מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 69 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

זה נכון שדפי נהיים יותר ויותר כבדים, לכן נפח הזיכרון הממוצע הנצרך גדל.

אם פעם היה מספיק 256MB, היום בהחלט כבר יכול להיות שגם 1GB לא יספיק.

מצד שני, הכל תלוי בהרגלים. אני מכיר אנשים שגולשים באינטרנט בדרך קבע עם 20 חלונות/טאבים פתוחים. אבל לא כולם כאלה. אצלי בד"כ אין יותר מ-5, ולרוב זה פחות.

לשימוש כזה גם 512MB יספיקו (וכן, גם לי יש מחשב ישן, נייד עם P4-M 1.8GHZ ו-512MB , שאני משתמש בו כדוגמה).

וכמו שאמר דודי, לכל סוג של עבודה רצינית, מחשב UMPC לא מתאים בהגדרה. גם בגלל המעבד וכרטיס המסך החלשים, גם בשל הגודל הקטן שלא תורם לנוחות בעבודה. לכן אני לא רואה סיבה למה UMPC פשוט חייב שיהיו לו 2GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אל תשווה את מעבד האטום ל"מעבד 1.8 חד ליבתי" שלך כי אני מבטיח לך שתתאכזב. יש השוואות שבהן גם הסלרון 900Mhz לוקח את ה- (חפש בגוגל). ג'יגהרצים זה לא הכל וכנראה שהמחשב הישן שלך יתמודד יותר טוב עם תוכנות כבדות מאשר הנטבוק שלך שמטרתו היא בעיקר לגלוש באינטרנט.

ועל סמך שדרוג הזכרון שלך במחשב הנייח שהוא שונה לגמרי אתה ממליץ לכל חברי הפורום לשדרג לשני ג'יגה . זה לא קצת שחצני מצידך?

לכל אורך השרשור אני רק ממליץ לרוכשים לבדוק מה טוב להם ולא להוציא את הכסף שלהם על משהו שהם יתחרטו עליו בסוף.

אני אשמח לחוו"ד של מומחה מהפורום בנושא שדרוג הזכרון כי אני לא מתיימר להיות אחד כזה.

לקחתי את ההערה שלך לצומת ליבי,ואני אבדוק אותה לעומק מחר ,

אתה בהחלט צודק כשאתה אומר ש-"ג'יגהרצים זה לא הכל "

אם כי קצת קשה לי להאמין שמעבד ענתיקה בן 5 שנים יהיה יותר חלש ממעבד בן ימינו

שניבנה בארכיטקטורה מתקדמת.

יחד עם זאת, שידרוג מ-1 ל-2GB עולה היום פחות מ-100 ש"ח, שזה לכול הדעות סכום זניח לחלוטין ביחס לסכום שמוציאים על הניידים הללו.

אפילו שיפור קטן מצדיק הוצאה מצחיקה שכזאת-אפילו לתפרנים גמורי (שאני לא רחוק מהם :silly:)..

אבל עזוב אותך מזה,שמתי לב בשירשור שאתה בעצמך התלהבת כמוני מ-m912m ושגם ה-901 "מדבר" אלייך.

נכון לעכשיו,רציתי לשאול לאיזה כיוון אתה נוטה ללכת בעצמך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על האזהרה,אתה יכול לפרט מי היצרן של הסוללה כדע שנוכל כולנו להיזהר בהזמנה מ- .

אגב,מה עשית עם הסוללה ? האם החזרת וזוכית ?

ולגבי ה-wind ,מצטער אבל אני כלל לא מסכים אתך .

מי שיבדוק את הגדלים של ה-eee 901 לעומת ה-wind יגלה שה-wind רחב הרבה יותר והדבר נובע לא רק מגודל המסך

אלא גם מהצורך להכניס פנימה דיסק קשיח של 2.5 .

ראו בעצמכם:

זהו חיסרון משמעותי מאוד שמצטרף לשורה ארוכה של חסרונות הנובעים מהשימוש בדיסק קשיח (רגישות לזעזועים ונפילות) ,זמן עבודה קצר יותר

ומשקל גדול יותר בצורה משמעותית עם סוללת 6 תאים ).

אגב הסוללה, שבאה עם ה-901 היא 6600 AH ואילו הסוללה 6 תאים ("אלק" 6 תאים )המקורית של ה-wind היא בסך הכל 4400AH.

ישראבלוף\MSIבלוף במיטבו.....

אפילו הסוללה 4 תאים של M912M של גיגהבייט יותר חזקה מסוללת 6 התאים של .

את המסקנות מכך תסיקו בעצמכם.......

