הדיון הראשי על פרוייקט Larrabee, מאיץ ה3D של Intel - עמוד 16 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי על פרוייקט Larrabee, מאיץ ה3D של Intel

alex.turovsky

Recommended Posts

• תגובות 436
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הזלזול באינטל פשוט מוזר. תזכירו מי יצרנית המעבדים הטובה ביותר לאורך 20 השנים האחרונות (לאורך זמן) ?

מה יקרה אם היא תהפוך את ה CPU ל GPU ? שהרי יצרניות כרטיסי המסך עושות ההיפך בדור האחרון - הופכות את ה GPU ל GP GPU שזה CPU בתכונותיו למעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרו שיהיה כרטיס עם 8 ליבות לשוק הנמוך וכרטיס עם 48 ליבות(HOLLY SHIT!!!!) לשוק הגבוהה... ומעניין עם הכרטיס יתמוך בSLI או CF או שאינטל תפתח מן טכנולוגייה של עצמה לריבוי כרטיסים....

תגיד יוצא לך לקרוא לפני שאתה מגיב

זה הרבה ליבות זה נכון אבל כנראה ליבות יותר חלשות מהליבות הגרפיות שיש לAMD והנווידה להציע

לרינדור גרפי

זה ליבות שמבוססות על פנטיום

ובלי שינוי מאוד רציני יהיה להם מאוד קשה להתחרות בליבות גרפיות של היום

תזכור שבזמנו גיפורס 2 בעל מעבד גרפי אחד נתן ביצועים טובים יותר מוודו 6000

שלוודו היו כמה גרפים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Alexander Turovsky אתה מכריז דברים שבכלל לא נחתמו והוכרזו

תיקרא לפחות את הלינקים שאתה נותן -כי הכותרות שלך בכלל אבל בכלל לא מדויקות

מבחינת הקונסולות כנראה לא תצא אף קונסולה חדשה מהשלוש הגדולות בשנתיים הקרובות לפחות

עד אז בטח יהיו הרבה מודלים במעבדות הפיתוח שאולי חלקם יבוססו על Larrabee

אבל בין זה לבין שקונסולות העתיד ישתמשו באמת בכרטיס יש מרחק מאוד מאוד גדול

שימוש בכרטיס הזה יצריך קודם כל כתיבת תוכנות לתמיכה לאחור

וכנראה שינוי מאוד משמעותי בכל ערכות הפיתוח

תחשוב על זה שהקונסולות היום עושות שימוש בכרטיסי הנווידה\וAMD

בנוגע לאפל הכרטיס עוד לא קרוב ליציאה

אין סיכוי שאפל תהמר בכל הסדרות שלה על כרטיס חשוב כל כך שלא הוכיח את עצמו

זה לא סוג של חיבור או משהו שאפשר להמר בלי לפגוע במחשב

זה כרטיס מסך לעזאזל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעדכן בצורה יותר אובייקטיבית

תזכור זה פורום ויש כללים

אני לא אומר שאסור לך לחבב מוצר\חברה מסוימת

גם אני חוטה בזה

אבל בפעמים הבאות תנסה לכתוב לעניין

זה רק יחזק את הטענות שלך ולא יראה מגוחך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, עם כל הכבוד, אין לך (וגם לי) ממש מושג בארכיטקטורת מעבדים.

אני סומך על אינטל, חברה עם מחזור כספים של מאות מיליארדים של שקלים, שהיא יודעת מה היא עושה וגם המהנדסים שלה, אם זה היה כ"כ פשוט כמו "אאה זה מעבד פנטיום זה בטוח לא יעבוד בו נמשיך הלאה" כנראה שגם היה הרבה יותר קל להתקבל לעבוד באינטל.

השוק כולו עובר לריבוי ליבות, מחשבי על ושרתים מאז ומתמיד היו מרובי ליבות ולאחרונה התווסף גם השוק הביתי.

מה לעשות, גם בעולם האמיתי אנחנו לא רואים מטוס של 10000 נוסעים (ולא בגלל שזה לא אפשרי טכנית), פשוט כי זה לא כלכלי - תשליך לבד לעולם המחשבים.

היוזמה של של ריבוי ליבות אמיתי היא יוזמה מבורכת ואני בטוח שאינטל יודעים מה הם עושים כדי להתאים את המעבדים לחישוב גראפי - השאלה האמתית היא האם הם יצליחו לתעל את כל הכח עיבוד שיהיה טמון בריבוי הליבות לתוצאה משביעת רצון.

לאחרונה אינטל הקימה יחידה עשירת תקציב בשיתוף עם מיקרוסופט (שלהזכירך משווקת את הAPI הדומיננטי בשוק) למחקר של שימוש בריבוי ליבות, כנראה שלחלוטין מהסיבה הזו.

