מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 71 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

עדכון חשוב בשביל ה-Wind:

רציתי להוסיף לדבריך.

שאם כבר עושים עידכון ביוס רצוי מאוד לעשות זאת כשהנייד מחובר לחשמל רגיל דרך -ups

ולמי שאין ,אז לפחות לוודא שהסוללה מלאה לחלוטין.

אין ב-WIND גיבוי לביוס כמו ברוב לוחות האם הרגילים.

שאלה :

יש כאן מישהו שיש לו את ה-901 של אסוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רציתי להוסיף לדבריך.

שאם כבר עושים עידכון ביוס רצוי מאוד לעשות זאת כשהנייד מחובר לחשמל רגיל דרך -ups

ולמי שאין ,אז לפחות לוודא שהסוללה מלאה לחלוטין.

אין ב-WIND גיבוי לביוס כמו ברוב לוחות האם הרגילים.

שאלה :

יש כאן מישהו שיש לו את ה-901 של אסוס?

אל תכתוב סתם, יש פרוצדורה, לדוגמה אסור שהסוללה תהיה מחוברת בזמן הפלאש. יש לחכות 20 שניות לפני ואחרי חיבור ודברים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תכתוב סתם, יש פרוצדורה, לדוגמה אסור שהסוללה תהיה מחוברת בזמן הפלאש. יש לחכות 20 שניות לפני ואחרי חיבור סוללה ודברים כאלה.

האמת שעשיתי הרבה פעמים עידכון למחשבים שולחניים אולם לא לניידים ,כך שיתכן ואתה צודק.

בכל מקרה ,רציתי להצביע על הסיכון הגדול בעידכון מחשב שאין לו DUAL- כמו ל-WIND וכנראה גם לשאר ה-umpc .

(מעניין אם ל-m912 יש ביוס כפול שהרי גיגהבייט היא זאת שהמציאה את כל העניין של צ'יפ ביוס כפול ).

עכשיו,תגיד .בתור אחד מהותיקים בשירשור הזה ,ניתקלת כאן בפורום מישהו שקנה את ה-901 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון BIOS חשוב בשביל ה-Wind:

http://www.electricvagabond.com/2008/10/msi-wind-bios-109-update-overclock-and.html

- תוספת של אפשרויות ב-.

- שידרוג של המהרה/האטה של המעבד מאפשר לעשות Underclock/Overclock בעזרת כפתור Fn+F10 והנורה שעל כפתור ההדלקה משנה צבע אז יודעים באיזה מצב נמצאים (צריך שהתוספת System control תהיה מודלקת).

- במצב המהרה, כתוב שזה מגדיל עיבוד גרפי ומוסיף עוד זיכרון (אין לי בכלל מושג איך בודקים את זה).

- שיפור בביצועים לעומת גרסת קודמת.

- שיפור של מצב Sleep, או Hibernate (לא ברור מה השיפור).

- שיפור עם ה-numelock שמדליק כמה כפתורים נוספים כמו Page up, home...

היו עוד שדרוגים, לא יודע מי התעסק עם זה (אני אישית לא עשיתי את זה מקודם). אבל תדעו שזה בא עם סיכון - אפשר לדפוק את ה- ולעומת לוחות אם של נייחים חדשים, אין כאן הגנות.

זה לא דופק את האחריות כמו שהבנתי כי זה ש- לבד מוציאה, אבל אם עושים אותו לא נכון, לכו תדעו.

בקשר לביצועי מערכת, לא בדקתי (מי שיודע איך לראות כמה זיכרון מושקע בגרפיקה שיגיד לי), אבל אהבתי שאפשר לעשות וראיתי דרך CPUID שיש שוני במהירות של המעבד. כרגע יש 3 מצבים לכפתור ההדלקה - ירוק שזה חסכוני (חצי ממהירות - 800 מגהרץ), כחול שזה נורמלי (1.6 ג'גהרץ) וכתום שזה מומהר (תלוי בתוספת של 8, 15 או 24% - תדאגו להדליק speed step שזה יוכל לרדת לחצי מהירות אם אין צורך בביצועים באותה דקה).

מי שלא בטוח בעצמו או לא מבין משהו באתר ששלחתי (יש תהליך מסודר), לא לעשות, חבל על ה-WIND שלכם - ואם האחריות בחנות לא משהו אז אף אחד לא יבטיח שיחליפו לכם.

אתה עשית והצלחת ?

זה מסובך ?

אפשר הסבר קצר ופשוט ממך על התהליך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את העדכון והצלחתי - אבל זה לא מומלץ לעדכן BIOS אלא אם כן יש בעיות.

אני יכול לתרגם את השלבים - אבל ממליץ למי שמבין אנגלית ושיעשה לפי האתר שכתבתי.

