mp3 איך אתם יכולים להקשיב לדבר הזה בכלל?! - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

mp3 איך אתם יכולים להקשיב לדבר הזה בכלל?!

anatoli

Recommended Posts

הרבה אנשים(כולל אותי), זרקו פה כולמני הצהרות לגבי שמדרגה מסויימת זה כבר נשמע טוב וכו'.

אני חושב שבסה"כ מדובר בעוד סימפטום של המחלה הזאת שנקראת אודיופיליה.

אני מכיר לא מעט אנשים שמאוד אוהבים ושומעים מנגן מסריח דרך האוזניות שהם קיבלו איתו ונהנים עד השמיים.

מצד שני, ככול שמתעסקים בנושא הזה יותר, ומתרגלים לשמוע במערכות טובות אז גם האוזנים מתרגלות.

מהבחינה הזאת לאנטולי כנראה רגיל למערכת שהיא יותר חושפנית ממה שרובנו רגילים לו ומכאן התגובות הקיצוניות שלו.

כשאתה רגיל לאיכות מסויימת, ירידה של 1% ממנו תשמע לך נוראית, בדיוק באותה מידה שלאחר תשמע קפיצה של פי 10 באיכות טוב.

לא רק זה. כמו שאמרתי, אני מדבר על אנשים שיש להם ציוד איכותי בעיקר (ופה אני לא מדבר ספציפית על אף אחד בפורום הזה אלא על מאות אלפי אנשים בעולם), אם מוציאים 10000 שקל על ציוד ולעיתים יותר. למהשלא במקרים בהם יש משהו מאוד מיוחד שאין להם בפורמט איכותי לא להוציא כמה שקלים על אלבומים טובים? בימינו אפשר גם לקנות אלבומים ברשת במחירים הגיוניים.

אני תוהה לכמה אנשים פה בפורום יש מערכות ב10000 ש"ח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אבל להשקיע בציוד טוב עם קבצים בפורמט גרוע זה כמו לקחת םורשה טורבו ולשים לה במקום אוקטן 98 (שיש איתו ביצועים גבוהים יותר מאשר ה-95 נטול עופרת מן הסתם) ובמקום זה לשים שם איזה מיץ תפוחים. ברור לכולם שהאוטו לא יהיה אוטו ספורטיבי במיוחד :)

Anatoli.

למה לסבך יותר מדי. פשוט תגיד שזה כמו לקנות פרושה טורבו וליסוע בכבישים של ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה אנשים(כולל אותי), זרקו פה כולמני הצהרות לגבי שמדרגה מסויימת זה כבר נשמע טוב וכו'.

אני חושב שבסה"כ מדובר בעוד סימפטום של המחלה הזאת שנקראת אודיופיליה.

אני מכיר לא מעט אנשים שמאוד אוהבים ושומעים מנגן מסריח דרך האוזניות שהם קיבלו איתו ונהנים עד השמיים.

מצד שני, ככול שמתעסקים בנושא הזה יותר, ומתרגלים לשמוע במערכות טובות אז גם האוזנים מתרגלות.

מהבחינה הזאת לאנטולי כנראה רגיל למערכת שהיא יותר חושפנית ממה שרובנו רגילים לו ומכאן התגובות הקיצוניות שלו.

כשאתה רגיל לאיכות מסויימת, ירידה של 1% ממנו תשמע לך נוראית, בדיוק באותה מידה שלאחר תשמע קפיצה של פי 10 באיכות טוב.

אני תוהה לכמה אנשים פה בפורום יש מערכות ב10000 ש"ח...

שמע, גם אני מדיי פעם חוטא לשמוע מהרמקולים של הטלוויזיה או מהרמקולים של הניידים ונהנה מאוד. אני נהנה מהמוזיקה, מהביצוע, אבל לא מהאיכות. מה שאמרתי פה הוא שונה. אמרתי שיש המון אנשים שכבר יש להם ציוד טוב. אז אם כבר הוציאו סכומים כאלה על ציוד, למה לא להשקיע גם בקבצים טובים?! זה פשוט בזבוז של כסף אם לא עושים את זה.

בנוגע ל-10000 שקל, זה היה סתם דוגמא. גם מערכת ב-2000 שקל או ב-3000 היא משהו שיכול להיות מספיק בכדי להבדיל בין הפורמטים.

