מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 121 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

ל-dan79

אני חושב שאם הדבר היחיד שמדאיג אותך זה קשיח בגודל 1.8" אז תלך על הקניה בראש שקט...

כי איך שנראה הכל, 100% קשיחים בגודל 1.8" ייכנסו לשוק ממש בקרוב.

לא מבין את כוונתך.

הסבר את עצמך בבקשה.

שים לב,לא מדובר רק בהבדל בנפחים ובגודל הפיזי בין 2 סוג הקבוצות (1.8 מול 2.5 ),אלא גם במימשק החיבור.

דיסקים 2.5 בנטבוקים,עובדים כולם בממשק SATA ,ואילו דיסקים 1.8 ב-SC3 עובדים בממשק ATA (כן,כן,זאת לא טעות)

ובחיבור פיזי מיוחד שניקרא ZIF .

ככול הידוע לי ,יש רק 2 נטבוקים שמשתמשים בחיבור נדיר שכזה :

1. 901 של אסוס (רק ששם יש שמחובר באמצעות מחבר ה-ZIF ולא דיסק קשיח).

2. SC3 של חברת קונג'יטסו.

אני שוקל לוותר על קניית ה-SC3 (בגלל הבעייתיות המסוימת עם הדיסק הקשיח שלו) ולבחור בנטבוק יותר סטנדרטי,ולכן מתעוררות מספר שאלות נוספות כדלהלן:

1.מהו נפח הדיסק המקסימאלי,שיזוהה בנטבוק רגיל מבוסס ערכת השבבים של 945.

יש כבר היום נפחים של 320GB בחיבור רגיל SATA 2.5 ובמחירים סבירים למדי שנעים סביב ה-300 שקל:

http://zap.co.il/models.aspx?Sog=C-HardDrive&DB141821=141823&DB141804=142320&DB142297=142298

2.במידה וקונים נטבוק בארץ שמגיע מובנה עם ,ואני בכלל לא מעוניין בו ומייד על ההתחלה לא רק שלא עושה לו אקטיבצייה ,אלא מפרמט מייד את הדיסק הקשיח ומוחק הכול ,כולל מחיצת השחזור הנסתרת .האם במקרה כזה אני יכול לקבל את עלות מערכת ההפעלה (550 שקל ) חזרה ?

יש תקדים לכך עם מחשב נייד של דל שנקנה בארץ והלקוח תיעד בצילום וידיאו את הליך הסירוב להסכם ההתקנה של (שמופיע מייד עם ההדלקה הראשונית של המחשב )וגם את הליך הפרמוט ,ולאחר מכן הוא פנה ל-דל ודרש לקבל את הכסף בגין ה- שהותקן לו בניגוד לרצונו.

המפיץ של סירב להחזיר לו את ה-550 שקל ,ולכן הוא הגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות

והציג את צילום הוידיאו כראייה ,כך שלא הייתה לדל ברירה אחרת מלבד "לקפל את הזנב" ולשלוח

לו צ'ק על סך 550 שקל הביתה,אחרת בית המשפט היה קורע להם את התחת .

(ישנו חוק מדינה מפורש נגד התניית שירות בשירות, כך שמי שקונה מחשב נייד\נייח לא ניתן לחייב אותו בגין שהוא לא הזמין אותה במפורש ושילם עבורה מראש במעמד קניית המחשב) .

תקראו :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3632367,00.html

----------------------------------------------------------------------------

יצא נטבוק חדש :

Viliv S7

מה דעתכם ,שווה ללכת עליו?

דבר אחד שמאוד לא אהבתי,זה המסך המבריק שלו ,שניתן לראות היטב בקליפ הבא:

לא יודע למה ,אבל מסך המגע ב- 604 WIFI בן השנתיים שלי

לא מבריק ,לא סובל מהשתקפויות וגם נראה הרבה יותר איכותי.

בהתחשב במסכי המגע הנחותים שהיצרנים שמים בזמן האחרון בנטבוקים

החדשים, הייתי מוכן בשמחה רבה לוותר עליהם ולהסתפק ב-אמצעי שליטה

"פרימיטיביים" ומסורבלים כמו עכבר ומקלדת רגילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

2.במידה וקונים נטבוק בארץ שמגיע מובנה עם ,ואני בכלל לא מעוניין בו ומייד על ההתחלה לא רק שלא עושה לו אקטיבצייה ,אלא מפרמט מייד את הדיסק הקשיח ומוחק הכול ,כולל מחיצת השחזור הנסתרת .האם במקרה כזה אני יכול לקבל את עלות מערכת ההפעלה (550 שקל ) חזרה ?

לא, שום חברה לא תתן לך את ה550 שקל חזרה....

וכן, אתה יכול ללכת לבית משפט אבל זה לא העיניין פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו זה רעיון טוב.

אני לא יודע לגבי 550 אבל בטוח יש מחיר שאני משלם על כך שאני מקבל ווינדאוס, לא מחלקים אותו בחינם.

