דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 34 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

david11 :

אמרת אני יהודי מתחזק? האמת שאני כבר מכיתה ב' קשור לדת ולימוד תורה וכו..ואתה רוצה להגיד לי שאני אתיחס ברצינות לדעה של ילד בכיתה ב' על מהות החיים :color]: :nixweiss:

עבר מאז הרבה שנים :cool2: .

הבעיה הכללית שלך אחי. שיש לך שאלות אבל אתה מתרץ לעצמך את התשובות .

על זה נאמר הפוסל במומו פוסל ^^^

אתה בדיוק הגדרת את מצב החוזרים בתשובה שמפחדים לחשוב בעצמם ואי לכך נותנים את האחראיות למישהו אחר .

מתנצל על החשיפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה אוהב לקחת דברים ולהפוך להם את ההסבר? אתה יודע שזה בעיה שלך מהיסוד [מהשורש]

מישהו אמר שאני כרגע בכיתה ב'? אתה אמרת שאני כנראה יהודי מתחזק. אז עניתי לך שאני כבר מכיתה ב' קשור לדת ולימוד תורה לכן אני לא אדם שמתחזק.

[שמתחזק הכוונה חצי שנה שנה פחוץ או יותר ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן אדם שסומך על החלטות שביצעו עבורו ולא שינה את דעתו מאז כיתה ב' אין טעם להיתיחס אל דעותיו כאל בשלות .

מוח מקובע אינו יכול להיות מדד נכון לעולם דינמי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש לי דעה אישית.

אבל אני לא יכול לקרוא פסוקים מהתורה ולפרש אותם איך שבא לי .אני לא צודק? הרי אני בכלל לא בקיא במשנה גמרא ראשונים אחרונים וכו.. וכו..

[למרות שרבנים לא מפרשים איך שבא להם. הם הולכים לפי כללי התורה. לא נדבר על רוח הקודש שהיה להם אז]

לגבי הלכות גם אותה בעיה. אני לא יכול להמציא הלכות. הרב עובדיה מכיר את התורה והוא פוסק כדרך התורה לפי מרן השולחן ערוך. ולא איך שבא לו או נוח לו.

כי למשל היום יש דברים שלא היו אז כמו חשמל וכו.. אז איך נדע איך לנהוג בזה? אז יש את גדולי הדור שהם פוסקים את ההלכות. לפי דרך התורה .

אפילו התורה כתבה במפורש שללכת לפי דרכי גדולי הדור. [הבאתי את הפסוקים לפני כה עמודים]

תמשיך איתי בפרטי. אתה לא יכול לשלוח לי בערך את אותה שאלה כאן וגם בפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהגיעה לי האזהרה הזו, הצהרתי הדברים נכתבו כמראה להנרי עצמו, בסה''כ חיקיתי את התבטאותו כדי שיראה כמה הצד השני מרגיש לא בנוח ויפסיק להיות גאוותן.

ברכותי. הרווחת ביושר מיוט לחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש לי דעה אישית.

אבל אני לא יכול לקרוא פסוקים מהתורה ולפרש אותם איך שבא לי .אני לא צודק? הרי אני בכלל לא בקיא במשנה גמרא ראשונים אחרונים וכו.. וכו..

[למרות שרבנים לא מפרשים איך שבא להם. הם הולכים לפי כללי התורה. לא נדבר על רוח הקודש שהיה להם אז]

לגבי הלכות גם אותה בעיה. אני לא יכול להמציא הלכות. הרב עובדיה מכיר את התורה והוא פוסק כדרך התורה לפי מרן השולחן ערוך. ולא איך שבא לו או נוח לו.

כי למשל היום יש דברים שלא היו אז כמו חשמל וכו.. אז איך נדע איך לנהוג בזה? אז יש את גדולי הדור שהם פוסקים את ההלכות. לפי דרך התורה .

אפילו התורה כתבה במפורש שללכת לפי דרכי גדולי הדור. [הבאתי את הפסוקים לפני כה עמודים]

תמשיך איתי בפרטי. אתה לא יכול לשלוח לי בערך את אותה שאלה כאן וגם בפרטי.

