מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 70 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

הדבר אכן אינדיבידואלי. אגב, בתור אחד שעובד על 14" עם 1400X1050, אני חושב שגודל הנקודה במסך הזה לא היה מפריע לי בכלל. אבל לא כולם כמוני (וכמוך).

מה שכן היה מפריע לי, זה שטח העבודה הקטן (אפילו 1024X768 מגביל אותי לא מעט, אז בטח ש-1024X600). והמקלדת הקטנה לא הייתה עוזרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקי לגבי הM912 הוא מתחמם אבל אני חושבת שהגזימו בביקורות, במקסימום מאמץ עם אורור נורמלי הוא מגיע ל60 מעלות בערך, לגבי מקלדת חמה, זה רק אם הלפטופ עובד סגור ובלי איוורר נורמלי. אבל זה לא כזה היסטרי כמו שמציגים את זה..

אני עובדת איתו שעות במצב טאבלט (מסך מקופל) והטמפרטורה היא בערך 50-60 מעלות

חשוב להבין משהו, כל החלק התחתון והצד של הלפטופ מלאים בחורים, אם תסגרו אותם לא תהיה תחלופת אוויר והמאוורר יהפוך ללא אפקטיבי, לכן להפעיל אותו על מיטה או בתוך תיק יביאו לטמפרטורות קיצוניות אבל זה נכון לכל לפטופ..

במקום ממוזג אני לא הצלחתי לעבור את ה55 מעלות.

וכדי להכניס את המספרים האלה לפרופורציה, מדובר בחיישן טמפרטורת ליבה.

חוץ מזה הייתי אתמול עם המחשב במפגש של , ובמילה אחת המחשב היה מסמר הערב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין אותכם אנשים, למה אתם חושבים על הנטבוקים הללו כאמצעי עבודה לכל דבר? הם לא!

אני רוכש את ה901 למטרות הבאות -

אינטרנט זמין

IM

MAIL

VIDEO CALLS

VIDEO TRANSMITER

רדיו דיסק MP3

נגן במקרה הצורך...

קונסולת משחקים (משחקי עבר, ומשחקים ישנים וטובים דוגמת CS, NFS:U 1 וכו')

מעבר לזה להשתמש בזה בשביל להקליד בוורד? הסיבה היחידה שאני מתקין היא בשביל שאוכל לצפות במסמכים על המחשב הזה במקרה הצורך. אני לא מתכוון להקליד תכנים שלמים לתוכו, זה לא רציונלי.

מתי תבינו שהרזולוציה לא באמת משנה? (מבחינת יותר מדי גדולה לגודל המסך) העובדה שיש לך 1400X1050 על 14' לא הופכת את המסך למעייף יותר- להיפך. זה הופך את המסך שייראה יותר יפה. יש פונקציה ידועה של DPI שזה פרופורציות. כל שצריך לעשות זה לתת לו 130-140 אחוז ואז הטקסט ממש יפה וגדול וברור ויחד עם זה נשמר לך השטח עבודה של 1400X1050.

אצלי למשל אני משתמש בזה על רזולוציה של 1280X768 כי אני יושב רחוק מהמסך והטקסט מציק ולא כל כך נוח ממרחק של 3-4 מטר בגלל זה אני פשוט מגדיל אותו.

ולגבי I PINK - נכון לכל לפטופ? 912 זה לא לפטופ, הוא לא אמור להיות לפטופ הוא UMPC. ו901 זה נטבוק. אלו דברים שונים את צריכה להפנים את זה. העובדה שאי אפשר לעבוד איתו על מיטה היא חיסרון אדיר... זה לא סביר בעליל להרחיק נטבוק מהמיטה! לשם הוא שייך!!! :) .

בטח מסמר הערב כל מי שנמצא שם משתמש במחשבי 4 משנת תרפ"ח.

