ברשימת החמאס בתמורה לשליט: מפקד קארין איי וגדולי המרצחים - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ברשימת החמאס בתמורה לשליט: מפקד קארין איי וגדולי המרצחים

big mam@

Recommended Posts

מוות של לוחם בשטח הוא דבר בלתי נמנע, בעוד שחטיפה לצורח מיקוח לא חייבת לגרור מוות.

אני לא אסגיר את עמדתי בנוגע לשחרור, אך אחזור על דבריו של אדם משכיל ממני ואגיד - למדינה אחריות על אזרחיה ועליה לעשות כל שביכולתה להגן עליהם.

במילים אחרות, על המדינה לעשות מה שאתה היית מצפה שתעשה אילולי אתה היית יושב בשבי. קל לדבר כשזה קרוב משפחה של מישהו אחר, אבל בינתיים אף אחד פה לא חתם על "קלף שבוי" שאומר שהוא יבלע ציאניד כדי שלא יענו אותו למידע או יסחטו מדינה שלמה בעד שלומו.

אין ספק, המדינה והצבא צריכים לעשות כל שביכולתם על מנת להשיב את החיילים החטופים.

להיכנע לטרור זה לא אחד מהדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 260
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

יופי, לכו להגיד למשפחות הנרצחים שאת הרוצחים של הבנים\אבות\אמהות שלהם הולכים לשחרר.

אחד מול אחד? כן, אחד מול הרבה אסירים בלי דם על הידיים? גם בסדר, זה? יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[br]פורסם בתאריך: 10.04.2007 בשעה 02:54:51

יופי, לכו להגיד למשפחות הנרצחים שאת הרוצחים של הבנים\אבות\אמהות שלהם הולכים לשחרר.

אחד מול אחד? כן, אחד מול הרבה אסירים בלי דם על הידיים? גם בסדר, זה? יותר מדי.

בדיוק הנקודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה אם בגלל שיחרור הרוצחים האלא ימותו 800 איש שיתכן מאוד שזה יהיה גם קרוב של משהוא מה אז תגידי?

מה אז תגידי? אתה מדבר כאילו אני כבר שחררתי אותם. ::)

ומה תגיד אם אגיד שחיילים מתו בגלל שהם שמרו על התנחלויות? תגיד שאני שמאלנאצית. הבנו. מה שכן, אני לא סומכת על גורמים שחוטפים אנשים למיקוח. במקומו של החייל הייתי בולעת ציאניד כי החשיבה שלי אומרת "גם ככה לא אצא מפה חיה, אין להם טעם להחזיק אותי בחיים, כך או כך הם כנראה יקבלו את מבוקשם". בינתיים אני לא רואה אנשים עומדים בתור לחתום על התחייבות לבלוע ציאניד במקרה של חטיפה כדי לחסוך מן המדינה צרות. אתה היית בולע ציאניד?

כך או כך, למדינה אחריות גם על אזרחים אשר נפגעים בפעולות איבה. אם הם נפגעים, אז זה כאילו המדינה נכשלה להגן עליהם מפני המרצחים, ובגלל זה נפגעי פעולות איבה מקבלים פיצויים מהמדינה ולא מהראשות הפלסטינית וכל זאת מכיוון אנחנו מדינה מתפקדת (איכשהו) שיש לה מסודר (בערך) ומשאבים. הראשות הפלסטינית לא. אנחנו יכולים להלחם במחבלים ולהגן על עצמינו, ובאותה מידה אנחנו מסוגלים לנהל מו"מ. בראשות לעומת זאת, יש אנארכיה.

יש איזה קוד אתי מוסרי שלפיו מדינות מערביות פועלות במקרים כאלו, וזה לנהל מו"מ גם אם לפעמים זה אומר להיענות לדרישות החוטפים.

