למנויי 013 ברק הסובלים מבעיות P2P לאחרונה - עמוד 12 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למנויי 013 ברק הסובלים מבעיות P2P לאחרונה

Kidney_stonE

Recommended Posts

אני חבר ב012 ו HOT

3MB

אני מוריד מהביטורנט על 220-320 במקום על 375...

כשאני מוריד מHTTP לא יורד מ370...

והטורנטים שאני מוריד הם עם רוחב פס של עשרות מגה...

קיצר כל החברות לא משו .. הייתי עם NETVISION

4 שנים בהתחלה היה טוב מאוד ובשנתיים האחרונות שלי איתם היה גרוע והם לא תיקנו אז עברתי ל012

עכשיו סבבה אבל אפשר לשפר בהרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 586
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רציתי לספר על בעיות שחבר שלי חווה עם חיבור לאימיול בברק.

המסופר למטה התרחש בשבת 26.5.07 בשעות אחה"צ:

כשניסינו להתחבר לשרתים בחו"ל ברוב הפעמים אימיול אמר שהשרת מת או שהיתה נפילה על timeout.

כשמנסים להתחבר לשרתים בארץ ( be-os כמדומני) לא היתה בעיה החיבור היה מיידי ב high id.

בסופו של דבר למרות עשרות רבות של נסיונות לא הצלחנו להתחבר לאף שרת אימיול בחו"ל, חוץ מפעם אחת שהתחברנו ב Low ID.

אחרי שהתחברנו לשרת בארץ ניסינו להוריד קבצים פופולריים בחו"ל (שירי סטייל MTV). בחרנו קובץ שהחיפוש של אימיול הראה שיש לו 400+ מקורות אבל בהורדה האימיול לא הצליח להתחבר למקורות חוץ מ10 עד 15. ניתן להניח בסבירות גבוהה שהמקורות שכן הצלחנו להתחבר אליהם נמצאים בארץ (אולי אפילו לקוחות ברק?)

אחרי הנסיון להוריד קובץ פופולרי בחו"ל חיפשנו קבצים פופולריים בארץ (mp3 סטייל ערוץ 24). מה שמבטיח שהרוב המכריע של המקורות הוא בארץ. הפעם לא היתה בעיה, האימיול התחבר למקורות רבים והקבצים ירדו במהירות גבוהה יחסית לחיבור 750K של החבר שלי.

לאחר הניסיון הזה חיברתי את הלפטופ שלי למודם שלו ואותן תוצאות השתחזרו בלפטופ. כלומר הבעיה אינה במחשב ספציפי.

תומכת אדיבה בתמיכה של ברק הכחישה נמרצות חסימות פורטים או בעיות רשת. הציעה לעשות traceroute. הכנסתי IP של שרת שנכשלנו להתחבר אליו והיה ראוט לשרת. הבנתי שהתמיכה לא תקדם אותנו לאנשהו וניתקתי.

המלצתי לחבר שלי לעבור ספק בהקדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון, הפורטים שנחסמים הם הפורטים של השרת (הטראקר במקרה הזה) ואותו אין דרך לשנות.

הפורטים שבהם אתה משתמש לקבלת התקשורת אפשר לשנות גם באמיול וגם בתכנות טורנט.

אז מה לא נכון במה שאמרתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון : הכתבה שלנו התפרסמה ב YNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3405082,00.html

התגובה הרשמית של 013 ברק התפרסמה גם היא בכתבה (גם אצלנו וגם ב YNET)

(הידיעה נערכה לתוך הפוסט הראשי של הדיון הזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצל חלק (כמוני) זה הסתדר לאחר כמה ימים של ויכוחים איתם

אבל הדרך הכי קלה היא פשוט לעבור לספקית אחרת, אם צריך אז גם "לנדוד" בין כמה

עד שתמצא ספקית שתהיה מרוצה בה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפרסם ב YNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3405082,00.html

התגובה הרשמית של 013 ברק התפרסמה גם היא בכתבה (גם אצלנו וגם ב YNET)

כל הכבוד לאתר ולמנהל הפורום על הענקת מימד פומבי להתנהגות (הפלילית?) של ברק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

של נטוויז'ן למעשה, והתנהגות זו כבר נמשכת שנים (נטוויז'ן, והגיע אל ברק לאחר האיחוד, או שמא "כיבוש" של נטוויז'ן? :-\ :-X )

הכל היה טוב ויפה עד שנטוויז'ן הגיעו :pissed: :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלוח לכולם.

רציתי לשתף קצת מידע טכני על התקלה שיש לנו אם ברק

חושב לציין התקלה היום כבר לא קיימת כמו שהיתה לפני כחודש

לפני שנתחיל קצת מבוא:

פורטים פתוחים אילה בעצם פורטים שתוכנה שאתם פתחתם במחשב מאזינה להם

זאת אומרת שפורטים במחשב סגורים כל עוד לא פתחת תוכנה שמאזינה להם

(אם תבדקו אם פורט פתוח כאשר התוכנה שמאזינה לאותו הפורט סגורה, אותו הפורט שבעצם אמור להיות פתוח יהיה סגור)

