דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 33 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

זה לא שלא היתה התחלה, הקיום של הנקודה הסינגולרית והמפץ הגדול זאת ההתחלה.

דרך אגב, כמה פעמים צריך להגיד לך שהנקודה הסינגולרית לא היתה קיימת תמיד?

טוב, תשמע, למדתי אסטרופיסיקה... וקראתי טיפה פילוסופיה...

ואני יכול להגיד לך דבר אחד חד משמעי: אין למין האנושי שום ניחוש, דעה, והכי חשוב, שאין למין האנושי שום מידע על לפני רגע המפץ הגדול,

תדמיין ציר, מדמיין?! סבבה, ביקום שלנו יש לו התחלה, נק' ההתחלה היא המפץ הגדול, אנחנו יודעים יחסית הרבה על מה שקרא גם ב 3 שניות הראשונות של המפץ הגדול(מי שקרא את הספר "3 שניות אחרי המפץ הגדול" יבין אותו יותר טוב) אבל אין שום מידע או יכולת, או צורה להביא מידע מלפני נ'ק ההתחלה הזאת, המפץ הגדול. אם היא הייתה או לא הייתה קיימת זה לא משו שאנחנו לא יודעים ואין לנו שום בסיס לנחש על פיו. אנחנו יודעים החל ממנו דברים. :hat:

בין היתר אציין שאותו הדבר חל לגבי חור שחור, גם הוא נ'ק סינגולריות, או כמו שזה נקרא בפיסיקה, "נק' יחודיות", "גבול" החור השחור, שלמעשה נקרא "אופק ארועים" הוא הגבול שמעבר עליו אין לנו דרך לשאוב מידע, לא משנה למה, לא אכנס לזה.. :P :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אפילו טיפה מהתורה אני לא יודע.

אבל יש בפרשת דברים ובמדבר ממש כתוב בשפה שכל אחד יכול להבין . שכתוב מה יהיה עם בני בגולה ... שיקרה להם כל כך הרבה אסונות עד שהם יצעקו שאין אלוקים [כמו בשואה שלהרבה זה קרה]

הצופן הגנטי שמעת על זה? אתה יודע שעשו מחקר על כהנים ולא משנה מאיפה הוא אחד ממרוקו אחד מפולין והרי לפי הצופן אפשר לשער בערך ממתי זה התחיל אז חוקרים מצאו שזה יוצא לפני לא זוכר במדויק אבל ממש קרוב לאהרון אח של משה שהרי אהרון זה התחיל ממנו הכהונה. אני ישים כאן מוצא שבת את הציטוט המפורט יותר.

חבל רק בושות אתם עושים לעצמכם תסתכל בסרט ששמתי מהדקה ה25 ותראה בעצמך .

עם כל "העמים" תמיד יש בעיות. אין בני אדם שלא היו אצלם בעיות ככה שזו ממש לא חוכמה. זה כמו שאני אחזה שמחר השמש תיזרח.

ועל אילו בושות אתה מדבר? הבושות היחידות יוצאות מפיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, תשמע, למדתי אסטרופיסיקה... וקראתי טיפה פילוסופיה...

ואני יכול להגיד לך דבר אחד חד משמעי: אין למין האנושי שום ניחוש, דעה, והכי חשוב, שאין למין האנושי שום מידע על לפני רגע המפץ הגדול,

תדמיין ציר, מדמיין?! סבבה, ביקום שלנו יש לו התחלה, נק' ההתחלה היא המפץ הגדול, אנחנו יודעים יחסית הרבה על מה שקרא גם ב 3 שניות הראשונות של המפץ הגדול(מי שקרא את הספר "3 שניות אחרי המפץ הגדול" יבין אותו יותר טוב) אבל אין שום מידע או יכולת, או צורה להביא מידע מלפני נ'ק ההתחלה הזאת, המפץ הגדול. אם היא הייתה או לא הייתה קיימת זה לא משו שאנחנו לא יודעים ואין לנו שום בסיס לנחש על פיו. אנחנו יודעים החל ממנו דברים. :hat:

חשבת אולי שאין מידע לגבי מה שקדם למפץ הגדול, פשוט מכיוון ששום דבר לא קדם למפץ הגדול? המפץ הגדול היה הרי ההתחלה של הכל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בכלל לא רלוונטי אם לפני המפץ הגדול היו מליון "מפצים גדולים". ככל שזה נוגע לנו, היקום (הזמן והמרחב) התחילו במפץ הגדול (שהיה נקודת האפס), ולפניו לא היה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבת אולי שאין מידע לגבי מה שקדם למפץ הגדול, פשוט מכיוון ששום דבר לא קדם למפץ הגדול? המפץ הגדול היה הרי ההתחלה של הכל!

שום דבר לא קדם למפץ הגדול!? מאיפה אתה יודע?! זה הסקת מסקנות לגבי משו שהיה לפני המפץ הגדול, ואנחנו הרי קבענו בחוקי הדיון של הפורום שאסור לך להסיק מסקנות על דבר מה לפני המפץ.

מבחינה פיזיקלית אין יכולת להוציא על זה מידע, המפץ הגדול הוא ההתחלה של ציר הזמן שלנו בלבד! לא ההתחלה של הכל, אלא של כל מה שקשור ליקום שלנו (שלנו אני מתקוון היקום שלנו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע ששום דבר לא קיים לפני המפץ הגדול מתוך הגיון פשוט. ידוע כי המפץ הגדול הוא הנקודה בה התחיל הכל, זאת הנקודה בה נוצר הזמן והמרחב, כך שמעצם הגדרתו שום דבר לא קדם לו. ההנחה כי קיימים או היו קיימים צירי זמן נוספים היא מיותרת לחלוטין, ממש כמו שההנחה כי קיים אלוהים או כוח עליון כלשהו היא מיותרת לחלוטין. אין בעצם טעם לדון על משהו היפוטתי לחלוטין ומשולל סיבה. באותה מידה, הרי, אני יכול לומר לך שיכולים להיות קיימים מפלצות ופיות, ואתה לא יכול לדעת אם זה כן נכון או לא נכון, מכיוון שהם קיימים במימד אחר שאין לך שום יכולת לדעת אם הוא כן קיים או לא קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע ששום דבר לא קיים לפני המפץ הגדול מתוך הגיון פשוט. ידוע כי המפץ הגדול הוא הנקודה בה התחיל הכל, זאת הנקודה בה נוצר הזמן והמרחב, כך שמעצם הגדרתו שום דבר לא קדם לו. ההנחה כי קיימים או היו קיימים צירי זמן נוספים היא מיותרת לחלוטין, ממש כמו שההנחה כי קיים אלוהים או כוח עליון כלשהו היא מיותרת לחלוטין. אין בעצם טעם לדון על משהו היפוטתי לחלוטין ומשולל סיבה. באותה מידה, הרי, אני יכול לומר לך שיכולים להיות קיימים מפלצות ופיות, ואתה לא יכול לדעת אם זה כן נכון או לא נכון, מכיוון שהם קיימים במימד אחר שאין לך שום יכולת לדעת אם הוא כן קיים או לא קיים.

בוא נעזוב את זה שניה. ונלך על משהו מציאותי

שמעת על סיאנס? בטוח שכן נכון? מורידים נשמה ואפשר להתקשר איתה ועכשיו אל תתחיל לבלבל לי את השכל כי אני אישית עשיתי זאת ועוד אלפי אנשים מכל העולם . וגם אתה יכול לעשות. ואם הכל קרה במקריות כמו שאתה אומר אז לא שייך שיהיה באדם נשמה שזה משהו רוחני. לזה לא יהיה לאף אחד תירוץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא הגיוני בזה שבהתחלה היתה נקודה סינגולרית? יש לך תיאורייה יותר טובה?