מה שקורה עכשיו בעירק, בגלל כל הבלאגן, המון אנשים נחטפים. עדיפות לבעלי דרכון זר. לא רק טרוריסטים חוטפים. קמות שם כל הזמן כנופיות אשר חוטפות במטרה פלילית על מנת לקבל כסף. כך חושדים שקרה במקרה של זוג הגרמנים-עיראקים שנחטפו בעירק. בויכוח המעניין שהיה לי עם חברי, אמרתי שלעזזל, צרייך לאסור את התנועה למקומות אלו. חברי אמר "זאת דמוקרטיה, ומה שאת מציעה זאת פגיעה בחופש התנועה". אם זכור לך, עקב פעילויות האיבה בסיני, משרד הבטחון שלח הזהרות לא לנסוע לסיני ולפעמים דיווח על התראות קונקרטיות לפיגועים. עדיין, איש לא אסר על יציאה לסיני וישראלים עדיין נופשים שם. היתה הצעה שהמדינה תסיר אחריות מעצמה על נפגעי פעולות איבה בחו"ל אשר נסעו למקומות עם התראות חמות, אבל זה לא קרה. היית רוצה שזה יקרה? אני בטוחה. אבל אנחנו מדינה דמוקרטית וזה מחירה של הדמוקרטיה. עכשיו אתה תחליט. אתה רוצה לחיות במדינה דמוקרטית או שאתה מעוניין בדספוטיזם? או שאתה דמוקרטי כשנוח לך...?

כמובן שלא, לא הצעתי כזה דבר. אני בכלל בעד להטיל עליהם כמה מאות טון נאפאלם ולסגור את העסק. אבל אנחנו מדינה דמוקרטית שמתיימרת להיות מוסרית, ואנחנו מדינה מאד קטנה וחלשה ולכן אנחנו לא יכולים לשחק במגרש של הרוסים והאמריקאים ולעשות מה בזין שלנו. זה לא כיף אבל זה המצב.

בקשר למשפחות ההרוגים, אני מאמינה שהם מבינים לליבה של משפחתו של החייל החטוף ויודעים עד כמה הם רוצים לראות אותו בחיים ויודעים שוויו כאדם חיי ונושם בביתו ומולדתו גבוה יותר משווי הנקמה שבענישה של האסירים בבתי הסוהר. מילא היה פה עונש מוות, אחרת מה זה שווה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה תגיד אם אגיד שחיילים מתו בגלל שהם שמרו על התנחלויות? תגיד שאני שמאלנאצית. הבנו. מה שכן, אני לא סומכת על גורמים שחוטפים אנשים למיקוח. במקומו של החייל הייתי בולעת ציאניד כי החשיבה שלי אומרת "גם ככה לא אצא מפה חיה, אין להם טעם להחזיק אותי בחיים, כך או כך הם כנראה יקבלו את מבוקשם". בינתיים אני לא רואה אנשים עומדים בתור לחתום על התחייבות לבלוע ציאניד במקרה של חטיפה כדי לחסוך מן המדינה צרות. אתה היית בולע ציאניד?

כך או כך, למדינה אחריות גם על אזרחים אשר נפגעים בפעולות איבה. אם הם נפגעים, אז זה כאילו המדינה נכשלה להגן עליהם מפני המרצחים, ובגלל זה נפגעי פעולות איבה מקבלים פיצויים מהמדינה ולא מהראשות הפלסטינית וכל זאת מכיוון אנחנו מדינה מתפקדת (איכשהו) שיש לה מסודר (בערך) ומשאבים. הראשות הפלסטינית לא. אנחנו יכולים להלחם במחבלים ולהגן על עצמינו, ובאותה מידה אנחנו מסוגלים לנהל מו"מ. בראשות לעומת זאת, יש אנארכיה.

יש איזה קוד אתי מוסרי שלפיו מדינות מערביות פועלות במקרים כאלו, וזה לנהל מו"מ גם אם לפעמים זה אומר להיענות לדרישות החוטפים.

