לדעתכם צריך להחזיר את הסנקציות למי שמשתמט מהצבא? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לדעתכם צריך להחזיר את הסנקציות למי שמשתמט מהצבא?

lir@n

Recommended Posts

התשובה היא פשוטה: משום שמדובר בשירות צבאי, ולא בשירות מדיני. חייל משרת את הצבא בלבד - לא את המדינה כולה.

לגבי מד"א באופן ספציפי: רוב מי שמסוגל לעבוד במד"א יגייסו אותו לאיזה תפקיד חשוב כלשהו ולא יתנו לו להיות ג'ובניק שמתפקד על תקן שרת במשרד של איזה מפקד סוג ז'.

חוץ מזה שאף אחד כאן עוד לא אמר שאדם בלי מוטיבציה שיכריחו אותו להתגייס רק יעשה נזק ולא יועיל בגרוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא אמרתי נזק באופן ישיר כמו עריקות שמצריכה בזבוז כ"א של מ"צ או גניבת רכוש צבאי. זה יכול להיות גם בזבוז משאבים. דרך אגב, גם להכניס מישהו לכלא צבאי זה בזבוז ועדיף היה לשחרר אותו מלכתחילה(אבל כמובן שלא לשחרר אותו לאחר ביצוע העבירה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל בעד התוכנית של ביתנו - לא להכריח אף אחד לשרת את המדינה. בן אדם זכאי לבחור שלא להיות חייב שום דבר למדינה - אבל אז גם המדינה לא חייבת לו שום דבר (אזרחות מול תושבות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא נוקט בגישה למען יראו ויראו , למעשה זאת שיטה יעילה ומוכחת בשטח עוד מהצבא הראשון בעולם

הבעיה שהצבא נותן עונשים מגוכחים ובסופו של דבר נכנע לדרישות החיילים העריקים במתן הקלות שירות משמעותיות או שחרור משירות צבאי. לכן, רוב החיילים שאינם מרוצים מהבסיס/מקצוע הולכים לעריקות בלי לחשוב פעמיים. ברגע שהצבא יתן חמש שנות מאסר למספר עריקים מקרי העריקות בצה"ל ירדו לאפס.

^לא אכפת לי. אני אשלח את הילדים שלי לבי"ס פרטי, לא אקבל קצבאות כאלו ואחרות מהמדינה אבל גם לא אתגייס ולא אשלם מיסים. הולך? כלום תמורת כלום.

אתה בכלל יודע כמה עולה גן פרטי? כמה עולים לימודים לא מסובסדים? אתה לא תשרוד חודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז יהיו יותר התאבדויות ואז שוב יהיו הקלות כלפי חיילים... הגלגל מסתובב סביב סביב, אין פתרון אחר מלבד שירות לא חובה.

החיילים שמאיימים להתאבד אף פעם לא יתאבדו. בדר"כ מדובר בסמרטוטים שמנסים להפחיד את המפקדים כי הם יודעים שזה עובד. חייל שרוצה להתאבד פשוט לוקח ועושה זאת בשקט בחדר/אוהל/שירותים. אה, ורוב מקרי התאבדות בצה"ל בכלל נובעים מבעיות באזרחות, לא בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chymes

התאבדויות בצה"ל אולי נובעות מבעיות באזרחות אבל זה עדיין בעייתי לתת נשק לאנשים עם חשש להתאבדות לא משנה שהצבא הוא לא הגורם. בסופו של דבר בלי הנשק שמקבלים מהצבא גדל הסיכוי שהבנאדם לא היה מתאבד.

לגבי שירות חובה או לא לדעתי במיוחד בקטע של בנות יש מקום לשנות את זה משירות חובה בצבא לשירות חובה בצבא או שירות לאומי. אני רואה את אחותי הקטנה שכרגע נמצאת בצבא בבסיס כלשהו ויותר חצי מהזמן כל מה שהיא ועוד חברות שלה לבסיס עושות זה לראות או סרט די וי די תוך כדי המשמרת והיא מאוד מתוסכלת מהעובדה שהיא בעצם צריכה ללכת כדי לשבת ולא לעשות כלום במשך משמרת. היא פשוט מרגישה שהיא מבזבזת תזמן ותאמת אני מסכים איתה אחרי שראיתי שהן פשוט לא עושות שם שום דבר. אני לא מדבר שהן עושות תפקיד שהן לא חושבות שהוא חשוב מספיק אני מדבר על העובדה שתוקעים 5 בנות לעשות עבודה שבת אחת עושה לבד ועוד נשאר לה זמן פנוי כל משמרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי .."צבא זה כלום "

"האזרחות הטובה" זה מס הכנסה ותבינו צבא צריך לא צריכים כל אחד ..

לדעתי כל אהבלים למינהם שלא יעשו צבא שילכו לעבוד וישלמו מס הכנסה

עדיף במקום שיהיו טבחים או איזה עובדי רסר ..

צבא מקצועי בשלבים זה מה שצריך פה .