מצד שני, אתה יודע שאתה קונה את זה עם ווינדאוס, זה כמו שתבקש מהחברה 100$ על זה שאתה לא רוצה את הסוללה של הלפטופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, שום חברה לא תתן לך את ה550 שקל חזרה....

וכן, אתה יכול ללכת לבית משפט אבל זה לא העיניין פה.

ואו זה רעיון טוב.

אני לא יודע לגבי 550 אבל בטוח יש מחיר שאני משלם על כך שאני מקבל ווינדאוס, מיקרוסופט לא מחלקים אותו בחינם.

מצד שני, אתה יודע שאתה קונה את זה עם ווינדאוס, זה כמו שתבקש מהחברה 100$ על זה שאתה לא רוצה את הסוללה של הלפטופ.

אני מציע ששניכם תקראו טוב ,טוב את הלינק ל-ynet לפני שאתם מביעים את דעתכם,

שהיא איך נאמר זאת בעדינות ,מנותקת לחלוטין מהמציאות והעובדות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3632367,00.html

לאריק:

1.חברת del החזירה (שורש ח.ז.ר בזמן עבר.....) את הכסף בסך 550 שקל ללקוח.

2.אגרת בית משפט לתביעות קטנות על סכום כזה ,זה משהו כמו 20 שקל וכול ההליך לוקח כחודשיים.

3.אם התובע היה יותר חכם ועקשן אז הוא היה מקבל כמה אלפי שקלים ,רק על עוגמת הנפש ,טרחה ובזבוז זמנו.

4.זה בדיוק העניין כאן ולכן אני לא מבין את המשפט האחרון שלך.

לדורי:

אתה עושה סלט שלם.

הבה נבדוק את העניין מבחינה משפטית טהורה:

1.האם סוללה\בורג\מסך\מקלדת נחוצה לפעולתו התקינה של המחשב?

התשובה היא : כן

2.האם האם סוללה\בורג\מסך\מקלדת מיוצרת על ידי היצרן או חברת בת שלו?

התשובה היא : כן

מכאן שסוללה היא חלק בלתי ניפרד מהמוצר עצמו !!!

-----------------------------------------------------------

הבה נשאל את אותם שאלות לגבי xp :

האם xp נחוצה לפעולתו התקינה של הנייד ?

התשובה היא : לא

האם מיוצרת על ידי היצרן או חברת בת שלו?

התשובה היא : לא

מכאן נובע ש- איננה חלק בלתי ניפרד מהמוצר עצמו.

הראייה הכי טובה לכך היא ההסכם שמופיע במסך הראשון מייד אחרי ההדלקה הראשונה ,

ושאותו המשתמש נידרש לאשר לפני שהוא בכל ליכול לעשות אקטיבציה.

MICROSOFT יודעת שהיא פועלת בתחום האפור ,ועל גבול החוקיות בעניין זה,

ולכן בהסכם הזה, מופיע הסעיף המפורש ,שאומר שהלקוח זכאי לסרב להסכם , ולקבל חזרה את כספו בגין מערכת ההפעלה

מהיצרן \המפיץ של הנייד.

ההוכחה הכי טובה לכך היא פעולתה של חברת שהזדרזה להנפיק ללקוח החכם את הצ'ק בסך 550 שקלים.

אני מבטיח לכם שסוללת עורכי הדין של בדקה את הנושא היטב מכול זווית אפשרית לפני שהמליצה לדל

לשלם את הכסף מייד ולאלתר מפני שהתברר להם שאין להם קייס ושההפסד הצפוי להם בבית המשפט עלול להיות כואב ומשפיל.

אם כולם היו נוהגים כמו אותו לקוח,אז מחירי הנטבוקים בארץ היו זולים ב-550 שקל,

והיינו יכולים להתקין או כול מערכת הפעלה אחרת ,בה חפצה נפשנו בלי תכתיבים מחברה ארורה,עושקת

ומונופוליסטית כמו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שעלות מערכת הפעלה ליצרן OEM היא הרבה יותר נמוכה מהמחיר שלה לצרכן. נתנו לו 550 רק כדי לחסוך לעצמם זמן בבית משפט, אבל ברגע שימכרו ללא מערכות הפעלה באופן שוטף ההפרש במחיר יהיה הרבה יותר נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו מבעלי ה 1000H הזמין סוללה 13000mAh למחשב שלו?

מצאתי את החנות הזאת http://premiumbatteries.vstore.ca שמוכרת את הסוללה ב 75 דולר (לא יודע כמה משלוח עולה עדיין), לפי המשתמשים בפורום eeeuser אפשר לסחוט כ 9-14 שעות מהסוללה הזאת במצבי חיסכון והיא לא בולטת מהצדדים, יש בליטה מאחורה שמשתלבת בגוף המחשב (יש תמונות באתר) ותוספת של כ200 גרם למשקל הכולל.