מה שקורה עכשיו בעירק, בגלל כל הבלאגן, המון אנשים נחטפים. עדיפות לבעלי דרכון זר. לא רק טרוריסטים חוטפים. קמות שם כל הזמן כנופיות אשר חוטפות במטרה פלילית על מנת לקבל כסף. כך חושדים שקרה במקרה של זוג הגרמנים-עיראקים שנחטפו בעירק. בויכוח המעניין שהיה לי עם חברי, אמרתי שלעזזל, צרייך לאסור את התנועה למקומות אלו. חברי אמר "זאת דמוקרטיה, ומה שאת מציעה זאת פגיעה בחופש התנועה". אם זכור לך, עקב פעילויות האיבה בסיני, משרד הבטחון שלח הזהרות לא לנסוע לסיני ולפעמים דיווח על התראות קונקרטיות לפיגועים. עדיין, איש לא אסר על יציאה לסיני וישראלים עדיין נופשים שם. היתה הצעה שהמדינה תסיר אחריות מעצמה על נפגעי פעולות איבה בחו"ל אשר נסעו למקומות עם התראות חמות, אבל זה לא קרה. היית רוצה שזה יקרה? אני בטוחה. אבל אנחנו מדינה דמוקרטית וזה מחירה של הדמוקרטיה. עכשיו אתה תחליט. אתה רוצה לחיות במדינה דמוקרטית או שאתה מעוניין בדספוטיזם? או שאתה דמוקרטי כשנוח לך...?

מה קשור עניין תחת למחט?

איך הגעת למסקנה שאני מתנגד לדמוקרטיה או תומך בה ממה שאמרתי? מה זה קשור בכל אופן אני לא חושב שדמוקרטיה זה פרה קדושה ואני לא סוגד לה כמו שהרבה שמאלנים עושים

ועם אנרכיה לא ניתן לנהל משא ומתן כי זו אנרכיה עם מי אתה תדבר? אבל המצב בראשות זה לא אנרכיה זו מעין אנרכיה

והקוד המוסרי האתי שאני מכיר שלאף אחד אין זכות להמיר חיי אדם בחיי אדם 1 קל וחומר העשרות או אולי המאות שימותו בעקבות הרוצחים שנשחרר אם נשחרר ה ישמור

ובואי תגידי לי כמה חיילים מתו בגלל שהם שמרו בהתנחלויות? או שאת סתם מדברת? התנחלויות היוו בסיס מבצעי ולוגיסטי מצוין לחיילים בשטח וגם הקשו על מעבר חופשי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה אתם חושבים על הנושא אבל במקרה דיברתי עם קצינת הקישור שלי על הנושא בפסח. הודעתי לה שעד עכשיו תפסתי לא מעט אנשים בסדיר ובמילואים (ובקבע במג"ב 5 חודשים).

ואם ישחררו את חסן סלמה שאירגן את הפיגוע שפגע באחי בצומת אשקלון. שלא יקראו לי למילואים לתפוס אותם בחיים יותר.

היא התחילה עם השטויות של תשמע צריך ללכת לפי החוקים ויש אנשים שיש להם יותר מידע מאיתנו והם מחליטים מה שנכון. הודעתי לה שאני לא ילד והשטויות האלה לא עושות עלי רושם. בפעם הבאה שנותנים לי ואומרים לי להביא מישהו (זה לא כמו בסרטים, יש כוח גדול ורק לפעמים יוצא לך לראות את מי שאתה אמור להביא) שלא יתפלאו אם פתאום ארגיש מאוים ואז אצטרך לירות בו.

זו היתה שיחה ארוכה שהקיפה כמה נושאים. אז לסיום אמרתי לה משהו כמו, זוכרת את כל אלה שמשתמטים מטעמי מצפון? אם יהיו חסרים לך אנשים כמוני את תמיד יכולה לגייס אותם במקום. נראה את מי את מעדיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלה בלה בלה, בלה בלה בלה.

יופי ילדים. ככה בונים אנארכיה.

מה אתם חושבים שהולך בראשות? יש את אלו שאומרים "בואו ננהל מו"מ ונחזיר להם גופה מבותרת" ויש כאלו שאומרים "זין עליכם, אנחנו רוצים מלחמה כוללת". אותו דבר בדיוק אצלינו. כל המזרח התיכון מתבשל לו בחרא של עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להאמין' date=' אני לא מגיע לשם לעיתים תכופות.