דבר ראשון היצרן הוא כלומר מקורית ולכן אני אחזיר את הסוללה לארה"ב בתקווה שיחליפו לי אותה

דבר שני אני מצטרף לכל מי שאומר שצריך להציג נתונים ולתת לאנשים לבחור בעצמם איזה מחשב הם רוצים

אבל בכל זאת יש לי משהו קטן וחשוב להגיד

לדעתי (ואני חוזר על זה לדעתי) מטרתו של מחשב היא לא להיות הכי קטן והכי קל אלה להיות נוח לעבודה ותפעול

ולכן צי שיקנה את הwind אומנם ליקבל את המחשב הכי קטן וקל אבל גם יהנה ממחשב שממש אפשר לעבוד איתו ולצפות בו במשך כמה שעות בלי לקבל כאב עיניים ככה שלדעתי אם אתם מחפשים נוחות בעבודה, אבל עדיין לא רוצים להסתובב עם 3 וחצי קילו על הגב הwind הוא המחשב בשבילכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שעות? תגיד שעתיים וחצי גג... כי כמה שעות הוא לא מסוגל לעמוד בהם, בניגוד לנטבוקים אחרים שאני מכיר (*אהם 901 אהם*)

אכן גם אני נוהג לגלוש עם 20 טאבים\חלונות פתוחים... אני לא יכול לתת לחיבור האינרטנט שלי מנוח, נכון עכשיו אני עם 18 טאבים פתחים על 4 של IE7.

הWIND ממש גדול, הוא מגיע לגדלים של וזה מאוד לא לרוחי. כל הרעיון של נטבוק הוא שהוא יהיה בגודל של בוק- ספר. וככה ה901\701. לא ייתכן שאני אשלם על מכשיר 2400 שקל והוא לא ייגלם את כל הייתרונות האפשריים בסכום הזה. זה פשוט לא נכון ולא צרכני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עזוב אותך מזה,שמתי לב בשירשור שאתה בעצמך התלהבת כמוני מ-m912m ושגם ה-901 "מדבר" אלייך.

נכון לעכשיו,רציתי לשאול לאיזה כיוון אתה נוטה ללכת בעצמך?

אכן התלהבתי מה-912, הסיבות ברורות. מצד שני ה-901 נראה לי כזה שנותן את המענה הכי רציני לצרכים - זמן סוללה וכו'.

מה החלטתי? זה קל - אני לא קונה כלום בינתיים.

עד עכשיו הסתדרתי בלי בחיים ואני לא רואה סיבה למהר.

כשיצא ה-eeePC הראשון מיד התלהבתי כי אף פעם לא הייתי צריך ביצועים קיצוניים מהמחשב שלי וידעתי שמתישהו יהיה לי מחשב בסגנון.

מכיוון שעדין לא יצא netbook שבאמת אמרתי "אני חייב אחד כזה" אני לא רואה סיבה להוציא 2500-3000 שקל.

אבל אני עדין מאוד מתלהב מהשוק הזה ומהדגמים החדשים ולכן אני אוהב לחפור על הנושא ולהתעדכן וכמובן לשמוע מחברי הפורום את ההתנסויות שלהם עם המחשבים.

אולי זו הזדמנות לכל מי שעדין לא קנה לשאול את עצמו מה הוא מחפש במחשב והאם הוא באמת צריך להוציא כסף על זה או שמדובר בגאדג'ט שימאס אחרי שבועיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולגבי ה-wind ,מצטער אבל אני כלל לא מסכים אתך .

מי שיבדוק את הגדלים של ה-eee 901 לעומת ה-wind יגלה שה-wind רחב הרבה יותר והדבר נובע לא רק מגודל המסך

אלא גם מהצורך להכניס פנימה דיסק קשיח של 2.5 .

ראו בעצמכם:

זהו חיסרון משמעותי מאוד שמצטרף לשורה ארוכה של חסרונות הנובעים מהשימוש בדיסק קשיח (רגישות לזעזועים ונפילות) ,זמן עבודה קצר יותר

ומשקל גדול יותר בצורה משמעותית עם סוללת 6 תאים ).

אגב הסוללה, שבאה עם ה-901 היא 6600 AH ואילו הסוללה 6 תאים ("אלק" 6 תאים )המקורית של ה-wind היא בסך הכל 4400AH.

ישראבלוף\MSIבלוף במיטבו.....

אפילו הסוללה 4 תאים של M912M של גיגהבייט יותר חזקה מסוללת 6 התאים של .

את המסקנות מכך תסיקו בעצמכם.......