לאט לאט, לא ישר בואת אחת לעשות צבא מקצועי.

צריך מדיניות מסויימת עם תקציבים ותוכניות וזה לוקח זמן ,

רק שיקבלו כבר החלטה הזבלות שם בכנסת .

המדינה צריכה להשקיע במציאת מקומות עבודה, בחינוך יותר טוב בדיור ,בבריאות וכ'.

צבא טוב זה לא אומר צבא "גדול" ומפונק .

עכשיו אל תגידו לי שיש בעיה בטחונית של טרור ושאנחנו מוקפים בערבים ומדינות עויינות וכו וכו ..

חוץ מסוריה -חיזבאללה ופלשתינים שנשלטים ע"י כנופיות טרוריסטים אין פה שום איום ממשי .

המצרים והירדנים כבר מזמן לא רוצים את .. הם רוצים $ $ $

כולם רוצים $ $ $ ...

איראן זה לא בעיה בכלל , אני לא יודע מה כל הרעש מאיראן אפשר לחשוב שהם יכולים לעשות משהו ..

הם רק מזיינים בשכל בסוף יעשו לאחמדיניג'אד הזה בדיוק מה שעשו לסאדאם חוסיין .

רק המשוגעים בעזה וחבריהם מהחיזבאללה(סוריה) עוד לא נרגעו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם חושבים ש-3 שנים זה הכל ? מה עם מילואים -כל שנה 24 יום אבט"ש באיזה חור - שיילכו קיבינימט, אני את ה-3 שנים תרמתי ומתחרט על זה עד היום. לא רק בזבוז זמן יקר ועוד לטובת מדינה מפגרת, גם מטרידים אותך כל החיים אחר כך. אולי במקום סנקציות שיתחילו לשלם משכורות!

אם הייתי יכול הייתי עובר לגור במדינה אחרת. בינתיים אני תקוע פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיילים שמאיימים להתאבד אף פעם לא יתאבדו. בדר"כ מדובר בסמרטוטים שמנסים להפחיד את המפקדים כי הם יודעים שזה עובד. חייל שרוצה להתאבד פשוט לוקח ועושה זאת בשקט בחדר/אוהל/שירותים. אה, ורוב מקרי התאבדות בצה"ל בכלל נובעים מבעיות באזרחות, לא בצבא.

ומאיפה ההשכלה שלך בתחום ההתאבדויות בצה"ל אם יורשה לי ?

אל תדבר שטויות אם אתה לא יודע, רבים המקרים שחיילים מאיימים להתאבד ומממשים את איומם. למקרה כזה יש נוהל ברור שבו החייל מלווה ע"י 2 חיילים בדרגתו לפחות לקב"ן (ואני ממש לא בא לומר שכך זה עובד תמיד בצבא).

לידיעתך רוב מקרי ההתאבדות דווקא מקורם במצוקה הקשורה בשירות או מצוקה אזרחית שנגרמת עקב השירות ולא אזרחית.

מעבר לכך ישנם חיילים שלא מתאימים למערכת! אין מה לעשות נכון שנחמד לשבת בבית ולהגיד איזה משתמש הוא לא שרת בצבא, אבל לא כולם מתאימים לשירות צבאי ואין כאן ספק בכלל, את החיילים האלה הכי קשה לאתר כי הם אינם בעיתיים מבחינת משמעת אבל מפקד טוב יודע לזהות סימני מצוקה.

מכיוון שלא כל אדם מתאים לשרת בצה"ל לדעתי השירות אינו צריך להיות שירות חובה, אם המשטרה יודעת להסתדר גם צה"ל יצליח, לפחות הדבר הזה יאלץ לחלק את תקציב הבטחון בצורה נכונה במקום לתת תקציב פתוח לכל אל"מ מושחת לקנות לעצמו מכשיר (כי אל"מ בקרייה ממש צריך את זה!!!) ומסך פלזמה ללשכה :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניות דעתי כל אחד שיכול לשרת בצבא מבחינה פיזית ונפשית אך הוא לא רוצה צריך לענישו בחומרה.כמו למשל לא לתת לו להוציא רשיון נהיגה,כמו למשל לא לקבלו למשרה ממשלתית או ציבורית,כמו למשל לא לקבלו לקורסים של משרד העבודה או ללימודים לאוניברסיטה ועוד.זאת כדי שלא יהיה משתלם לאותם משתמטים לעשת זאת.ויפה שעה אחת קודם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יישמע יותר טוב אחרי שיוציאו את חוק טל אל מחוץ לחוק.

מצד שני, אם לאנשים הללו לא יהיה רשיון ואפשרות לקבל הכשרה במקצוע במשרד העבודה, הם עלולים להתדרדר לפשע, רמת הפשיעה תזנק, בתי הכלא יהיו במצב של פיצוץ אוכלוסין ובבתי המשפט תהיה סחבת פי 30 גרועה מעכשיו.

אם לקחת את זכות ההצבעה, זה יהיה הרבה יותר יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...