אל תדאגי, מהמדינה היקרה שלך אני לא לוקח, לא לקחתי ולא מתכוון לקחת כלום. טפו עליה.

על מה שלמדינה , לצה"ל ולממשלה הזאת יש לתת לי אני כבר שמעתי וראיתי יותר מדי. בהזדמנות הראשונה שתהיה לי אני עף מכאן.

אני משלם מיסים(בדיעבד) בדיוק כמוך. אין סיבה שירקו לי בפנים ואני אגיש את הלחי השניה ועוד אציע לקבוע מתי בפעם הבאה ירקו עלי, אני לא מזוכיסט.

נ.ב: אומנם בכל מקרה לא הייתי מתגייס, אבל יש לי סיבות רפואיות אמיתיות שבגלל אני לא יכול להתגייס.

[/quote']

אתה יודע למי אתה כן חייב? לי!!!!!!!!!!!!

אני שמרתי עליך 3 שנים מלאות ועוד קצת קבע ומילואים בלי הפסקה.

אז אל תתן לי את הבולשיט הזה לא לקחתי כלום, אתה קיבלת את הביטחון שלא יהרגו אותך או את ההורים או שאר המשפחה שלך ממני.

וזה שאתה לא מחזיר לי באותו מטבע אומר שאתה פרזיט. אולי יש לך באמת בעיות רפואיות אבל רואים שאתה במנטליות של פרזיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלה בלה בלה, בלה בלה בלה.

יופי ילדים. ככה בונים אנארכיה.

מה אתם חושבים שהולך בראשות? יש את אלו שאומרים "בואו ננהל מו"מ ונחזיר להם גופה מבותרת" ויש כאלו שאומרים "זין עליכם, אנחנו רוצים מלחמה כוללת". אותו דבר בדיוק אצלינו. כל המזרח התיכון מתבשל לו בחרא של עצמו.

ויטנר מה את מציעה? לשחרר אותם?

וזה

כמובן שלא, לא הצעתי כזה דבר. אני בכלל בעד להטיל עליהם כמה מאות טון נאפאלם ולסגור את העסק. אבל אנחנו מדינה דמוקרטית שמתיימרת להיות מוסרית, ואנחנו מדינה מאד קטנה וחלשה ולכן אנחנו לא יכולים לשחק במגרש של הרוסים והאמריקאים ולעשות מה בזין שלנו. זה לא כיף אבל זה המצב.

בקשר למשפחות ההרוגים, אני מאמינה שהם מבינים לליבה של משפחתו של החייל החטוף ויודעים עד כמה הם רוצים לראות אותו בחיים ויודעים שוויו כאדם חיי ונושם בביתו ומולדתו גבוה יותר משווי הנקמה שבענישה של האסירים בבתי הסוהר. מילא היה פה עונש מוות, אחרת מה זה שווה?

נשמע לי הרבה יותר בלה בלה בלה

מה תוכן של ההודעות שלך תסבירי בפשטות כדי שאנשים פשוטים כמוני גם יבינו את חוכמתך האדירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בגלל שהם לא יחכו שהקומנדו יכנס ויביא אותו. זה לא כמו בסרטים. הם פשוט יברחו איתו או יחסלו אותו וינהלו איתנו מו"מ על גופה.

אני בספק שיצאו עוד הרבה פיגועים מהחראות אם ישוחררו. החיים במעצר בוודאי ריכחו כמה ורבים מהם בוודאי רוצים לחזור למשפחות שלהם. אלו שרוצים להמשיך במסע הרצח יכולים לנסות, אלא שהמשך בניית הגדר וחיזוק ההגנות שלנו, שמר על שקט יחסי בשנים האחרונות ותזכירו לי מתי היה הפיגוע האחרון? זה לא שהם לא מנסים. תמיד יש להם פראיירים שימותו בשביל אללא והג'יהאד וה-72 בתולות. מה זה משנה אם הם ישבו אצלינו או לא? גם אותם נחסל עם מסוק אפאצ'י.

תגידי, על קסאמים שמעת?

