דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 31 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

3 החכמים האלו זהבסה''כ ציור של יהודים מימי התנ''ך, בו השתמשתי כדי להמחיש איך אדם שחוזר בתושבה באמת צריך להתלבש וללכת ברחוב.

מי שמקפיד לשמור על לבוש עברי מסורתי הם הנחמנים ועוד מספר זרמים קטנים.

הם דיי מזכירים את 3 החכמים שחיפשו את ישו

בנוגע לפסל ותמונה

-אינני מפרש את הפסוק, אני פשוט מקריא אותו בקול רם לאלה שלא הבינו.

אומר הקב''ה אל עם ישראל

"לא תעשו לכם כל פסל או תמונה", מה לא ברור?...

ולפי הפסוק הזה אני לא אהיה פסל או צייר (הכוונה למקצועות)

ברגע שתגיד משהו שמתחיל ב"XXX בזמן התורה היה..." זה רק מראה עד כמה אינך יכול לעזוב את פירושי התנך ע"י אותם רבנים

אין שום מילון מאותה תקופה ואין שום ציורים הממחישים את זה (למשל תמונה של משהו וכתוב במפורש "זה XXXX")

הדבר היחיד שנשאר לך זה לקרוא את הפסוק ולעקוב אחריו באדיקות (כמו אותם קראים.. שאגב, אינם נחשבים יהודים ע"י אותם רבנים)

בעיקרון לעקוב אחרי חוקי התורה (בראשית שמות ויקרא במדבר דברים) זה לדעתי הבסיס של היהדות הקדומה

היא אינה "מוכתמת" בפירושי רבנים ובדברי נביאים (שלא נדבר על ה"פשע" בשם דברי הימים א/ב)

ומציגה חוקים ריאלים וגם מרופדת בתיאורים היסטוריים שפשוט תענוג לקרוא

אתה בחיים לא תשמע אותי אומר שהתורה זה לא ספר טוב (אם כי ממש לא מובן לפעמים)

אבל ברגע שמכניסים לשם עשרות פירושי רבנים/קבוצות רבנים אני פשוט סולד מזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מתבלבל בינך ובין עזרא

עזרא - חביב מצדך -

בקשר לכוהנים , הם אמורים בהחלט להיות הפיתרון האחרון למי שצריך עזרה רוחנית

אתה צריך לתקן את מושגיך , יהודי לא מוזכר בתורה , פעם ראשונה שמוזכר יהודי זה במגילת אסתר . ( אתה יודע כמה כולם היו שם מסטולים )

ואישית אני חושב שאתה אחד היהודים המשיחיים - תקן אותי אם אני טועה . ( קראים הם מצחיקים קצת וגם השומרונים - אבל אני אוהב אותם ומעריך את דרכם )

השומרונים בשבילי הם לא פחות כופרים מהמשיחיים, אני מעריך אותם על כך ששומרים את הכתב האמיתי של העם היהודי מזה 3000 שנה, מה שאנחנו לא הצלחנו לעשות וזאת עובדה כי הכתב הזה שאתה קורא עכשיו הוא למעשה כתב מרובע (כתב ארמי) ולא עברי, אבל השומרונים כופרים בגלל חוסר הערכה שלהם אל ירושלים, העובדה שהם לא הכירו בבית המקדש כי משכן האל (ועשיתם לי מקדש ושכנתי בתוכם) מורידה כל טיפת כבוד שיש לי אליהם.

הקראים שאגב מחשיבים את השמורונים כופרים גמורים ובעלי שנאה עזה אליהם הרבה יותר מאשר החרדיים, הם מבין הזרמים שאני יותר מכבד, הם אנשים נחמדים ואמיתיים ואני מכיר כמה מהם ומהקהילה שלהם וכל הכבוד להם על שימור המסורת, בבתי כנסת שלהם אתה חייב להוריד נעליים וגרביים, זהו מנהג עתיק הרי ידוע שגם הכהנים בבית המקדש היו הולכים יחפים מפאת קדושת המקום, הקראים אומנם משמרים את המסורת העתיקה רוחנית אך פיזית לא כלכך ואם אתה מחפש מי שמשמר פיזית ורוחנית זה הנחמנים וחבריהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרגו אותי הפרסומות באתר הזה :lol:

"נופש מיוחד לצעירות... עם הרב זמיר כהן! לחצו לפרטים"

הם נישמע כמו סוטה מלוכלך/פדופיל ;D

ווואוו יש שם גם תוכנה לגילוי העתיד על ידי צירוף מילים/אותיות יש שם גם לדוגמא את ניבואי הצונאמי שהם ניבאו אחרי שהוא קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם דיי מזכירים את 3 החכמים שחיפשו את ישו

ולפי הפסוק הזה אני לא אהיה פסל או צייר (הכוונה למקצועות)

ברגע שתגיד משהו שמתחיל ב"XXX בזמן התורה היה..." זה רק מראה עד כמה אינך יכול לעזוב את פירושי התנך ע"י אותם רבנים

אין שום מילון מאותה תקופה ואין שום ציורים הממחישים את זה (למשל תמונה של משהו וכתוב במפורש "זה XXXX")

