צמים בכיפור? כן/לא? - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צמים בכיפור? כן/לא?

m.l

Recommended Posts

מסכים איתך.

רוני, אל תאמין לכל מה שמישהו עם זקן וכיפה אומר לך. לא כל "רב" הוא רב.

ואני מדבר בתור אדם מאמין שלמד במוסדות דתיים מאז גיל 6.

וד"א, כן אני צם.

מה אתה בסדר? נראה לך אני מאמין לכל אחד? אני אישית אמרתי כאן בכמה תדרים שלא כל מי שיש לו כיפה הוא כבר רב או צדיק וכו. לגבי כיפור ושבת אני עכשיו מברר מה יותר חמור [לי זכור ששבת] עכשיו אני שואל מישהו. לבנתיים מצאתי כאן http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%95%D7%9D_%D7%94%D7%9B%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D שיום השבת יותר חמור מיום הכיפורים כי כתוב "וקידשתו מכל הימים" . אבל אני ישאל בכל זאת. שאלתי וכך אמר לי שיום שבת זה חמור מכל דבר וכל שכן שיוצא יום הכיפורים בשבת . אז eli33 לא לבלבל שכל אחי. כניראה לא הקשבת בשיעורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני באתי ממשפחה שלא שומרת בגרוש. סבים וסבתות כן, אבל המשפחה שלי ההורים לא שומרים בכלל.

חזיר בחו''ל חופשי בפסח אוכלם חמץ אם אפשר, לא צמים מדליקים חשמל חופשי וכו'.

הדבר היחידי זה חגים שאנחנו אוכלים וכו' כמו במסורת היהודית וכמובן בר מצווה כו'.

אני גם מכבד את אלה ששומרים - למשל חברה שלי שומרת בשר וחלב וכו' ושאני איתה אני מכבד את זה ושומר גם.

אני לא רואה סיבה לצום גם, למרות שאנו יהודים - אין לי את הדחף לצום וכו'.

נראה לי טמטום לענות את הגוף בשביל לטהר את החטאים.

אבל אני צם, וכנראה אשן אצלה בשביל לכבד את זה ולא להשתמש בחשמל בבית שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לגרום לעצמנו סבל? במקום לצום אתם לא חושבים שעדיף להתנהג טוב ולבקש סליחה מאנשים,במידה והתייחסתם אליהם בצורה גרועה?

מה נותן הצום? אם פגעתם במישהו,אתם חושבים שהעובדה שאתם צמים תעזור לו?

אז נכון,יש גם את העניין של החטאים בין אדם לה',אבל בשביל זה באמת שווה לכם לצום ולפגוע בבריאות שלכם?

אני חושב שזה די ברור מאליו,אבל אני לא צם (ואף פעם בחיים שלי לא צמתי. במקום זה,השתדלתי לפגוע כמה שפחות באנשים במשך החיים שלי,ולהתפייס עם אלה שכן פגעתי בהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לגרום לעצמנו סבל? במקום לצום אתם לא חושבים שעדיף להתנהג טוב ולבקש סליחה מאנשים,במידה והתייחסתם אליהם בצורה גרועה?

אז נכון,יש גם את העניין של החטאים בין אדם לה',אבל בשביל זה באמת שווה לכם לצום ולפגוע בבריאות שלכם?

אני חושב שזה די ברור מאליו,אבל אני לא צם (ואף פעם בחיים שלי לא צמתי. במקום זה,השתדלתי לפגוע כמה שפחות באנשים במשך החיים שלי,ולהתפייס עם אלה שכן פגעתי בהם)

אתה יודע שלצום פעם ב.. זה דוקא בריא? הקטע של צום ולחזור מהעברות השילוב של שנהם זה ממש מכפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה סבל?

אם אתה שותה הרבה מים כמה ימים לפני ואוכל ארוחה טובה לפני הצום, זה לא קשה לצום.

אני צם 5 שנים ואף פעם לא היה לי קשה לצום. אם אתם לא רוכבים על אופניים או מאמצים את הגוף יותר מדי, זה לא קשה בכלל.

רק הדבר היחיד שדי מציק לי זה שאי אפשר לגעת בחשמל, אבל אל נורא אני מביא לי כמה ספרים כבדים כאלה וככה אני מעסיק את עצמי.

אתה יודע אנשים שצמים הם גם מבקשים סליחות בפנים כי זה מה שצריך לעשות, הצום לא פותר הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צם..

זה לא בעיה ממש לצום.. כולה יום, ובמיוחד אם יש סיבה לצום..

אישית הצום עובר לי די בקלות.. בית כנסת/יושן/בית כנסת/ יושן/בית כנסת יושן..

גם עם השעון חורף הצום יוצא מוקדם.. אז לא בעיה ללכת לישון מאוחר וכולה לדלג על ארוחת ערב.. לקום מאוחר ואז לא נשאר כמעט זמן לצום.. אולי למשוך איזה שעה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...