ע"מ לבדוק עם פורט פתוח או סגור יש מספר אתרים שסורקים פורטים בגוגל

או שיטה יותר פשוטה לבקש מחבר (או מכל מקום שלא הIP של המחשב שלך) לבצע את הפקודה הבאה בחלון command prompt

start -> run -> cmd

Telnet your ip address port number

לדוגמא telnet XXX.XXX.XXX.XXX 15234

במידה ורואים חלון ריק אז פורט פתוח, במידה ומקבלים שגיאה כמובן מדובר על פורט סגור

דבר חשוב נוסף לגבי פורטים , קיימים 2 סוגים של פורטים: פורטים לתעבורה יוצאת (מידע שהמחשב שלכם מוציא) ופורטים לתעבורה נכנסת (מידע שהמחשב שלכם מקבל)

רובינו יודעם שכאשר גולשים לאינטרנט אנחנו גולשים בפורט 80 לאותו האתר

אותו אתר מאזין לכם בפורט 80 , אנחנו משתמשים בתעבורה יוצאת לאותו האתר בפורטים גבוההים כגון 2126 והוא מקבל את המידע בפורט 80 בתעבורה נכנסת.

ולכן אם תבדקו את פורט 80 במחשב שלכם, סביר מאוד שהוא יהיה סגור

מכוון שתעבורה נכנסת 80 פתוחה רק ממחשב או שרת שמארח אתרים או מאזין לפורט 80 בכל דרך אחרת

עכשיו לבעיה

הרבה גולשים תוהים למה חלק מהטרקרים עובדים וחלק לא

ע"מ שטרקר יעבוד צריך לגשת אליו (תעבורה יוצאת) בפורט מסויים, הוא מאזין לפורטים (פורטים כגון 80 6969 9999 2710

בתקופה שהטרקרים מסויימים היו למטה אלא היו טרקרים שעובדים בפורט 2710 (כמו TL לדוגמא)

סביר להניח שברק חסמה תעבורה יוצאת בפורט 2710 או שהיתה להם תקלה (אני לא קונה את זה)

פתרון זמני שהיה ניתן לבצע הוא להגדיר proxy (מי שלא יודע שיחפש בגוגל את המושג) בutorrent אבל זה גורם לבעיה רצינית שהסטאטוס שלך באתר שממנו אתה מוריד לא מתעדכן כראוי ולכן מומלץ להשתמש בפתרון זה רק כדי להתחבר לpeers וseeds ולאחר מכן לבטל את הproxy .

תקלה נוספת שבאמת מפריעה לנו כרגע היא שכאשר בדיקת פורטים בתוכנות כמו utorrent מקבלים שגיאה שפורט חסום

תנסו לבדוק כל פורט מתחת לפורט 6999 ותדהמו לגלות שתמיד יהיה פתוח (למה דווקא פורטים מתחת ל6999 אולי ככה יותר נוח לברק לבצע תעדוף לתעבורות שלהם )

פורטים 7000+ יהיו סגורים רוב הזמן

נכון להיום לא מצאתי פתרון לבעיה זו חוץ מלהחליף ספק

(מקווה שכתבה בYNET ובאתר זה ישנה זאת)

אני כבר בשלבי עזיבה של ברק וגם עם "יתקנו את הבעיה" אני בכל זאת יעבור כי אני לא אוהב שמשחקים איתי

אני מקווה שמידע זה עזר לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לקוח של Netvision ויש לי לא מעט בעיות איתם.

דבר ראשון, אני לא חושב שהם חוסמים פורטים אבל אני די בטוח שהם חותחים ברוחב פס כאשר תוכנות P2P רצות.

אני חושב שמצאתי בדיקה מתאימה לנושא:

1. כדי ליבדוק את מהירות ההורדה האמיתית יש צורך ליבחון את קצב ההורדה הכולל של המערכת (ולא רק של תוכנה מסוימת) אני ממליץ על תוכנה בשם "DU Meter" אשר ניתן להוריד מכאן: http://www.dumeter.com

2. בדקתי את מהירות ההורדה כאשר תוכנת ה-P2P סגורה ע"י מדידת מהירות ההורדה של קובץ הבדיקה של Netvision. להלן הלינק: http://cables2.netvision.net.il/test. [אצלי יורד ב-190KB/s]

3. הפעלתי את תוכנת ה-P2P. [אצלי SababaDC מוריד בקצב של 30-60KB/s]. , במקביל הורדתי את קובץ הבדיקה פעם נוספת ובדקתי את המהירות הכוללת ב-"DU Meter". המהירות הכוללת היתה צרכה להיות כמו בסעיף 2 [190KB/s].

4. התוצאות: למרבה ההפתעה המהירות בסעיף 3 נעה באזור ה-80KB/s עד 110KB/s... מה שהרבה יותר מעניין זו העובדה שקובץ הבדיקה יורד תמיד ב-34.7KB/s - לא משנה באיזה קצב תוכנת ה-P2P עובדת!!! פניתי לתמיכה והם אמרו שזו בעיה ב-XP... כאשר בדקתי את הסיפור עם שני מחשבים וקיבלתי את אותם תוצאות הם אמרו שזו בעיה ב- שלי --- כן בטח!!! :pissed:

בקיצור, אני לא מוכן לישמוע שקרים ושטיות מאנשי התמיכה של Netvision, זו חוצפה מהסוג הגרוע ביותר שאני לא מוכן להשלים איתה --- ולכן אני לוקח ת'דברים והולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...