וידוי של ראש צוות מתכנתים ... (נלקח מפורום בתפוז ) - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

וידוי של ראש צוות מתכנתים ... (נלקח מפורום בתפוז )

Yehudaa

Recommended Posts

בעבודה הראשונה התואר הוא פרמטר לשכר ,אחר כך זה לא פרמטר לשכר ..

אם אתה מתכנת טוב, עם ראש גדול, לומד לבד, פותר בעיות לבד, בונה מערכות יציבות בזמן קצר ...

במקרה הקיצוני נתקלתי במצב של מתכנת מחליף שעלינו על זה שהוא פותר אצלנו בחצי יום בעיות שצוות המתכנתים ששלחו אלינו באופן קבוע התברברו עליהם ימים ושבועות או שאפילו אמרו לנו שלא ניתן לפתרון (מדובר במתכנתים של ספק בפרוייקט ספציפי).

מהר מאד התחלנו לפנות אליו באופן לא רשמי דרך קשרים אישיים, וכשהבנו שזה המצב היתה מלחמה גדולה על זה שהוא יגיע אלינו באופן קבוע - וכמובן שהאתרים האחרים שהוא עבד בהם גם כן לא ויתרו עליו בקלות רבה.

כשאתה ברמה הזאת, אז לאף אחד ממש לא אכפת אם יש לך או אין לך תואר.

שלא יובן לא נכון , אני חושב שצריך , וראוי לכל אדם ללמוד לתואר ראשון .

פשוט אני בא לחזק אנשים שלומדים\למדו במכללה\או"פ ,

תיהיה מתכנת טוב , תלמד את הנושא לעומק ולרוחב , אז תיהיה מבוקש בכל מקום . בהצלחה לכולם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שזה עניין של השקעה ולמידה .

יש מתכנת שעושה עבודות תכנות פשוטות בעבודה שלו , ולא לומד מעבר לזה .

ויש מתכנת שבהתחלה מועסק בעבודות פשוטות אבל הוא תמיד לומד עצמאית כל מיני טכנולוגיות וכולי וכולי

לכן הוא עולה לגדולה לאחר שמגלים שיש לו ידע עצום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על אחד שמשקיע ואחד שלא, אבל לא תמיד זה שמשקיע מצליח בגדול.

כמו שכבר אמרתי לא כולם חכמים, החשיבה הזאת של תכנות(אלגוריטמים, לוגיסטיקה וכו') אבל הם מצאו את עצמם עדין עוסקים בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא התכוונתי שכל מי שישקיע יזכה "לתהילת עולם " כעילוי וגורו וכולי

אלא התכוונתי לומר שכל מי שפנה ללמוד מדעי המחשב

שישקיע הרבה זמן להתמקצע בתכנות , אז יוכל לעבוד בכבוד בכל מקום

איש , איש כגובה מעלתו והשקעתו.. (עדיין אני חושב שלהשקעה העצמית יש גורם מכריע בידע האישי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה עם ללמוד במכללות בארץ. הבעיה של הרמה בארץ כוללת גם את האונ'. בתור אחד שלמד באונ' בארה"ב אני יודע שתמיד מדברים על המחיר המטורף שעולה שם הלימודים, זה אמנם נכון אבל אחרי שראיתי את הרמה של האונ'\מכללות בארץ התחלתי להבין ששם לפחות מקבלים תמורה לכסף. פה הרמה באמת נמוכה וחבל כי יש פה במדינה באמת אנשים שיכולים ורוצים ללמוד ולהצליח יותר.

בכל מקצוע נסיון בסופו של דבר חשוב יותר מכל תעודה שיש. נסיון זה הוכחה לידע שלך. תעודה זה סה"כ פיסת נייר שמאשרת שעברת מבחנים בנושא.

שלא יובן פה לא נכון ברור שתואר זה דבר חשוב ובהחלט אפשר ללמוד הרבה בלימודי תואר אבל יש גם מספיק אנשים שהולכים ללמוד בשביל לקבל את התעודה בסוף ולא באמת משקיעים או לומדים לעומק את הנושא הנלמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא התכוונתי שכל מי שישקיע יזכה "לתהילת עולם " כעילוי וגורו וכולי

אלא התכוונתי לומר שכל מי שפנה ללמוד מדעי המחשב

שישקיע הרבה זמן להתמקצע בתכנות , אז יוכל לעבוד בכבוד בכל מקום

איש , איש כגובה מעלתו והשקעתו.. (עדיין אני חושב שלהשקעה העצמית יש גורם מכריע בידע האישי )

ללא ספק, וכמו שניסחת עכשיו אני מסכים איתך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחבר שלי שעשה בפוסט דוקטורט במדעי המחשב בארה"ב בשתי אוניברסיטאות במשך כמה שנים ומשיחות ארוכות איתו על הנושא, הבנתי ממנו שהרמה של הלימודים לתואר ראשון בארה"ב נמוכה. הוא אמר שאין בכלל מה לשהוות בין הטכניון לבין האוניברסיטאות בארה"ב, ושהרמה בפירוש יותר גבוה כאן בתואר ראשון (תארים גבוהים זה עניין אחר).