אבל אם אתה מתעקש שאני אסביר אז אין בעיה:

1. כבה את המחשב הנייד, הוצא את הסוללה ותחכה 20 שניות. לאחר מכן תחבר את המחשב דרך כבל מתח לקיר כאשר הסוללה מופרדת מהמכשיר והדלק אותו.

2. הורד את תוכנת הפלאש יחד עם הקובץ שלה מפה http://electricvagabond.com/downloads/msiwindbios109.zip

3. נתק כל חיבור USB וכרטיס SD שחיברת אליו, כלומר שהדבר היחיד שיהיה מחובר אליו זה הכבל מתח.

4. תכבה Bluetooth, Wi-fi, והמצלמה בעזרת כפתור FN וששום תוכנה מיותרת לא תהיה דלוקה ברקע.

5. תדאג שכפתור POWER מכבה את המכשיר כשאתה לוחץ עליו, אם לא, ב-power settings אפשר לשנות את זה.

6. חלץ את הקבצים לתוך תיקיה, לצורך נוחות שכל הקבצים יהיו בכונן C בתוך תיקיה FLASH (מנסה להיות נאמן לאתר שממנו מתרגם חח).

7. הרץ CMD ותיגש לתיקיה שיצרת והרץ Runflash, הוא ישאל אם אתה בטוח שאתה רוצה לעשות את זה ותלחץ על ENTER.

8. לאחר שיסיים תרשום לו Exit. אני לא יכולתי לעשות את זה כי המקלדת שלי הפסיקה להגיב (זה קורה).

9. תלחץ על כפתור ה-POWER לכבות את המחשב. תנתק אותו מהחשמל, תחכה 20 שניות ותחבר סוללה והדלק אותו.

10. כנס ל- ותראה אפשרות להדליק את האפשרות של OC. אם תחליט לעשות את זה, תתחיל מ-8% ואם זה עובד סבבה אז תעבור ל-15% לא ממליץ כלל על 24% OC.

11. אם המחשב שלך קורס (מסך כחול), תכבה/תדליק את האפשרות AHCI מה- (אני הייתי צריך לעשות את זה).

12. כנס לחלונות ותבדוק שהכל עובד...

בהצלחה (אל תעשה את זה אם משהו לא ברור לך או אם אף פעם לא עשית FLASH או אם אתה לא יודע מה זה או להשתמש ב-CMD).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את העדכון והצלחתי - אבל זה לא מומלץ לעדכן אלא אם כן יש בעיות.

1. כבה את המחשב הנייד, הוצא את הסוללה ותחכה 20 שניות. לאחר מכן תחבר את המחשב דרך כבל מתח לקיר כאשר הסוללה מופרדת מהמכשיר והדלק אותו.

2. הורד את תוכנת הפלאש יחד עם הקובץ שלה מפה http://electricvagabond.com/downloads/msiwindbios109.zip

3. נתק כל חיבור וכרטיס SD שחיברת אליו, כלומר שהדבר היחיד שיהיה מחובר אליו זה הכבל מתח.

4. תכבה , , והמצלמה בעזרת כפתור FN וששום תוכנה מיותרת לא תהיה דלוקה ברקע.

5. תדאג שכפתור POWER מכבה את המכשיר כשאתה לוחץ עליו, אם לא, ב-power settings אפשר לשנות את זה.

6. חלץ את הקבצים לתוך תיקיה, לצורך נוחות שכל הקבצים יהיו בכונן C בתוך תיקיה FLASH (מנסה להיות נאמן לאתר שממנו מתרגם חח).

7. הרץ CMD ותיגש לתיקיה שיצרת והרץ Runflash, הוא ישאל אם אתה בטוח שאתה רוצה לעשות את זה ותלחץ על ENTER.

8. לאחר שיסיים תרשום לו Exit. אני לא יכולתי לעשות את זה כי המקלדת שלי הפסיקה להגיב (זה קורה).

9. תלחץ על כפתור ה-POWER לכבות את המחשב. תנתק אותו מהחשמל, תחכה 20 שניות ותחבר והדלק אותו.

10. כנס ל- ותראה אפשרות להדליק את האפשרות של OC. אם תחליט לעשות את זה, תתחיל מ-8% ואם זה עובד סבבה אז תעבור ל-1הא5% לא ממליץ כלל על 24% OC.

11. אם המחשב שלך קורס (מסך כחול), תכבה/תדליק את האפשרות AHCI מה- (אני הייתי צריך לעשות את זה).

בהצלחה (אל תעשה את זה אם משהו לא ברור לך או אם אף פעם לא עשית FLASH או אם אתה לא יודע מה זה או להשתמש ב-CMD).

