דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 29 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

לא נכון! הדת מבוססת על אמונה, בעוד שהמדע מבוסס על תצפיות והגיון.

שוב פעם, יש לך תיאורייה אחת שגורסת שהיקום נוצר באופן עצמוני במפץ הגדול, ותיאורייה אחרת שגורסת כי אלוהים ברא את היקום במפץ הגדול. במידה ותשתמש בהגיון, תהיה חייב להגיע למסקנה שהתיאורייה הנכונה היא התיאורייה הפשוטה יותר מבין השתיים שגורסת כי היקום נוצר באופן עצמוני במפץ הגדול, ולשלול את התיאורייה המסובכת יותר המוסיפה למשוואה ללא צורך את אלוהים כתיאורייה לא תקפה.

אנחנו לא מדברים פה על כל המדע או על כל הדת, אלא רק על נושא הבריאה - שבו למדע אין תשובה ולכן העניין עובר לגזרת האמונה. הבחירה בין להישאר באין תשובה או להאמין במשהו נוסף היא בחירה אישית.

אתה חושב שתאוריה שגורסת כי היקום נוצר באופן עצמאי נשמעת יותר הגיונית משיישות עליונה בראה אותו? בעיה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני יגיד לך דבר אחרון הסבא של הסבא שלך היה מאמין וכו..[אולי גם הסבא שלך היה מאמין] אז מי כאן השונה? אתה ורק אתה ואני מרחם עליך .

גם הסבא של הסבא של הסבא שלך האמין שלא יכול להיות שבתוך קופסה קטנה יהיה אפשר להכניס אלפי שירים, והסבא והסבא שלו, ומאות דורות אחורה - האמינו שכדור הארץ שטוח. אז מה? אתה מפחד להעיז ולחשוב לבד כי אבותייך חשבו אחרת? איך לך דעה עצמאית? חיים עצמאיים? אתה בודק מה אחרים חשבו ומתאים את מחשבותייך לזה? לאן גלילאו, ניוטון, אינשטיין, פרויד, האחים רייט וכו' היו מגיעים עם גישה כזאת? רק בגלל שסבא, וסבא של סבא, וכל השכנים והחברים של האחים רייט חשבו שאי אפשר לעוף - זה אומר שאי אפשר לעוף? ואתה חושב שאריסטו ואפלטון בדקו מה אבותיהם חשבו, או שהם העיזו לחשוב לבד? אל תפחד לחשוב לבד, למדתי מזמן שהעובדה שמישהו מבוגר יותר לא הופכת אותו לחכם יותר. למעשה, רוב היצירות והגילויים המדעיים הגיעו מאנשים צעירים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם הסבא של הסבא של הסבא שלך האמין שלא יכול להיות שבתוך קופסה קטנה יהיה אפשר להכניס אלפי שירים, והסבא והסבא שלו, ומאות דורות אחורה - האמינו שכדור הארץ שטוח. אז מה? אתה מפחד להעיז ולחשוב לבד כי אבותייך חשבו אחרת? איך לך דעה עצמאית? חיים עצמאיים? אתה בודק מה אחרים חשבו ומתאים את מחשבותייך לזה? לאן גלילאו, ניוטון, אינשטיין, פרויד, האחים רייט וכו' היו מגיעים עם גישה כזאת? רק בגלל שסבא, וסבא של סבא, וכל השכנים והחברים של האחים רייט חשבו שאי אפשר לעוף - זה אומר שאי אפשר לעוף? ואתה חושב שאריסטו ואפלטון בדקו מה אבותיהם חשבו, או שהם העיזו לחשוב לבד? אל תפחד לחשוב לבד, למדתי מזמן שהעובדה שמישהו מבוגר יותר לא הופכת אותו לחכם יותר. למעשה, רוב היצירות והגילויים המדעיים הגיעו מאנשים צעירים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם.

אחי רד ממני זה ביני לרועי . ברור שלכל אדם צריך להיות דעה משלו ולא לסמוך על סבא . אבל את זה רועי לא אמר כי הוא אוהב רק להתנגח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:goodposting:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את הניסוח איך שהבהרת את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי רד ממני זה ביני לרועי . ברור שלכל אדם צריך להיות דעה משלו ולא לסמוך על סבא . אבל את זה רועי לא אמר כי הוא אוהב רק להתנגח.

בינך ובין רועי שיהיה בהודעות , כאן זה דיון על אלוהים, אמונה וכו'. אם תמשיך לענות לו כאן זה לא יגמר טוב, תגיבו לעניין ואל תסחפו לריבים,

כבר ממש נמאס לי לחזור על אותו משפט שוב ושוב :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3d7 לוקח לך הרבה זמן לענות בפרטי אהה?

