למנויי 013 ברק הסובלים מבעיות P2P לאחרונה - עמוד 9 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למנויי 013 ברק הסובלים מבעיות P2P לאחרונה

Kidney_stonE

Recommended Posts

• תגובות 586
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מבין מה נראה לכם שאם תפנו בצורה מסודרת משהו שם יזוז?!

כאילו מה הם פתאום יגידו אה באו ניתן להם את רוחב הפס שהם צריכים כי הם מבקשים בצורה יפה ומייצגים מספר מסויים של משתמשים??!!

הלו אתם לא באמת מבינים את עומק הבעיה וכנראה לא הפנמתם את מה שאמרתי...

אני אגיד שוב אין להם רוחב פס יותר ממה שהם נותנים ובשעות העומס כשהקישוריות לחו"ל עמוסה ואתה רוצה שהביטורנט שלך ירוץ זה בלתי אפשרי כי אין להם עוד רוחב פס לתת לך! אז הם צריכים לנטר את הרשת בצורה כזאת שללקוחות היותר שמנים שלהם כגון חברות ולקוחות בעלי חבילות מועדפות וגדולות מאוד יקבלו את מבוקשם כי עליהם הם תכל'ס עושים את הכסף והלקוח הקטן יאכל חרא!

זאת חברה מסחרית לכל דבר וככל שאתה לקוח שמן יותר כך צריך לדאוג לרוחב פס טוב יותר בשבילך!

אז תפסיקו לחיות באיזה חלום ואתם יכולים לפנות בצורה מסודרת גם עם מאה או אלף משתמשים שיחליטו להתנתק אם לא תינתן להם האפשרות להתחבר לשרתים בחו"ל ואולי הם יגידו אוקיי בואו ניתן להם קצת איזה שבועיים והם פשוט יחזרו לסורם!

תבינו הם משכירים רוחב פס מסויים מבזק לחו"ל זה לא קו שלהם וככל שהם יצטרכו רוחב פס גדול יותר כדי לספק ללקוחות הביטורנט שלהם הם יצטרכו לשלם יותר לספקית שלהם (בזק) ואז החבילות יתחילו לא להיות משתלמות והמחירים יעלו בהתאם ואז הם יפסידו הרבה יותר לקוחות שלא משתמשים בביטורנט כי זה יקר להם.

אתם צריכים לחשוב כמו חברה מסחרית ולהבין שבכלים האלה לא משכנעים צריכים כלים של בדיקה מעמיקה אסיפת ראיות ובסופו של דבר איום בפרסום ארצי על הונאת הלקוח וכו' ואז תראו איך הגלגלים מתחילים לזוז לפני זה שום דבר לא יזוז ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה אתה ממהר להתלהם

אף אחד לא אמר שאם תהיה פניה מצד האתר, אז המטרה שלה תהיה לגרום לשינוי, אם זה יקרה זה יהיה תוצר לוואי מבורך.

הפניה (אם וכאשר תהיה) בראש ובראשונה נועדה בסה"כ על מנת לקבל תגובה רשמית מחברת ברק, על מנת שנוכל לפרסם את הנושא בעמוד הראשי,

בתור ידיעה חדשותית, ולהביא את הנושא למודעות גולשים גדולה יותר, אם מכאן והלאה זה יופץ עוד ויגרום לשינוי מדיניות, אז מה טוב.

אבל גם אם לא יהיה שום שינוי במדיניות, לפחות הגענו והצלחנו ליידע עוד מספר לא מבוטל בכלל של אנשים בנוגע למתרחש... זה מצידי מספיק חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lemongrass

אם אין להם אז אין להם וזאת זכותם המלאה להגביל ולעשות מה שבא להם. אבל אסור להם לשקר ללקוחות ולהגיד שהם לא מגבילים אם הם אכן כן מגבילים. וגם אם הם חיברו יותר משתמשים ממה שהרוחב פס שלהם מסוגל לספק אז יש להם בעיית ניהול ואם הם לא מסוגלים להיות חברה מצליחה בלי להטעות לקוחות ולהשתמש בטקטיקות כאלו אז פשוט אין להם זכות קיום בתור חברה.