עם כל הכבוד ל "גדולי " ובאמת יש לי אליהם או לפחות לחלקם כבוד ולו רק בגלל שהם מנהיגים עדה או יותר נכון קבוצה , הכבוד שאני חושב שמגיע להם הוא כבוד פוליטי , אתה קיבלת את התורה , לכן אתה יכול לפרש אותה . אתה לא מבין את זה ? אתה היית ליד הר סיני " והעם רואים את הקולות " אתה לא יכול לפרש ? - הינה אני מראה לך את הקולות , מה זה רוח הקודש ? היא היפסקה לנשוב ? היא נושבת רק על גדולי ? מה הגשם לא יורד עליך ? השמש לא מאירה עליך ? תשים לב למה שאתה מייצג , אתה מוחק את עצמך , עם צריך לחזור , לחזור מהגלות ה"גדולי " שלך עדיין שם , תראה בסגנון המחשבה , תראה בסגנון הדיבור ,תראה בלבוש . תראה במנהגים תראה בגישה לכל דבר , הטעות היא ההלכה שולחן ערוך , גמרא ומישנה אשר מסיחות את דעת האדם מהתורה עצמה , הינה עכשיו ראית מה זה לראות את הקולות , גדולי התורה פוסקים להבנתם לפעמים ( ואני יכול להגיד נדיר ביותר ) לפי דרך התורה ורוב הזמן לפי האינטרס שלהם ע"ע היתר עיסקה ע"ע הילכות שמיטה ע"ע מעשרות או בקיצור כל התורה , כל התורה מפורשת על ידם ולטובתם בלבד , אפילו שלום בינם לבין עצמם הם לא מסוגלים לעשות , מה השטויות האלו נחכה למשיח ? מזכיר לי את המערכון של הגשש , הרבנים הם באינטרס שלא יבוא משיח שלא יבנה בית המקדש ושעם ישראל יחזור לגלות חד וחלק ( ע"ע תולדות אהרון )

מה אתה חושב שאלוהים שנתן את התורה לא נתן אותה לך ? אז למה אתה לא יכול לפרש אותה ? אתה מוציא את אלוהים אידיוט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לו איסור לפרש את התורה.

פשוט רוב האנשים לא בקיאים בתורה ברמה שתאפשר להם להחליט מה לעשות בעצמם.. בשביל זה רבנים אמיתיים ולא פוליטיקאים רבנים לומדים את התורה כי להם יש שכל שמאפשר להם לזכור הכל ולנסות להבין למה התורה רומזת!

היום כאשר אין כבר בית מקדש השכינה גלתה מעם ואנחנו צריכים להתמודד עם ההלכה לבד ותאמין לי שזה די קשה. שוב - לכן יש את הרבנים.

אנשים שמחליטים לפרש את התורה בעצמם ברוב המקרים עושים שטויות.

תראה לדוגמה רפורמים *דוגמה* הם החליטו שברית מילה כבר לא נוהגת וביטלו אותה... זה נקרא יהודים? לא! חבל..

אני לא מנסה לשכנע. רק מאיר את עיניכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר ?

להאיר עיניים ?

הדעה שהצגת לא מבוססת .

הרפורמים הם קבוצה אני מדבר על פירוש של אדם יחיד לעצמו .

התורה ניכתבה בשפה הכי פשוטה שאפשר , מה זאת אומרת שהוא לא יכול לפרש ?

שכינה גלתה וגו' - אני חושב שאתה לא יודע על מה אתה מדבר ואינך יכול להגן על הדעות שאתה מביא .

לאור ההצגה של דעתך עלי להסכים עם האפשרות שיהיו אנשים שיפרשו לא טוב את התורה ( ודי לחכימה ברמיזה , כן ? )

אז היכן האחראיות של הרבנים ( שלך ) לפרש את התורה בצורה שמאחדת את עם או בצורה שעושה את החיים טובים יותר לצאן מרעיתם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם pUnk_PaNTHeR.

דרך אגב david11 .

הרי משה בהר סיני קיבל את התורה שבכתב וגם את פירושה. וכך זה עובר מדור לדור. כמו שכבר ציינתי יהודה הנשיא כתב את פרושה של התורה . שזה המשנה וגמרא.

לכן למשל רש'י ידע את כל הפירושים משנה גמרא וכוו.. ומתוך זה הוא פירש את התורה שבכתב.

