עובדיה יוסף מזלזל בחללי מלחמת לבנון השניי�ה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עובדיה יוסף מזלזל בחללי מלחמת לבנון השניי�ה

TaZeR

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3442299,00.html

הרב (תמונה: >:D), טוען שאלה נהרגו בגלל שלא התפללו וקיימו את המצוות, ואם הם היו "צדיקים" הם היו חיים עכשיו. אם כך, למה הוא לא שולח את ה"צדיקים" מהישיבות שלו לצה"ל? :s07:

ושימו לב, בנאום שלו הוא עבר על המון חוקי מוסר ואפילו על מספר חוקי דת, ביניהם כבוד המת. אני לא יודע מה איתכם, אבל אני חושב שצריך לחפש דרך להכניס אותו לכלא ולא להוציא אותו משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 150
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

ממה שכתבו בויקי באנגלית- שכונת הר נוף בירושלים.

הוא גם אמר פעם שאלה שנהרגו בשואה לא קיימו מצוות, לא?

הוא אמר הרבה דברים. בזמן האחרון הוא עושה מעצמו היסטוריון וארכיאולוג, וזורק לאוויר דברים שלעולם לא הוכחו ומחשיב אותם כעובדות.

קחו לדוגמה את הנאום שלו על מצעד הגאווה (http://maran1.com/shiur.php?sn=70924YtoevaW). הוא טוען שם שהמצרים היו היו הומואים ולסביות, אבל הבעיה היא שהוא בכלל לא מבסס בכל את האמירה שלו, גם כי בין השאר הוא יודע ש"נתיניו" מאמינים לכל דבר שיוצא מפיו והולכים אחריו כמו .

אז יאללה, לגייס את כל החרדים ולשלוח אותם לחזית, אולי באמת הם יתגלו כחיילי-על שלא נפגעים מכדורי האוייב, אני אומר שווה לנסות >:D

וככה נוכל להיפטר מהחרדים האלה, שממילא לא תורמים שום דבר למדינה, מלבד ה"צדיקות" שלהם...
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה אבל זה ציטוט מאוד מעוות של הרב יוסף. בהתבסס על הקלטה שלו(שזמינה באינטרנט).

הוא התייחס לפ"ש ששמה רשום שכל מי שפוחד פטור מלצאת למלחמה(רשות ד"א).ויש שני סברות מה זה פוחד:

האחת שהאדם פוחד מעצם המלחמה והשנייה שהוא פוחד מהעברות שבידו.

הרב יוסף התייחס לפירוש השני ופשוט אמר שאלה שמתו כנראה "המאזן" שלהם בשמיים היה שלילי.

הערת אגב:

כל זאת לא אומר שאני בכלל מסכים עם האמירה הזאת("לא דרכיי כדרככם" ::) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה דיעות קצוניות שאני לא מבין אותם וחבל.

זכותי וזכותך להביא את דעתך, כל עוד היא לא פוגעת. כשאמרו לי שהדעה שלי פוגעת, מחקתי אותה.

זה פחות גרוע כי לפי ה"ציטוט " ששמו לו משמע שרק חילוניים מתים

לו הקנו לציטוט שום משמעות שלא נבעה ישירות ממנו. בכל מקרה, גם אם נתנו לציטוט משמעות שונה, אין לרב במיל הזה שום זכות לקבוע אם מישהו חטא או לא ואם מישהו צריך למות או לא, הרי הוא רק בן-אדם.

עריכה: ואתה מסכים איתי שזה דבר לא מוסרי להגיד בפומבי שהגיע למישהו, שהקריב את חיו למען המדינה שלו, למות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...