לדעתכם צריך להחזיר את הסנקציות למי שמשתמט מהצבא? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לדעתכם צריך להחזיר את הסנקציות למי שמשתמט מהצבא?

lir@n

Recommended Posts

שבת שלום לכולם !

שנים שלא פתחתי ת'ארד בפורום מכיוון שאני לא מעודכן בנושא מחשבים ולא היה נושא אקטואלי שעניין אותי כ'כ

חוסר העידכון שלי בנושא נובע מכך שהתגייסתי לפני שנתתים ו8 ליחידה קרבית ואי לכך ובהתאם לזאת אין לי ממש זמן למחשב

בעיקבות התעוררות מאוחרת של העם על כל נושא ההשתמטות רציתי לשאול אותכם לדעתכם על דבר שהיה נהוג פעם

משהו שהוריי סיפרו לי עליו

פעם נהגו להפעיל מעין סנצקיות על מי שהשתמט מהצבא

לדוגמא, משהיה לו פרופיל 21 נפשי לא היה יכול להוציא רישיון על רכב (שזה גם הגיוני

לא נותנים לבן אדם לשרת בצבא מסיבות נפשיות אבל כן נותנים לו אחריות על החיים שלו ושל אחרים בכבישים)

כמו כן היו עושים המון בעיות למי שלא הציג אישורים ששירת בצבא ורצה לעשות משכנתא

בקיצור הבנתם את הפואנטה, כיום מהזווית שלי בתור חייל קרבי אני לא מרגיש שיש בושה בהשתמטות, להפך !

זה שאתה עושה (ועל אחת כמה וכמה בתור חייל קרבי), אתה בעצם פריאר והתחושה הכללית היא שאין הערכה

כלפי אלה שנותנים קצת יותר מעצמם אני לא מחפש הוקרה או מדליות אבל תסכימו איתי שזה לא פייר שבן אדם שהשתמט

ובנתיים למד בזמן הזה יתפתח לפני ויקבל את אותן הטבות כמו שאני מקבל

הייתי רוצה לשמוע את דעתכם בנושא!!!

שבת שלוםםם!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב על החזרות הסנקציות מתוך החרטה שלא ניסית להשתמט בגלל שכל כוכב/זמר/ז'קו השתמט ובתת מודע שלך אתה מעריץ אותם ואתה חושב על זה... למה אני בזבזתי שלוש שנים??

אבל האמת היא, אם אף אחד לא ישתמט (בלתי אפשרי, אבל אם רק חרדים אמתיים ישתמטו) אז אף אחד לא יחשוב על למה הוא לא ישתמט וכולם יפסיקו לחשוב על איך לתחמן את המערכת כי ככה העם שלנו וזה חרא וצריך שינוי כאן!

CAN I GET A WOOT WOOT??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת גם אחת הבעיות, שאנשים שמשתמטים גאים בזה

ותאכלס זה לא פייר שהחוק פועל חלקית...וזה עוד יותר מעצבן שב3 שנים האלה הבן אדם יתפתח

וילמד\יעבוד בזמן שבן אדם אחר שמממלא את החוק נשאר מאחור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אם אדם בחר לא לעזור למדינתו המדינה לא צריכה לעזור לו. למה המדינה צריכה לסבסד לימודים גבוהים של משתמטים? שישלמו 30,000 אלף שקלים בשנה מכיסם הפרטי. שישלמו מיסים גבוהים יותר. שיסבלו מאפליה בקבלה ללימודים. לדוגמא: ניקח משתמט וחייל לשעבר. המשתמט הוציא 700 בפסיכומטרי. החייל 650. החייל יתקבל ללימודים, המשתמט ילך לעזאזל. שישפר פסיכומטרי ל-730. היה לו הרבה זמן באזרחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק

אם היה קורס פסיכומטרי למשך שלוש שנים בחינם אולי יכולנו לממש את הפוטנציאל שיש בגן היהודי ולא להיות כזאת מדינה ענייה שמחלקים לניצולי שואה 83 שקל לחודש >.<

בינתיים קראתי כתבה על שמתחילים לסנן הופעות של זמרים שהסתננו מהצבא... אבל אני לא חושב שזה יתפוס.. דוגמא? ז'קו המרטש... עכשיו הוא שר כאילו לפני שנה הוא לא אמר כלום :bash:

תומך בציימס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אם אדם בחר לא לעזור למדינתו המדינה לא צריכה לעזור לו. למה המדינה צריכה לסבסד לימודים גבוהים של משתמטים? שישלמו 30,000 אלף שקלים בשנה מכיסם הפרטי. שישלמו מיסים גבוהים יותר. שיסבלו מאפליה בקבלה ללימודים. לדוגמא: ניקח משתמט וחייל לשעבר. המשתמט הוציא 700 בפסיכומטרי. החייל 650. החייל יתקבל ללימודים, המשתמט ילך לעזאזל. שישפר פסיכומטרי ל-730. היה לו הרבה זמן באזרחות.

