מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 68 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

F16, אני חושב שאתה שוכח מספר דברים מאוד חשובים-

א. ה912 גדול משמעותית מה901.

ב. הוא מגיע עם סוללה שמספיקה ל3 וחצי שעות במקרה הטוב.

ג. הוא מגיע עם HD ככה שצריך להיזהר עליו מאוד בזמן השימוש - כלומר או על הברכיים (משמע LAP-TOP) או על שולחן יציב.

ד. כרטיס הרשת שלו לא תומך בתקן החדש - N.

ה. הוא שוקל יותר עם סוללת 4 תאים בלבד, כלומר עם סוללת 6 תאים הוא יהווה ממש משקולת וייחשב לנייד במשקל LAPTOP.

ו. וכמובן החסרון הכי משמעותי - המחיר, מדובר ב3K לפני תוספות ושדרוגים.

ששת החסרונות הללו מורידים אותו מבחינתי ומבחינת כל המבקרים האיכותיים לטימיון ככל שזה נוגע להשוואות מול נטבוקים אחרים.

בתוספת של 600 שקלים אני בטוח שתוכל למצוא חנות שתרכיב לך מסך מגע על ה901 והנה לך המכשיר המושלם.

(הערה :החלפתי את הכינוי שלי בפורום מ-f16 ל-7 )

תראה ,קצת נסחפת אבל חוץ מהמשפט האחרון שאמרת,אתה בהחלט צודק בכל אחד מששת הסעיפים ואין לי אתך שום ויכוח בנידון.

הטעות היחידה שלך נובעת מהפרשנות האישית שלך ,של הדברים.

אכן ל-M912 יש חסרונות גדולים מאוד אולם גם יתרונות גדולים מאוד.

אני עצמי מתלבט קשות בין שניהם.

בסופו של דבר מדובר בפשרה.

לדעתי האישית והסובייקטיבית ,היתרונות שלו מטים את הכף לזכותו ואני אסביר את עצמי כדלהלן:

אני שוקל באזור ה- 110 קילו וגובהי כמעט 2 מטר ,כך שאני סבור שלא יהיה לי קושי להחזיק את ה-M912M ביד אחת ולשלוט בו

באצבעות היד השנייה באמצעות מסך המגע שלו (כאשר הוא מקופל כך שבעצם מה שרואים זה רק את המסך שלו).

אם אני זוכר נכון אז ה-WIND שוקל 1.3 קילו עם סוללת 6 תאים ואילו -M912M שוקל טיפה יותר מ-1.4

עם סוללה גדולה יותר של 6 תאים .(המשקל המקורי שלו עם 4 תאים הוא 1.3 ).

אני מבטיח לך ש-100 גרם הפרש במשקל ,לא יהרגו אותי ככל הנראה ......

באופן אישי אני מתעב את ה-touch pad שיש בכל נייד ,גם אם הוא טוב .

אני מעדיף כאמצעי שליטה עכבר\STYLUS \אצבעות (כפי ש-IPINK עושה ).

אני גם סולד מהמקלדות של הניידים ,כן כן גם של הגדולים שבהם ואם אני אצטרך להקליד טקסט ארוך ,אז כנראה שאני אעשה זאת

באמצעות מקלדת שולחנית רגילה .

ולגבי המשפט האחרון שאמרת ,אתה אמנם צודק בו ,אולם זה לא מעשי מפני ששימוש במסך מגע בנייד שלא מאפשר את קיפולו , אינו נוח לא פרקטי .

זה כמו לקחת מסוק קרב אפאצ'י ולשים לו מנוע של F16 .

בלי הכנפיים של ה- F16 אין בזה שום טעם.

בכל מקרה,מה שמרתיע אותי זה המחיר שלו ,שאומנם ירד לאזור של ה-2900 ,אבל עדיין הוא יקר משמעותית מהאחרים בהתחשב שהוא

מגיע רק עם 1GB זיכרון (???)

אגב,קנית את ה-901 ?

אני בכלל לא מצליח למצוא את גרסת הלינוקס עם ה- 20GB, שהיא לטעמי היחידה ששווה קנייה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הבוקר עברתי ליד סניף אייבורי בת"א ונכנסתי לשאול אם הגיעה סוללת 6 תאים בצבע שחור. הבחור שדיברתי איתו, וואחד אנטיפט עם דיפלומה, ענה לי שצריך להזמין את הסוללה מראש ולקבל אותה אחרי החג.