פניה רשמית מאתר כמו אתר זה או מכל גוף אחר שמאגד בתוכו כמות גדולה של משתמשים תלחץ עליהם לתת תשובה קצת יותר עניינית לבעיה הקיימת ולא להתחמק ולשקר לכל אחד שמתקשר אליהם לתמיכה באופן פרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי להתלהם זה אולי נשמע ככה אבל לא לזאת התכוונתי.

ולא חשבתי על פנייה מצד האתר התכוונתי לפנייה מאוגדת של מספר צרכנים אם מצד האתר זה יכול להוסיף למשקל הפנייה אך לא מספיק, והאמת זה רק יכול לפגוע כי אז יהיה להם גוף שהם יוכלו לבצע תביעה משפטית כלפיו על "הוצאת דיבה".

תראה החברה צריכה לגדול ורק בכמות צרכנים מסויימת אפשרי להגיע לרווחיות מספיקה בשביל לשכור רוחב פס נוסף כך שאם הכמות אינה מספיקה צריך לנטר את הרשת! אתה לא יכול להגביל חברה מלקבל אליה לקוחות חדשים כי על זה היא מתבססת וככה היא מסוגלת להיות תחרותית בשוק. אם תגביל אותה מבחינת כמות לקוחות אתה תיצור מצב שבו הרווחיות של החברה תקטן והחברה תצטרך להעלות מחירים מה שיגרום לה להיות לא תחרותית ופחות רווחית ואז החברה תצטרך להשתמש ברזרבות כספים שלה ובסוף תתמוטט.

וזה לא המצב הרצוי מבחינתנו הצרכנים כי פחות תחרות תגרום לעליית מחירים.

הם יתנו לך תשובה יותר עניינית אבל מה שבטוח הם לא יודיעו על חסימת פורטים בשעות העומס כי זה לא מקובל בשום מקום וזה יוביל לבריחת צרכנים גדולה אתם צריכים להבין לא משנה כמה אנשים יפנו אליהם או באיזה צורה הם לא יודו בזה לעולם כי על זה הם מתבססים כלומר החברה שורדת רק בגלל שהיא מצליחה לנטר את הרשת ולהתמודד עם יותר לקוחות ממה שרוחב הפס מאפשר לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ברור לי שאף אחד לא מתכוון להודות במשהו כזה

אבל עדיין הצרכנים צריכים לדעת מה קורה.

וסמוך על מי שיכתוב את הידיעה החדשותית בנושא, היא לא תהיה מנוסחת בצורה שתאפשר תביעה על הוצאת דיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אצלי יש בעיות עם ברק, אני מחובר בL2TP (כבלים כמובן).

בכל מקרה, ב25 לחודש נגמר אצלי ההתחייבות עם כבלים לחבילה ואני עובר ל014 (בזק בינלאומי אם אינני טועה) ל2.5 מגה הורדה ו 278 העלאה

(לאחר קניית ראוטר אני אתן לאחותי 1 מגה הורדה ו100 העלאה חח היא לא צריכה יותר ולא צריכה לדעת מהחילוק הלא שווה ;D אפשר לחלק איך שרוצים ולא רק שווה בשווה בראוטר של linksys נכון?)

בקיצור, 013 דפקה אותנו! וכל זה בעיקר בגלל האיחוד עם נטוויז'ן! זו המדיניות של נטוויז'ן, לפני ברק הייתי אצל נטוויז'ן וזה בדיוק מה שהיה לי (יותר חמור האמת, לא יכלתי להוריד ממש כלום :x )

בכל מקרה, מסתמן שנטוויז'ן רודפת אותי חח :smile1: אני מתכנן לעבור ל014, לא מתכוון להישאר פה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יהיה עם זה?

עבר שבועיים מאז שגיליתי את הבעיה אצלי, אני לא מחוייב לברק, בגלל שבאופן כללי אני מרוצה מהם אז אמרתי ניתן להם זמן לפתור את הבעיה, אבל הופתעתי לגלות ששום דבר לא השתנה.