הדבר אינדבידואל כמו כל דבר שקשור לגוף האדם - כל אחד מגיב אחרת. יש שרגילים לזה מגיל קטן ויש שלא מסוגלים לשבת מול 2007FP יותר מחצי שעה כי כואבות להם העיניים- כל אחד והתחושות שלו. מה שבטוח, אצלי - אין דברים כאלה ומעולה לא הרגשתי כאב בעיניים מישיבה ממושכת מול המחשב (היו תקופות, שהייתי קטן - 13-14, שממושכת מול המחשב היה לשבת 8-9 שעות ברצף בלי לקום, ואני לא צוחק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי תבינו שהרזולוציה לא באמת משנה? (מבחינת יותר מדי גדולה לגודל המסך) העובדה שיש לך 1400X1050 על 14' לא הופכת את המסך למעייף יותר- להיפך. זה הופך את המסך שייראה יותר יפה. יש פונקציה ידועה של DPI שזה פרופורציות. כל שצריך לעשות זה לתת לו 130-140 אחוז ואז הטקסט ממש יפה וגדול וברור ויחד עם זה נשמר לך השטח עבודה של 1400X1050.

היא כן משנה, כי שיטת העלאת ה-DPI לא עובדת ב-100%. יש תוכנות רבות שמתעלמות מה-DPI (ואז הטקסט עדיין קטן) או מניחות כל מיני הנחות על DPI סטנדרטי (ואז בכל DPI אחר יש בעיות של טקסט גולש או ממשק משתמש מעוקם).

כמו כן, ככל שאתה מעלה גודל טקסט, כך פחות טקסט נכנס במסך, ואז - אפקטיבית - יש לך פחות שטח עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מיטה זה לא ממש מדוייק, לא הבנת את דברי כהלכה

אני עובדת איתו כל הזמן במיטה, אבל דואגת לא לחסום את הפתחים של המאורר בצד

והוא נשאר עם טמפרטורה סבירה ונעימה.

הודעה זו נכתבה מהמיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכלת לחשוב על תגובה יותר מטופשת ?

ה WIND מחשב מצוין, אני עובד בחנות מחשבים והיו לי כמה אפשרויות בחירה ועדיין לא העדפתי להוציא אלף ומשהו שקל יותר על ה 912 של GB , אבל אני בטוח שרוב הגולשים בפורום הזה מעדיפים דיעות של אלה שאין להם בכלל UMPC ורק יודעים לצטט כמו תוכי מאתרים אחרים אז תיהנו לכם עם שיש לו נפח איכסון יותר קטן ממה שהיה לי במחשב 2 מהמאה שעברה :lol:

אמ... בבעלותי WIND ואם תקח כמה עמודים אחורה תראה שכתבתי גם ביקורות עליו לאחר שקניתי אותו - ובקשר לתגובה שלי היא הייתה בצחוק ולדעתי זה די ברור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, נתקלתי כאן מספר פעמים בטענה שההבדל בין מסך 9" למסך 10" הוא "זניח"...

האמנם??

שטח העבודה של מסך 10" גדול ב-20% (עשרים אחוז) משטח עבודה של מסך בגודל 9".

אתם מוזמנים לבדוק אותי.

(ויש לזה כמובן השלכות למשך חיי הסוללה: מסך גדול יותר צורך יותר משאבי סוללה). [br]פורסם בתאריך: 25.10.2008 בשעה 12:55:34

אני לא בטוח אם העלו כבר את הלינק הזה, אבל כדאי לעיין בהשוואה המעניינת של דה-מרקר בין ארבעה אולטרה-ניידים:

http://it.themarker.com/tmit/article/4502

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז הניסוח לא היה מדויק, אבל המסקנה נשארת אותה מסקנה:

השטח הפיזי של מסך 10" גדול ב-20% (עשרים אחוז) מהשטח של מסך בגודל 9".

ברור, אבל למי אכפת? רוב האנשים גם לא יבחינו בהבדל אלא אם כן זה בהשוואה זה לצד זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Asus N10E נמכר באופיס דיפו ב-2799 ש"ח במפרט הבא:

מעבד אינטל אטום N270, זיכרון 1GB, דיסק שקיח 160GB, מסך 10.2, XP HOME.

האם מציאה ? או סתם 500 ש"ח יותר מה-WIND ?

ראשית כל, WIND עם הרדיסק של 160 ג'יגה וסוללת 6 תאים עולה 2500 שקל: http://ivory.co.il/product.asp?productid=2143&CatCode=315

לגבי האסוס - מצד אחד הוא מגיע עם כ. מסך Geforce 9300 אבל אני לא יודע אם איזה סוללה הוא מגיע.