איזה הגנות יש לנו נגד זה? תאירי את עיני בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויטנר מה את מציעה? לשחרר אותם?

וזהנשמע לי הרבה יותר בלה בלה בלה

מה תוכן של ההודעות שלך תסבירי בפשטות כדי שאנשים פשוטים כמוני גם יבינו את חוכמתך האדירה

אתה בחיים לא תצליח להבין את עמדותי הפוליטיות שלי, או של כל אחד אחר, כי מעולם לא הבנת (או לצורך העניין, התעניינת) בתפיסה שלי (או של כל אדם אחר) את החיים עצמם.

ומה אתה מציע? ומה אתה היית מציע אם זה היה הבן שלך?

תגידי, על קסאמים שמעת?

איזה הגנות יש לנו נגד זה? תאירי את עיני בבקשה.

כך אתה צרייך לדבר אל שר הבטחון ואל ראש הממשלה, לא אליי. או לחליפין לראשי ההידרה הפלסטינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויטניר, אל תקחי ללב.

זה היה בתגובה למה שאמרת " אלא שהמשך בניית הגדר וחיזוק ההגנות שלנו, שמר על שקט יחסי בשנים האחרונות"

זה שקט שכל יום נוחתים כמה טילים ליד הבית?

תחכי רק קצת וקאסאמים יתחילו לעוף גם מהגדה.

תראי איזה כיף זה יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמרתי את שלי. אני לא אתנגד גם לטיהור אתני של האוכלוסיה הפלסטינית. כן, אני עד כדי כך חולה במוח. יש לי את ההתנצחויות שלי עם המצפון שלי, אבל הפילוסופיה האישית שלי אומרת לי Go for it. מה שכן, כמו שאמרתי, אנחנו מדינה מאד קטנה ושברירית ולא יכולים להרשות לעצמינו מלחמה כוללת עם הפלסטינים כי אז בטוח נאבד את התמיכה של המערב בנו, ואולי גם נחטוף מצד גורמים מסוכנים יותר שישתמשו במלחמה כזאת כתירוץ לתקוף אותנו.

אתם באמת חושבים שהגרעין שיש לישראל יכול לשמור עליה מפני 1.4 מוסלמים שחושבים שאנחנו מזהמים את אדמת פלסטין הקדושה ורוצים להרוס את אל-אקצה? יש פה איזון מאד עדין שכל נפיחה עלולה להפר ואז הלך עלינו וגם חיל האויר הרב עוצמה שלנו לא יוציא אותנו מן החרא. העם היהודי נמצא כאן בזכות אך גם בלא מעט חסד. ותחשבו על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק שיצאו עוד הרבה פיגועים מהחראות אם ישוחררו. החיים במעצר בוודאי ריכחו כמה ורבים מהם בוודאי רוצים לחזור למשפחות שלהם.

Been there, done that, got the T-shirt. כבר היו עיסקאות גדולות לשיחרור חטופים: שתי עסקאות ג'יבריל וזו של טננבאום. בשלושת המקרים רוב המחבלים חזרו לפעילות טרור ומספר ההרוגים שהם גרמו היה גדול בהרבה ממספר השבויים ששוחררו.

אלו שרוצים להמשיך במסע הרצח יכולים לנסות, אלא שהמשך בניית הגדר וחיזוק ההגנות שלנו, שמר על שקט יחסי בשנים האחרונות

אני לא מצליח להבין את אלו שמדברים בשבחי הגדר. ממתי חצי גדר הצליחה לעצור מישהו? זה בערך כמו לבנות חצי מהסכר ואז להתגאות ביכולת שלו לעצור שיטפונות. הסיבה העיקרית לירידה בטרור היא ההצלחה של השב"כ, לגדר אין שום חלק בזה.

ותזכירו לי מתי היה הפיגוע האחרון?

כל יום יורים קסאמים על ישובי עוטף עזה. תנסי לומר לתושבי שדרות שזה לא טרור.