בקיצור מפגש בקרוב אני מריח מבחן עיוור :P

לא יודע מה יש לאנשים בזמן האחרון, אתה כבר לא הראשון שמציע מבחן עיוור למפגש הזה (וד"א, הקודמים לא נגעו בכלל לעניין של mp3). אבל אתה יכול להיות בטוח שלא צריך גאון הדור בשביל מבחן עיוור. וכמו שכבר אמרתי למישהו אחר, במפגש זה לא יהיה המקום המתאים למבחן כזה. אם אתה רוצה, באחת ההזדמנויות כשתגיע אליי נעשה את זה, ואתה תיווכח באוזניים שלך שההבדל הוא שמיים בארץ.

למה לסבך יותר מדי. פשוט תגיד שזה כמו לקנות פרושה טורבו וליסוע בכבישים של ...

מה נסגר איתך?! איפה היית כל החודשים האלה?! תתחיל לדבר על להגיע למפגש שחא תמצא איזה ראש של סוס במיטה איזה בוקר ;D

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום אנטולי.

וואלה הפעם הצלחת "להרגיז" אותי ;D .

כבעל מי שיש לו סט אפ די טוב אני שומע המון מוסיקה בפורמט וכן, אני מאד נהנה להקשיב .יש לי על המחשב מעל ל- 300 giga של מוסיקה בפורמטים שונים וחלק ניכר מהם ב- כי זה מה שיש ,לא את הכל ניתן להשיג בפורמטים טובים ובפרט שהמוסיקה שאני אוהב נדירה למדי וקשה להשגה . כמובן שאם כל המוסיקה שלי היתה בפורמט טוב יותר הייתי קופץ מעורי מרב שמחה כי ההבדל בסם אפ שלי הוא הרבה יותר חריף ונשמע לאוזן אבל אני עדיין נהנה לשמוע מאד .

אתה יודע שבמדבר,אחרי שלא אכלת כמה ימים,גם אוכל מחורבן ביותר טעים - זה מה יש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOL

ידעתי שבסופו של דבר גם ממך נשמע כאן :)

אתה יותר מהרבה אנשים פה יודע כבר עד כמה חשוב המידע שמתנגן ולא רק הציוד. אתה יודע טוב מאוד איזה הבדל יש בין פורמט איכותי לפורמט נחות, ויש לך את הציוד להבדיל בזה בקלות. במקרה שלך זה גם קצת שונה מהרוב פה (אולי גם במקרה של דור, למרות שאני לא יודע עד כמה הוא משתמש במערכת הזאת). אצלך יש גם את הפטיפון שאני מניח שאתה שומע בו לא קצת.

בכל מקרה, הדימוי שלך קצת בעייתי מבחינתי, כי אנחנו לא במדבר, וזה לא שאין אוכל, זה משהו אחר. זה שיש אוכל אבל במקום לקנות איזה אנטריקוט טוב מסתפקים בבשר חולדות כי הוא עולה גרושים (או בהקשר לדימוי, אפשר לתפוס אותן לבד עם מלכודת ולטגן). וזה חבל מאוד. כל דבר כמעט אפשר להשיג בפורמט איכותי יותר מאשר . ואני ואמר את זה מניסיון. כמעט כל דבר שרציתי הצלחתי להשיג בפורמט טוב יותר (גם אם לא FLAC, FLAC זה משהו לא נפוץ מספיק וזה נכון). OGG, APE, WMA, כל אלה איכותיים בהרבה מ-. מעבר לזה שאם משקיעים בציוד איכותי, למה לא להביא גם איכותית? גם אם זה עולה קצת כסף, לא נורא. גם אני מדיי פעם כשיש אלבוני ממש ממש ם ממש מיוחד שאני רוצה להשיג ואין שום מנוס/ אאוהב אותו, אני קונה אותו. לקנות לא עולה הרבה בימינו. בין אם זה לקנות lossless ברשת, ובין אם זה לקנות דיסקים. אפשר לקנות בימינו דיסים במחיר הגיוני, במיוחד אם עושים רשימה של כמה דיסקים ואז אחרי כמה שבועות רוכשים אותם במרוכז (כבר הזמנתי מחו"ל כמה פעמים, ואחרי משלוח יצא לי משהו כמו 30 שקל לדיסק, זה משהו שאפשר לחיות איתו בהחלט).