ד"א - בין אם המיזם הזה יצליח או לא הוא יפתח אפשרויות אינסופיות לשוק הנייד - מאוד יכול להיות שתוכל לראות סולולארים פשוטים עם מעבדים כפולי ליבה שמסוגלים להריץ וינדוס או שלל אפשרויות מדהימות שכרוחות בעובדה שהם .

או מחשבים ניידים עם יכולות עיבוד מרקיעות שחקים כנגד זמני סוללה גבוההים....

לסיכום - לא הייתי מבטל חברה בסדר גודל של שנה לפני השקה (אולי אני טועה בזמנים לא בדקתי) בגלל שלא ממש אהבתי מעבד שלהם מלפני 5 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, עם כל הכבוד, אין לך (וגם לי) ממש מושג בארכיטקטורת מעבדים.

אני סומך על אינטל, חברה עם מחזור כספים של מאות מיליארדים של שקלים, שהיא יודעת מה היא עושה וגם המהנדסים שלה, אם זה היה כ"כ פשוט כמו "אאה זה מעבד פנטיום זה בטוח לא יעבוד בו נמשיך הלאה" כנראה שגם היה הרבה יותר קל להתקבל לעבוד באינטל

אני לא מזלזל

אבל תזכור שAMD והנווידה חברות מוכשרות בעצמן

ומבחינת זמן בשוק הגרפי הרציני (לא הOB לשוק הרחב) הם הרבה זמן ואם הרבה מאוד ניסיון וטכנולוגיה

וכמובן רוב השוק היום מתבסס על הטכנולוגיה שלהן

כולל בקונסולות

לבוא ולהגיד "נכניס מיליון ליבות ונהייה הכי חזקים " זה שטויות

צריך הרבה מעבר לזה ונראה איך הם יפתרו את כל הבעיות ויש לא מעט שמדובר בשינוי סטנדרט

השוק כולו עובר לריבוי ליבות, מחשבי על ושרתים מאז ומתמיד היו מרובי ליבות ולאחרונה התווסף גם השוק הביתי.

מה לעשות, גם בעולם האמיתי אנחנו לא רואים מטוס של 10000 נוסעים (ולא בגלל שזה לא אפשרי טכנית), פשוט כי זה לא כלכלי - תשליך לבד לעולם המחשבים.

היוזמה של של ריבוי ליבות אמיתי היא יוזמה מבורכת ואני בטוח שאינטל יודעים מה הם עושים כדי להתאים את המעבדים לחישוב גראפי - השאלה האמתית היא האם הם יצליחו לתעל את כל הכח עיבוד שיהיה טמון בריבוי הליבות לתוצאה משביעת רצון.

לAMD והנווידה יש טכנולוגיה היום שמאפשרת ריבוי ליבות

וגם ריבוי מעבדים וגם ריבוי כרטיסים

הבעיה שלרוב זה לא יעיל וכלכלי בסטנדרטים וטכנולוגיה של היום

לאחרונה אינטל הקימה יחידה עשירת תקציב בשיתוף עם מיקרוסופט (שלהזכירך משווקת את הAPI הדומיננטי בשוק) למחקר של שימוש בריבוי ליבות, כנראה שלחלוטין מהסיבה הזו.

להבנתי לAMD יש זכות להשתמש בטכנולוגיות של אינטל ולאפך

שיצא DX11 תאמין לי שגם הנווידה וגם יוציאו כרטיסים תומכים

אם הדרישה תהייה ריבוי ליבות גם זה יהיה

עד היום ריבוי ליבות בכרטיס גרפי פשוט לא הצליחו מבחינה כלכלית

ד"א - בין אם המיזם הזה יצליח או לא הוא יפתח אפשרויות אינסופיות לשוק הנייד - מאוד יכול להיות שתוכל לראות סולולארים פשוטים עם מעבדים כפולי ליבה שמסוגלים להריץ וינדוס או שלל אפשרויות מדהימות שכרוחות בעובדה שהם .

או מחשבים ניידים עם יכולות עיבוד מרקיעות שחקים כנגד זמני סוללה גבוההים....

טכנולוגית זה אפשרי גם היום אולי חוץ מהסוללות

השאלה המחיר לצרכן ובעיות אחרות

לAMD יש פתרון שלערכתי הרבה יותר מוצלח כלכלית

וזה במקום להתרכז רק בכוח חישוב וטונות ליבות

להכניס ליבת גרפיקה ואולי בעתיד ליבות נוספות אחרות למעבד עצמו

שזה כבר עדיף על הCELL כי מדובר בליבות שונות לשימושים מסוימים

תחשוב על ראשית +ליבת סאונד\פיזיקה\גרפיקה

הכל ארוז במעבד אחד קטן שיכול להיכנס להמון מכשירים

גם פתרון אחד בלבד

במקום לקרר את כל הדברים בנפרד

דרך אגב גם MS כנראה תעשה משהו דומה בעתיד בXBOX360

(ליבה גרפית בתוך המעבד )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...