דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 28 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

שלום.

דוד:

לאחר שנתתי לך מושגים יפים בפילוסופיה החלת מדבר ומברבר שטויות. זוהי הודעתי האחרונה אליך כדי לדון עימי תצטרך ליצור עימי קשר כיוון דבריך מכילים בורות ולצון.

חברה תשתדלו לתת לי רגע כמה דקות מנוחה - אני אוכל עכשיו. כמובן בהכשר בד"ץ אבל לא יודע של מי ):

ראשית : אתה אומר שאני מברבר ומדבר שטויות ואתה אומר שאני בור וליצן - אז מה בגלל זה אתה רוצה להדק את הקשר ביננו :nixweiss:- זאת אומרת אתה רוצה להיות חבר שלי ? כך שאתה גם לץ ובור שמדבר שטויות ומברבר -" הילכו שניים ילכו שניים יחדיו אם לא נועדו " וגם " תאמר לי מי חברך ואומר לך מי אתה " על אשיב לך :" במושב לצים לא תשב " .

אני להבדיל ממך חושב שאין צורך להדק את הקשר ביננו אני כבר מסמפט את דבריך , הקשר יתהדק הוא רק יכול להתקלקל - תודה .

והאם אתה לא מקפיד על כשרות של דה מסויימת - האם זו החילוניות ? או אולי המשיח היגיע וזו החופשיות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלום.

לילד הקטן שחושב שאני רוצה לכשף אותו - לא אגיב.

דוד:

לאחר שנתתי לך מושגים יפים בפילוסופיה החלת מדבר ומברבר שטויות. זוהי הודעתי האחרונה אליך כדי לדון עימי תצטרך ליצור עימי קשר כיוון דבריך מכילים בורות ולצון.

חברה תשתדלו לתת לי רגע כמה דקות מנוחה - אני אוכל עכשיו. כמובן בהכשר בד"ץ אבל לא יודע של מי ):

טוב חמודי, אני שמח לראות שקיבלת את ההפסד שלך בדו קרב האינטלקטואלי שלנו :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא חזר בתשובה בגיל 16 אני לא רואה איך אפשר לעשות את זה ולהיות שפוי באותו זמן.

אולי אם הוא חווה איזה מקרה של near death experience וגם אז הוא כנראה היה דיי דפוק גם לפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיקה אותי העובדה שהתומך העיקרי בצד הדתי הורחק מהפורום עקב אי שפיות.. :smile1:

אני לא חושב שהוא הורחק עקב אי שפיות אלא עקב העלבת משתמשים והתעלמות מהזהרה

בכל מקרה אל לנו ליחס לו מחלה נפשית כאשר איננו יודעים את מצבו האמיתי.

אם אתה חושב שאתה חכם ממנו אל תגרר להעלבות משתמשים,זה לא מכבד לא אותך ולא אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מבחינתי שטפו לך את המוח, ואז חזרת כאדם מעצבן שמנסה לפגוע באגו של כולם

אתה מוזמן עכשיו לנסות לפגוע לי באגו או ליחס לי מחלה כלשהי

איזו גישה מטומטמת היא לחשוב שכל "חרדי" או "דתי" הוא אדם שמוחו נשטף על ידי רבנים.

אם אני יספור את כל שעורי התורה שהייתי בהם בחיים נגיע למספר 15 או 13.

אבל ברוך ה' אני חי מספיק שנים בהם הייתי יכול לבקר ב3000 שעורי תורה אם הייתי חפץ בכך.

לא!

את הידע שלי קיבלתי מספרי תנ''ך\סרטים על התנ''ך\ספרים על הסטוריה יהודית\מאמרים,כתבות ומקורות על ארכאולוגיה תנכ''ית.

אז תעשה טובה ותפסיק ללכת בגישה המטופשת והרדודה של "כל המאמין הוא שטוף מוח על ידי רבנים מזוקנים", כי אז אתה הוא היוצא בור ועם הארץ, ולא אחר!.[br]פורסם בתאריך: 6.06.2008 בשעה 14:29:41

הוא חזר בתשובה בגיל 16 אני לא רואה איך אפשר לעשות את זה ולהיות שפוי באותו זמן.

