עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 25 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

היום גם דירות מפוצלות עולות הרבה יותר

תחכה שתחפש שוב דירה :)

הדירה הקודמת שלי היתה מפוצלת, ושילמתי 520$ (צמוד לדולר אז זה היה ממש מחיר נמוך)

משהו בסביבות ה35 מטר ברחוב ארלוזרוב ברמת גן,

כשנגמר החוזה, בעל הדירה רצה עליה 3,000 ש"ח...

אז התחלתי לחפש דירות, ראיתי דירות מפוצלות שהן כבר ממש על גבול בני ברק במחירים של 3,000-3,2000 ש"ח

אפילו בהרצליה ראיתי דירה מפוצלת של 30 מטר ב2,900 ש"ח

אחרי חודש נשברתי, הבנתי שאם אני לא אוציא יותר כסף, דירה אני לא אמצא

אז היום אני גר בגבעתיים, ועוד לפני שנכנסת המשכורת ב1 לחודש, 4,000 ש"ח יורדים מחשבון הבנק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה מודה לזה שלפני כמה שנים המחיר ל70 מטר היה 2200+- ?

אתה בעצם משלם על מלונה מוגדלת מעל 2000 שקל

הייתה תקופה שהמחירים היו סבירים

והתחילו מי 500 שקל לחדר אחד

1000-1500 לבית בבניין רכבת

ו2200 לבית בבניין סביר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

40 מ"ר זו דירה לא קטנה, מה אתה רוצה?

40 מ"ר זו דירה סבירה כשמדובר בדירה נורמלית שהמטבח, המרפסות, האמבטיה והשירותים לא נכללים בחישוב. אבל, בדירות מחולקות מדובר ב-40 מ"ר ברוטו עם מיני-מטבחון שנמצא בתוך הסלון, שירותים באמבטיה, ובלי מרפסות. מדובר בדירה מאוד קטנה שרווק או זוג צעיר עוד יכולים איכשהו להסתדר בה, אבל אתה משלם הרבה מאוד כסף על הדירה הזאת. הרבה מעבר לשווי שלה מבחינת גודל.

לפני שנתיים וחצי, אני שכרתי דירת 2 חדרים 60 מ"ר נטו (לא כולל מטבח ענק בגודל חדר, אמבטיה ושירותים נפרדים, מרפסת שירות, ומרפסת נוספת בגודל חצי חדר) ב-2,000 ש"ח באיזור מאוד מרכזי. כמובן שלפני חצי שנה (בתום החוזה), העלו לי את השכ"ד ל-3,500 ש"ח (העלאה של 75%), ונאלצתי לחפש דירה קצת פחות שפויה במחיר קצת יותר שפוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

40 מ"ר זו דירה סבירה כשמדובר בדירה נורמלית שהמטבח, המרפסות, האמבטיה והשירותים לא נכללים בחישוב. אבל, בדירות מחולקות מדובר ב-40 מ"ר ברוטו עם מיני-מטבחון שנמצא בתוך הסלון, שירותים באמבטיה, ובלי מרפסות. מדובר בדירה מאוד קטנה שרווק או זוג צעיר עוד יכולים איכשהו להסתדר בה, אבל אתה משלם הרבה מאוד כסף על הדירה הזאת. הרבה מעבר לשווי שלה מבחינת גודל.

לפני שנתיים וחצי, אני שכרתי דירת 2 חדרים 60 מ"ר נטו (לא כולל מטבח ענק בגודל חדר, אמבטיה ושירותים נפרדים, מרפסת שירות, ומרפסת נוספת בגודל חצי חדר) ב-2,000 ש"ח באיזור מאוד מרכזי. כמובן שלפני חצי שנה (בתום החוזה), העלו לי את השכ"ד ל-3,500 ש"ח (העלאה של 75%), ונאלצתי לחפש דירה קצת פחות שפויה במחיר קצת יותר שפוי.

אמרתה עכשיו חצי דירה

ברור שהתכוונתי ל40 כולל הכל -שזה קטן אבל לפחות לא מחסן

אם איסטרה יגיד שזה לא כולל לו מטבח\מקלחת\וכו זה כבר סיפור אחר

זה בעצם יהפוך את השכירות שלו למצוינת יחסית למחירים היום

אבל קשה לי להאמין שזה המצב

לצערי לוקחים היום על חורים הרבה מאוד כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל איזור מקורה נחשב לצורך חישוב שטח הדירה, אפילו החלק היחסי של הדירה בחדר המדרגות.

לא נכון! ככה זה בטאבו. אבל, בארנונה העירייה לא מחשבת שטח של מטבח, אמבטיה, שירותים ומרפסות.

הנקודה היא שבדירות רגילות נותנים לך את השטח שכתוב בעירייה, בעוד שבדירות מחולקות מציינים את השטח ברוטו שכתוב בטאבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל זה יקח שנים עד שדבר כזה יקרה והמחירים שם אולי יעלו אבל הם פחות או יותר יתאזנו

וזה יכול לגרום לאנשים לעבור לנגב ! (איזה תאוריות יש לי) (וחכו זה לא הסוף) וככה ננצח את אויבנו המתרבים כמו ג'וקים !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שאני מתכנן לעשות

אבל מה הקשר לעצלנים ?

הבעיה שבטח הרבה יתחילו לעבור לשם וגם המחירים שם יגדלו

אז הנה לך הזדמנות פז להתקדם בחיים. תחפש מקום עם מחירים טובים ופוטנציאל . ואת היתר תספר לנכדים "אתם יודעים איך סבא התעשר..."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכדים??

אתה יודע כמה זמן זה יקח לו??

הוא צריך עוד 20 שנה בשביל שיהיה לו מספיק כסף לקנית דירה במזומן ללא משכנתא.

ואז אולי אולי הוא ימצא בת זוג, נניח שזה יקח 25 שנה עד שיהיה להם ילד.

אחרי בערך 25 שנה (עוד 50 שנה מעכשיו) אותו ילד יתחיל לחסוך כסף לדירה משלו.

עוד 75 שנה מעכשיו (במקרה הטוב) אותו ילד יתחתן, בגיל 50 (כמו שאביו היקר, קרירין, היה ביום חתונתו).

עוד 85 שנה מעכשיו, בעזרת השם, לקרירין יהיה נכד קטן וחמוד בן 10, ואז אז הוא יוכל לספר לו סיפורי מעשיות על "איך סבא היה יכול להתעשר אבל הוא היה עסוק בלחסוך כסך לקנית דירה ללא משכנתא, מעבודת גננות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...