עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 24 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

למה? למה שהמדינה "תבזבז" את הכסף על זה אם האינטרס שלה, שתגור בפריפרה/בדרום/בצפון, חוסך את זה?

אתם, מתוך גחמה אישית, דורשים שהמציאות תתיישר. WELL... זה לא עובד ככה.

תסלח לי, אבל זה משפט כ"כ טפשי, למי אכפת שהאיטרס של המדינה זה שאני אגור בדרום?

למדינה יש אינטרס שתיסע בתחבורה ציבורית, אם הם היו ממסים את הדלק בעוד 10 שקלים לליטר או מוסיפים שווי של 5,000 ש"ח למשכורת לבעלי מהעבודה כדי שאנשים יסעו בתחבורה ציבורית, היית מתלונן?

ונניח שכן, והיית מקבל תשובה כמו:למדינה יש אינטרס שתיסע בתחבורה ציבורית, למה היא צריכה להוריד את מחירי הדלק אם נסיעה שלך בתחבורה ציבורית חוסכת את זה?

גם לעירייה יש אינטרס שכל החניות יהיו כחול לבן, זה ימקסם את ההכנסות שלהם אז זה אומר שזה תקין?

אז נכון, אני לא מדבר על מצב שבו המדינה מתערבת בשוק הדירות באופן פעיל,

אבל אם כמו שהעירייה מחוייבת שחלק מסויים מהחניות יהיו ללא סימון היא תתחייב שחלק (קטן) מהדירות החדשות שנבנות יהיו קטנות (שסביר להניח שישמשו בעיקר צעירים או להשכרה) זה יעזור.

ריבוי טבעי והגירה חיובית יגררו גידול במספר האנשים באותו שטח.

שטח צפוף דורש הרבה יותר תשתיות ותשתיות הרבה יותר יקרות.

כלומר אתה מצפה שנתח הרבה יותר גדול מהמיסים שלך ילכו על תשתיות מקומיות ושאני למעשה יסבסב את החינוך/ביטחון/רווחה שלך?

לא, אני מצפה שהמדינה תדאג לכל האזרחים שלה, גם למאות האלפים שרוצים לגור במרכז, אפילו אם זה לא תואם את "האינטרס שלה" בצורה מלאה.

אגב, למדינה יש גם אינטרס שתעשה חמש שנים ללא שכר בכלל, זה יהיה נהדר לתקציב הבטחון. :)

אני למשל עובד במקצוע שמתרכז רובו ככולו במרכז, אולי תסביר לי איזו מין "גחמה" זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שום גחמה.

ברור שהמדינה צריכה להשקיע בלקרב את הפריפריה למרכז, בתשתית וכו', אבל היא בוחרת את סדר העדיפויות שלה.

אם התעשיה שבה אתה עובד מרוכזת במרכז, היא נאלצת לשלם משכורות יותר גבוהות כנראה כדי גרום לאנשים שעוסקים בזה לגור שם.

חברה שתחשוב ששווה לה לעבור לפריפריה ולשלם משכורת יותר נמוכה (וכנראה לעלות בהוצאות האחרות) - תעשה את זה.

שוק חופשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר בכלל ברמת המדינה, מדובר ברמת בעירייה.

ולעירייה אין אינטרס מובהק שאני לא אתגורר בה.

(אלא אם מדובר בתל אביב שבה יש ראש עיר נוראי, שה"גחמה" שלו היא גורדי שחקים מרהיבים ותו לא)

ולצערי, התעשיה שלי לא יכולה לעבור לפריפריה.

תאמין לי שהייתי חוזר לקריות, בעצם, בשכ"ד שאני משלם פה אולי הייתי עובר לדניה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר אתה מצפה שנתח הרבה יותר גדול מהמיסים שלך ילכו על תשתיות מקומיות ושאני למעשה יסבסב את החינוך/ביטחון/רווחה שלך?