והמחיר? תחזיקו טוב: 399 ש"ח לסוללה הלבנה ו-529 לשחורה. לא, אין פה טעות.

כששאלתי אותו איך זה שעל אותה רק בצבע אחר אני צריך לשלם 130 ש"ח יותר, הצלחתי לאחר מאמץ לסחוט ממנו את התשובה שבגלל שהשחור הוא פחות פופולרי אז הכמויות שצריך להזמין יותר קטנות ולכן העלות שלהן יותר גבוהה. ביקשתי לקבל את התשובה הזאת ממנכ"ל אייבורי אבל נאמר לי שהוא כל הזמן בחו"ל ובלתי אפשרי להגיע אליו. לבסוף הבחור אמר לי "טוב אני יעשה לך את הסוללה ב-500 ש"ח במזומן." אז הזמנתי. מה יכולתי לעשות חוץ מלדבר אל הקיר... :s07:

ואני רוצה לציין שלא נדבקתי במגפת האייבורי-פוביה שהתפשטה בפורום הזה ובפורומים אחרים ודווקא היה לי נסיון די טוב עד עכשיו.

טוב, מסתבר שהבחור ההוא מאייבורי לא רק אנטיפט אלא גם אידיוט.

היום כשהלכתי לקבל את סוללת 6 התאים שלי הסתבר לי שהגאון מכר לי אמנם סוללה למחשב נייד, בצבע שחור, תוצרת , אבל... למחשב מדגם אחר :nixweiss:

הסוללה נרכשה לבסוף במחיר האמיתי 399 ש"ח ועכשיו היא נחה על מקומה ועסוקה בהסנפת אלקטרונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקומך לא הייתי קונה את הסוללה הזאת במחיר כ"כ מופרז ...

400 ש"ח זה ממש מוגזם

גם אני במקומי לא הייתי קונה במחיר כזה אם היה מאיפה לקנות יותר בזול...

(אגב, הכי זול שראיתי בחו"ל זה משהו כמו 130 דולר וזה עוד לפני משלוח... אז ככה שהמחיר אולי לא כזה מופרז. וחוץ מזה אם זה ישחרר אותי מהצורך להסחב עם המטען אז זה שווה לי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה סוללת 6 תאים בפחות:

http://www.laptop-battery.us/msi-u100-battery-btys11-p-2487.html

אגב שימו לב! יש 2 סוגים שמסתובבים באינטרנט!! אחת עם 4400mAh והשניה עם 5200mAh.

כמובן שהשניה הרבה יותר חזקה (הראשונה תספיק ל-4-5 שעות, השניה תספיק ל-5 ואולי אפילו 6)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקרוב אקנה את המחשב (ב4-5 ימים הקרובים).

גם אני כמוך גבוה ואפשר להגיד גדול (אמנם רזה אבל גדול - 190). וזה נכון שהמידות לא יפריעו לי ולך שנחזיק אותו. אבל אני יודע שכאשר אני מוציק מכשיר דיגיטלי אני מעדיף אותו הכי קטן שאפשר. כדי לא למשוך תשומת לב. גם מחינת מקום לשים אותו- את ה901 אתה יכול לשים כמעט בכל מקום. לעומת ה912 הוא מגושם הוא עבה יותר.

המחיר פשוט מבייש - 4 תאים, 1 ג'יגה , בלי 'WIFI N, יותר כבד ומגושם ב3K!? מי מת? זה ממש לא קנייה שוה בארצנו.

אני לא בטוח שהאנלוגיה שציינת לגבי המטוסים נכונה כאן, כי המחשב הזה כל כך קטן (ה901) שכאשר אתה מצרף לו מסך מגע המסך מספיק קרוב אליך לדעתי כדי שתרגיש בנוח. לא צריך לקפל את המכשיר שייראה כמו הPDA של ההוא מדום :) .

אני מבין אותך ואת ההחלטה שלך, כי באמת ככל הנוגע ליכולת ה הוא מדהים. 160 ג'יגה , מנגן HD בצורה חלקה, סבירים,PORTRAIT MODE בקיצור הוא ממש תענוג שמסתכלים עליו כטבלט. אבל האם זה מה שאתה מחפש? כאן צריכה להיות השאלה שלך עם עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקרוב אקנה את המחשב (ב4-5 ימים הקרובים).

