צמים בכיפור? כן/לא? - עמוד 10 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צמים בכיפור? כן/לא?

m.l

Recommended Posts

אולי הוא אומלל עד מאוד שלא בא לי לצאת? הממ אבל לא נראה לי, אין לי כוח להתווכח עם אף אחד, תגיד שאני ילד קטן מסכן ומטומטם תגיד מה שבא לך, אבל אני אוהב מה שאני אוהב ואין אלוהים בעולם שיכול לשנות את זה, ובטח שלא אנשים חסרי ערך כמוך.

נכון, שכחתי... אצלך אנשים שווי ערך זה בחור שמן בחליפת ספנדקס וכובע בוקרים... :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נכון, שכחתי... אצלך אנשים שווי ערך זה בחור שמן בחליפת ספנדקס וכובע בוקרים... :cool2:

לא חייב, אפשר גם להיות פריק מהשורה הראשונה שזה בעצם עליונות של הטבע האנושי, ועכשיו בנימה רצינית יותר כל אחד במה שהוא אוהב ומאמין, פה הכל מתחיל ונגמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל החלק הקל יותר של הצום הוא בתחילתו, לפני השינה.

המטרה היא להאריך את תחילת הצום ולקצר את סופו.

יום בשביל שעה צום הופכים עולמות.

צום צריך להיות "קשה" זאת תענית זאת כל המטרה שלו.

דתיים צבועים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה בסדר? נראה לך אני מאמין לכל אחד? אני אישית אמרתי כאן בכמה תדרים שלא כל מי שיש לו כיפה הוא כבר רב או צדיק וכו.

נו ברור אתה לא מחדש..

לגבי כיפור ושבת אני עכשיו מברר מה יותר חמור [לי זכור ששבת] עכשיו אני שואל מישהו. לבנתיים מצאתי כאן http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%95%D7%9D_%D7%94%D7%9B%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D שיום השבת יותר חמור מיום הכיפורים כי כתוב "וקידשתו מכל הימים" . אבל אני ישאל בכל זאת. שאלתי וכך אמר לי שיום שבת זה חמור מכל דבר וכל שכן שיוצא יום הכיפורים בשבת . אז eli33 לא לבלבל שכל אחי. כניראה לא הקשבת בשיעורים.

אתה יודע שלא כל דבר שכתוב בויקיפדיה זה נכון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבת יותר חמורה מאשר בכיפור.

עבדתי במקום של דתיים (מושב נחלים) ועם דתיים במשך כשנה. ועברתי שם שני ימי כיפור.

מבחינת הדת עדיף לשמור שבת מאשר כיפור.

מה עוד שאם אתה חולה או בהריון אתה לא חייב לצום אבל כן חייב לשמור שבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שעדיף לשמור שבת כל השנה מאשר פעם אחת בכיפור.

וחוץ מזה אני לא מדבר על הצום . ביום כיפור יש את אותם איסורים כמו בשבת +הצום והתפילות.

בשבילך. שאלתי ראש ישיבה בבני ברק. ואמר ששבת זה הכי חמור. ואתמול שאלתי גבאי בית כנסת ואמר גם שאין יותר חמור משבת וכל שכן שכיפור שיוצא בשבת צריך יותר לשמור חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשבילך. שאלתי ראש ישיבה בבני ברק. ואמר ששבת זה הכי חמור. ואתמול שאלתי גבאי בית כנסת ואמר גם שאין יותר חמור משבת וכל שכן שכיפור שיוצא בשבת צריך יותר לשמור חזק.

בהקשר השבת אני תמיד נמנע מלעבוד בשבת, בלי קשר לתורה אלא פשוט בגלל שבדבר אחד אני מסכים וזה שהשבת זה יום מנוחה שגורם לך טוב, תעשה מה שבא לך בוא אבל לא לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהקשר השבת אני תמיד נמנע מלעבוד בשבת, בלי קשר לתורה אלא פשוט בגלל שבדבר אחד אני מסכים וזה שהשבת זה יום מנוחה שגורם לך טוב, תעשה מה שבא לך בוא אבל לא לעבוד.

תאמין לי אפילו הגוף צריך את זה. כל שבוע יום אחד מנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...