אבל בכל זאת יש לי משהו קטן וחשוב להגיד

לדעתי מטרתו של מחשב היא לא להיות הכי קטן והכי קל אלא להיות נוח לעבודה ותפעול

ולכן מיי שיקנה את הwind אומנם יקבל את המחשב הכי קטן וקל אבל גם יהנה ממחשב שממש אפשר לעבוד איתו ולצפות בו במשך כמה שעות בלי לקבל כאב עיניים ככה שלדעתי אם אתם מחפשים נוחות בעבודה, אבל עדיין לא רוצים להסתובב עם 3 וחצי קילו על הגב הwind- הוא המחשב בשבילכם

יש לי חדשות בשבילך.

אין לי מושג אם אתה מדבר מניסיון או לא ,אבל אני מודיע לך חגיגית (בתור אחד שניסה) כדלהלן :

לבן אדם שמתכוון כהגדרתך "לעבוד איתו ולצפות בו במשך כמה שעות " קוראים מזוכיסט.

אף אחד מהם לא מיועד שיעבדו איתו שעות .

אני מבטיח לך אישית שלא חשוב איזה מהם אתה תנסה (wind\1000\901\one\m912m ) אחרי כמה שעות העינים ישרפו לך רצח.

ההבדל בין מסך 9 ל-10 הוא זניח לחלוטין.

אם אתה קמצן \תפרן וחושב שזה יחליף לך מחשב שולחני אז כדאי שתנצל את יציאת ה-vga שיש בכל נייד ותחבר אותו למסך נורמלי(מומלץ גם לחבר מקלדת חיצונית ).

כל זאת תקף כמובן בתנאי שאתה מסתפק בהרצת אפילקציות משרדיות וגלישה.

כמה שעות? תגיד שעתיים וחצי גג... כי כמה שעות הוא לא מסוגל לעמוד בהם, בניגוד לנטבוקים אחרים שאני מכיר (*אהם 901 אהם*)

אכן גם אני נוהג לגלוש עם 20 טאבים\חלונות פתוחים... אני לא יכול לתת לחיבור האינרטנט שלי מנוח, נכון עכשיו אני עם 18 טאבים פתחים על 4 של IE7.

הWIND ממש גדול, הוא מגיע לגדלים של וזה מאוד לא לרוחי. כל הרעיון של נטבוק הוא שהוא יהיה בגודל של בוק- ספר. וככה ה901\701. לא ייתכן שאני אשלם על מכשיר 2400 שקל והוא לא ייגלם את כל הייתרונות האפשריים בסכום הזה. זה פשוט לא נכון ולא צרכני.

כל מילה- זהב.

כל אות -בונבוניירה.

אני רוצה לספר לך על משהו שניתקלתי בו בפורום אחר על חווית משתמש של אחד שהוא קנה 901 :

הוא מספר על כך בשיא הרצינות שהוא מסתובב יום יום עם ה-901 עליו כאשר הוא נימצא בכיס הגדול של מכנסי הדגמ"ח שלו ושהוא מבסוט לאללה מפני שכל אחר

היה שובק חיים מזמן עקב הטלטלות הנילוות תוך כדי הליכה (דיסק קשיח ........-פרשנות שלי ).

זה נישמע מוגזם בצורה פראית ..........,או שלא......

נשאלת כמובן השאלה עם איזה מכנסי דגמ"ח בדיוק הוא מסתובב(כנראה של פילים)ומדוע בכלל הוא מחזיק אותו מלכתחילה במכנסיו ולא בתרמיל קטן.

אבל הוא מדבר בשיא הרצינות וכל שאר דבריו נישמעו שפויים בהחלט.

כך שזה גרם לי לראות באור אחר ה- 901 הזה ולהעריך מחדש את העמידות המופלאה שלו ,גם אם חצי מדבריו של אותו בחורצ'יק מוגזמים (חה,חה,חה כנראה מדובר בהר אדם\ממותה עם דגמ"ח שניתפר לפי מידותיו)..

אגב,babels הספקת לבדוק את העניין עם QSYS ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I-Pink/7:

לאחר שכבר חשבתי שפסלתי את ה M912 הצלחתם לעורר את התעניינותי. bastards :)

I-Pink ההתלהבות שלך מדבקת...

הבעיה העיקרית שלי היא ההתחממות (מוזכרת כאן לדוגמא:http://blog.laptopmag.com/gigabyte-m912-mini-review/2) של המקלדת,

שבעייתית במודל זה הרבה יותר עקב צורת העבודה במצב מקופל והאפשרות לפגוע במסך אם לא מחכים להתקררות לפני הסגירה.

I-Pink, האם את מרגישה בהתחממות המוגזמת של המקלדת? האם היא מפריעה?