אני אחדד קצת את הנקודה שלי, אולי זה ישלח את הדיון לכיוון הנכון. זה לא שיש לי בעיה עם זה שאחרים עושים את זה, אני סך הכל רוצה להבין את ההיגיון. מה הפואנטה של להשקיע בציוד איכותי ולדפוק אותו עם באיכות גרועה? אין פה הצדקה אפילו כספית. באותה מידה אפשר היה להוציא חצי מהסכום ולא לאבד יותר מדיי מהאיכות עם הפורמטים האלה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה טובה מאוד, אנטולי.

לפני כשבועיים הצלחתי בשעה טובה למצוא את הסיינהייזר HD580 הותיקות של אבא באחד הארגזים בבוידם. אצתי רצתי לי למחשב וחיברתי אותן במקום הTEAC שנקנו ב50 ש"ח ושימשו אותי כחצי שנה...

מה להגיד? כבר מהשיר הראשון (MP3) פשוט רציתי לבכות... :'( המוזיקה נשמעת כל כך שונה, כל כך חסרת צבע ופירוט, פתאום כל זמר מזייף, כל מיתר מקרטע.

עכשיו כבר פחות או יותר התרגלתי, וגם השלמתי עם העובדה שלרובנו אין מה לעשות, יש לי רק 4 אלבומים מקוריים מהאוסף של אבא שקידדתי לFLAC במחשב - כל השאר - חומר נדיר או ישן מידי ואין למצוא ברשת (חוץ מMP3) :-\

אם הייתי אודיופיל אמיתי, והפרוטה הייתה בכיסי, הייתי מנסה לרכוש כמה שיותר יצירות על מדיה מקורית. אי אפשר לחטוא במערכת איכותית ומדיה גרועה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לעובדה שחסר פה מגבר וגם כרטיס קול נורמלי, אבל עדיין - הפגמים בשירים נשמעים ברור מאוד וגורמים לרוב החומר שיושב אצלי במחשב להשמע גרוע.

חשבתי לחזור לאוזניות הפשוטות.. חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבעליו של 580 לשעבר אני מודיע לך שהאיכות הגרועה נגרמת בעיקר מחוסר במגבר ,אחר כך בחוסר במקור ורק בסוף מה-,תשאל את אנטולי איך נשמע k340 בלי מגבר ,חחח, תשתמש בsacd לא יעזור ,בלי מגבר עדיין מפח זבל ישמעו יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך אנטולי :xyxthumbs: הוא פורמט מגעיל שאולי ניתן לשמוע איתו אבל לא בהנאה ובאיכותיות

יש לי חבר שאומר שלא צריך יותר מ- זה מעצבן אותי :screwy:

מה שכן בכל מה שקשור לפורמטים עשיתי דוקטורט קטן ולמדתי הכל על מה שקשור עליהם והגעתי לפורמט הבא:

AAC+V2 שתוכלו לקרוא עליו כאן:

http://www.codingtechnologies.com/products/aacPlus.htm

שפותח ע"י דולבי ועוד מישהו מה שטוב בפרמט הזה שהוא גם איכותי וגם חוסך במקום מכיוון שכדי להגיע לאיכות של דיסק כל מה שתצתרכו זה קצב דגימה של 48

KBPS הוא מותאם לאודיופילים ונחשב מאוד איכותי מהשוואה שעשיתי מול FLAC לא מצאתי הבדלים שכן FLAC הוא איכותי אבל אוכל את השטח של הדיסק הקשיח

וזו הסיבה שבחרתי ב-AAC+V2

ממליץ לכם לנסות ולשמוע אותו מי שצריך עזרה איך לקודד את אל הפורמט הזה שיהיה מוזמן לשאול אותי אשמח לענות

שיהיה לכולם חג שמח ושנה טובה :):yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכותי וגם חוסך במקום מכיוון שכדי להגיע לאיכות של דיסק כל מה שתצתרכו זה קצב דגימה של 48KBPS

מנסיון זה כל כך לא נכון, אני גם שמעתי את השמוע הזאת והחלטתי לנסות ,שמתי על56KBPS ,והאיכות איך אני אגדיר את זה...הייתי בטוח שמשהו נשרף לי ברמקולים מרוב שהאיכות הייתה נוראית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...