אולי אם הוא חווה איזה מקרה של near death experience וגם אז הוא כנראה היה דיי דפוק גם לפני.

וגם זאת אמירה מעט מטופשת אבל נעזוב את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך הגעתה למסקנה שיש אלוהים שבחר בעם היהודי אם זה לא מה שחינכו אותך ההורים/מורים/דתיים וכו'?

אף בן-אדם נורמאלי שלא חינכו אותו להאמין בה' ועל קיומו, ואז בגיל 18 או לפני כשיש לו היגיון בריא להחליט לבד מה בולשיט ומה אמת היו מספרים לו שהעולם וכל דבר אחר ניברא על ידי ה' היה צוחק לו בפנים.

99% מהאנשים שמאמינים בה' מאמינים כי זה מה שחינכו אותם, אפילו לא ביגלל שגדלו בסביבה דתית, זה יכול להיות גם שהם ניתקעו בקשיים ובחוץ כולם מחכים למשיח ולגן-עדן, יש סיכוי שהוא יסחף עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תגזים. יש אנשים שמאמינים פשוט כי זה מה שמתאים להם.

אתה לא רואה אף אחד מחנך ילדים להיות סיינטולוגים, ועדיין יש כמה מליונים טובים בעולם ששייכים לכת ההזויה והמטורפת הזו ומאמינים בה בפנאטיות מוחלטת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאני הולך בדרך האמונה לא בגלל שזה נעים לי או נוח לי. ברור שיותר נוח לעשות מה שבא לי [לכן האדם מראש לא רוצה לדעת שיש בורא כי זה מחייב]

אבל מה לעשות שאני אדם אמיתי עם עצמי.

morel ezra:

אחי רציתי להוסיף עוד משהו לגבי רבנים .

אין לי זמן כרגע אני ישלח לפני כניסת שבת או מוצא שבת.

דרשת חכמינו זכרונם לברכה מפסוקים הנ"ל שעתידה תורה שתשתכח מישראל

מובא במסכת שבת (דף קל"ח): דאמר רב, עתידה תורה שתשתכח מישראל, שנאמר "והפלה ה' את מכותיך" (דברים כ"ח), הפלאה זו איני יודע מהי. כשהוא אומר "לכן הנני יוסיף להפליא את העם הזה הפלא ופלא" (ישעיה כ"ט), הוי אומר הפלאה זו תורה. תנו רבנן, כשנכנסו רבותינו לכרם ביבנה אמרו עתידה תורה שתשתכח מישראל, שנאמר: "הנה ימים באים נאום ה' אלקים והשלחתי רעב בארץ לא רעב ללחם ולא צמא למים כי אם לשמוע את דברי ה' (עמוס ח'), וכתיב: "ונעו מים עד ים ומצפון ועד מזרח ישוטטו לבקש את דבר ה' ולא ימצאו". דבר ה' זו הלכה, דבר ה' זה הקץ, דבר ה' זו נבואה.

תניא רבי שמעון בר יוחאי אומר: "חס ושלום שתשתכח תורה מישראל" שנאמר: "כי לא תשכח תורה מפי זרעו (דברים ל"א), אלא מה אני מקיים "ישוטטו לבקש את דבר ה' ולא ימצאו"-הכוונה שלא ימצאו הלכה ברורה ומשנה ברורה במקום אחד.