מה לא הגיוני? עפ"י ההגיון שלי, אותה נק' סינגולרית לא יכולה להופיע או להתקיים סתם כך, היא צריכה להגיע מאיפשהו/ממישהו/ממשהו.

חשבתי שאמרת שאתה פתוח לרעיונות חדשים, אבל אם תרצה או לא, אתה נעול על כך שאין תשובה.

טוב, אני מניח שאי-אפשר לשכנע כל אחד.

אני יתחיל לחשוב שאתה באמת קורא X ועונה על Y.

אני נעול שאין תשובה? לא חביבי. זה מאוד פשוט: אין למדע של היום תשובה, בין אם זה מוצא חן בעיניך ובין אם לא. אם יש לך תשובה, כמו שאמר מינימייזר, אתה מוזמן לשתף אותה עם טובי הפיזיקאים של היום, הם ישמחו לדעת אותה.

במידה ואתה לא מחשיב את התיאורייה שלך הגורסת כי אין תשובה כאחת מהתשובות

מה? אמרתי שאני לא מאמין לא בזה ולא בזה, לא שזו תאוריה לאיך התחיל הכל.

הסיבה שאני לא שולל את קיום היישות העליונה היא בדיוק זו. אם התשובה של המדע היא "אין תשובה", זו לא תשובה. כשם ששחור הוא לא צבע.

אז אכן קיימות שתי תיאוריות:

1. תיאוריית המפץ הגדול שנבע מהנקודה הסינגולארית הבראשיתית.

2. תיאורייה הגורסת כי אלוהים (או איזשהו כוח עליון) ברא את היקום.

תגיד לי אתה איזו תיאורייה יותר הגיונית

אין לי תואר שני בפיזיקה או אסטרופיזיקה כדי להבין לעומק את תאורית המפץ הגדול, אבל אני כן יודע שהיא לא עונה על מאין הגיעה אותה נק' סינגולרית בראשיתית שממנה החל היקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעזוב את זה שניה. ונלך על משהו מציאותי

שמעת על סיאנס? בטוח שכן נכון? מורידים נשמה ואפשר להתקשר איתה ועכשיו אל תתחיל לבלבל לי את השכל כי אני אישית עשיתי זאת ועוד אלפי אנשים מכל העולם . וגם אתה יכול לעשות. ואם הכל קרה במקריות כמו שאתה אומר אז לא שייך שיהיה באדם נשמה שזה משהו רוחני. לזה לא יהיה לאף אחד תירוץ

כן, אני יודע מה זה סיאנס. אבל, אני לא מאמין בזה. לדידי, מדובר באחיזת עיניים ו/או משאלת לב, ותו לא.

לגבי נשמה, אני גם לא מאמין בזה. המנגנונים בגוף האדם פועלים מתוקף של סיבה ותוצאה ואין צורך בנשמה לצורך פעילותם, וגם אם כן אז הנשמה בהכרח מתה כאשר הגוף מת.

לצורך העניין, נסה לעצור אבן שנזרקה לאוויר בזמן מעופה תוך שימוש בנשמה בלבד, ותראה שזה בלתי אפשרי. אם זה בלתי אפשרי לגבי אבן, אז למה זה כן אפשרי לגבי תאי המוח שלנו? הרי הם חומריים בדיוק באותה המידה. האם אתה טוען כי הנשמה מוגבלת למוח בלבד? אם כך, אז זה הרי סותר את הרעיון של קיום נשמה בנפרד מהגוף.

מה לא הגיוני? עפ"י ההגיון שלי, אותה נק' סינגולרית לא יכולה להופיע או להתקיים סתם כך, היא צריכה להגיע מאיפשהו/ממישהו/ממשהו.

אם כך, אז אתה בעצם טוען שלא יתכן שליקום היתה התחלה, מכיוון שאתה תמיד תטען שחייב היה להיות משהו לפני זה.

אני יתחיל לחשוב שאתה באמת קורא X ועונה על Y.