מה הרעיון? ואז העשירים ישתמטו חופשי?

גם ככה נותנים כאן יותר מדי קרדיט לעושר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים פשוט שהצבא לא מתאים להם..או שהבינו (בחוכמה אני חייב לצייין) שהצבא לא דוחף אותך או נותן לך איזה משהו מיוחד היום...

ולכן העדיפות היא להתפתח באזרחות כבן אדם מין המניין ולא להישאר תקוע (כמו הרבה דברים בצבא/מדינה שלנו) בעבר...

מי שרוצה/אוהב/ציוני (מה שבא לכם) את המדינה ומרגיש מחויבות לעשות בתפקידים שונים מה טוב..

ישנם אנשים (זו לדעתי בעקרון) שברגע שאתה לא עושה משהו בצבא קרבי/לומד אין לך למה לעשות ...

לבוא לנקות שירותים מ9 עד9 וחצי וללכת הביתה 3 שנים זה לא בדיוק מועיל...

ואל תגידו לי "מה לא צריך טבחים" וכו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד

כנראה אמא שכחה לספר לך שפעם[כמו שהיום] היו אנשים שאשכרה היו להם בעיות נפשיות שמנעו מהם לשרת בצבא כמו שאר האזרחים הרגילים. היא גם כנראה שכחה לציין את כל הקטע הדבילי הזה של "שיוויון זכויות" מה שלא מאפשר לך לנשל בנאדם מסוים מהזכויות הטבעיות והפרטיות שלו סתם כי בא לך.

זה שהיו הרבה שסתם קפצו על הקטע של בעיות הנפש לא אומר שאין אנשים שיש להם. לא סתם המציאו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר שזה סתם? אבל זה בעיות שמפריעות לו לשרת בצבא מן הסתם יהיו השלכות של עוד דברים שהוא לא יכול לעשות כמו בן אדם 'רגיל'

וביננו מי לא מכיר את זה שהלך עם עציץ לבקו'ם וחירטט שזה חבר שלו והוא גאה בזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל מן הסתם אלה שיש להם בעיות נפשיות אמיתיות לא ילכו ויתגאו בזה ולכן אתה לא שומע על זה הרבה.

ובגלל שהבנאדם לא יכול לשרת בצבא הוא צריך שיעשו לו בעיות בקבלת משכנתא ?? בהוצאת רישיון נהיגה ??(מה הקשר בין הפרעה נפשית לרישיון נהיגה? אם הבעיה היא קשה עד כדי כך תאמין לי שמשרד הרישוי לא צריך את הצבא בשביל לא לאשר לבנאדם להוציא רישיון. בשביל זה יש את הטופס הירוק שעליו צריך לחתום רופא שהבנאדם כשיר לנהיגה).

זה פשוט "גזעני".

ולמען הסר ספק, אני לא מגן על חולי הנפש בגלל שאני בעצמי חולה נפש או משהו כזה, זה סתם נראה לי הזוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מקרים מאוד מסויימים מתי בודקים ולפעמים בכלל לא בודקים את האנשים שיצאו מהצבא בגלל סעיפים נפשיים .

מי שיש לו בעיות נפשיות שלא מאפשרות לו לשרת

יכול להיות שגם באזרחות תהיה לו בעיה להשתלב בחלק מהמקומות בגלל הבעיה הנפשית ,

ולכן מדי פעם בודקים כאלה אנשים לפני שהם מקבלים רשיון נהיגה למשל.

וגם לגבי רשיון בודקים אותם .

גם מי שירצה למשל ללמוד ויש לו סעיפים נפשיים

אז צריכים לבדוק את זה .. כי מי יתן לאדם שיש לו בעיה נפשית לפי רישומי הצבא להיות רופא..

לכן צריך לבדוק את זה .. כל מקרה לגופו של עניין .

מי "שהשתמט" מהצבא אי אפשר לעשות לו כלום כי מבחינה חוקית אסור לפרסם (לדרוש) את הפרופיל שלו ברבים .

זה מאוד הגיוני אחרת זה יפגע בזכויות הבסיסיות של אותו אדם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים לגבי רישיון הנהיגה, לפחות להתנות את הרישיון במבחן עיוני ומעשי מיוחד(יש משהו כזה היום במתכונת מאוד מאוד מצומצמת למיטב ידיעתי, אך אני מדבר על משהו רציני ולא לפרוטוקול). לא ייתכן שאנשים עם בעיות נפשיות ינהגו ויסכנו אותנו, ואם הם משקרים לגבי זה(הרוב כמובן) אז זה יעזור בצמצום התופעה.

כמו כן, פרט למקרים מיוחדים, מי שהשתחרר מצה"ל שיחוייב בשירות לאומי. סד"כ גדול של מתנדבים יכול לעזור פלאים למדינתנו, ולחסוך כסף רב עם ניהול נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...