דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 27 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איך קבעת גבול? לא קדם לו דבר כי הוא נצחי אין אצלו זמן. דמיין לך קו שמתפשט לאין סוף. ואני אשאל, מה לפני הקו? אתה תאמר אין כלום הוא ממשיך להתפשט. אם יש משהו הוא מוגבל הקו - הוא עוצר בנקודה x ולפני נקודה x יש y.

פשוט וקל במיקרוגל.

תגדיר נצח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה לוקה בחוסר הבנה בסיסית בידיעת הכתוב והבנתו. אין זה משנה כלל להבין מהו כוכב מרכזי - העניין שברצוני לומר הוא כך:

כל המדענים וכל האסטרולוגים והאסטרונומים של אותה עת טענו על 6-11 כוכבים. חז"ל יצאו מגדרם ואמרו 100! רש"י עוד מרחיב ואומר שכמובן שמדובר ביותר ב100 ומ100 הם אלו המרכזיים בלבד וישנם יותר -- דבר שאתה מתקשה להבין.

לומר כי רש"י אמר זה לא קביל? רש"י מפרש תלמוד הוא מסביר את הטקסט, גם כך בתקופת רש"י זה לא היה ידוע כך שאין לטענה שלך מנוס.

בקיצור, אין לך מענה וראיה לפלא ידיעת חז"ל בדברי הכימה.

כתבתי זאת לעיל פיקא היקר חבל שלא שמת לב.

נצח - דבר שלא נגמר (סתם עלה לי בראש...על תיתפס על זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחח - נתלה באילנות גבוהים - גמד ?

תגדיר נצח.

שגיאות כתיב ?

סתם עלה בראש ?

חשבתי שאתה בא להוכיח - אתה חושב שעם סתם עלה לי בראש אתה יכול לשכנע את עצמך ( אולי ) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התחיל - כתבתי שלא נגמר אם הוא לא נגמר הוא לא התחיל רק אם הוא היה נגמר הוא היה מתחיל. אתה לוקה בחוסר ידיעות רציניות ואושיות עמוקות בפילוסופיה ולוגיקה פשוטה. קרא את ספרו של רבינו בחיי איבן פקודא בערבית בתגרום לעברית של רבי יהודה איבן ג'אנח. זה יעזור לך.

בן כמה אתה דרך אגב פוקי קוקי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה לוקה בחוסר הבנה בסיסית בידיעת הכתוב והבנתו. אין זה משנה כלל להבין מהו כוכב מרכזי - העניין שברצוני לומר הוא כך:

כל המדענים וכל האסטרולוגים והאסטרונומים של אותה עת טענו על 6-11 כוכבים. חז"ל יצאו מגדרם ואמרו 100! רש"י עוד מרחיב ואומר שכמובן שמדובר ביותר ב100 ומ100 הם אלו המרכזיים בלבד וישנם יותר -- דבר שאתה מתקשה להבין.

אם אתה לא מצליח להבין את הבעיה שבדבר, אני אפילו לא אגיב.

אני מציע לך לחזור שוב על 10-15 הפוסטים האחרונים שלך עצמך, אחרי שעשית את זה, נסה להגיב שוב.

נ.ב- נסה להתחיל פוסט במשפט אחר מ "אתה כנראה לוקה ב"

זה יועיל קצת לדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך פיקא לה...בקצרה: אין לך תשובה נכון חמוד?

דודו לה: זוהי הגדרה למהות הבורא - אין לו שום הגבלה. כך אנו מגדירים אותו. לא מוגבל בכלום. אם אתה רוצה להמשיך להתפלסף וללמוד עוד מעט פנה אליי באופן פרטי ונכל לדקסקס על כך, לא אגיב יותר לדבריך היות ואין בהם עניין.

צור עימי קשר: 0545223830 - בקש מאהרון להעביר אותך אליי.

או אם יותר נוח לך: 483461422

תודה לך.

דרך אגב, אין לי בעיה שגם השאר יצרו עימי קשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה אמרת. רק שחינוך מגיל 0 שכזה לא קיבלתי חזרתי בתשובה לפני שנתיים מגיל 16 לאחר ויכוחים ודיונים, הרצאות שונות, בדיקה של דברים ועובדות. כעת אני טוחן את הטענות שלכם לאפר דק דק ומפצח את ראשכם ע"י מפצח אגוזים יהודי. בכל מקרה את הטענות הלוגיות שלי הוכחתי בצורה ברורה ואין עד כה אחד שהפריך ולו טענה אחת שלי! דבר נפלא לכשעצמו. אני מזמין אותך לנסות ולנחול תבוסה.

דרך אגב מצחיק שאחד שטוף מוח כמוך שגדל על חינוך חילוני מדבר לי על חשיבה חופשית הרי כולך מסור למה שמכתיבה לך החברה ותאוות הגוף שלך. אם כן על מה בדיוק אתה מדבר?

חשיבה חופשית? החרדי הוא החושב הביקורתי ביותר. ראה נא בגמרא את הדיונים והויכוחים הרבים סביב כל נושא ואפילו היסודי ביותר שהיה עלינו לכאורה הוה אמינא להניח אותו כיסוד ואושיה חזקה גם עליו נשאלים שאלות וגם הוא נבדק בחקירות רבות. מה גם שהמושג "מנא הני מילי" הוא הכי נפוץ בגמרא. שאל את קיש קיש אם הוא לא נפטר.

אוקיי חמוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הםם , מבחינתי הוא הכופר - מפני שאנשים כמוני אינם מאמינים באלוהים - הם יודעים שיש אלוהים , הם רק לא כול כך שחצנים לחשוב שאלוהים מוגבל להבנה שלהם האישית והוא איך שהם חושבים שהוא , כאשר אדם חופשי מדבר על אין סוף וחסר גבולות , הוא יודע שגם המחמלון הנרי הוא חלק מהמהות האלוהית ( או כמו שנאמר במטריקס " כולנו כאן לעשות את מה שבאנו לעשות " )ואין טעם להיתהר אחד על השני באני צודק ואתה טועה , זה מאוד קל להוכיח שהשני טועה רק אם הוא מתעקש שהוא צודק מפני שהאלוהים הרבה יותר גדול מההבנה שלנו ובסך הכול צריך רק להמשיך כדי להגיע עד לאן שאדם לא יודע ואז אנשים דוגמת המחמלון שבחרו בדת מפני שהם פוחדים ( מישהו אמר חרדים ולא קיבל ) נתקפים פחד ובורחים - דוגמת המעשה שלו עכשיו .

עריכה :

אני מכיר אנשים שחונכו לדת מגיל אפס - הם לא הנרי .

הנרי הוא אחד פחדן שלא יכל להתמודד עם האגו המנופח שלו אל מול החידלון של אי הידיעה - אז הוא ברח אל מערכת אמונות שנותנת לו את הלגיטימציה להיות יהיר על הכופרים ותמורת זה הוא משלם בנפשו .

" נעמת לי מאוד - הנרי מחמל יקר - הלוואי ותתחזק בדרכה של תורה עד שתזכה בביאת המשיח " ( בלי ציניות ובאהבה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום.

לילד הקטן שחושב שאני רוצה לכשף אותו - לא אגיב.

דוד:

לאחר שנתתי לך מושגים יפים בפילוסופיה החלת מדבר ומברבר שטויות. זוהי הודעתי האחרונה אליך כדי לדון עימי תצטרך ליצור עימי קשר כיוון דבריך מכילים בורות ולצון.

חברה תשתדלו לתת לי רגע כמה דקות מנוחה - אני אוכל עכשיו. כמובן בהכשר בד"ץ אבל לא יודע של מי ):

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...