אתה לא תסבסד אותי. אני משלם מספיק מיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לאו דווקא מדבר על חניות ליד הדירה. צריך גם חניות ליד המקומות עבודה? ליד המרכזי קניות? צריך כבישים בשביל זה? תחנות אוטובוס מרכזיות, תחנות רכבת, מרכזי ביוב וכל תשתית אחרת שאתם משתמשים בה ביום יום.

בסופש האחרון חיפשתי חניה קרוב ל-20 בקניון ליד הבית - שם לא צריך עוד חניות?

למה? למה שהמדינה "תבזבז" את הכסף על זה אם האינטרס שלה, שתגור בפריפרה/בדרום/בצפון, חוסך את זה?

אתם, מתוך גחמה אישית, דורשים שהמציאות תתיישר. WELL... זה לא עובד ככה.

לא מבין את ההגיון שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא תסבסד אותי. אני משלם מספיק מיסים.

אבל אתה מצפה שהמיסים האלו יושקעו בתשתיות מקומיות שלך כדי לדחוס עוד אנשים במרכז, ואחוז קטן יותר מהאחוז שאצלי ילך לשרותים כללים במדינה.

אז איך תקרא לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה מצפה שהמיסים האלו יושקעו בתשתיות מקומיות שלך כדי לדחוס עוד אנשים במרכז, ואחוז קטן יותר מהאחוז שאצלי ילך לשרותים כללים במדינה.

אז איך תקרא לזה?

ועדיין, אני משלם פי 2 ארנונה לעירייה מתושב הקריות למטר רבוע...

ובכל מקרה, זה לא עסק של המדינה זה עסק של העירייה, ולעיריית תל אביב יש מספיק כסף מקנסות :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שהולך להחלפת כל תשתית החשמל וחלק גדול מתשתית הביוב של העיר שהוזנחה עשרות שנים.

ע"ע כיכר מלכי ישראל(רבין) ורוב אבן גבירול ועוד עשרות רחובות בעיר(רמז לדוגמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שרציתי שיעשו עם הכסף, לעומת עזרה במימון פרויקט של דירות 2-3 חדרים לאנשים שאין להם כסף להשכיר פה.

עריכה: לא משנה, אני כבר לא עוקב אחריי מה שהולך פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שהולך להחלפת כל תשתית החשמל וחלק גדול מתשתית הביוב של העיר שהוזנחה עשרות שנים.

ע"ע כיכר מלכי ישראל(רבין) ורוב אבן גבירול ועוד עשרות רחובות בעיר(רמז לדוגמה).

והולך להפקת המון אירועי תרבות(ביולי כל יום חמישי הייתה הפקת ענק של העירייה) ובעיקר לשיפוץ דרום העיר שמוזנת מתקופת צ'יץ'(כמו מדרחוב נוה שאנן, צומת לה גוורדיה המסגר הרכבת ועוד).

כמו כן הכסף הולך להחזרת חובות עבר. כל זה מוביל לעיר בלי גירעון שזה מחזה לא כל כך נפוץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה אני קצת ישנה את הדיון

אתמול בעבודה נתקלנו בשוכרים באחת הגינות שלנו

הם שוכרים משהו בגודל של מחסן קטן -לא צוחק

בסכום של 2200 שקל

כנראה כולל ארנונה אבל לא דברים אחרים

וזה לא היה בתל אביב

אנשים חושבים שרק תל אביב יקרה אבל זה מיזמן שטויות

חצי ארץ יקרה מאוד

רק תבינו המחסן הזה בגודל של חדר סטנדרטי

וכולל מטבחון פצפון ומקלחות ושרותים קטנטנים

אולי מתאים למגורים של דרדסים

אבל אנשים מוכנים לשלם על זה

הייתי מבין אם זה היה 500 שקל אבל 2200?

כל עוד אנשים מוכנים שיאכילו אותם חרא זה מה שנקבל

וזה לא בלעדי לתל אביב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משלם 2350 ש"ח בחודש, כולל ארנונה ומים לדירה מפוצלת בגודל של 40 מ"ר - וזה במקום בכלל לא רע בגוש דן. כנראה שהם מתעקשים לגור בעיר יקרה או בשכונה יקרה - או שהם סתם פראיירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...