לכן דוד מה שאתה עושה זה כמו. שאני עכשיו יבוא ויגיד חברה למה אתם מניחים תפילין שחורות ומרובעות וכו' כו'? הרי בתורה עצמה לא כתוב את הפירוש של התפילין. ולכן אם אני הולך עם הדעה שלך. אז אני יכול לומר שטוטפות בין עיניך התורה התכוונה לקרן של צבי [כי בא לי לפרש איך שבא לי ] . אבל בתכלס יש פירוש לתורה שהיא התורה שבעל פה. [המשנה והגמרא] . לכן מצאו תפילין לפני 2000 שנה שהם אותו דבר בדיוק כמו שלי ושלך. כי כך קיבל משה בהר סיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שמישהו אחד ובמקרה זה יהודה הנשיא כתב שני ספרים שאלו הם פירושיו לתורה בלבד והצליח להחדירם כאילו הם היו חלק מן התורה.

ובוא נלך בכיון שזה עבר מדור לדור,הרי היא לא היתה כתובה מכיון שעל פי שמה היא הועברה בעל פה,לכן יש לנו פה משחק "טלפון שבור" ענקי שהתפרס על פני מספר דורות ולא העביר מילה אחת אלא 2 ספרים שלמים.

במצב כזה אני בטוח באלף אחוזים שהתורה שבעלפה השתנתה עד שיהודה הנשיא החליט לכתובה.

בכל מקרה קיבלת שזהו פרוש של אדם אחד-יהודה הנשיא.

במקרה הראשון פירושו האישי בלבד ובמקרה השני זה שינוי דברים שעבר מדור לדור.

אתה אומר שמצאו תפילין מלפני 2000 שנה שנראים אותו דבר ואני אומר שאתה לא יכול להגיד את זה.

מה הסיבה? הרי תארכו את זה לתקופת זמן זו ותיארוך גם מוצא דברים שהיו לפני מספר מליוני שנים ככה שאתה לא יכול לברור בין השניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.

כל דורו של יהודה הנשיא היו יודעים את התורה בעל פה.

הוא לא יכל לכתוב מה שבא לו.

[אני לא רוצה לומר לך מה קורה בעליה לתורה אם אדם קורא וטועה במילה חחח. ישר קופצים עליו.]

לגבי התפילין שמצאו לפני 2000 שנה. אני לא מבין מה הקשר כאן למציאות לפני כמה מליונים? את התורה קבלו לפני 3000 ומשהו שנה. ואם מצאו תפילין לפני 2000 שנה שהם בדיוק אותן תפילין כשלי ושלך. זה הטוטפת שכתבה התורה. כי כך הפירוש שקיבל משה שהיו שחורות מרובעות וכו.. וכו..

[דרך אגב תראה משהו יפה מה הסינים גילו על התפילין

http://www.sodot.tv/Site/ProDetile.asp?id=862&CategoryID=1&SubID=8&PageView=1#player

בהמשך מצוין בכמה מקומות בתורה על הילת האדם. שאדם מניח תפילין הילה הופכת לצבע כחול או לבן שזה שיא הטוב. פורפסור בנה מכונה מיוחדת שרואים את ההילה של האדם. ואפשר לראות שמתי שאדם טובל במקווה ושם תפילין איך ההילה זורחת בצסע לבן. בקיצר שווה לראות .]

התורה שבעל פה.

http://hidabroot.org/site/ARDetile.asp?id=7387&Catogory=18&SubID=7427

[כתבה מפורשת]

..................................................................................

משהו יפה על 10 מכות במצרים

פאפירוס מצרי על עשר המכות:

http://hidabroot.org/site/ARDetile.asp?id=8279&Catogory=13&SubID=7282

[כתבה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אז מה שהם ידעו נכתב.

אבל עדיין זה משחק "טלפון שבור" ענק שעוברת בו תורה שלמה בעלפה.

במקרה אני עליתי לתורה ולא טעיתי במאום אך בבר מצווה אחרה שהייתי היו מספר טעויות ולא קפצו על הנער רק תקנו אותו.

התורה ניתנה לפני 3000 שנה לפי התורה.

התפילין נמצאו ותוארכו על פי המדע לתקופה של לפני 2000 שנה.

המדע מצא ממצאים לפני כנה מליוני שנים.

התורה לא מכירה בזמנים כאלו.

התורה לא אמורה להכיר בממצא זה כי תוארך על ידי שיטה שמוצאת דברים לפני שהעולם נברא.