בקיצור, מישהו עשה את זה ויכול לדווח רשמים אישיים?

לכל שועלי האיביי, כמה אמור לעלות לי משלוח והאם אני צריך לשלם מכס/מע"מ על סוללה?

הסוללה היחידה שמצאתי בארץ היא זאת http://www.sollan.co.il/Sale.asp?pid=6558 שעולה פי 3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע דן, אני אמור לקבל את המחשב עוד שבועיים בערך, אני אנסה את זה.

השאלה היא איך אני גורם ליבואן לתת לי בכלל שירות על מכשיר שהבאתי מחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שעלות מערכת הפעלה ליצרן OEM היא הרבה יותר נמוכה מהמחיר שלה לצרכן. נתנו לו 550 רק כדי לחסוך לעצמם זמן בבית משפט, אבל ברגע שימכרו ללא מערכות הפעלה באופן שוטף ההפרש במחיר יהיה הרבה יותר נמוך.

ובנטבוקים זה עוד פחות.

למשל: http://www.winmatrix.com/forums/index.php?showtopic=23795

רישיון שמיקרוסופט מספקת למערכת הפעלה OEM XP לנטבוקים על בסיס מעבד עולה כ 15$

שזה ממש חיסכון.

חברה,אתם לא מבינים את "הפואנטה".

העניין פה הוא לא כול כך כספי,כמו שהוא עקרוני.

ממש לא משנה לי אם זה 5 דולר או 100 דולר.

אני לא רוצה שהם (היבואנים,היצרנים ומיקרוסופט)יכתיבו לי באיזה להשתמש ועוד ברוב חוצפתם גם יחייבו אותי

בסכום כלשהוא,וכלל לא חשוב מה גובה הסכום.

אבל מה שהכי מעלה לי את הסעיף זה שכול היבואנים(מלבד איבורי עם ה-WIND )דוחפים לך את ה- בעברית,

שאין לי מה לעשות איתו מפני שעברית היא (כמו אחוז גדול מאוד מהאוכלוסייה בארץ) לא שפת האם שלי ואני ממש לא יכול

לסבול את התפריטים של מערכת ההפעלה בעברית ,ובמיוחד לא בעיברית העילגת של (לא שבאנגלית זה הרבה יותר טוב,

אבל לפחות כבר התרגלתי לחרא האנגלי ).

כך שבכול מקרה,אני אצטרך לפרמט ולהתקין XP או -7 באנגלית.

מלבד זאת ,אני בכלל חושב לוותר לגמרי על מערכת הפעלה מבית ,לטובת הפצה ייעודית של לינוקס

לנטבוקים.

ולכן לקבל נייד עם עברי שמותקן עליו,זאת לא ברכה מבחינתי ,אלא מכה.

החוצפה של מיקרוסופט עוברת כל גבול----פניתי אליהם כבר בעבר, בעניין קרוב משפחה שרכש נייד עם בעברית

והם דיברו איתי בזלזול ולא עזרו ב-SHIT .

מיקרוסופט מבחינתי,היא חברה מאוסה,ארורה ומונופוליסטית שיש להשמיד ולהחרים.

גם אם העלות של מתוצרתם הייתה דולר מזורגג אחד ,עדיין עצם הרעיון שהדולר שהרווחתי, יגיע לכיס שלהם

עושה לי אלרגיה חריפה...... :pissed: :pissed: :pissed: :pissed: :pissed: :pissed:

ובכלל,מישהו יכול להסביר לי,מדוע מיקרוסופט כופה על היבואנים של מחשבים ניידים, מערכת הפעלה בעברית בלבד,

וזאת בארץ הגירה שחלק גדול מאוכלוסייתה לא יודע את השפה המקומית?

ARE THEY OUT OF THEIR FUCKING MINDS

:screwy: :screwy: :screwy: :screwy:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אבל עזבו עניינים מאוסים ומרתיחי דם כמו , יימח שמם וזכרם.

הציצו בלינק הבא ואימרו לי מה אתם חושבים:

http://www.umpcportal.com/2008/08/viliv-s7-atom-based-umpc

מעבד אטום 1.8 GHZ ,כ-10 שעות עבודה,800 גרם, , מודם סלולארי,ניגון HIGH DEFINITION

ברזולוציה של 1080i , ,טלביזיה (רק בחו"ל ), WINMAX ועוד.....

אני מזיל ריר רק מלקרוא את המפרט.. :2girls:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה סתם מתעצבן בלי סיבה מוצדקת. המחשבים מגיעים עם של מיקרוזיפט כי זה מה שרוב הלקוחות רוצים וגם ככה ההפרש במחיר הוא נמוך מאד, המערכת הפעלה עצמה מגיעה בעברית כי זאת שפת האם של רוב האוכלוסיה ואין בארץ שוק מספיק גדול כדי לשווק כמה גירסאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...