אני גם אשמח לשמוע את חוות דעתך לגבי הבעיות האחרות המוזכרות בביקורות: boot איטי ומקלדת לא נוחה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שאנשים רבים כאן על "למי יש יותר קטן"... :smile1:

בפעם הראשונה כשקראתי שמישהו כתב כאן שה-Wind הוא ענקי, חשבתי שהוא אומר את זה כבדיחה. כשאנשים פה התחילו לחזור על השטות הזאת הבדיחה הזאת כבר הפסיקה להצחיק. אני זוכר שבפעם הראשונה שראיתי את ה-Wind אמרתי לעצמי: מה, כזה קטן? ואפילו התאכזבתי טיפה. הגודל שלו מוכתב ע"י גודל המסך והמקלדת. מסך ומקלדת קטנים יותר היו הופכים אותו מכלי עבודה אמיתי לסתם צעצוע. אני לא צריך שיכנס לי למכנסי דגמ"ח, רק שיכנס לי לתיק בצורה נוחה וכמעט לא מורגשת. ממש כמו ספר.

ומכיוון שאין טוב ממראה עיניים, הנה תמונה שליו ליד ספר בגודל בינוני בצד שמאל וספר קטנטן בצד ימין.

ועכשיו שמישהו יספר לי שהוא ענק...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שאנשים רבים כאן על "למי יש יותר קטן"... :smile1:

בפעם הראשונה כשקראתי שמישהו כתב כאן שה-Wind הוא ענקי, חשבתי שהוא אומר את זה כבדיחה. כשאנשים פה התחילו לחזור על השטות הזאת הבדיחה הזאת כבר הפסיקה להצחיק. אני זוכר שבפעם הראשונה שראיתי את ה-Wind אמרתי לעצמי: מה, כזה קטן? ואפילו התאכזבתי טיפה. הגודל שלו מוכתב ע"י גודל המסך והמקלדת. מסך ומקלדת קטנים יותר היו הופכים אותו מכלי עבודה אמיתי לסתם צעצוע. אני לא צריך שיכנס לי למכנסי דגמ"ח, רק שיכנס לי לתיק בצורה נוחה וכמעט לא מורגשת. ממש כמו ספר.

ומכיוון שאין טוב ממראה עיניים, הנה תמונה שליו ליד ספר בגודל בינוני בצד שמאל וספר קטנטן בצד ימין.

ועכשיו שמישהו יספר לי שהוא ענק...

טוב אז אחרי מספר ימי שימוש בWIND (WHITE, 160GB, 6CELL, 1GB RAM) הנה קצת פרטים..

הגודל לדעתי מצויין - גם נוח לנשיאה (ולא מרגישים אותו כלל) וגם המקלדת מאפשרת הקלדה ממושכת.. המסך לא מעייף את העיניים (למרות שמידי פעם אני כן מגדיל את הפונט).. הסוללה 6 תאים בהחלט מספיקה לאזור ה4 שעות עבודה עם כל הפונקציונליות פועלת. המחשב שקט לחלוטין!

לגבי יישומים הייתי מעט מודאג אם המחשב יצליח להריץ את המשחקים הישנים והותיקים שלי והVS..

סטרימינג עובד מצויין, המחשב עולה ממש בזריזות וכל יישומי WIN עובדים חלק וללא מאמץ (לא ידעתי כמה תענוג לנהל שיחת וסאונד במסנג'ר :P).

לגביי שאר התוכנות שהתקנתי:

office 2007 - עובד חלק.

heroes3 - עובד מצויין!

diablo2 - עובד מעולה וחלק!

VS C# Express 2008 - עובד מעולה ומקמפל פרוייקטים לא גדולים בזמן הגיוני לחלוטין.

החסרון היחיד הוא שאין אפשרות לגלילה בעכבר (ככל הנראה בדגמים החדשים אין כלל)

לסיכום, המחשב בהחלט יכול להריץ יישומים דלי משאבים ואם למישהו יש צרכים דומים אני מאוד ממליץ. אני מרוצה מהרכישה.

מקווה שתרמתי ותודה לפורום שעזר לי לבחור,

אבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

star_dust אתה לא צודק.

לא רק שהוא ענקי! הוא גם לא מכין קפה הזבל, לא שווה אגורה :lol:

לא יכלת לחשוב על תגובה יותר מטופשת ?

