mp3 איך אתם יכולים להקשיב לדבר הזה בכלל?! - עמוד 5 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

mp3 איך אתם יכולים להקשיב לדבר הזה בכלל?!

anatoli

Recommended Posts

• תגובות 156
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

הרבה מהמוזיקה שמופצת באינטרנט גם בקבצי 192K ומעלה לא נשמע טוב עם אוזניות שיאפשרו לשמוע את הפרטים החסרים..

בשידרוג מן SEN HD485 אל RP-21 ההבדל היה עצום מבחינת המיד בעיקר, קבצי פשוט לא נשמעו טוב לעומת המקור..

שמיעה מדיסק ישירות או קידוד איכותי שיפר את איכות השמיעה בהרבה מאוד

וקבצי OGG עושה עבודה מעולה בדחיסת מוזיקה, מתעלה על ללא שום צל של ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.

ד"א, שמשון, למשהו פתחת דיון חדש במקום להגיב פה. אנטולי

משהו התפקשש (קורה הרבה בזמן האחרון ללקוחות זהב באזור מגורי).

אנטולי .

כתבת -

כל מקרה, הדימוי שלך קצת בעייתי מבחינתי, כי אנחנו לא במדבר, וזה לא שאין אוכל, זה משהו אחר. זה שיש אוכל אבל במקום לקנות איזה אנטריקוט טוב מסתפקים בבשר חולדות כי הוא עולה גרושים (או בהקשר לדימוי, אפשר לתפוס אותן לבד עם מלכודת ולטגן). וזה חבל מאוד. כל דבר כמעט אפשר להשיג בפורמט איכותי יותר מאשר . ואני ואמר את זה מניסיון. כמעט כל דבר שרציתי הצלחתי להשיג בפורמט טוב יותר (גם אם לא FLAC, FLAC זה משהו לא נפוץ מספיק וזה נכון). OGG, APE, WMA, כל אלה איכותיים בהרבה מ-. מעבר לזה שאם משקיעים בציוד איכותי, למה לא להביא גם איכותית? גם אם זה עולה קצת כסף, לא נורא. גם אני מדיי פעם כשיש אלבוני ממש ממש ם ממש מיוחד שאני רוצה להשיג ואין שום מנוס/ אאוהב אותו, אני קונה אותו. לקנות לא עולה הרבה בימינו. בין אם זה לקנות lossless ברשת, ובין אם זה לקנות דיסקים.

1. לא כל דבר ניתן להשיג בפורמט טוב יותר,תבין שבסוגי המוסיקה שאני שומע המקור הטוב ביותר מבחינת איכות צליל הוא תקליטי וויניל שאותם קשה להשיג היום ורוב הדיסקים הקנויים נשמעים במילא הרבה פחות טוב לצערי ועל כן לפעמים אני "חוטא" בשמיעת וזה לא נשמע הרבה פחות טוב מהקנויים.אולי אתה מכיר מקורות שניתן לקנות\להשיג קבצים בפורמט טוב יותר ושגם ישמעו טוב יותר - אשמח אם תעזור לי.

2.לי חשובה מאד המוסיקה בתור מוסיקה והמטרה שלי היא להאזין לה באיכות המקסימלית כמוך אבל לא תמיד זה ניתן.

3.ניסית לאכול בשר חולדות שאתה מדבר עליו בכזו שלילה? בוא ניבדוק ביחד אולי זה טעים...... :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממממ... אין לי הרבה להגיד מלבד זה שבמקומות מסוימים בסין חולדות נחשבות למעדן :D

ואני מבין את העובדה שיש מצבים בהם כבר יש לך אוסף גדול של ולא הכל אפשר להשיג, אז אי אפשר ללכת לקנות מאות דיסקים, אבל מניסיון שלי, רוב הדברים אפשר להשיג בפורמט איכותי יותר. ולרוב ה"אודיופילים" שמשתמשים במחשב כנגן מדיה רוב האוסף הוא ב- (ואני כבר לא מדבר על זה שכמעט הכל זה איזה 192kbps שהשד יודע איך עשו לו rip).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי איכותי, ללא כל ספק FLAC. תוריד את הקובץ ששמתי, תבדוק אם אתה שומע הבדלים. אם לא, אז כל פורמט מתאים לך. רק קח בחשבון שבקבצים ששמתי כל הפורמטים היו על הגדרות דיי גבוהות (למעשה, חוץ מ-OGG כולם היו על מקסימום) ככה שסביר להניח שיהיה לך קבצים באיכות פחות טובה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מיד הולך לבדוק על ה-OLP-501 הדנדשים :)

בכל מקרה, כדי לבצע מבחן כזה בצורה טובה, צריך לקחת את המקור, לדחוס אותו לכמה פורמטים, ולאחר מכן להמיר אותו חזרה ל-Wave.

בצורה כזו אף אחד לא ידע מה רמת סוג הדחיסה של כל אחד מה-Wav, וזה יהפוך למבחן עיוור הרבה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך, אבל אין לי כח להעלות 110 מגה :)

מעבר לזה, גם כאן אין דרך לדעת מה מהקבצים הוא מה במידה ולא מסתכלים במאפייני הקובץ, אם מישהו רוצה לבדוק כראוי הוא לא יבדוק איזה קובץ זה :)

ד"א, יש כבר רשמתי מה-501? אני קופץ אלייך מחר אחה"צ ככה? :)

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שרואים את סוג הקובץ לפי האייקון.