אני נעול שאין תשובה? לא חביבי. זה מאוד פשוט: אין למדע של היום תשובה, בין אם זה מוצא חן בעיניך ובין אם לא. אם יש לך תשובה, כמו שאמר מינימייזר, אתה מוזמן לשתף אותה עם טובי הפיזיקאים של היום, הם ישמחו לדעת אותה.

למדע כן יש תשובה. התשובה שיש למדע להציע כיום היא שהיקום נוצר במפץ הגדול מתוך נקודה סינגולרית. זאת התשובה הכי טובה שאתה יכול לקבל כיום מהמדע, וזאת התשובה ההגיונית היחידה שקיימת (אם יש לך תיאורייה יותר טובה, אז תשתף אותי). עם זאת, מעולם לא טענתי שזאת התשובה ואין בלתה. אמרתי, ואני אגיד שוב, יתכן כי בעתיד תהיה למדע תשובה יותר טובה. אבל, נכון לעכשיו, אני חושש שתיאלץ להסתפק בתשובה הזאת.

אין לי תואר שני בפיזיקה או אסטרופיזיקה כדי להבין לעומק את תאורית המפץ הגדול, אבל אני כן יודע שהיא לא עונה על מאין הגיעה אותה נק' סינגולרית בראשיתית שממנה החל היקום.

מבחינת המדע, הנקודה הסינגולרית לא הגיעה משום מקום. היא ההתחלה של היקום. פעם נוספת - יתכן ובעתיד תהיה למדע תיאוריה אחרת יותר טובה. אבל, נכון לעכשיו, זאת התשובה של המדע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, אז אתה בעצם טוען שלא יתכן שליקום היתה התחלה, מכיוון שאתה תמיד תטען שחייב היה להיות משהו לפני זה.

אולי מתישהו המדע יהיה מפותח מספיק כדי להסביר זאת, אולי יגלו שבאמת מדובר ביישות עליונה, אולי ימצאו שמישהו משחק איתנו בתוך אקווריום, ואולי ימצאו הסבר אחר בכלל. אני לא יודע. לא מתיימר לדעת.

למדע כן יש תשובה. התשובה שיש למדע להציע כיום היא שהיקום נוצר במפץ הגדול מתוך נקודה סינגולרית. זאת התשובה הכי טובה שאתה יכול לקבל כיום מהמדע, וזאת התשובה ההגיונית היחידה שקיימת (אם יש לך תיאורייה יותר טובה, אז תשתף אותי). עם זאת, מעולם לא טענתי שזאת התשובה ואין בלתה. אמרתי, ואני אגיד שוב, יתכן כי בעתיד תהיה למדע תשובה יותר טובה. אבל, נכון לעכשיו, אני חושש שתיאלץ להסתפק בתשובה הזאת.

לא נמאס לך לחזור על עצמך? כמה תגיד שלמדע יש תשובה והיקום נוצר בנק' סינגולרית? מעמוד 38 אתה חוזר על זה. מינימייזר כבר הראה לך אתר שעוסק במפץ הגדול ובו כתוב במפורש "We don't know" על אותן שאלות ששאלתי.

אתה רוצה להמשיך להאמין שיש למדע תשובה? בעיה שלך.

מבחינת המדע, הנקודה הסינגולרית לא הגיעה משום מקום. היא ההתחלה של היקום. פעם נוספת - יתכן ובעתיד תהיה למדע תיאוריה אחרת יותר טובה. אבל, נכון לעכשיו, זאת התשובה של המדע.

אוקיי, "לא הגיעה משום מקום" מתקבל על דעתך. על שלי לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני יודע מה זה סיאנס. אבל, אני לא מאמין בזה. לדידי, מדובר באחיזת עיניים ו/או משאלת לב, ותו לא.

לגבי נשמה, אני גם לא מאמין בזה. המנגנונים בגוף האדם פועלים מתוקף של סיבה ותוצאה ואין צורך בנשמה לצורך פעילותם, וגם אם כן אז הנשמה בהכרח מתה כאשר הגוף מת.

