דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 34 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

אין לי תואר שני בפיזיקה או אסטרופיזיקה כדי להבין לעומק את תאורית המפץ הגדול, אבל אני כן יודע שהיא לא עונה על מאין הגיעה אותה נק' סינגולרית בראשיתית שממנה החל היקום.

אתה צודק. אין לפיסיקה תשובה מאין זה הגיע ואם זה הגיע בכלל.

מבחינת המדע, הנקודה הסינגולרית לא הגיעה משום מקום. היא ההתחלה של היקום. פעם נוספת - יתכן ובעתיד תהיה למדע תיאוריה אחרת יותר טובה. אבל, נכון לעכשיו, זאת התשובה של המדע.

הנק' הסינגולרית לא "לא הגיע משום מקום", ולא "הייתה שם כבר", לא דנים בכלל בעניין, בשום צורה, כי אין לזה שום משמעות מבחינת היקום שלנו.

מלחמת המפרץ:

במלחמה זו נוכח כל העם עד כמה קלעו דבריו של הרבי. הוא קבע כי לא יהיה צורך להשתמש במסכות-גז. הוא שלל את היציאה מן הארץ וקרא לתיירים יהודים להוסיף לנסוע לישראל. הוא הצהיר שארץ- היא המקום הבטוח ביותר ליהודים. סמוך לתחילת המלחמה אמר, כי היא תביא ישועה גדולה לעם-. ואכן, הניסים המדהימים שקרו במלחמה זו וחיסול עוצמתה של עיראק, הוכיחו את אמיתות נבואותיו של הרבי.

להתכונן לגאולה

הרבי, שכל נבואותיו התממשו במילואן, הוא שבישר לעם- ולעולם כולו כי הגאולה המובטחת על-ידי נביאי קרובה לבוא, וכי בואו של המשיח קרוב מאוד - כעובדה ממשית, מציאותית, עכשווית.

הרבי פנה אל כל יהודי בקריאה להתכונן לקראת הגאולה הקרובה על-ידי לימוד והכרה של הנושא, תפילה לזירוזה ולקיצור 'חבלי המשיח', מודעות לעובדת היותנו בימים של ערב הגאולה, ובעיקר - תוספת בתורה, במצוות ובמעשים טובים.

אם הרבי צדק בכל תחזיותיו ונבואותיו - ודאי שידע מה ניבא כשהכין את לב כולנו לקראת בואו של משיח-צדקנו. הבה נאמין ונתכונן!

וואלה תמיד יש מישו אופטימי, גם במצב הכי חרא יהיה מישו אופטימי, מה קרה פעם אחת צדק יצא נביא? =\

תראו זה מאוד פשוט, את זה שמעתי באחד הקורסים בפיסיקה, "כרגע גם מבחינת הפיסיקה יש אלוהים, פשוט מאוד, כל מה שהפיסיקה של היום לא יודעת להסביר כרגע אנחנו משאירים בינתיים לה'"... הפיסיקה של היום לא יודעת להסביר רוחניות, מפץ גדול, חור שחור, אז מבחינתי, שם בא לידי ביטוי ה'. ברגע שנבין מה יש בתוך חור שחור, ניקח עוד חלק קטן מה'... אולי מתישהוא נסביר הכל, ולא יהיה צורך בה'.... ואולי לא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בוא נעזוב את זה שניה. ונלך על משהו מציאותי

שמעת על סיאנס? בטוח שכן נכון? מורידים נשמה ואפשר להתקשר איתה ועכשיו אל תתחיל לבלבל לי את השכל כי אני אישית עשיתי זאת ועוד אלפי אנשים מכל העולם . וגם אתה יכול לעשות. ואם הכל קרה במקריות כמו שאתה אומר אז לא שייך שיהיה באדם נשמה שזה משהו רוחני. לזה לא יהיה לאף אחד תירוץ

:lol:

כמה קיבלת מפיית השיניים בפעם האחרונה?

אין לי תואר שני בפיזיקה או אסטרופיזיקה כדי להבין לעומק את תאורית המפץ הגדול, אבל אני כן יודע שהיא לא עונה על מאין הגיעה אותה נק' סינגולרית בראשיתית שממנה החל היקום.

אז במקום להסיק את המידע מחקר וידע מדעי אתה בוחקר לנחש ולפנטז לך על ישות אלוהית?

אוקיי, "לא הגיעה משום מקום" מתקבל על דעתך. על שלי לא.