גם אני כמוך גבוה ואפשר להגיד גדול (אמנם רזה אבל גדול - 190). וזה נכון שהמידות לא יפריעו לי ולך שנחזיק אותו. אבל אני יודע שכאשר אני מוציק מכשיר דיגיטלי אני מעדיף אותו הכי קטן שאפשר. כדי לא למשוך תשומת לב. גם מחינת מקום לשים אותו- את ה901 אתה יכול לשים כמעט בכל מקום. לעומת ה912 הוא מגושם הוא עבה יותר.

המחיר פשוט מבייש - 4 תאים, 1 ג'יגה , בלי 'WIFI N, יותר כבד ומגושם ב3K!? מי מת? זה ממש לא קנייה שוה בארצנו.

אני לא בטוח שהאנלוגיה שציינת לגבי המטוסים נכונה כאן, כי המחשב הזה כל כך קטן (ה901) שכאשר אתה מצרף לו מסך מגע המסך מספיק קרוב אליך לדעתי כדי שתרגיש בנוח. לא צריך לקפל את המכשיר שייראה כמו הPDA של ההוא מדום :) .

אני מבין אותך ואת ההחלטה שלך, כי באמת ככל הנוגע ליכולת ה הוא מדהים. 160 ג'יגה , מנגן HD בצורה חלקה, סבירים,PORTRAIT MODE בקיצור הוא ממש תענוג שמסתכלים עליו כטבלט. אבל האם זה מה שאתה מחפש? כאן צריכה להיות השאלה שלך עם עצמך.

אתה העלית נקודות חשובות שאכן גורמות לי לחשוב פעמיים .

עדיין אין לי החלטה סופית.

בסופו של דבר ,מה שיקבע מבחינתי זה ההפרש הכספי בין שני הדגמים המובילים הללו שכל אחד מצטיין בתחומו.

.

זה מזכיר לי את הדילמה שהיתה לי לפני שנה בין קניית אופנוע משובח (901 )קומפקטי שהיה חוסך לי את כל הפקקים

, לבין קניית רכב(M912 )שהוא נוח יותר ורב שימושי (בעיקר באמצע הקיץ וכשיש גשם שאז האופנוע הוא סיוט ).

אנא שתף אותי ואחרים לגבי המקומות הזולים ביותר שמצאת שמוכרים את ה-901 .

(אולי נתארגן לקנייה מרוכזת שיכולה להשפיע על המוכר להוזיל את המחיר.....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://qsys.co.il/pl_product~EEEPC90120GB~2~6.htm

אני הזמנתי את זה בתקופה שזה עלה 2,290. והובטח לי (לפני מספר ימים) שאקבל את המחשב במחיר הזה. כמובן בצדק, כי הזמנתי והייתי מוכן לשלם מקדמה בכ. אשראי והכל אך המוכר העדיף שאבוא ואשלם את הסכום המלא במעמד הקנייה.

אם אתה מעוניין, אני אנסה לדבר עם הבחור. אני מאמין שהוא יסכים, במיוחד אם שנינו משלמים שטרות מזומן. אגב מאיזה איזור אתה בארץ?

לגבי האנלוגיה שלך אני הייתי רוצה להוסיף - האופנוע מחזיק יותר זמן (מבחינת -דלק) לעומת הרכב. וכמובן גם יותר זול בסופו של דבר :) אפילו אם זה בשקלים בודדים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק אפשר לעשות עם לפטופ בדרכים איך אפשר להקליד באוטובוס קופצני??

ומה אפשר לעשות עם לפטופ שהמסך שלו לא מסתובב??

כל היופי במסך מגע זה זה שהוא מסתובב, ואז אפשר לכתוב עליו כמו מחברת ואז אין בעיה של קפיצות.

איך בדיוק ניתן לעבוד עם טאץ' פד באוטובוס?

כל השאלות האלה גרמו לי לקנות את הM912.

נכון שילמתי כמעת 1000 שקל יותר על נוחות, אבל פחשב אחר פשוט לא עונה על הצרכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i-pink כל מה שאמרת אני מצליח לעשות.

המסך לידיעתך ניתן לכופף אחורה לזווית יחסית נמוכה ואם אנשים מצליחים לעשות עבודה עם מחשב 15.4" אז איזו סיבה יכולה להיות שאנשים לא יצליחו עם 10"?