לא מספיק לך? היום עצרו פלשתינית שתכננה לדקור חיילים. שלשום עצרו פלשתיני שדקר שני חיילים. לפני שבועיים עצרו פלשתינית שניסתה לדקור חיילת.

אה, את רוצה פיגועי התאבדות? בסדר. האחרון שאני זוכר היה בסוף ינואר, באילת.

זה לא שהם לא מנסים. תמיד יש להם פראיירים שימותו בשביל אללא והג'יהאד וה-72 בתולות. מה זה משנה אם הם ישבו אצלינו או לא? גם אותם נחסל עם מסוק אפאצ'י.

אלו שמנסים בד"כ מתים. השאלה היא מה עם אלו שמשכנעים אותם להתפוצץ, עם אלו שמכינים להם את חגורות הנפץ, עם אלו שדואגים למינון ועם אלו שמפקדים על כל העסק. ברגותי, למשל, הורשע בכך שהורה על ומימן ארבעה פיגועים בהם נרצחו חמישה ישראלים (וזוכה מעוד שלושים רציחות מחמת מחסור בראיות).

ואם אנחנו יכולים לחסל כל מחבל, איך זה שעדיין יש פיגועים? כנראה שאנחנו לא יכולים לחסל את כולם. גם את אלו שאנחנו מצליחים לחסל, אנחנו תופסים רק אחרי שהצליחו לבצע כמה פיגועים. לא חבל על כל אלו שהם יהרגו עד שהם יגלו שלא ממתינות להם 72 בתולות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את טננבאום היה צרייך להשאיר. מי ששיחרר אותו כנראה היה לו אינטרס בכך, אולי כי היה לו הרבה לכלוך עליו.

הגדר? שפעם אפשר היה ללכת ברגל לתוך שטח , כמו בטיול שנתי, ולעשות מה בזין שלך. עכשיו יש לך מחסומים. מה? לפני זה לא היה שב"כ? תזכיר לי כמה זמן השב"כ קיים.

קסאמים זאת האלטרנטיבה שלהם לפיגועי ראווה במרכז . הם יודעים שעכשיו כמעט ובלתי אפשרי לחדור לשטח פיזית, אז הם מפתחים פחיות שימורים מעופפות, מיטב הטכנולוגיה של בבוני פלסטין. נכון, פחיות שימורים אלו הרגו אנשים, אבל קשה להשוות זאת לפיגועי תופת בפנים הארץ. זה לא שלא אכפת לי משדרות, זה שלאף אחד אין זין וביצים לעשות משהו. אז הם יכנסו שוב לעזה. יעשו עוד "חומת גדר". ינערו את קן הצרעות המג'וייף הזה. מה זה יתן? במוקדם או במאוחר נצתרך לצאת משם כי אי אפשר להיות תקוע בלב אוכלוסיה של מיליון וחצי קופים זועמים שאין להם כלום להפסיד - ואל תתחיל עם הסיפור על ההתנחלויות בעזה. תבין. עד שהפלסטינים (ולצורך העניין, כל המוסלמים עד האחרון שבהם) לא יחוסלו, לא יהיה פה שקט. תשחרר, לא תשחרר, יהיה חרא. השאלה היא האם צריכה להיענות לדרישות של חוטפים או לא, בגלל בעיה מוסרית והומאנית. אם זה היה קרוב משפחה שלך, אולי היית מדבר אחרת. עד שלא יהיה איזשהו תקדים, בו אזרחי ישראל יצתרכו להתחייב להסכים שישראל תסיר אחריותה מהם במקרה של חטיפה, כדי לא לעודד חטיפות וסחיטות, לא ישתנה דבר. היום זה חייל, מחר זאת טרמפיסטית.

אפרופו, חלק מתפיסת העולם שלי ואת החיים, מעין פילוסופיה פרטית, היא שלעולם לא נצליח לחסל כל מאונן כפייתי שחושב שמחכות לו בתולות בגן העדן, אלא אם נחסל את התורה שמכתיבה להם שכך העולם סובב. אפשר להגיד שזאת מלחמת דת. אני אומרת מלחמת ציוויליזציות. זה או הם או אנחנו, חד וחלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...