בוא ניתן עוד ידע של חז"ל

זמן מולד הירח: ומה הקשר בין NASA לרבן גמליאל

על מנת שחגי ישראל יהיו בזמן המדויק: פסח - בראשית האביב, יום כפור במועדו וכו', יש צורך בלוח שנה מדויק ביותר."שמור את חודש האביב ועשית פסח ל י-ה-ו-ה אלוקיך כי בחודש האביב הוציאך י-ה-ו-ה" (דברים טז)

סך הכל 11 דקות ו14 שניות:

לוח השנה המוסלמי, מבוסס על שנת הירח ובכל שנה הרמדאן יוצא בתקופה אחרת. לוח השנה הנוצרי מבוסס על שנת שמש וגם הוא רחוק מלהיות מושלם:

עשרה ימים שאבדו: אף הלוח של יוליוס לא היה נקי מתקלות. הטעות הקלה של 11 דקות ו-14 שניות לשנה , אינה נראית חשובה או מכריעה ביותר אולם כשהיא מצטברת והולכת במשך מאות שנים היא הופכת לטעות גדולה. בהגיע שנת 1582, הסתכם כבר הפיגור ב10 ימים. בעיה זו נפתרה על ידי האפיפיור גריגורי ה13- אשר מחק בהעזה רבה , עשרה ימים מהלוח וקרא ליום הבא אחרי ה4- לאוקטובר 1582 15 לאוקטובר (דע את התרבות עמ' 84)

לוח השנה היהודי - לעומתם - מבוסס על שילוב בין שנת הירח לשנת השמש ומתוך הבנה מושלמת בחישוביהם. אחד הנתונים החשובים, הנחוצים ליצירת לוח שנה מושלם - הוא - אורך חודש הלבנה ממולד למולד.

ירח או השתקפות עננים

הגמרא במסכת ראש השנה מספרת על רבן גמליאל שפעם באו אליו ורצו להכריז על ראש חדש מאחר וראו את הלבנה. אמר להם רבן גמליאל שמה שהם רואים זה לא לבנה אלא השתקפות עננים וזאת משום שמחדוש הלבנה הקודם עברו רק 29 יום ואלו הוא קיבל בתורה שבעל פה מאבותיו שאיו חדוש הלבנה פחות מעשרים ותשעה יום ומחצה, ושני שלישי שעה, ושבעים ושלושה חלקים

http://emet1.com/wp-content/uploads/2008/04/rabangamliel.gif

ובתרגום מספרי: 29.53059

בימינו כבר היו מאשימים אותו בפאנאטיות דתית אולם מסתבר ש:

מדעני מנהל החלל האמריקאי (NASA) מצאו שאורך חידוש הלבנה הנו: 29.530588

מחקר מתקדם יותר נערך בברלין ומצא שאורך חידוש הלבנה הנו : 29.530589

וכעת מחכים לראות מי יהיה המדען המתקדם ביותר שיקלע לאמת של רבן גמליאל שלו, לא היו טלסקופים, לא משקפות. מה שניסו המדענים בעזרת תקציבי עתק, מכשור "מתקדם" וכח אדם עצום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפוש קצר בגוגל למחרוזת "11 דקות ו-14 שניות לשנה" כולל המרכאות מביא אתר אחד בלבד שבו הטקסט המדוייק שפרסמת ואף מעבר לו.

לחיצה על "לחזור על החיפוש עם התוצאות שהוסרו",מביאה את האתר שממנו לקחת את המידע הנ"ל

חיפשתי את המחרוזת הנ"ל מכיון שהיא כללית למדי ויכולה להופיע בהרבה אתרים ללא שום קשר לדת,אבל לא מוצא אותם

חיפוש של אותה מחרוזת בדיוק במנוע החיפוש Yahoo! מוביל לאותם תוצאות בדיוק.

חיפוש המחרוזת במנוע החיפוש של live.com מעלה תוצאה יחידה שהופיעה כבר בתוצאות החיפוש הקודמות.

מנוע החיפוש ASK.com מתעלם מן המירכאות ומן העברית כליל ולכן תוצאותיו אינן רלונטיות כלל.

אשמח אם תציג בפני מקור מידע נוסף שלא מכיל את הטקסט המדוייק שכתבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו מה הבעיה עם החישוב של רבן גמליאל? בעבר הירח היה קרוב יותר לכדור הארץ ומחזורו קטן בהרבה. מדהים שרבן גמליאל חזה את אורך מחזור הירח בשנה שבא נערכה הבדיקה של נאס"א...