הדבר היחיד שנשאר לך זה לקרוא את הפסוק ולעקוב אחריו באדיקות (כמו אותם קראים.. שאגב, אינם נחשבים יהודים ע"י אותם רבנים)

בעיקרון לעקוב אחרי חוקי התורה (בראשית שמות ויקרא במדבר דברים) זה לדעתי הבסיס של היהדות הקדומה

היא אינה "מוכתמת" בפירושי רבנים ובדברי נביאים (שלא נדבר על ה"פשע" בשם דברי הימים א/ב)

ומציגה חוקים ריאלים וגם מרופדת בתיאורים היסטוריים שפשוט תענוג לקרוא

אתה בחיים לא תשמע אותי אומר שהתורה זה לא ספר טוב (אם כי ממש לא מובן לפעמים)

אבל ברגע שמכניסים לשם עשרות פירושי רבנים/קבוצות רבנים אני פשוט סולד מזה

אני מצטער לבשר לך אך מה שכתבת כאן זה פשוט טעות.

לא תעשו לכם כל פסל או תמונה הוא ציווי שמופיע גם בתורה, גם בעשרת הדברות וגם בדברי הנביאים.

היו נביאים שהשתמשו בפסוק כדי להרתיע מעשיית אלילים ועבודתם שכן בני יעשו לעצמם פסלונים וסמלונים יקום בהם הרצון לאמר "סמל זה מביא מזל" ולהפעיל שאר יצרים שטניים הנוגדים את מהותו של האל.

אתה צריך לדעת על מה אתה מדבר, היו נביאים שהקפידו חזק על איסור עשיית פסל ותמונה, בהם שמואל הנביא,ירמיהו,משה רבינו, ועוד צדיקים רבים על כולם השלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

REAPER

התורה ניתנה לעם לכל אחד ואחד

מדוע לא להשתמש בה כספר עזר עצמי

ככה כמו ספר של שרמא או משהו כזה ואם אתה נתקל בבעיה - פנה לכוהן הקרוב למקום מגוריך - זה שאתה משלם 10% מעשר ואשר קיבל את המינוי שלו לכל החיים ואין לו אינטרס אישי בכלום כי אף אחד לא יכול לאיים עליו שהוא לא יהיה שם בקדנציה הבאה.

השומרונים בשבילי הם לא פחות כופרים מהמשיחיים, אני מעריך אותם על כך ששומרים את הכתב האמיתי של העם היהודי מזה 3000 שנה, מה שאנחנו לא הצלחנו לעשות וזאת עובדה כי הכתב הזה שאתה קורא עכשיו הוא למעשה כתב מרובע (כתב ארמי) ולא עברי, אבל השומרונים כופרים בגלל חוסר הערכה שלהם אל ירושלים, העובדה שהם לא הכירו בבית המקדש כי משכן האל (ועשיתם לי מקדש ושכנתי בתוכם) מורידה כל טיפת כבוד שיש לי אליהם.

הקראים שאגב מחשיבים את השמורונים כופרים גמורים ובעלי שנאה עזה אליהם הרבה יותר מאשר החרדיים, הם מבין הזרמים שאני יותר מכבד, הם אנשים נחמדים ואמיתיים ואני מכיר כמה מהם ומהקהילה שלהם וכל הכבוד להם על שימור המסורת, בבתי כנסת שלהם אתה חייב להוריד נעליים וגרביים, זהו מנהג עתיק הרי ידוע שגם הכהנים בבית המקדש היו הולכים יחפים מפאת קדושת המקום, הקראים אומנם משמרים את המסורת העתיקה רוחנית אך פיזית לא כלכך ואם אתה מחפש מי שמשמר פיזית ורוחנית זה הנחמנים וחבריהם.

\

^^^

אתה , אתה , מה אתה ?!

לא מי אתה לא , מי אתה כן !

וחוץ מיזה השלושה חכמים האלו ניראים כמו מהסרט של מונטי פייטון החיים של בראיין ( מומלץ )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תעשו לכם כל פסל או תמונה הוא ציווי שמופיע גם בתורה, גם בעשרת הדברות וגם בדברי הנביאים.

היו נביאים שהשתמשו בפסוק כדי להרתיע מעשיית אלילים ועבודתם שכן בני יעשו לעצמם פסלונים וסמלונים יקום בהם הרצון לאמר "סמל זה מביא מזל" ולהפעיל שאר יצרים שטניים הנוגדים את מהותו של האל.

אתה צריך לדעת על מה אתה מדבר, היו נביאים שהקפידו חזק על איסור עשיית פסל ותמונה, בהם שמואל הנביא,ירמיהו,משה רבינו, ועוד צדיקים רבים על כולם השלום.

על מה לעזאזל אתה מדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Trademark :

מה לעשות שלך יש ראש מלוכלך? חחח .

דרך אגב יש נבואות שממש התקיימו עוד לפני שזה קרה.

יש איזה פסוק לגבי עתיד . לא זוכר את תהפסוק. אבל רשי מפרש שם שיהיה חץ חכם שידע להגיע בדיוק למטרה.