ה WIND מחשב מצוין, אני עובד בחנות מחשבים והיו לי כמה אפשרויות בחירה ועדיין לא העדפתי להוציא אלף ומשהו שקל יותר על ה 912 של GB , אבל אני בטוח שרוב הגולשים בפורום הזה מעדיפים דיעות של אלה שאין להם בכלל UMPC ורק יודעים לצטט כמו תוכי מאתרים אחרים אז תיהנו לכם עם שיש לו נפח איכסון יותר קטן ממה שהיה לי במחשב 2 מהמאה שעברה :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום, המחשב בהחלט יכול להריץ יישומים דלי משאבים ואם למישהו יש צרכים דומים אני מאוד ממליץ. אני מרוצה מהרכישה.

אף אחד לא אמר שהוא לא מסוגל להריץ יישומים.

אבל תנסה לעבוד/לשחק עליו במשך יותר משעה, ותראה איך הידיים/עיניים מרגישות.

חוץ מזה שהרזולוציה נמוכה מידי לעבודה רצינית ביישומים של היום, שדורשים הרבה שטח עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה WIND מחשב מצוין, אני עובד בחנות מחשבים והיו לי כמה אפשרויות בחירה ועדיין לא העדפתי להוציא אלף ומשהו שקל יותר על ה 912 של GB , אבל אני בטוח שרוב הגולשים בפורום הזה מעדיפים דיעות של אלה שאין להם בכלל UMPC ורק יודעים לצטט כמו תוכי מאתרים אחרים אז תיהנו לכם עם שיש לו נפח איכסון יותר קטן ממה שהיה לי במחשב 2 מהמאה שעברה :lol:

ראשית, ההפרש במחירים הוא כ-500 ש"ח. לא 1000.

שנית, לי אין UMPC, זה אומר שאסור לי להגיב בשרשור הזה? ואם אני כבר מגיב - צריך להתעלם מהדיעה שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לצערי ברוב טפשותי התעוררתי לפני כניסת השבת וולא הספקתי להתקשר. יחד עם זאת נאמר לי שיודיעו לי כאשר יגיע. אני לא דואג נכון לעכשיו, כלל לא.

הווינד ענקי, קח את ה901 ותעשה לו תמונה כזאת אתה תיגנב. הוא באמת בגודל שלהם ולא רק בכאילו. מכשיר צעצוע? מצחיק שהצעצוע הזה מסוגל לעשות את כל מה שהווינד עושה בתוספת חיבור מהיר יותר (פי 3) וזמן של 5 שעות מינימום (WIFI ON BT OFF). בקיצור צעצוע? לא. מכשיר מדהים שנבון לצרכן? כן!!#$!@$

אם התאכזבת מהגודל של הווינד (כלומר שהוא יותר מדי קטן) יש לי רק דבר אחד להגיד לך - אתה קמצן, כי מה שאתה צריך זה מחשב נייד בגודל של 12-13 אינץ' ולא נטבוק. בגלל זה אני לא מחשיב כלל את הדעה שלך, שאתה אומר שהוא קטן. נטבוק צריך להיות ממש קטן. הנטבוקים העתידיים כבר יבואו עם WIMAX\3G ויגלמו בהם תכונות של טלפונים חכמים. העובדה שאנשים לא מבינים את זה מקשה על הביקורות של האנשים הפשוטים (כמוני וכמוך) להיות אובייקטיביות. אתה צריך להבין שנטבוק צריך להיות - חיבור מכל מקום. זה באיזשהוא מקום שינוי בתפיסת החיים כמו שאנחנו מכירים. כי שמישהו שואל אותי שאלה אז אני לא עונה לו מה שאני חושב - אני אומר לו שניה נבדוק... ותוך 5 שניות יש לי תשובה ביד. בקיצור חבר תבין - נטבוק צריך וחייב להיות קטן אחרת הוא מאבד מהאפקט שלו.

**עריכה**: שכחתי להוסיף

אני ואתה (7) גדולים במימדים נכון? (גבוהים וכו') אני בטוח שלמשל לכיס של קפוצ'ון או כיס פנימי של מעילי מסויימים ה901 ייכנס. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר שהוא לא מסוגל להריץ יישומים.

אבל תנסה לעבוד/לשחק עליו במשך יותר משעה, ותראה איך הידיים/עיניים מרגישות.

חוץ מזה שהרזולוציה נמוכה מידי לעבודה רצינית ביישומים של היום, שדורשים הרבה שטח עבודה.

זה פשוט לא נכון אני לא מבין כל הזמן חוזרים על הנושא - כתבתי בפירוש בתגובה שהעיניים לא מתעייפות ובהחלט אפשר לעבוד עליו.

אני בממוצע עובד עליו מעל 4 שעות ביום, לפחות שעה בכל שימוש.

כנראה שהדבר אינדיבידואל אך בבקשה לא להטעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...