ואותה ישות עליונה שאתה מאמין בה מאיפה הגיע? תן לנחש היא תמיד הייתה? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה מה תמיד יהיה לכם תירוץ. רועי נכון שאסור לעשות אבל הם לא מאמינים ולא איכפת להם לעשות תאמין לי. אני מביא כאן הוכחה מוחצת שיש נשמה בגוף האדם ואתם בעצמם יכולים לבדוק אז מה בעיה? למה להתחבא? אתם גם יכולים לשאול חברים ולעשות איזה סקר .ותראו שיש הרבה חברה שעשו וזה אמיתי.

ורועי תחפש במילון מה זה בדיוק כופר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני

השטות הזו עם הרב זה בולשיט, שגם הייתי שמח לראות את המקור שלו. תפסיק להביא קטעים שתלויים באוויר.

חוץ מזה, שים לב:

שנה שעברה ניחשתי במדויק תוצאות פסיכומטרי של 2 מהחברים שלי

בקיץ 2006 ניחשתי במדויק שנאכל אותה במלחמה ישר אחרי שהחטיפה התבצעה

באסון המעבורת קולומביה ניחשתי במדויק מה הייתה הסיבה, ובאותו רגע שהראו את התשדיר הראשון שהמעבורת התפרקה, אמרתי לאמא ואח שלי שישבו לידי מה הסיבה, החקירה העלתה אותן תוצאות.

זה עושה אותי נביא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני

השטות הזו עם הרב זה בולשיט, שגם הייתי שמח לראות את המקור שלו. תפסיק להביא קטעים שתלויים באוויר.

חוץ מזה, שים לב:

שנה שעברה ניחשתי במדויק תוצאות פסיכומטרי של 2 מהחברים שלי

בקיץ 2006 ניחשתי במדויק שנאכל אותה במלחמה ישר אחרי שהחטיפה התבצעה

באסון המעבורת קולומביה ניחשתי במדויק מה הייתה הסיבה, ובאותו רגע שהראו את התשדיר הראשון שהמעבורת התפרקה, אמרתי לאמא ואח שלי שישבו לידי מה הסיבה, החקירה העלתה אותן תוצאות.

זה עושה אותי נביא?

מה אתה רוצה ממני אחי איזה רב? תראה מי אמר את זה . ודרך אגב אם כבר מדברים על זה לא צריך ללכת רחוק . אני יקח רב אחד ששמו הרב חיים קיינבסקי שליטא

אם תברר על אנשים שהיו אצלו וחוו ניסים שאין להם הסבר. ואני חייב לציין שזה לא שהוא מכשף או משהו כזה פשוט מרוב עומקו בתורה אדם יכול להגיע לדרגות רוחניות גדולות.

http://www.kaduri.net/Index.asp?ArticleID=837&CategoryID=230&Page=1הרב הגאון רבי חיים קנייבסקי - סרט

המקובל האלוקי רבי יצחק כדורי זצק"ל נהג לקרוא לו הגאון מבני ברק. גדולי מעניקים לו את התואר גדול הדור. חתנו, פוסק הדור, הרב יוסף שלום אלישיב, רואה בו את מי שעתיד להוביל את עם בעידן הגאולה והמשיח.

הרב הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א, בנו של הסטייפלר הקדוש, נחשב לראש הציבור הליטאי אך אל ביתו עולים לרגל רוב עמך . חילונים ודתיים, אשכנזים וספרדים, מתנחלים וחרדים. עיניין הגאולה הוא במרכז הוויתו של הרב, כפי שמעידה הרבנית קנייבסקי : "על גאולה לא מדברים הרבה. צריך לעשות!"

באופן נדיר ויוצא דופן התיר הרב הגאון רבי חיים קנייבסקי לעיתונאי יהושע מאירי להתלוות אליו ואל הרבנית עם צוות צילום למשך יום שלם. הרב קנייבסקי אף איפשר לרבנית בת שבע קנייבסקי (שהינה בתו של הרב אלישיב) ולכמה מנאמניו להתראיין לסרט תוך שהוא משגיח מן הצד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז במקום להסיק את המידע מחקר וידע מדעי אתה בוחקר לנחש ולפנטז לך על ישות אלוהית?ואותה ישות עליונה שאתה מאמין בה מאיפה הגיע? תן לנחש היא תמיד הייתה? ::)

אותו מחקר מדעי משאיר אותנו ללא תשובה בנוגע למאין הגיעה אותה נק' סינגולרית.