מהבחינה הקצרה שביצעתי נראה כי ה- נחות בצורה מורגשת, ה-OGG וה-WMA טובים ודי דומים, וה-FLAC טוב יותר מכולם, בצורה פחות מורגשת מה-WMA וה-OGG.

אבל, יכול להיות שזה פסיכולוגי, אני לא מוכן לתת שום תוקף למבחן שעשיתי כל עוד אני יודע איזה סוג קובץ מתנגן :)

המסקנה הראשונה שהגעתי אליה עם ה-OLP היא שהמרנץ לא מספיק טוב בשביל לדחוף אותם.

אני לא יודע אם זה ה-A/D או ההגברה עצמה, אבל אצל לוי היתה לרמקולים האלה במה נהדרת פתוחה ונושמת.

הבמה כאן חנוקה לגמרי.

אתה יכול להביא איתך מחר איזה מגברון קטן שנראה מה ההבדל? :smile1:

מעבר לזה, אחרי שהרחקתי את הרמקולים איזה חצי מטר מהקיר (20 ס"מ מהקיר הם נשמעו נורא), הם מאוזנים יפה, ומפורטים בצורה סבירה. הנושא של הבמה קצת מרגיז אותי. סה"כ נעים לשבת ולהקשיב להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי האייקון של כולם זהה, אז כנראה שלא חשבתי על זה שאצל אחרים הוא יהיה שונה :)

בנוגע למחר, אם תגיד לי מה בערך הבעיה בצליל (בדר"כ במה זה טרבל) אני אדע מה להביא איתי (יש לי מגבר אחד שהוא יותר נוטה לכיוון הבאס (אבל אפשר להחליש בפרה שלו) והוא שולט יפה מאוד ברוב הרמקולים. השני הוא פתוח ויותר טוב לדעתי מבחינת אבל הוא חלש יחסית מבחינת שליטה ברמקולים - ככה לפחות עם ה-709). יש לי 2 מגברים שונים שאני יכול להביא (את הדנון אין לי כח לפרק חח) ואני אביא אתי גם DAC טוב לראות אם זה פותר את הבעיה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך לדחוף את עוצמת המגבר הרבה מעבר למה שאני רגיל כדי להוציא עוצמה סביר מהרמקולים האלה.

לצורך המחשה, בטראק שנתנת כאן הגברת המגבר עד למקסימום שהוא מסוגל לא סה"כ נותנת עוצמת צליל חזקה, אבל בטח לא תבריח אף אחד מהבית ולא תפריע לשכנים.

ב-KEF הקודמים השכנים היו בורחים מהבית, אם לא היו מתאבדים קודם. זה מוזר כי ה-Sensitivity של ה-501 הוא סה"כ 90dBA, לא מאוד נמוך.

מעבר לזה, כמו שאמרתי במה פיצקלעך.

בכל מה שקשור לבאס, אין לי טענות. הוא הדוק מספיק, מדוייק ולא מתפוצץ עליך ונמרח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקובץ שהבאתי פה הוא עם עוצמה מאוד מאוד נמוכה, ככה זה הדיסק הזה ואין הרבה מה לעשות. גם אצלי אני מגביר פי 2 מאשר בדר"כ. מה גם שכמה מגבירים לא כזה משנה, זה עניין של gain ולא של קושי של המגבר לדחוף את הרמקולים. בכל מקרה, אני אביא איתי מחר את שני המגברים ואת ה-DAC.

ד"א, יש איזה סרט טוב לראות או שצריך להביא מהבית? :D

ובנושא שלנו, ערכתי לעצמי עכשיו השוואה עיוורת. מסך כבוי, playlist שלא אני קבעתי את הסדר שלו, כאשר ההעברה לרצועה הבאה נעשית בעזרת שלט (של ה-airpace של אביט) כך שאין לי מושג איזה פורמט מתנגן באותו רגע, רק אני יודע מה המספר שלו ברשימת השמעה (וכיוון שלא אני זה שהכנסתי אותם לשם לא ידעתי את הסדר). כמובן שדאגתי שהחלונות והלת סגורים שלא יהיו רעשים. התוצאות שלי היו כאלה (אחרי שבדקתי מה היה כל קובץ ברשימה):

- נשמע בסדר, פירוט סביר, במה סבבה, נפח נחמד.

-OGG ומאוד דומה לו גם ה-WMA, במה גדולה יותר, פירוט טוב יותר, נפח גדול יותר וצליל פשוט יותר נקי, מזכיר יותר צליל אנאלוגי, "חלק" מתאים לתאר את זה.

-FLAC במה דיי זהה לקודמים, נפח דומה גם כן. פירוט מעט טוב יותר עם רזולוציה טובה יותר (כל כלי נשמע רחוק יותר מהאחרים), והצליל היה מעט "חלק" יותר מאשר ב-OGG.

סך הכל ההבדל בין ה-FLAC ל-OGG ול-WMA הוא משהו שאני מודה בהחלט שאני שם לב אליו רק כשאני יושב וממש מקשיב למוזיקה ולא סתם שומע. ההבדל אל מול ה- הוא דרסטי יותר ואני בטוח שזה משהו שאני אשים לב אליו גם בלי להיות מרוכז במוזיקה ב-100%.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...