אנחנו רואים היום לאיזה חץ רש"י חזה. חיי לפני 1000 שנה בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בתמונה המצורפת.

התמונה המצורפת שלך מאותו פוסט היא של 3 החכמים מהברית החדשה, המאגי-

מלכיאור, בלתזר וקספר, שבאו לברך את מריה הקדושה על הולדת בנה ישו.

אתה לא שם לב שהם נושאים מתנות איתם?

בנוסף, הם עונים בול לתיאור.

לעזאזל, אפילו שם הקובץ- "3wisemen"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך פיקה , אבל את זה ידענו - הרסת התפתלויות והתחמקויות כמו של רוני .

רק מה הקטע עם הנביאים ? ומה הקטע עם שמירת השבת ?

אישית אני לא עד כדי כך בקי בכתות השונות בנצרות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Trademark :

מה לעשות שלך יש ראש מלוכלך? חחח .

אבל תכלס מה זה? אני מניח שהרב זמיר כהן, הוא מבוגר (נגיד בן 50) לצאת לחופשה עם צעירות? יש לו סיפור כיסוי בתור מבריח רוחות רעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיברי אולה לה לה - הינה מילה הגונה :xyxthumbs:

אבל מה לך וללהט הזה ?

להיטות כזו . באיזה מסגרת היא מתקיימת ?

אולי תחשוף מעט , ככה איזה טפח או שניים מאמונתך הדתית ?

אמונתי הדתית?

אני יהודי טוב.

עברי מעם ה', ככה נכון להגיד.

יש לי להט שלא היה לי כמותו, כי אחרי כל מה שחקרתי ולמדתי בנושא גיליתי לאיזה עם אני באמת שייך.

אני לא שייך לעם של דוברי יידיש שמתלבשים כמו אנשי עסקים עם כובעים מצחיקים עתירי פרווה.

אני שייך לעם אקזוטי, קייצי, עם שיש לו ארכטיקטורה משלו, מוזיקה משלו, מטבח נוודות משלו, רפואה משלו, עם שתרם הרבה לעולם הזה - הוא עם .

מי שלומד על חיי היום יום של העיברים בארצם פשוט נשבה בקסמם.

אני לא רוצה להתלהם יותר מדיי, אבל אני בהחלט מתרגש שאני מדמיין את החיילים שלנו רצים עם חניתות וחרבות לעבר כנענים, כאשר הם לבושים במדים המסורתים, חגור סגול שנצבע על ידי פרח הסומק, מגן עגול, רמח\קלע.

יותר מכך, זה גם יכול להיות בסיס נפלא למשחק אסטרטגיה.

:]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי שאני חולק עליך אבל,משה עשה פסל.

משה עשה את נחש הנחושת,ככתוב במלכים ב יח פסוק ד "...וכתת נחש הנחושת אשר עשה משה כי עד הימים ההמה היו בני מקטרים לו יקרא לו נחושתן".

אני די סולד מן הדת ה"יהודית-רבנית" ובגלל זה אני מגיב פה נגד הדתיים ולא משום סיבה אחרת.

כמו כן אני לא מחבב את המילה עברי,מכיון שעברי על פי הבנתי הוא אדם שיודע לדבר בשפה העברית,יש מספר לא מבוטל של אנשים נוצרים ומוסלמים שמדברים עברית ולכן הם עבריים על פי הבנתי.

בכל מקרה המושג עברי בהחלט עדיף על יהודי-בני שבט יהודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך פיקה , אבל את זה ידענו - הרסת התפתלויות והתחמקויות כמו של רוני .

רק מה הקטע עם הנביאים ? ומה הקטע עם שמירת השבת ?

אישית אני לא עד כדי כך בקי בכתות השונות בנצרות .

בנתיים אתה מתעלם מפסוקים מפורשים של התורה שנתנה לחזל כוח .

אני לא מבין . אם אתה הולך לפי התורה שבכתב. אז היא בעצמה כתבה שלחזל יש כוח לעשות סייג למצוות.

מאוד מצחיק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמונתי הדתית?

אני יהודי טוב.

עברי מעם ה', ככה נכון להגיד.

יש לי להט שלא היה לי כמותו, כי אחרי כל מה שחקרתי ולמדתי בנושא גיליתי לאיזה עם אני באמת שייך.

אני לא שייך לעם של דוברי יידיש שמתלבשים כמו אנשי עסקים עם כובעים מצחיקים עתירי פרווה.

אני שייך לעם אקזוטי, קייצי, עם שיש לו ארכטיקטורה משלו, מוזיקה משלו, מטבח נוודות משלו, רפואה משלו, עם שתרם הרבה לעולם הזה - הוא עם .

מי שלומד על חיי היום יום של העיברים בארצם מבין לאט לאט כמה העם הזה מיוחד.

אם כך ? אז אני מוריד את הכובע ואולי רק אולי יש תקומה לעמנו ?

אבל מה יש לך עם הנביאים ?

והאם אתה לא יודע שהתמונה הזו היא פסולה מכיוון שהיא מיצגת דעה ?

האם אתה מגדיר את עצמך ככנעני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...