אני גם מאמין שתואר מוסיף הרבה. הכלים שהוא נותן לך (בהנחה שבאמת טורחים ללמוד, ולא סתם טוחנים חומר לפני המבחן) יכולים לעזור בהרבה מקומות, והלימודים מרחיבים את האופקים ומראים לך עולמות אחרים במקצוע, שיטות אחרות, ודברים שלא היית יכול לחשוב עליהם בעצמך.

כל זה לא אומר שבהכרח תהיה מתכנת יותר טוב (אם כי בסופו של דבר אני מאמין שזו דרך אחת להגיע לכך). אבל לפעמים כאשר אני מדבר עם אנשים שאני מכיר (כולנו מתכנתים), אני מופתע עד כמה העולם שלהם צר, ועד כמה זה מגביל אותם. חלק מהם אולי מתכנתים מעט יותר טובים ממני (במובן הצר והטכני של כתיבת קוד), אבל עדיין העולם שלהם צר, ובסופו של דבר לדעתי הם מהנדסים טובים פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחבר שלי שעשה בפוסט דוקטורט במדעי המחשב בארה"ב בשתי אוניברסיטאות במשך כמה שנים ומשיחות ארוכות איתו על הנושא, הבנתי ממנו שהרמה של הלימודים לתואר ראשון בארה"ב נמוכה. הוא אמר שאין בכלל מה לשהוות בין הטכניון לבין האוניברסיטאות בארה"ב, ושהרמה בפירוש יותר גבוה כאן בתואר ראשון (תארים גבוהים זה עניין אחר).

לפי מה שהבנתי, בארה"ב יש שני סוגים של אוניברסיטאות: רגילות ו"משופרות" (אני לא זוכר מה השם המדויק של ה"משופרות"). לימודים באוניברסיטה רגילה לא עולים יותר מאשר באניברסיטאות בארץ, לעומת האוניברסיטאות ה"משופרות" שעולה הרבה יותר - אבל שם מלמדים המרצים הכי טובים בעולם, יש שם את המעבדות הכי טובות והתנאים שם הרבה יותר טובים.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיל ראש - תענוג.

תיהיה מוצלח - מעולה.

תוביל בחברה - אין עליך.

תואר - אין לך.

כשיגיע הרגע לקצץ - כל שלושת הסעיפים הראשונים כבר לא יהיו רלוונטים, מאחר ואתה תיהיה הראשון שהתחת שלו יעוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר כאלה אנשים ...

הם לא אנשים רגילים ....הם מבריקים בצוטרה בלתי רגילה ...כאשר בןאדם כזה בורח לחברה אחרת מה שקורה בחברות גדולות !תמיד

הוא מדריך 10 אנשים שיחלקו את העבודה שלו ..זה כך ! באמת 10 אנשים ...פשוט היפילו עליו כלכך הרבה אחריות בגלל שהוא טוב ...

לצערי אני מרגיש כך כל פעם שאני הולך לתקופת מבחנים יש 10 אנשים שמחפשים להרוג אותי !!בניגוד למברקים שנורא מעריכים אותם ..

אני קולבוייניק בניגוד למבריקים ...לי נותנים כי לא מצאו אבלה אחר ! :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נדייק - לא הרמה, רמת הקושי של הלימודים. הלימודים בארץ סתם קשים יותר. פשוט יש פחות מקומות ללמוד אז הסינון חייב להיות הדוק יותר.

בסופו של דבר, ברחבי העולם תואר מארה"ב נחשב יותר מאשר תואר מהטכניון.

ואם אתה מחשיב את הטכניון כהכי טוב בארץ אל תשווה אותו לסתם מקום בארה"ב - תשווה אותו לMIT או לאחרות מהליגה הראשונה (Ivy League) וכמובן שהוא יאכל מהן אבק גם בתואר ראשון.

לפי מה שהבנתי, בארה"ב יש שני סוגים של אוניברסיטאות: רגילות ו"משופרות" (אני לא זוכר מה השם המדויק של ה"משופרות"). לימודים באוניברסיטה רגילה לא עולים יותר מאשר באניברסיטאות בארץ, לעומת האוניברסיטאות ה"משופרות" שעולה הרבה יותר - אבל שם מלמדים המרצים הכי טובים בעולם, יש שם את המעבדות הכי טובות והתנאים שם הרבה יותר טובים.

קשקוש מוחלט. הלימודים שם יקרים בעשרות מונים מלימודים בארץ.

אני בדיוק מנסה להירשם ללימודים של מדעי המחשב בארה"ב.

רק שכר הלימוד לשנה עולה 30000$. (תוסיף מגורים נסיעות הוצאות..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...