ראשית המון תודה על שיתוף הידע.

שאלתי היא האם באמת שווה לקחת את הסיכון שמשהו ידפק? האם OC של 8% באמת נותן משהו ואילו עוד פיצ'רים עיקריים העדכון נותן? במילים אחרות איזה שינוי משמעותי אני אמור להרגיש בסוף?

תודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי בלינוקס את הפקודה הזו sudo cpufreq-selector

זה הHELP שלה

cpufreq-selector [OPTION...] - CPUFreq Selector

Help Options:

-?, --help Show help options

Application Options:

-c, --cpu CPU Number

-g, --governor Governor

-f, --frequency Frequency in KHz

היא בעצם לפי מה שאני מבינה יכולה לבצע סוג של אובר קלוקינג.

לא ניסיתי להריץ אותה ואין לי מושג איך היא תשפיע, אני מרוצה עד השמיים מה1.6GH של המעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאת מרוצה גם עם 3 היית יכולה להיות מרוצה בהתחשב במע' ההפעלה שלך.

בכל מקרה, תודה רבה דימקה על ההשקעה. באמת ראוי לשבח.

OC של 8 אחוז לא יהיה משמעותי כאשר הביצועים האמיתיים שהיית רוצה לראות הם במשחקים וכידוע, במשחקים תלת מימדיים הרוב תלוי בכ. מסך. ללא שיפור בכ. המסך לא יהיה לך שיפור במשחקים. אי לכך אני לא רואה סיבה ל"סיכון" המעבד ולפגוע באחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את העדכון והצלחתי - אבל זה לא מומלץ לעדכן BIOS אלא אם כן יש בעיות.

3. נתק כל חיבור USB וכרטיס SD שחיברת אליו, כלומר שהדבר היחיד שיהיה מחובר אליו זה הכבל מתח.

4. תכבה Bluetooth, Wi-fi, והמצלמה בעזרת כפתור FN וששום תוכנה מיותרת לא תהיה דלוקה ברקע.

9. תלחץ על כפתור ה-POWER לכבות את המחשב. תנתק אותו מהחשמל, תחכה 20 שניות ותחבר סוללה והדלק אותו.

10. כנס ל- ותראה אפשרות להדליק את האפשרות של OC. אם תחליט לעשות את זה, תתחיל מ-8% ואם זה עובד סבבה אז תעבור ל-15% לא ממליץ כלל על 24% OC.

באמת תודה רבה על ההשקעה שלך ,

אני ינסה את זה כשיהיה לי זמן .

זה מבטל את האחריות של אייבורי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

turtkhurdi שאלה טובה באמת אם זה מבטל... זה לא "אמור" כי זה שדרוג מקורי של MSI... גם אם זה דופק את המחשב, התיקון (במעבדה ייעודית) אמור להיות פשוט.

הבעיה ש"אמור" זה שם של דג, הנה תראה לבד:

http://www.carp.com/images/article/43.jpg

כמו שאמרתי, לא ממליץ לעשות את זה, כי המחשב סך הכל עובד מצוין בלי זה. כתבתי כבר מקודם מה זה נותן babalas, זה מאפשר לך לעשות OC של 8 - 15 ואפילו 24%... זה די הרבה. לפי הכתבה זה גם מגדיל את הזיכרון של הכרטיס מסך וזה גם אמור לתרום במשחקים (פשוט אני מתעצל לבדוק עד כמה זה משפיע, יש בנצ'ים באתר ששלחתי מקודם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

morpheus211 לא צריך להתאפק שנה, קנה את ה-N10 המשודרג עם הכרטיס מסך.

אם אתה מת על מסך מגע אז יש לך את M912M שהוא מספיק טוב... ואנשים שקנו פה די מרוצים ממנו - אפילו ישנים איתו בלילות, עושים לו מסז'ים, ספה ודברים כאלה חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש M912 עם מסך 1280 על 768! והוא כל כך חמודד ויש לי עליו ורוד!

לM912M יש מסך עם רזולוציה קטנה יותר ולא סטנדרתית.

תפסיקי כבר לשגע לנו את השכל קלטנו כבר שיש לך רגשות אשמה על זה שקנית אותו ואת מנסה לשכנע את עצמך ואותנו שלא עשית טעות .

עברת כל גבול .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

turtkhurdi די! אתה לא מבין! הוא ורוד וחמוד חחחחח :lol:

סתם i-pink שיהיה לך לבריאות...

וסתם שאלה, האם מישהו ניסה/יכול לנסות לחבר את הנייד שלו ל-DVI? בעזרת מתאם כמובן... כי מעניין אותי אם יש תמיכה בזה, רצוי WIND.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...