מצד שני המחיר שרשמת הוא ללא מע"מ לפי מה שאני רואה באתר שלהם והמחיר המלא הוא 3200 שקל: http://www.officedepot.co.il/catalog/catalogSku.do;jsessionid=0000H6HLBBuHmv8MQb1jytPzXBs:12bbi68k5?id=4126694&pr=QJ5&N=2

לא הייתי קורא לו מציאה. אם הוא שווה? זה כבר עניין אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית כל, WIND עם הרדיסק של 160 ג'יגה וסוללת 6 תאים עולה 2500 שקל: http://ivory.co.il/product.asp?productid=2143&CatCode=315

לגבי האסוס - מצד אחד הוא מגיע עם כ. מסך Geforce 9300 אבל אני לא יודע אם איזה סוללה הוא מגיע.

מצד שני המחיר שרשמת הוא ללא מע"מ לפי מה שאני רואה באתר שלהם והמחיר המלא הוא 3200 שקל: http://www.officedepot.co.il/catalog/catalogSku.do;jsessionid=0000H6HLBBuHmv8MQb1jytPzXBs:12bbi68k5?id=4126694&pr=QJ5&N=2

לא הייתי קורא לו מציאה. אם הוא שווה? זה כבר עניין אישי.

דןדי ,נראה לי שאתה טועה ,ה-N10E לא מגיע עם 9300.

רק N10J מגיע עם 9300.

אבל ,לדעתי אם כבר מוכנים להשקיע סכומים שכאלו ,אז אין שום ספק שעדיף M912M.(מחירו עומד כעת על כ-2900 ש"ח במזומן וכל הבעיות

שהיו בדגם הקודם תוקנו בדגם האחרון)

(אם כי אני אישית הולך ככול הנראה על 901 בגלל עניין העמידות מפני שאני ברברי O0 כך שאתם לא יכולים להאשים אותי שאני

FANBOY של גיגהבייט )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון BIOS חשוב בשביל ה-Wind:

http://www.electricvagabond.com/2008/10/msi-wind-bios-109-update-overclock-and.html

- תוספת של אפשרויות ב-.

- שידרוג של המהרה/האטה של המעבד מאפשר לעשות Underclock/Overclock בעזרת כפתור Fn+F10 והנורה שעל כפתור ההדלקה משנה צבע אז יודעים באיזה מצב נמצאים (צריך שהתוספת System control תהיה מודלקת).

- במצב המהרה, כתוב שזה מגדיל עיבוד גרפי ומוסיף עוד זיכרון (אין לי בכלל מושג איך בודקים את זה).

- שיפור בביצועים לעומת גרסת קודמת.

- שיפור של מצב Sleep, או Hibernate (לא ברור מה השיפור).

- שיפור עם ה-numelock שמדליק כמה כפתורים נוספים כמו Page up, home...

היו עוד שדרוגים, לא יודע מי התעסק עם זה (אני אישית לא עשיתי את זה מקודם). אבל תדעו שזה בא עם סיכון - אפשר לדפוק את ה- ולעומת לוחות אם של נייחים חדשים, אין כאן הגנות.

זה לא דופק את האחריות כמו שהבנתי כי זה ש- לבד מוציאה, אבל אם עושים אותו לא נכון, לכו תדעו.

בקשר לביצועי מערכת, לא בדקתי (מי שיודע איך לראות כמה זיכרון מושקע בגרפיקה שיגיד לי), אבל אהבתי שאפשר לעשות וראיתי דרך CPUID שיש שוני במהירות של המעבד. כרגע יש 3 מצבים לכפתור ההדלקה - ירוק שזה חסכוני (חצי ממהירות - 800 מגהרץ), כחול שזה נורמלי (1.6 ג'גהרץ) וכתום שזה מומהר (תלוי בתוספת של 8, 15 או 24% - תדאגו להדליק speed step שזה יוכל לרדת לחצי מהירות אם אין צורך בביצועים באותה דקה).

מי שלא בטוח בעצמו או לא מבין משהו באתר ששלחתי (יש תהליך מסודר), לא לעשות, חבל על ה-WIND שלכם - ואם האחריות בחנות לא משהו אז אף אחד לא יבטיח שיחליפו לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...