צמים בכיפור? כן/לא? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צמים בכיפור? כן/לא?

m.l

Recommended Posts

אצלי המצב טיפה מוזר ^^ חחח.

אני מצד אחד שומר את רוב הצום, אבל רק בגלל ההורים שלי והמשפחה ששומרים.. ואז לא נעים.. אני מכבד את זה אז אני לא אבוא להם מול הפרצוף ואוכל, או אראה , או אעשה כל דבר אחר שכאילו מחלל את היום. אבל בלילה נגיד אם אני לבד או משו אני טועם או שותה משו להרגיע את עצמי ואת הבטן P: ככה כשאף אחד לא יודע וזה לא מפריע..

אצלנו במשפחה הדת היא לא חלק מרכזי, אבל יש לה חלק, יענו קידוש כל שישי, צום כיפור וכאלה..

העניין הוא שאני ממש לא מתחבר לזה. בדיוק ההפך. אני לא אוהב להיות כבול בשרשראות ולהגיד בסוף "טוב אני לא יכול ללכת לטיול (או כל דבר אחר) בגלל שאני לא יודע איך אני אוכל לעשות קידוש" או מכל סיבה דתית אחרת שתמנע ממני.

ככה שבעיקרון, אני צם עד הלילה, שאז אני טועם משו קטן (לא טוחן בכל זאת..) ואז ממשיך כאילו לא קרה כלום..

אבל גם מתוך הכבוד לשאר המשפחה - לא , מחשב וכל שאר הדברים האלה. אני סתם יוצא עם חברים ככה לשבת שחלקם בערך באותו מצב כמוני.. חח ואז יושנים חצי מהזמן של יום כיפור xD

למה מוזר? זה ככה אצל הרבה. מה זה משנה גם אם תאכל קצת או הרבה ? חחח עצם שהכנסת משהו לפה אז אתה לא צמאת. אז בלילה שאתה הולך בשקט למקרר ואף "אחד" לא רואה אותך אז אני מציע לך כבר לזלול אוכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מזל טוב להודעה מספר 1000!

ואתה לא חייב גם להסביר את עצמך...לא רוצה לצום אל תצום גם לא הראש שלי ממש לצום אני מיתלבט רק בגלל ההורים כי זה חשוב להם. לי אישית לא מדגדג כלל...

אם זה חשוב להורים שלך אז אני בעד שתצום, לפחות בנוכחותם כמו IcY PhOeNiX. תן להם את החסד הקטן הזה, למה לא? אם אתה בו אדם בריא ללא חולשות ומגבלות רפואיות שמונעות ממך לצום, אז זה גם ככה לא כזה ביג דיל ולא דורש ממך המון. סה"כ 25 שעות.

ד"א, PhenomFX ו yossi_s1, אני מקווה שאתם עושים את האבחנה בין הדת היהודית לבין הלאום היהודי, כשאתם באים לציין את (היעדר) הזיקה שלכם ליהדות.

ובהקשר הזה, יש לי חבר לא מאמין שכל הזמן אוהב להכריז - "אני אוכל כשר - רק ביום כיפור!" :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אפשר לומר לא מאמין? אם לא בדקתם? כדי שאדם יגיד לא מאמין בדבר זה או זה הוא צריך קודם לברר על זה לחפש ואז למסקנה לומר מה שיצא. לכן חלק מכאן שאומרים לא מאמינים אתם לא בדקתם אני ב100 אחוז בטוח שאתם לא חיפשתם ולא בדקתם. ולכן יוצא שמה שאתם אומרים לא מאמין זה כי אני לא רוצה בזה. לא רוצה להאמין בכלל. רוצה לברוח מזה. שזה לא יחייב אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה חשוב להורים שלך אז אני בעד שתצום, לפחות בנוכחותם כמו IcY PhOeNiX. תן להם את החסד הקטן הזה, למה לא? אם אתה בו אדם בריא ללא חולשות ומגבלות רפואיות שמונעות ממך לצום, אז זה גם ככה לא כזה ביג דיל ולא דורש ממך המון. סה"כ 25 שעות.

ד"א, PhenomFX ו yossi_s1, אני מקווה שאתם עושים את האבחנה בין הדת היהודית לבין הלאום היהודי, כשאתם באים לציין את (היעדר) הזיקה שלכם ליהדות.

