללכת לטכניון..

בכל אופן עם נתונים כאלה לטכניון ולשום אונ' אחרת לא תוכל להתקבל אך למכללה תוכל להתקבל בקלות [ועוד יותר בקלות אם תשלם יותר כסף] ולכן זוהי האופציה היחידה אלא אם כן תעבור למינימום 4 יחידות ותוצא ציון טוב מאוד בפסיכו'.

ממליץ לך לעשות בגרות בפיזיקה, בטכניון מחשבים אותה עם בונוס של 30 נק' - כמו למתמטיקה.

תואר שני בהנדסה הוא ב"פורמט" Msc = מוסמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיזיקה יש לי 3 יחידות וקיבלתי במתכונת 90 :xyxthumbs: והמורה אמר שמי שמקבל יותר מ85 עובר ל5 יחידות

מתיי יש לי פסיכימטריה?

אני רוצה לאונברסיטה=תארים=כסף

אני לפני הצבא ינסה לעלות ל4 יחידות לפחות

וגם ה30 זה לא שאלון 001 אלה 003 אצלנו החליפו את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע ידידי אם אתה "אוצה-לאוניבסיטה" במקצוע של הנדסה תתחיל ללמוד מתמטיקה 5 יחידות [אין לי מושג איך אבל אם באמת תרצה תצליח - לאחר שתלמד תבקש מהרכזת שתעשה לך מתכונת ואם תצליח בה שתגיש אותך אני עשיתי את זה אז זה מנסיון] ובנוסף תלמד עוד מקצוע [מומלץ מאוד מאוד מאוד פיזיקה ברמה של 5 יח']מדעי ברמת חמש יחידות אנגלית תעשה מינימום 4 יח' כך שבמקצועות הנ"ל הממוצע שלך יהיה באיזור ה90.

שאר המקצועות תוציא מעל שבעים.

בפסיכומטרי [נא להכיר בחינה שעושים לאחר התיכון]תוציא בסביבות ה700.

כך תוכל להתקבל לאוניברסיטואות שונות.

ויש לי תחושה שעוד מעט ינעלו פה תעניינים כי אנחנו ממש סוטים מהנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע ידידי אם אתה "אוצה-לאוניבסיטה" במקצוע של הנדסה תתחיל ללמוד מתמטיקה 5 יחידות [אין לי מושג איך אבל אם באמת תרצה תצליח - לאחר שתלמד תבקש מהרכזת שתעשה לך מתכונת ואם תצליח בה שתגיש אותך אני עשיתי את זה אז זה מנסיון] ובנוסף תלמד עוד מקצוע [מומלץ מאוד מאוד מאוד פיזיקה ברמה של 5 יח']מדעי ברמת חמש יחידות אנגלית תעשה מינימום 4 יח' כך שבמקצועות הנ"ל הממוצע שלך יהיה באיזור ה90.

שאר המקצועות תוציא מעל שבעים.

בפסיכומטרי [נא להכיר בחינה שעושים לאחר התיכון]תוציא בסביבות ה700.

כך תוכל להתקבל לאוניברסיטואות שונות.

ויש לי תחושה שעוד מעט ינעלו פה תעניינים כי אנחנו ממש סוטים מהנושא.

בתור פותח האשכול, אם יהיו בעיות אני תמיד יכול להוסיף עוד שאלה להודעה הראשית ולהפוך את זה לחלק מהנושא :smile1:

בכל מקרה, לא נראה לי שזה מזיק, אחרי הכל הסבירו פה על אוניברסיטה ומכללה, ומזה נובעות עוד שאלות שקשורות לנושא^^

נראה לי שבפסיכימטריה הוא התכוון לפסיכומטרי^^

אם אתה רוצה לאוניברסיטה בשביל כסף הייתי מציע לך לרדת מזה ::)

לך תלמד משהו שמעניין אותך, לפחות חלקית

אחרת אני בספק אם תצליח

(אני למשל, מאז כיתה י' לא הוצאתי עובר אחד באף מבחן/בוחן בהיסטוריה, כולל בגרות, לא משנה כמה למדתי, ובכיתה י' ניסיתי הרבה מאוד, בהמשך הבנתי שממילא אני איכשל גם אם אלמד וזנחתי את הרעיון, היסטוריה פשוט לא מעניינת אותי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...