יום ראשון כנראה עובר ל014.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אצלי יש בעיות עם ברק, אני מחובר בL2TP (כבלים כמובן).

בכל מקרה, ב25 לחודש נגמר אצלי ההתחייבות עם כבלים לחבילה ואני עובר ל014 (בזק בינלאומי אם אינני טועה) ל2.5 מגה הורדה ו 278 העלאה

(לאחר קניית ראוטר אני אתן לאחותי 1 מגה הורדה ו100 העלאה חח היא לא צריכה יותר ולא צריכה לדעת מהחילוק הלא שווה ;D אפשר לחלק איך שרוצים ולא רק שווה בשווה בראוטר של linksys נכון?)

בקיצור, 013 דפקה אותנו! וכל זה בעיקר בגלל האיחוד עם נטוויז'ן! זו המדיניות של נטוויז'ן, לפני ברק הייתי אצל נטוויז'ן וזה בדיוק מה שהיה לי (יותר חמור האמת, לא יכלתי להוריד ממש כלום :x )

בכל מקרה, מסתמן שנטוויז'ן רודפת אותי חח :smile1: אני מתכנן לעבור ל014, לא מתכוון להישאר פה!

תנסה להגדיר חייגן PPTP שה HOST שלו זה pns.barak.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה זמן לא גלשתי באתר, והופו פתאום נכנסתי ובמה נתקלתי? נכון, בתרד הנ"ל.

אז ככה גם אני הייתי מחובר ל013 ברק עד ללפני שבוע. שמתי לב שבמשך כמעט חודש היה מופיע לי TIMEOUT ERROR בביטורנט, לאחר שהבנתי שזה שיטתי ורק בשעות מסוימות (בבוקר למשל הביטורנט דווקא פעל בסדר) פניתי לברק, הם כמובן הבטיחו שהם לא חוסמים כלום, אני ביקשתי להתנתק, במיוחד שאחרי שלקחתי שם משתמש מחבר של 012 הביטורנט קפץ ל100 (יש לו רק 750), זהו, לפני שבוע חזרתי לבזק בינלאומי אחרי שהייתי איתם 6 שנים ועברתי לפני חודשיים לברק בגלל המחיר שהם הציעו לי. המסקנה שלי היא אין ארוחות חינם, אני מוכן לשלם יותר על טוב, מציע לכולכם כל מי שיכול כמובן לעזוב את ברק ולעבור לנזק בינלאומי או ל012 או לכל חברה אחרת שלא חוסמת פורטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו הקווים לחו"ל כידוע לכם שייכים לבזק משמע החברה היחידה עם היכולת לתת רוחב פס משכנע בלי מגבלת רוחב פס היא בין לאומי, אני אישית שונא את החברה הזאת כי היא מונופוליסטית פחות או יותר על הקוים לחו"ל וזה שעכשיו כולם יעברו אליה לא נשמע לי טוב...

צריך להבין כל החברות שוכרות את הרחב פס שלהם מבזק ואם הן לא ישרדו אנחנו ניתקע עם חברה אחת שהיא גם ככה מנופוליסטית וזה לא טוב לנו כצרכנים!

ושיהיה ברור אם הרבה נגיד יעברו לאינטרנט זהב או חברה אחרת שהיא לא נטוויז'ן או ברק גם הן יצטרכו לבצע ניטור רשת משמע הורדת עומס מהקו בשעות העמוסות משמע חסימת פורטים!

אני לא יודע מה להגיד כרגע אבל זה לא לטובתנו בכל מקרה...

אף חברה לא נראה לי יכולה לעמוד בתחרות הזאת כי היא מונופול חזק מאוד ולהצליח לספק את הרוחב פס הרצוי למשתמשים בשעות העומס זה לא רווחי מה שיצור מצב של יציאת חברות משוק האינטרנט מה שלא רצוי מבחינתנו כצרכנים!

זאת בעיה שצריך לתת עליה את הדעת.