לצורך העניין, נסה לעצור אבן שנזרקה לאוויר בזמן מעופה תוך שימוש בנשמה בלבד, ותראה שזה בלתי אפשרי. אם זה בלתי אפשרי לגבי אבן, אז למה זה כן אפשרי לגבי תאי המוח שלנו? הרי הם חומריים בדיוק באותה המידה. האם אתה טוען כי הנשמה מוגבלת למוח בלבד? אם כך, אז זה הרי סותר את הרעיון של קיום נשמה בנפרד מהגוף.

חחחח תגיד קוראים לך דן במקרה? [הישרדות] די אחי די כבררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררר להמציא דברים בוא תנסה לעשות סיאנס ותראה שעוד אותה נשמה תגיד לך דברים שרק אתה יודע על עצמך . ואם אתה לא תנסה אז אתה פחדן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם צדיקים וניסים ונבואות?

לדוגמה הרבי מלובוויטש

איך הרבי חזה את נפילת הקומוניזם את מלחמת ששת הימים ויום כיפור ועוד הרבה

אם הוא הצליח לעשות כל כך הרבה ניסים אז חייב ליהיות איזה רובד רוחני ביקום!

מקורות המידע של הרבי

פרופסור בעל שם עולמי במתמטיקה שהתגורר בבוסטון, היה בקשר אישי קרוב עם הרבי. הוא הירבה להיכנס אל הרבי ולשוחח עמו. הקשר החם שנתהווה בינו לבין הרבי, איפשר לו לשאול את הרבי שאלות שונות, שאיש מהחסידים לא היה מעלה על דעתו לשאול. הרבי מצידו, נהג להשיב גם על שאלות אלה. פעם שאל את הרבי, איך הוא מסוגל להחליט בשאלות סבוכות של דיני נפשות, כשאין לפניו כל הפרטים אלא רק שאלה תמציתית של השואל. הרבי השיב לו בתשובה המדהימה הבאה: "אני עונה כפי ש'מונח' במחשבתי באותו רגע". החסידים הסבירו כי הרבי שהקריב את כל ישותו לאלוקיו, זכה ומחשבתו התחברה כביכול אל מקורות המידע העליונים. במקורות מכונה הדבר 'שכינה מדברת מתוך גרונו'.

הנה כמה דוגמאות שהעם כולו היה עד להן:

מלחמת ששת הימים:

ערב המלחמה, כאשר העם בישראל ובעולם היה שרוי במתח ובחרדה, שיגר הרבי מברקי עידוד ותמיכה. הרבי כתב: "ודאי לא ינום ולא ישן שומר ויבשרו טוב". לתלמידי ישיבה מחו"ל הורה להישאר בארץ, וכתב: "אין לפחד ואין להפחיד". ארבעה ימים לפני פרוץ הקרבות נשא דברים לפני רבבת ילדים, בתהלוכת ל"ג בעומר, והבטיח ישועה והצלה לתושבי .

מלחמת יום-הכיפורים:

לעומת האופטימיות שפיזר ערב מלחמת ששת הימים, הרי בחודשים שלפני מלחמת יום-הכיפורים הראה הרבי סימני מתיחות ודאגה. כמה פעמים קרא במפתיע לכנס ילדים ליד הכותל המערבי ודיבר על כוחם "להשבית אויב ומתנקם". בברכתו המסורתית בערב יום-הכיפורים השתמש בביטוי "עם- ינצח במלחמה", וזאת בשעה שבארץ שררה שאננות מוחלטת. אולם מיד עם פרוץ המלחמה ניבא הרבי כי הפעם תהיה לערבים מפלה גדולה יותר מהפעם הקודמת.

העלייה מרוסיה:

בשנת תשמ"ז-1987 קרא הרבי לממשלת להיערך לקראת גל עלייה גדול מברית-המועצות. הוא התריע על הצורך לבנות דירות ולהכין מקומות תעסוקה. הרבי לא הסתפק בדיבורים, אלא יזם הקמת שכונה מיוחדת בירושלים ולצידה מפעלי תעשייה "עבור העולים שיבואו". איש לא הבין על מה הוא מדבר, שכן דעת כל המומחים הייתה הפוכה. אבל הרבי עמד על שלו, וכמובן התברר שצדק.