וגם בלוח היהודי יש בעיה, כי הוא עדיין מבוסס על ימים שלמים כאשר מחזור כדור הארץ הוא 365.25 לערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפוש קצר בגוגל למחרוזת "11 דקות ו-14 שניות לשנה" כולל המרכאות מביא אתר אחד בלבד שבו הטקסט המדוייק שפרסמת ואף מעבר לו.

לחיצה על "לחזור על החיפוש עם התוצאות שהוסרו",מביאה את האתר שממנו לקחת את המידע הנ"ל

חיפשתי את המחרוזת הנ"ל מכיון שהיא כללית למדי ויכולה להופיע בהרבה אתרים ללא שום קשר לדת,אבל גוגל לא מוצא אותם

חיפוש של אותה מחרוזת בדיוק במנוע החיפוש Yahoo! מוביל לאותם תוצאות בדיוק.

חיפוש המחרוזת במנוע החיפוש של מיקרוסופט live.com מעלה תוצאה יחידה שהופיעה כבר בתוצאות החיפוש הקודמות.

מנוע החיפוש ASK.com מתעלם מן המירכאות ומן העברית כליל ולכן תוצאותיו אינן רלונטיות כלל.

אשמח אם תציג בפני מקור מידע נוסף שלא מכיל את הטקסט המדוייק שכתבת.

אם תכנס לNASA אני חושב שתוכל למצוא את זה.

רבן גמליאל לא חזה את זה. הוא קיבל את זה מאבותיו . שהם קיבלו ממשה בהר סיני .

אין מבקשים ממך להאמין לבדותות אלא לחקור ולאמץ את השכל, להיות תמיד בתנועה "וידעת היום" קודם הידיעה השכלית "והשבות אל לבבך" רק אז להתחיל להאמין. העקרון הוא לא לקבל דבר כמובן מאליו, לא ביהדות ולא בעולם שמסביב לה, תחקור, תגלה תגיע!

ולא יהיה עסק כל העולם [בימות המשיח] אלא לדעת את ה' בלבד. ולפיכך יהיו ישראל חכמים גדולים ויודעים דברים הסתומים העמוקים וישיגו דעת בוראם כפי כח האדם

שנאמר כי מלאה הארץ דעה את ה' כמים לים מכסים: [רמבם סוף היד החזקה] "גל עיני ואביטה נפלאות מתורתך"! [תהי' קיט]

אז איך הגעתה למסקנה שיש אלוהים שבחר בעם היהודי אם זה לא מה שחינכו אותך ההורים/מורים/דתיים וכו'?

אף בן-אדם נורמאלי שלא חינכו אותו להאמין בה' ועל קיומו, ואז בגיל 18 או לפני כשיש לו היגיון בריא להחליט לבד מה בולשיט ומה אמת היו מספרים לו שהעולם וכל דבר אחר ניברא על ידי ה' היה צוחק לו בפנים.

99% מהאנשים שמאמינים בה' מאמינים כי זה מה שחינכו אותם, אפילו לא ביגלל שגדלו בסביבה דתית, זה יכול להיות גם שהם ניתקעו בקשיים ובחוץ כולם מחכים למשיח ולגן-עדן, יש סיכוי שהוא יסחף עם זה.

יש לך בעיה אחי. כנראה אתה מושפע מהסביבה.

אני יכול להביא לך מלאה סוגי אנשים נכבדים. מנהל הייטק וכו. וכו. שחזרו בתשובה אז מה ? הם דפוקים?

ניקח את אחד מגדולי המדענים בארץ הפרופ' דורון אורבך. ראש המחלקה לכימיה באונ' בר אילן

תראה מה הוא כתב http://emet1.com/?page_id=40 .

הוא אישת חזר תשובה רק בגלל ידע ולא אמונה. אם תרצה לראות את זה תגיד לי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...