ועל מה ששאלת עניתי לך כבר בעמוד 41:

תשאלו כל אדם מאמין: "מי ברא את אלוהים?" הוא יענה כמובן ב:"אלוהים תמיד היה קיים".

הבעיה בתשובה הזו היא שעל פי האמונה של אותם דברים שום דבר לא יכול פשוט להתקיים הכל חייב להוייצר ע"י מישהו/משהו.אז הטעה של"אלוהים תמיד היה קיים" נפסלת אם הולכים על פי הכללים שלהם.

לשאול שאלה כזו פירושו ליצור סתירה לוגית מילולית, אז מן הסתם אי אפשר לתת תשובה לשאלה שהיא סתירה במהותה. אם אתה מניח שאלוהים הוא הבורא, אתה מניח באותו רגע שאף אחד לא ברא אותו, כי הוא הבורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש היום הוכחות מדעיות שה' לא קיים, אבל חלקן נוטות להאמין שהוא כן קיים...

אני מאמין שיש מי שמשגיח עלינו מלמעלה.

אבל אני כל הזמן שואל את עצמי ואף פעם לא מגיע לתשובה:

למה יהודים רבים נהרגו בשואה? כי הם חטאו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שיש מי שמשגיח עלינו מלמעלה.

אבל אני כל הזמן שואל את עצמי ואף פעם לא מגיע לתשובה:

למה יהודים רבים נהרגו בשואה? כי הם חטאו?

דיברנו על זה כבר. זה תירוץ קלוש. בשואה מתו אנשים שהיו צדיקים בהרבה מהרבה יהודים חוטאים שמתו בשיבה טובה. גם תינוקות יהודים נהרגים לפעמים בכל מיני תאונות שונות. אתה באמת רואה מצב שאלוהים נכנס לראש של היטלר ואומר לו מה לעשות רק כדאי לפגוע ביהודים? אתה באמת רואה מצב שבזמן השואה אלוהים מחליט להציל יהודים ע"י ניסים (וניסים אמיתיים, לא צירופי מקרים או סטטיסטיקה. ניסים כמו לגרום לכל היהודים להיות חסיני כדורים :silly:). קצת היגיון, באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברנו על זה כבר. זה תירוץ קלוש. בשואה מתו אנשים שהיו צדיקים בהרבה מהרבה יהודים חוטאים שמתו בשיבה טובה. גם תינוקות יהודים נהרגים לפעמים בכל מיני תאונות שונות. אתה באמת רואה מצב שאלוהים נכנס לראש של היטלר ואומר לו מה לעשות רק כדאי לפגוע ביהודים? אתה באמת רואה מצב שבזמן השואה אלוהים מחליט להציל יהודים ע"י ניסים (וניסים אמיתיים, לא צירופי מקרים או סטטיסטיקה. ניסים כמו לגרום לכל היהודים להיות חסיני כדורים :silly:). קצת היגיון, באמת.

כן, אבל תאכלס נדמיין רגע שמוכיחים שה' באמת לא קיים.

אתה יודע איזה תוהו ובוהו יהיה?!?!? אנשים יתחילו לרצוח ולהתאבד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת, אז עכשיו אתה רוצה לטעון שבעצם השואה הייתה טובה לעם היהודי? תפיסת רצח בעינויים של מליוני אנשים חפים מפשע כדבר רע היא ילדותית? אתה משווה את זה לטיפול אצל רופא שיניים? (מה שמחזיר אותי לשאלה הראשונה) - אתה טוען שהשואה היא דבר טוב?

כמה סיפורים אתה יכול לספר לעצמך? מה - אם העובדות לא מתאימות לתיאוריה, אז לעזאזל העובדות? אם השואה לא מתיישבת עם זה שאלוהים אמור להיות הטוב המושלם, אז לעזאזל החשיבה שהשואה היא דבר רע (בלשון המעטה)?

אתה באמת מאמין לזה? :-\ למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מסתכלים על העתיד היותר רחוק מ5 דקות השואה הייתה טובה יותר ליהודים מאשר אם היא לא הייתה מתקיימת לעולם

שים לב שאני לא מדבר על האנטישמיות (דבר אבסולוטי שיתקיים לעד) אני מדבר על ההתפרצות AKA השואה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...