ובהקשר הזה, יש לי חבר לא מאמין שכל הזמן אוהב להכריז - "אני אוכל כשר - רק ביום כיפור!" :lol:

חטא על חטא= קבר קר ולא מכובד.

הזיקה היחידה שלי ליהדות זה אימא שלי סבתא שלה וזהו, ככה אני לא רואה את עצמי קשור ליהדות להוציא המדינה שאני חי בה והאנשים המקיפים אותה, ואין לזה שום קשר לזה שאני רוסי ממש אין קשר, בבירה"מ חייתי מגיל 0-5 ואז עברתי לישראל ומאז אני כל הזמן תקוע ברחובות(לטוב ולרע, אין רע בלי טוב, אבל גם טוב אין בלי רע וזה חרא שלא ניתן במתנה...).

הסביבה בבריה"מ הייתה מעורבת, גם נוצרים וגם יהודים וגדלתי בסביבה כזאתי מגיל קטן שמקיפה את שני הדתות, ולזה יש השפעה מינורית על הזיקה שלי ליהדות, גם מה שאף פעם לא התעניינתי ביהדות אבל מה שכן אני מכבד את רוב האנשים(ממש לא כולם, מכיוון שבני אדם לא שווים בגלל מעשיהם השונים, ואתם יודעים יש המון קרימנלים ואני נמנע מהתיאוריה של המושלמת) ללא שיפוט דת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חטא על חטא= קבר קר ולא מכובד.

הזיקה היחידה שלי ליהדות זה אימא שלי סבתא שלה וזהו, ככה אני לא רואה את עצמי קשור ליהדות להוציא המדינה שאני חי בה והאנשים המקיפים אותה, ואין לזה שום קשר לזה שאני רוסי ממש אין קשר, בבירה"מ חייתי מגיל 0-5 ואז עברתי לישראל ומאז אני כל הזמן תקוע ברחובות(לטוב ולרע, אין רע בלי טוב, אבל גם טוב אין בלי רע וזה חרא שלא ניתן במתנה...).

הסביבה בבריה"מ הייתה מעורבת, גם נוצרים וגם יהודים וגדלתי בסביבה כזאתי מגיל קטן שמקיפה את שני הדתות, ולזה יש השפעה מינורית על הזיקה שלי ליהדות, גם מה שאף פעם לא התעניינתי ביהדות אבל מה שכן אני מכבד את רוב האנשים(ממש לא כולם, מכיוון שבני אדם לא שווים בגלל מעשיהם השונים, ואתם יודעים יש המון קרימנלים ואני נמנע מהתיאוריה של המושלמת) ללא שיפוט דת.

אתה יודע שהנצרות אומרת . תאמין בי אבל ללא הסבר וכדומה. העיקר להאמין. בתורה זה לא ככה התורה אומרת לאדם אל תאמין עד שתבדוק אל תאמין לאף אחד. בואו לבדוק אותי בעצמכם בואו תשאלו עלי שאלות תבררו ואז תגידו מאמין או לא מאמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שהנצרות אומרת . תאמין בי אבל ללא הסבר וכדומה. העיקר להאמין. בתורה זה לא ככה התורה אומרת לאדם אל תאמין עד שתבדוק אל תאמין לאף אחד. בואו לבדוק אותי בעצמכם בואי תשאלו עלי שאלות תבררו ואז תגידו מאמין או לא מאמין.

יכול להיות, אבל בנצרות כמו ביהדות יש הסבר להכל, זה לא בא ממש בכפייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, ומהסיבה בדיוק איזו מכרה מעצבנת אחת שלי כל שנה באה אליי "לבקש סליחה" כשהיא בעצם באה לפשוט לי על המקרר כי בבית שלה אמא שלה מכריחה אותה לצום.

שיט, אולי אני אברח לכנרת לכיפור וזה יפתור לי את הבעיה.

עם כמות האנשים בכינרת זה יהיה כבר תענית מספקת. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות, אבל בנצרות כמו ביהדות יש הסבר להכל, זה לא בא ממש בכפייה.

לא צריך לספר איך הנצרות התחילה . [היא התחילה בכפייה]. תראה אני לא דתי ולא כלום. זאת אומרת שאם היה כאן רב מרצאה הוא היה מכניס בך תשובות והוכחות. ולא סתם משפה לבחוץ. הוכחות כתובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...