אז בוא נעשה את זה כאן משותף שכולם יכלו לענות גם.

בוא נקח שעון ואני רוצה לשאול את כולכם אותו שעון שיש לחלק ממכם על היד. הוא נוצר במקריות עם השנים? או שמשהו יצר אותו? תענו לי רק על השאלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מוזר לי הקטע של מעורבות של אלוהים במפץ הגדול, הרי התנ"ך והרבנים טוענים שהעולם נוצר לפני 5000 ומשהו שנה, מה שברור לחלוטין וחד משמעית שזה לא נכון.

הקונטרה ששמעתי את הצד הדתי נותן זה "אלוהים ברא את העולם ככה שגיל הסלעים כבר יהיה XXX שנים"

............אני לא מצליח לראות בזה שום היגיון, וקשה לי לעכל רעיון כזה אידיוטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נקח שעון ואני רוצה לשאול את כולכם אותו שעון שיש לחלק ממכם על היד. הוא נוצר במקריות עם השנים? או שמשהו יצר אותו? תענו לי רק על השאלה .

אתה לוקח שאלות פתטיות מההרצות של החופרים שלך ומביא לנו וזה מעצבן

אני יענה לך -הוא נוצר ע"י מישהו אוקיי

ומי אמר שאת העולם ה' שלך יצר?

אולי תמנון בעל 6 עיינים יצר והוא במקרה לא מעוניין שיתפללו אליו?

תחשוב לפני שאתה שואל שאלות פתטיות אני לא אומר כדי להעליב אותך אלה באמת תשאל שאלות הגיוניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מוזר לי הקטע של מעורבות של אלוהים במפץ הגדול, הרי התנ"ך והרבנים טוענים שהעולם נוצר לפני 5000 ומשהו שנה, מה שברור לחלוטין וחד משמעית שזה לא נכון.

הקונטרה ששמעתי את הצד הדתי נותן זה "אלוהים ברא את העולם ככה שגיל הסלעים כבר יהיה XXX שנים"

............אני לא מצליח לראות בזה שום היגיון, וקשה לי לעכל רעיון כזה אידיוטי.

אתה יודע ממתי סופרים לפי התורה? ממתי שאלוקים ברא את האדם אבל מה היה לפני כן?זה הזוהר מדבר חלק מהמקובלים חולקים על זה וחלק לא.כרדיטמנשה ישראל

המקובלים הראשונים מגלים כי העולם הזה שאנו נמצאים בו עתה אינו המסגרת הראשונה בה היו חיים על פני האדמה, לפי דבריהם העולם מתגלגל על תקן של שבע שמיטות שבכל שמיטה ישנן שבעת אלפי שנים, ובכל שבע אלף הקב''ה מחדש את עולמו על צורה חדשה כרצונו, באופן שיתאים לספירה המקבילה בשבע הספירות העליונות.

לדעת רוב המקובלים הקדמונים אנחנו [כיום שנת ה'תשסח-5768] נמצאים בעולם שנברא בשמיטה החמישית המכוונת נגד ספירת ההוד, ולפי זה כבר היו ארבע תהליכים של בריאה, וכמובן שכעת אין לנו מושג כלשהי איך היה נראה הבריאה הקודמת, ומה היה בו, ומה לא היה בו, אילו תכונות היו בו ובאיזה מזג הוא התנהל.

המקובלים פירשו כי כדור הארץ שאנחנו נמצאים בו היה קיים גם בשמיטות שקדמו לנו, וזהו פירוש הכתוב, 'והארץ לעולם עומדת', וזה גם הטעם למה שבפרשת בראשית לא מוזכר כלל שהקב''ה ברא את כדור הארץ ביום הראשון לבריאה, ופירוש הכתוב לפי זה הוא כך:

בראשית - מלפני התחלת כל השמיטות - ברא אלוקים אז את השמים ואת הארץ והם נשארו על כל השמיטות, [ויש רמז בתורה על כך שבספר תורה כשר מציין הסופר ארבעה תגים קטנים על הב' הראשונה שבתורה, לרמז לנו שהדבר הזה עליו מדובר בכתוב הזה 'בראשית' היה כבר לפני ארבע שמיטות שעברו לפנינו.

ועתה ימשיך הכתוב לתאר בדיוק מה היה בהתחלת השמיטה הנוכחית שאנחנו נמצאים בה, 'והארץ היתה תוהו ובוהו' היינו שמאחרי שהעביר הקב''ה את העולם שקדם לנו בשלהי השמיטה הרביעית היתה הארץ במצב של תוהו ובוהו, ומשעלה ברצונו של הקב''ה לחדש את עולמו בשמיטה החמישית אזי: ויאמר אלוקים יהי אור ויהי אור וכו', ומכאן מתחיל לתאר באורך כל תיאור הבריאה הנוכחית שארכה ששה ימים.

