וידוי של ראש צוות מתכנתים ... (נלקח מפורום בתפוז ) - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

וידוי של ראש צוות מתכנתים ... (נלקח מפורום בתפוז )

Yehudaa

Recommended Posts

בוא נדייק - לא הרמה, רמת הקושי של הלימודים. הלימודים בארץ סתם קשים יותר. פשוט יש פחות מקומות ללמוד אז הסינון חייב להיות הדוק יותר.

בסופו של דבר, ברחבי העולם תואר מארה"ב נחשב יותר מאשר תואר מהטכניון.

ואם אתה מחשיב את הטכניון כהכי טוב בארץ אל תשווה אותו לסתם מקום בארה"ב - תשווה אותו לMIT או לאחרות מהליגה הראשונה (Ivy League) וכמובן שהוא יאכל מהן אבק גם בתואר ראשון.

אני מדייק לחלוטין. דיברתי איתו הרבה, והוא היה בהחלט במצב להשוות. הרמה של הסטודנטים נמוכה יותר והרמה של הלימודים יותר נמוכה. לא דובר בכלל על מה יותר "קשה". הוא אפילו הגדיר את זה במילים "הסטודנטים שם לא יודעים כלום", כתוצאה מחינוך תיכוני לקוי.

ולגבי האוניברסיטאות שהוא היה בהן: מדובר ב-CalTech ו-UCSD, בהחלט אוניברסיטאות ברמה גבוהה, וידועות בעולם בתחומי מדעי המחשב והנדסת חשמל (אני מניח שכולם שמעו על CalTech?).

יש כמה יוצאי דופן כמובן. בכמה אוניברסיטאות שומרים על רמה גבוהה בתארים הראשונים, וכמובן שיש סטודנטים מבריקים. אבל בד"כ התרשמתי שעדיף לך לעשות תואר ראשון באוניברסיטה טובה בארץ, ולשקול תואר שני שם. חצי הסטודנטים לתארים גבוהים במקצועות ההנדסה, הוא מספר, הם זרים: ישראלים, סינים, הודים, איראנים וכו', ולא סתם. אכן מדובר באוניברסיטאות המובילות בעולם, אבל זה נמדד לפי כמות ואיכות המחקרים והמאמרים המפורסמים (כך מקובל) - כלומר תארים גבוהים.

LazyBoy, אני מאחל לך הצלחה ברישום ללימודים, ולא משנה אם תבחר לעשות את זה בארץ או בחו"ל. העיקר שתלמד ולא תשב סתם בשביל לקבל תואר. אדם כזה יכול ללמוד המון בלי קשר לרמת הלימודים הממוצעת באוניברסיטה.

לגבי הפער בין מתכנת מעולה למתכנת גרוע - מחקרים רבים מצאו ואישרו את הממצא שהפער בפרודוקטיביות בין מתכנתים באותה חברה ובאותו מקום יכול להגיע עד פי 10 (אבל אל תצפו שהשכר יהיה בהתאם, במקרה הטוב הוא יהיה פי 2).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו חשוב ...לציין ...חברה אולי יש לה הרבה מתכנתיים טובים אבל היא מכילה גם אנשים פחות טובים ופחות מנוסים וגם סטונטים

לא תמיד להיות הכי טוב זה המצב האידיאלי ...אני מודה אני מתכנת זוטר (אני פיסקאי בכלל )

כי גם חיים פחות זה ממש חשוב לבריאות !!! כאשר תיכנס לחברה גדולה ...אחרי שנתים אתה תשמין 10 קילו היה לך נשירת שער מהלחץ ...רוב רובם של האנשים זה כך !

לכן תחשבו גם על רעיון של להריד הילך ולא כל החיים להיות בלחץ...למרות שהמשכורת תהיה נמוכה יותר אין ספק ...(טוב אני סטודנט וקולבויניק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדייק לחלוטין. דיברתי איתו הרבה, והוא היה בהחלט במצב להשוות. הרמה של הסטודנטים נמוכה יותר והרמה של הלימודים יותר נמוכה. לא דובר בכלל על מה יותר "קשה". הוא אפילו הגדיר את זה במילים "הסטודנטים שם לא יודעים כלום", כתוצאה מחינוך תיכוני לקוי.