ובקשר להילות,יש לי חבר שטוען לכך שהוא יכול לראות הילות,אני אברר איתו את מה שאמרת לי בנוגע לצבעים הללו,כמו כן לפי מה שידוע לי הילה היא דבר רוחני ולכן לא ניתן לראותה באמצעים גשמיים ולכן תמוהה בעני המידע על הפרופסור הזה.

והסינים לא ממש מענינים אותי בנושא זה אלא אם זה קשור לתקופת יצירת התפילין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שואל שוב ובלי - איפה האחראיות של המאמין הדתי עומדת כלפיי בוראו ?

מצאו תפילים או לא זה לא עונה . השאלה היא מי יעמוד לפני כיסא הכבוד ביום הדין ? המאמין או הרבי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אז מה שהם ידעו נכתב.

אבל עדיין זה משחק "טלפון שבור" ענק שעוברת בו תורה שלמה בעלפה.

במקרה אני עליתי לתורה ולא טעיתי במאום אך בבר מצווה אחרה שהייתי היו מספר טעויות ולא קפצו על הנער רק תקנו אותו.

התורה ניתנה לפני 3000 שנה לפי התורה.

התפילין נמצאו ותוארכו על פי המדע לתקופה של לפני 2000 שנה.

המדע מצא ממצאים לפני כנה מליוני שנים.

התורה לא מכירה בזמנים כאלו.

התורה לא אמורה להכיר בממצא זה כי תוארך על ידי שיטה שמוצאת דברים לפני שהעולם נברא.

ובקשר להילות,יש לי חבר שטוען לכך שהוא יכול לראות הילות,אני אברר איתו את מה שאמרת לי בנוגע לצבעים הללו,כמו כן לפי מה שידוע לי הילה היא דבר רוחני ולכן לא ניתן לראותה באמצעים גשמיים ולכן תמוהה בעני המידע על הפרופסור הזה.

והסינים לא ממש מענינים אותי בנושא זה אלא אם זה קשור לתקופת יצירת התפילין.

א.הסינים לא מדברים על הילה. אלה התפילין איפה ששמים אותם [המקומות בדיוק] הסינים גילו שזה בדיוק המקומות הכי נכונים של הקליטה של האנרגיה של האדם.לפי הרפואה הסינית המודרנית.

ב.למה יהודה הנשיא העביר את התורה שבעל פה על הכתב? כי הוא ראה שהדור מתחיל להיחלש ואז נשכח תורה מעם . אנשים של אז זה לא כמו של היום. אז יכלו לדעת הכל בעל פה. לכן תמיד אומרים שככול שדור ודור עובר ככה הוא יותר נחלש ונחלש. פעם היו תנאים. אתה יודע מה זה תנא? מי זה רבי עקיבא? מי זה רבי שמעון בר יוחאי? אף אחד היום לא יכול להגיע לדרגות שלהם.

ג. התורה היית קיימת עוד לפני בריאת העולם. [היא נתנה לפני 3000 שנה] אבל היית קיימת לפני. כתוב שאלוקים ברא את העולם .הוא ברא לפי התורה.

זה כמו מחשב. נכון למחשב יש ספר הוראות? אז גם לעולם יש ספר הוראות שזה התורה.

ד. שאמרתי קפצו על הנער. [הכוונה שתיקנו אותו]

ה. לגבי הילה יש בני אדם שנולדים עם זה . שהם יכולים לראות את ההילה של האדם. אבל גם אנשים צדיקים יכולים לראות. לא חסר סיפורים שיום אחד בא איזה חרידי לרב וביקש ברכה. אז הרב אומר לו תגיד לי הנחת תפילין היום? אז אותו חרידי אמר ברור מה השאלה. אז הרב אומר לו תבדוק את התפילין שלך הם בטח פסולות. אותו אדם בדק וראה שהם באמת פסולות. אחרי זה הוא שאל את הרב . הרב איך ידעת זאת? הרב אמר לו לפי ההילה שלך ראיתי שלא הנחת תפילין.

דוד.

יש פסוקים מפורשים שנותנים לחזל כוח לעשות דברים. בבית דין למעלה יגידו לך למה לא הלכת לפי גדולי תורה. מה תגיד? כי אני לעצמי בא לי לפרש איך שבא לי. אז יגידו לך חביבי אבל כתוב במפורש בתורה אפילו יגידו לך על יד ימין שזה שמאל ועל ישמאל שזה ימין אתה צריך ללכת לפי דרכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...