ומשכך ברור שאין לנו כל מושג מה היה מצב הזמן בשמיטות שקדמו לנו, ועל איזה קצב זה עבד אז, ואיך היו התנועות באותו הזמן, כך שכשנמצא איזה משונות בבטן כדור הארץ יתכן מאוד שאלו הן שיריים מהשמיטות שקדמו לנו, כי הרי סוף סוף הכדור הארץ היא ששימש גם בשמיטה הקודמת.

[יש לציין כי לדעת כמה מקובלים אנחנו כעת רק בשמיטה השניה המכוונת נגד ספירת 'גבורה'].

מה שכתבתי עד כאן שאבתי ממאמר 'אור החיים' שחיבר הגאון רבי ליפשיץ זצ''ל בעל תפארת לפני כמאה וחמישים שנה.

אם תרצה ללמוד את המאמר הענקי שלו המבאר הרבה סודות בעניין הזה, תוכל למצוא את המאמר נדפס במשניות 'יכין ובועז', בסוף מסכת סנהדרין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחח כמה צביעות

בקשר ל5*** שנה שהעולם קיים

שאני שואל דתי איך זה הגיוני שיש עצמות של דינוזאורים וגילו שהם לפני מליארדי שנים

אחד אומר לי זה היה סוג של תנין ואם אני יקח עצמות של כל בעל חיים וישים אותן במיקרוגל כמה שעות ויתן אותן למדענים הם יגידו שהעצמות היו לפני מליארדי שנים(לפני כמה אלי שנים לא נראה לי שהיה מיקרוגל)

השני אומר לי שהדינוזאורים היו לפני בריאת העולם והם מתו בתוהו וואוו שהיה לפני בריאת העולם

השלישי אומר שהדינוזאורים חיו עם בני האדם אבל הספירה אז הייתה אחרת כל שבוע של אז של 100 שנה של היום או משהו בסגנון ובגלל זה המדענים אומרים שהעולם קיים 5*** שנה

בקיצור כל אחד נותן פירוש מעצמו

לפחות תיהיו מאוחדים בדעה שלכם

אתם מביישיים רק את עצמכם

ויש עוד מלא דוגמאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחח כמה צביעות

בקשר ל5*** שנה שהעולם קיים

שאני שואל דתי איך זה הגיוני שיש עצמות של דינוזאורים

אחד אומר לי זה היה סוג של תנין

השני אומר לי שהם היו לפני בריאת העולם ום מתו בתאו וואוו שהיה לפני בריאת העולם

השלישי אומר שהדינוזאורים חיו אם בני האדם אבל הספירה אז הייתה אחרת כל שבוע של אז של 100 שנה של היום או משהו בסגנון

בקיצור כל אחד נותן פירוש מעצמו

לפחות תיהיו מאוחדים בדעה שלכם

אתם מביישיים רק את עצמכם

א. ב שלך זה מה שאני הבאתי. ודרך אגב לא כל חרידי שתלך לשאול אותו הוא ידע מה לענות לך יש מבין? למרות שאת א וג אף פעם לא שמעתי .

וגם לדוגמא למשל יש חרידי גנב אז זה לא אומר שאותו חרידי הוא עושה מה שהתורה אמרה . שהרי אמרה ההפך. ואני לא צריך לומר כל החרידים גנבים. כי אם אני ימצא חילוני גנב [וברור שאני יימצא] אז אני לא יגיד כל החילונים גנבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעה המרכזית היא שהספירה בתנך אינה ספירה שאנחנו רגילים אליה...

מה שהגיוני כי לפי התנך היו בני אדם שחיו 300 שנה

אתה יכול לפתוח את התורה ולראות ולהתחיל לספור מהאדם הראשון ותראה שתורה מציינת כל שנה וכמה חיו במדויק .

אני לא זוכר בעל פה . אבל דוגמא התורה מציינת מאדם ועד נוח עשור שזה 1000 שנה וכו.. וכו.. [זה רק דוגמא כי אני לא זוכר בדיוק איך זה הלך שם אתה יכול לפתוח ולראות]

אתם צריכים להבין שהשאלות שלכם זה מין טיפה מהים . כל החכמים והרבנים בכל הדורות שואלים שאלות על כל פסוק שבתורה למה זה ככה וקושיות מכאן ולכאן וסתירה מכאן ולכאן וזה מתרץ ככה כי מביא הוכחה מכאן וזה מכאן עד שמגעים למסקנה. כל הגמרא זה סוגיות של קושיות ותירוצים וכו...

אתם חושבים תנך זה מה שאתם לומדים בבית ספר עם המורה חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...