ולגבי האוניברסיטאות שהוא היה בהן: מדובר ב-CalTech ו-UCSD, בהחלט אוניברסיטאות ברמה גבוהה, וידועות בעולם בתחומי מדעי המחשב והנדסת חשמל (אני מניח שכולם שמעו על CalTech?).

יש כמה יוצאי דופן כמובן. בכמה אוניברסיטאות שומרים על רמה גבוהה בתארים הראשונים, וכמובן שיש סטודנטים מבריקים. אבל בד"כ התרשמתי שעדיף לך לעשות תואר ראשון באוניברסיטה טובה בארץ, ולשקול תואר שני שם. חצי הסטודנטים לתארים גבוהים במקצועות ההנדסה, הוא מספר, הם זרים: ישראלים, סינים, הודים, איראנים וכו', ולא סתם. אכן מדובר באוניברסיטאות המובילות בעולם, אבל זה נמדד לפי כמות ואיכות המחקרים והמאמרים המפורסמים (כך מקובל) - כלומר תארים גבוהים.

LazyBoy, אני מאחל לך הצלחה ברישום ללימודים, ולא משנה אם תבחר לעשות את זה בארץ או בחו"ל. העיקר שתלמד ולא תשב סתם בשביל לקבל תואר. אדם כזה יכול ללמוד המון בלי קשר לרמת הלימודים הממוצעת באוניברסיטה.

לגבי הפער בין מתכנת מעולה למתכנת גרוע - מחקרים רבים מצאו ואישרו את הממצא שהפער בפרודוקטיביות בין מתכנתים באותה חברה ובאותו מקום יכול להגיע עד פי 10 (אבל אל תצפו שהשכר יהיה בהתאם, במקרה הטוב הוא יהיה פי 2).

גם אני למדתי בארה"ב וגם בארץ. אין ספר שהרמה בארה"ב הרבה יותר גבוהה. זה שיותר קל ללמוד שם זה כי שם מלמדים! ולא סתם דוחפים 200 איש לכיתה ומרצים. שם אין יותר מ20-25 איש ברוב הכיתות (תמיד יש יוצאי דופן פה ושם) ולכן זה רק נדמה שהלימודים קלים יותר. זה פשוט שבכתה קטנה ועם פרופסור טוב מבינים מהר וטוב את החומר ולא צריך לקרוע את התחת לבד אחר כך בבית כדי להבין את החומר. הדבר הכי חשוב שמודדים שם כשמודדים איכות של אונ' זה היחס מורים לתלמידים. בארה"ב בכל האונ' הטובות (ואונ' טובה ממש לא חייבת להיות פרטית יש מספיק שהן ציבוריות) אסור לך לפספס יותר ממספר מסוים של שיעורים בסמסטר כי פשוט יכשילו אותך בקורס ואם זה יקרה יותר מפעם אחת גם יכולים להעיף אותך מהאונ'. חייבים להגיד מדי שבוע עבודה כלשהי ואין מצב כמו בארץ שאפשר לא להגיע חצי סמסטר, להעתיק סיכומים ולסיים ככה תואר. ובכלל האפשרויות שהאונ' בארה"ב מציאות לסטודנטים זה ממש אי אפשר להשוות למה שהאונ' נותנות בארץ.

נכון שכרק מתחילים אונ' בארה"ב האמריקאים קצת פחות בוגרים אבל זה מובן לחלוטין כחושבים שהם מתחילים בגיל 18 אונ' ולא 22-24 ועוד בלי כל הנושא של הבטחון והצבא שיש בארץ לאנשים.

LazyBoy

שיהיה בהצלחה ותבדוק פעם אחר פעם את כל האפשרויות למלגות כי זה כדאי. ואם אתה עם אזרחות אמריקאית אז כדאי לך גם לבדוק את החוקים מתי ואיך אתה הופך להיות

state resident כי זה יכול לחסוך לך אלפי דולרים בשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה משוחד כי למדת בארה"ב.