ובקשר למשטח מגע - אני גם על שולחן יציב לא משהו איתו :lol:

אגב אני במקומך לא הייתי נוסע איתו באוטובוס, רוצה לראות אותך עם הסטיילוס דופקת חור "מדמם" (ה-LCD מדממים, נוזל מתפשט כמו פנס בעין) במסך כשהאוטובוס קופץ ואת בדיוק באה לעשות דאבל קליק :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני במקומי לא הייתי קונה במחיר כזה אם היה מאיפה לקנות יותר בזול...

(אגב, הכי זול שראיתי בחו"ל זה משהו כמו 130 דולר וזה עוד לפני משלוח... אז ככה שהמחיר אולי לא כזה מופרז. וחוץ מזה אם זה ישחרר אותי מהצורך להסחב עם המטען אז זה שווה לי)

שלום לכולם רציתי להגיד כמה דברים על ה wind

דבר ראשון אזהרה קטנה הסוללה של ה wind שלי שהזמנתי מארה"ב נדפקה אחרי יומיים

שחיפשתי על זה באינטרנט גיליתי שזו מחלה יחסית נפוצה בדגם זה אז כל מי שמזמין מחול שיקח בחשבון

דבר שני היום רכשתי באיבורי סוללת 6 תאים חדשה שחורה ב 400 שח אם אחריות של חצי שנה

בעקבות הניסיון הרע שהיה לי עם מחול דווקא את האביזר הזה נראה לי מומלף לקנות בארץ

כי אם יקרה לה משהו יהיה ניתן להחיף אותה

ולמרות הכל אני עדיין ממליץ על ה wind אני חושב שהגודל שלו הוא היתרון האמיתי שלו מסך שלא מעייף את העיניים מקלדת נוחה

ועדיין במשקל וגודל שאפשר לקחת כמעט בכל תיק

מקווה שעזרתי לכם .. שנה טובה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://qsys.co.il/pl_product~EEEPC90120GB~2~6.htm

אני הזמנתי את זה בתקופה שזה עלה 2,290. והובטח לי (לפני מספר ימים) שאקבל את המחשב במחיר הזה. כמובן בצדק, כי הזמנתי והייתי מוכן לשלם מקדמה בכ. אשראי והכול אך המוכר העדיף שאבוא ואשלם את הסכום המלא במעמד הקנייה.

אם אתה מעוניין, אני אנסה לדבר עם הבחור. אני מאמין שהוא יסכים, במיוחד אם שנינו משלמים שטרות מזומן. אגב מאיזה איזור אתה בארץ?

לגבי האנלוגיה שלך אני הייתי רוצה להוסיף - האופנוע מחזיק יותר זמן (מבחינת -דלק) לעומת הרכב. וכמובן גם יותר זול בסופו של דבר :) אפילו אם זה בשקלים בודדים...

אני מאזור המרכז.

אודה לך מאוד אם תוכל לבדוק את העניין.

רק שים לב שאני מעוניין בשדרוג הזיכרון ל-2GB.

מבחינתי זה בבחינת "ייהרג ובל יעבור ",וכדאי לך לעשות כמוני.

בכלל אני סבור,שכל מי שמעוניין לעשות בנייד שלו, משהו שהוא מעבר לגלישה ולעיבוד תמלילים (word ),פשוט ,מוכרח להצטייד בלפחות ב- 2GB .

ההמלצה הזו רלבנטית בעיקר למי שמעוניין להריץ משחקים על הנייד.

אגב ,יש כאן מישהו בפורום עם 901 ?

לגבי האנלוגייה,לא קשור לנושא,אבל רק רציתי להגיד שבדיעבד אני לא מצטער שקניתי פרייבט,יצא לי להכיר כמה חברה בשנה האחרונה שנפצעו קשה

ועכשיו ממנים את בנייתם של מספר וילות לאורטופדים ולנוירולוגים שמטפלים בהם......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמתכנן להריץ משחקים על ה-901 גם 2 ג'יגה לא יעזרו לו.

גם אם אתה רוצה לעבוד בפוטושופ, visual studio או כל תוכנה אחרת.

במשחקים הכרטיס מסך יהווה את צוואר הבקבוק ובתוכנות המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמתכנן להריץ משחקים על ה-901 גם 2 ג'יגה לא יעזרו לו.

גם אם אתה רוצה לעבוד בפוטושופ, visual studio או כל תוכנה אחרת.