נפילת ברית-המועצות:

ערב שנת תש"נ-1990 דיבר הרבי על הצורך להתכונן לניסים גדולים שיתרחשו בעולם. הוא פירש את תש"נ כראשי-תיבות: תהיה שנת ניסים. הוא אף התבטא שיהיו אלה "ניסים שהעולם כולו יראה". כשהחלו ההתרחשויות המפתיעות, ציין, שבניגוד לאירועים דומים בעבר, עתה יקרו הדברים בלי שפיכות-דמים.

מלחמת המפרץ:

במלחמה זו נוכח כל העם עד כמה קלעו דבריו של הרבי. הוא קבע כי לא יהיה צורך להשתמש במסכות-גז. הוא שלל את היציאה מן הארץ וקרא לתיירים יהודים להוסיף לנסוע לישראל. הוא הצהיר שארץ-ישראל היא המקום הבטוח ביותר ליהודים. סמוך לתחילת המלחמה אמר, כי היא תביא ישועה גדולה לעם-ישראל. ואכן, הניסים המדהימים שקרו במלחמה זו וחיסול עוצמתה של עיראק, הוכיחו את אמיתות נבואותיו של הרבי.

להתכונן לגאולה

הרבי, שכל נבואותיו התממשו במילואן, הוא שבישר לעם-ישראל ולעולם כולו כי הגאולה המובטחת על-ידי נביאי ישראל קרובה לבוא, וכי בואו של המשיח קרוב מאוד - כעובדה ממשית, מציאותית, עכשווית.

הרבי פנה אל כל יהודי בקריאה להתכונן לקראת הגאולה הקרובה על-ידי לימוד והכרה של הנושא, תפילה לזירוזה ולקיצור 'חבלי המשיח', מודעות לעובדת היותנו בימים של ערב הגאולה, ובעיקר - תוספת בתורה, במצוות ובמעשים טובים.

אם הרבי צדק בכל תחזיותיו ונבואותיו - ודאי שידע מה ניבא כשהכין את לב כולנו לקראת בואו של משיח-צדקנו. הבה נאמין ונתכונן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שאתכונן-דקה אני מביא את התפילין שלי!

תשמע-גם חז"ל -"השכינה דברה מגרונם" וכמות השטויות שהם פלטו פשוט מביישת אותי כיהודי.אם תרצה ארחיב..

ואילו נבואות שניבא לא התממשו?מדוע אותן אתה לא מזכיר?תהיה בטוח שהיו.

ואלו שאתה טוען שהתממשו-

זה ממש מרשים אותך?לנבא ש"יהיה בסדר במלחמות ישראל?נו באמת.

עלייה מרוסיה-כל ,אבל כל המומחים אמרו שלא תהיה עלייה כשהייתה.מה בדקת??מאיפה לך?

תש"ן-שתהיה שנת ניסים?גימטריה היא משחק חשבוני תפל שמנסים על ידיו מחזירים בתשובה לתת נימוקים ממש לא משכנעים.אם

היה אומר הרב-בשנה זו תפול רוסיה-יש כאן נבאוה והתגשמותה.אחרת-דברים בעלמא.ובאיזו שנה לא מתרחשים ניסים??מה זה נס בכלל??

מלחמת המפרץ-ניחש ופגע.וואו.הוא לא היחיד.

תעבור על ההיסטוריה של העם היהודי.להופעת המשיח בימים עברו טענו גדולים וטובים.הוא מה לעשות,יש לו פאנצ'ר בחמור ותמיד

מועד הנבואה הוא אחריי מות הנביא.כמה נוח...

פתח טיפ טיפה את הראש.אך לא יותר מידי שהמוח לא ייפול..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...