הרמה השכלית שם פשוט זעזעה אותי. גם בקרב 'המשכילים' למיניהם.

אני דווקא לא משוחד

למדתי גם שם וגם פה. התחלתי את התואר בארה"ב ונאלצתי לעשות transfer ולסייים בארץ עקב סיבות משפחתיות שלא אציין כאן.

אני זוכר שגם פגשתי פעם את הדין (מנהל) של MIT בארוחת ערב של ארגון יהודי כלשהו ומישהו באמת שאל אותו על הטכניון והוא בעצמו אמר שהרבה ישראלים שגמרו תואר בטכניון או באונ' תל אביב מגיעים לMIT עם אגו מנופח מדי ורובם חוטפים שוק בהתחלה וחבל שזה יפגע בהם כי דווקא הישראלים דווקא חכמים ויכולים להצליח ובגדול.

חשוב כמובן להבהיר שיש כל כך הרבה אונ' בארה"ב שלהשוות ארה"ב מול זה קצת בעייתי. האבחנה שלי היא לאונ' שנחשבות טובות בארה"ב (וטובות אני לא מדבר רק על ה top 20).

הבעיה בארץ זה התקציב והניהול של המערכת השכלה גבוהה כי כמו שכבר סופר הרבה פעמים כל כך הרבה מהפרופסורים בארה"ב באונ' הטובות זה ישראלים שהיגרו מישראל לארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

גם אני למדתי בארה"ב וגם בארץ. אין ספר שהרמה בארה"ב הרבה יותר גבוהה. זה שיותר קל ללמוד שם זה כי שם מלמדים! ולא סתם דוחפים 200 איש לכיתה ומרצים.

משמע שזה יותר קל כי מלמדים כמו שצריך. בטכניון (ככה שמעתי) יש מרצה שמדבר ומי שמבין מבין ומי שלא לא וזה יכול ליצור אגו מנופח.

מה גם שבארץ כולם חושבים שהטכניון הוא בין המקומות הכי טובים בעולם אז בכלל לאנשים יש צפיות להצלחה בקלות בלימודים בחו"ל אם פה הם הסתדרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיל ראש - תענוג.

תיהיה מוצלח - מעולה.

תוביל בחברה - אין עליך.

תואר - אין לך.

כשיגיע הרגע לקצץ - כל שלושת הסעיפים הראשונים כבר לא יהיו רלוונטים, מאחר ואתה תיהיה הראשון שהתחת שלו יעוף.

:lol:

זאת הטענה הכי שטותית ולא נכונה ששמעתי בחיים..

היא תופסת בהרבה מאוד תחומים (תחומים של "שוק עבדים"), לא בתחום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MIT זאת לא דוגמא משקפת, זה מקרה בפני עצמו.

ואתה קצת סותר את עצמך כי אמרת שללמוד בארה"ב זה קל יותר, היות ורמת העברת החומר גבוהה יותר.

MIT זה כמובן לא דוגמא משקפת אבל אני חושב שהנקודה שמנהל העלה היא נקודה חשובה וטובה

ואני לא סותר את עצמי. יש הבדל בין אם קל ללמוד או לא ובין איכות הלימוד. חומר קשה יהיה קל ללמידה עם מורה טוב ותכנית לימודים טובה.

חומר קל יכול להיות קשה ללמידה עם מורה גרוע.

בארה"ב בגלל שהכתות קטנות ויש הרבה יותר יחס אישי לכל תלמיד והתכנית לימודים והשקעה בכל תלמיד גבוהה יותר באונ' מאשר בארץ. הלימודים מרגישים קלים יותר אני אישית הרגשתי שהיה לי יותר קל להבין את החומר ככה. לדעתי גם רוב המרצים שם ברמה גבוהה יותר מאשר בארץ לפחות אלו שלימדו אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הכל בא מניסיון. הניסיון בא מהר יותר אם משקיעים ויובים על התחת הרבה זמן.

מצד שני, יש מכללות כמו בראודה שלא משנה כמה תשב על התחת, יביאו לך בהפוכה:

http://msn.limudim.org.il/ArticleOverEveragePage.aspx?id=143

בדוק מניסיון! :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...