במשחקים הכרטיס מסך יהווה את צוואר הבקבוק ובתוכנות המעבד.

על מה אתה מסתמך?

האם יש לך umpc עם מפרט דומה מבחינת מעבד אטום 1.6 +1GB שהשווית עבודה שלו מול מחשב זהה עם 2GB ?

יש לי מחשב ישן שולחני עם מעבד 1.8 חד ליבתי ולאחרונה שידרגתי לו את הזיכרון מ-1 ל-2gb

וההבדל הוא דרמטי אפילו באפליקציות כמו גלישה (אני נהג לפתוח הרבה טאבים במקביל )ובעוד ישמים רבים שאינם משחקים.

(מעבד האטום במצב שהנייד מחובר לחשמל מאפשר עבודה בתדר 1.9 ב- )[br]פורסם בתאריך: 23-10-2008, 23:04:24

שלום לכולם רציתי להגיד כמה דברים על ה wind

דבר ראשון אזהרה קטנה הסוללה של ה wind שלי שהזמנתי מארה"ב נדפקה אחרי יומיים

שחיפשתי על זה באינטרנט גיליתי שזו מחלה יחסית נפוצה בדגם זה אז כל מי שמזמין מחול שיקח בחשבון

דבר שני היום רכשתי באיבורי סוללת 6 תאים חדשה שחורה ב 400 שח אם אחריות של חצי שנה

בעקבות הניסיון הרע שהיה לי עם מחול דווקא את האביזר הזה נראה לי מומלף לקנות בארץ

כי אם יקרה לה משהו יהיה ניתן להחיף אותה

ולמרות הכל אני עדיין ממליץ על ה wind אני חושב שהגודל שלו הוא היתרון האמיתי שלו מסך שלא מעייף את העיניים מקלדת נוחה

ועדיין במשקל וגודל שאפשר לקחת כמעט בכל תיק

מקווה שעזרתי לכם .. שנה טובה לכולם

תודה על האזהרה,אתה יכול לפרט מי היצרן של הסוללה כדע שנוכל כולנו להיזהר בהזמנה מ- .

אגב,מה עשית עם הסוללה ? האם החזרת וזוכית ?

ולגבי ה-wind ,מצטער אבל אני כלל לא מסכים אתך .

מי שיבדוק את הגדלים של ה-eee 901 לעומת ה-wind יגלה שה-wind רחב הרבה יותר והדבר נובע לא רק מגודל המסך

אלא גם מהצורך להכניס פנימה דיסק קשיח של 2.5 .

ראו בעצמכם:

זהו חיסרון משמעותי מאוד שמצטרף לשורה ארוכה של חסרונות הנובעים מהשימוש בדיסק קשיח (רגישות לזעזועים ונפילות) ,זמן עבודה קצר יותר

ומשקל גדול יותר בצורה משמעותית עם סוללת 6 תאים ).

אגב הסוללה, שבאה עם ה-901 היא 6600 AH ואילו הסוללה 6 תאים ("אלק" 6 תאים )המקורית של ה-wind היא בסך הכל 4400AH.

ישראבלוף\MSIבלוף במיטבו.....

אפילו הסוללה 4 תאים של M912M של גיגהבייט יותר חזקה מסוללת 6 התאים של .

את המסקנות מכך תסיקו בעצמכם.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשווה את מעבד האטום ל"מעבד 1.8 חד ליבתי" שלך כי אני מבטיח לך שתתאכזב. יש השוואות שבהן גם הסלרון 900Mhz לוקח את ה- (חפש בגוגל). ג'יגהרצים זה לא הכל וכנראה שהמחשב הישן שלך יתמודד יותר טוב עם תוכנות כבדות מאשר הנטבוק שלך שמטרתו היא בעיקר לגלוש באינטרנט.

ועל סמך שדרוג הזכרון שלך במחשב הנייח שהוא שונה לגמרי אתה ממליץ לכל חברי הפורום לשדרג לשני ג'יגה . זה לא קצת שחצני מצידך?

לכל אורך השרשור אני רק ממליץ לרוכשים לבדוק מה טוב להם ולא להוציא את הכסף שלהם על משהו שהם יתחרטו עליו בסוף.

אני אשמח לחוו"ד של מומחה מהפורום בנושא שדרוג הזכרון כי אני לא מתיימר להיות אחד כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...