הבעיה נהיית יותר מוחשית ככל שאני רואה את הת'רד הזה מתארך לא שאני אומר שצריך לסגור את הת'רד אלא אני חושב שצריך לעבוד על פיתרון שהוא לא בין לאומי כי זה הפיתרון היותר בעייתי.

ופרסום שלילי אולי יצור מצב של תזוזת גלגלים בחברות אבל זה גם יפגע בנו כצרכנים אני חושב בסופו של יום.

מה אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא הציג את בין לאומי כאל הגואל לכל הבעיות

אבל לצערינו יש באמת מעט ספקיות עכשיו, עם כל האיחודים שבאוויר (013+017, 012+015)

יש משהו במה שאתה אומר, (מבחינת נקיטת צעד שיועיל עכשיו אבל אולי יזיק בעתיד)

ועם זאת, קשה לי אישית לפחות, בתור צרכן, לדבוק בחברות שלא נותנות לי את השירות שאני מעוניין לקבל.

מה שהכי צורם לי, זה שאין ספק שהבעיה בספקית, אבל עדיין אין מצד הספקית יידוע ללקוח, גם לא ללקוח שמתקשר לברר.

פרסום שלילי ייצור לדעתי בדיוק מה שהספקיות האלה רוצות

נטישה של הגולשים הכבדים, כך שיירד מהם העומס על רוחב הפס, והם יוכלו לצבור קהל גולשים "קלים" רחב יותר.

בכל אופן, איש הטוב בעיניו יעשה,

מבחינת פרסום העניין לציבור יותר רחב של גולשים, זה עניין עיתונאי ותו לא,

מה שזה יעשה תלוי באנשים ובאיך שהם מבינים את מה שקורה.

ואני לא חושב שנטויז'ן-ברק-גלובלקול-נוחי דנקנר בע"מ, היא חברה קטנה מדי,

או כזו שתפשוט רגל עקב עזיבה של כמה עשרות או אפילו מאות גולשים

לכן אין לי שום בעיה אישית מוסרית לעזוב אותם ולשלם למונופול (לא שאני חושב שבב"ל הם מונופול) שנותן לי את מה שאני רוצה.

באותה מידה אתה יכול להחליט לא לחפש בגוגל יותר, כי יום אחד בעתיד הרחוק, תשלם על זה ביוקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שלא הקצנת קצת עם גוגל...

לענייננו INT היא מונופול זה אולי לא נראה כך אבל היא כן, לגבי ברק וכאלה לא שאני אומר שאין להם גב כלכלי חזק אלא מה שאני אומר הרי ברק התחילה בתור ספקית שיחות בינלאומיות וזה השטח שאני מאמין יותר חזק אצלה ולכן יכול להיות שחברות כאלו פשוט ינטשו את השוק הספציפי עקב חוסר רווחיות ואל תשכח שזה שם המשחק רווחיות ולא משנה הגב הכלכלי כי כאן אם השוק לא יהיה רווחי היא תנטוש אותו בשלב מסוים.

אני אישית רואה בזה נזק לצרכן אם חברות לא יראו רווחיות בתחום, אך אני די מסכים איתך שבריחה של גולשים כבדים יתרום לאיזון בחברות האלו, אבל עד כמה שאני מבין את הרגלי הגולש הישראלי הפרטי 90% הם גולשים כבדים.

לגבי העניין העיתונאי בדבר אני מבין אך לא כל פירסום עושה צדק עם המפורסם ואנחנו רואים הרבה כאלה שפירסום על חשד מפורסם באותיות קידוש לבנה אבל ניקיון החשד מבגדיו מפורסם באיזה ידיעה צדדית בדף האחרון. ולכן אנחנו יודעים שהכותב מעצב את דעת הקהל כלומר איך שהוא יציג את זה כך זה יתפס בעיני הציבור.

גם לי אין בעיה מוסרית אבל זאת בעיה שצריך עדיין לתת עליה את הדעת בדיוק כמו איכות הסביבה שחשובה להרבה אנשים אך מעטים עושים משהו בנידון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...