Linux VS others - עמוד 15 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Linux VS others

Recommended Posts

דבר ראשון - כן סבבה, המטרה של הווינדוז בסופו של דבר היא לגרום לכך שלכל אחד יהיה מחשב בבית, לא משנה איזה חומרה יש לו הוא יוכל להשתמש בWIN...

אבל מדוע, אם כך, יש המון חומרות שעדיין לא עולות על הWINDOWS שלי? כמו המתאם אינפרא-אדום שלי? כמו המתאם הבלוטוס שלי? הווינדוס לא מזהה אותם, אני הייתי צריך להוריד המון תוכנות רק כדי שהוא יוכל, לדעתי לינוקס מושלם לכל הצרכים שלי, לצרכי המשחק שלי, לצרכי הכוח שאני דורש מהמחשב וכו

זה בערך המשפט הראשון שרשמתי אם אתה זוכר, בפוסט הקודםאני תארתי אחרי זה מה אני חושב על מערכות ההפעלה הידועות לי (כידוע גם לכם, בונים מערכת הפעלה נוספת לשלשה), אתה בא אלי ביציאה שאני קבעתי לכולם, אז בסדר אני האידיוט כאן, מה שתגיד

בקשר ל"בולשיט אין מצב שלינוקס מריץ את ווינדוס יותר טוב מווינדוז" כן זה נשמע די אידיוטי ומפגר, אבל אני ראיתי את זה בזמן פעולה ורואה את זה בכל פעם שאני משחק במשחק מסויים דרך WINE או דרך (שנמצא במחיצה אחרת בהארד דיסק שלי), אני מסוגל מבחינה גראפית לעלות ל"MEDIUM" שאצל אני תמיד נשאר ב"LOW"... אני גם לא מבין למה ואיך, אני משער שזה בגלל שלינוקס לא דורש כלכך הרבה מהמפרט שלי (ושוב פעם, לפני שתבוא אלי ביציאה של "אני יודע למה! טעיתה! אתה אידיוט", אני משער)

אני לא חושב שאני יודע יותר מהאחרים במערכות הפעלה, מעולם לא פתחתי אחת ומעולם לא תכנתתי אחת ואני לא יודע איך זה בנוי, חוץ מי כמה פקודות בסיסיות ראשוניות... אבל אני נתתי את דעתי אחרי שהתנסתי בכל אחת מהם

בקשר לתמיכה בהתקנים ובחומרה - עד כה לא היה לי בעיות עם זה, אז לא מעניין אותי מה אתם רושמים על זה, מה אתם חושבים על זה, אם לה היה לי בעיות עם זה סימן שהם דאגו לזה שלא יהיו לי בעיות עם זה, סימן שהם עשו את שלהם, אז סבבה, אולי הם דאגו "רק לשלי" או "לשלי במיוחד", אבל שתומך ביותר חומרות לא יותר עוזר לי מבחינה גראפית או תמיכת תוכנה כל עוד הוא פשוט דורש פי כמה וכמה יותר, זה כמו להשוות בין ים שרק 5% ממנו הם מים מתוקים ואגם שהוא מלא מים מתוקים והכמות של המים המתוקים משתווה ל5% מאותו הים, פשוט מלאה ב"בולשיט" (מים מלוחים) בנוסף למה שלינוקס מביאה לי

אתה חייב לי 10 דקות. קראתי שוב ושוב את התושבה שלך, ולצערי :

א. לא שיכנעת אותי

ב. הטיעונים שלך הולכים לשדום מקום

ג. אף עובדה לא רשומה בה

זה לא שיש להם ברירה, זה בגלל שהBSD הוא קוד פתוח

אתה לא יכול לקחת קוד פתוח, לשנות בו משהו ולהפוך אותו לקוד קנייני

וזה נכון !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 309
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 3 חודשים מאוחר יותר...

אני לא אכנס למה יותר טוב כולם יודעים מה ההעדפה שלי (למרות שיש לי גם מותקן על המק אבל זה יותר בשביל השעשוע), אבל תיקון קל:

לא רק שזה לא נכון שאפל "לא אוהבים קוד פתוח" הקרנל של OSX הוא קוד פתוח וגם המנוע של ספארי הוא קוד פתוח, הפיצ'רים הכי גדולים של Snow Leopard הם GCD ו-OpenCL וגם הם בקוד פתוח.

OpenCL זה לא קוד פתוח, גם OpenGL לא...

הOpen לא קשור "לקוד" עצמו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...

כמו רוב הישראלים, אני משתמש ב-Windows כבר שנים, אבל בתור בן-אדם שאוהב גיוון החלטי לנסות משהו חדש.

מכיוון שאין לי כסף ל-Mac, החלטתי לנסות את Ubuntu - אחת ההפצות היותר פופולריות של שמתאימה למשתמש הפשוט בעל הצרכים הבסיסיים.

אני מניח שהרבה חברים בפורום משתמשים בUbuntu כבר שנים ולכן מכירים את ההפצה עוד מגרסאות ישנות, אבל בפעם הראשונה שהיא הייתה מותקנת אצלי במחשב היא הייתה בגרסא 10.04.

בהשוואה לכל הפעמים שעשיתי פורמט למחשב והתקנתי את Windows מחדש (XP/7), מה שהביא לכך שהייתי צריך לשבת שעות מול המחשב

ולעדכן את המערכת ולהוריד שוב ושוב תוכנות שהייתי צריך ליום יום, אחרי התקנה קצרה יחסית (במיוחד בהשוואה להתקנה של XP) נמצאו כל העדכונים שהמערכת הייתה צריכה.

בסיום ההתקנה, כל הדרייברים היו מותקנים וכל החומרה הייתה מוכנה לשימוש בלי שהייתי צריך לעשות כלום חוץ מלחכות, וגם לא הרבה זמן.

מה שאני מנסה להגיד זה שבניגוד לUbuntu ,Windows דאגה להכל מבלי שהייתי צריך לבזבז זמן ולשבור את הראש על בעיות חומרה שונות ועל הורדה של תוכנות. היא פשוט "חכמה יותר".

נכון לעכשיו אני לא יודע איך מתפקדת עם משחקים, אבל אני ממליץ בחום לכל אלו שהשימוש שלהם במחשב הוא בסיסי כמו , , צפייה בסרטים, עבודה וכדומה להשתמש בUbuntu על פני כל אחרת.

עם הזמן המערכת הולכת ומתפתחת והשימוש נהייה יותר קל, יותר חכם, ויותר נוח למשתמש הפשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שלדעתי ממש טוב בלינוקס זה המנהל חבילות... הבעיה עם זה שאם תשים את זה בווינדוס מי יבחר אילו תוכנות יהיו שם? יש מבחר אדיר של תוכנות לכל מטרה בווינדוס ולא כולן יכולות להיות במנהל חבילות באופן אוטומטי

בנוגע למשחקים- אל תצפה ליותר מדי

גם בעיות תאימות עם חומרה לא חסר בלינוקס ובנתיים אכלתי הרבה יותר קש באובונטו עם החומרה שלי מאשר על אבל בנוגע לזה אפשר להאשים אך ורק את יצרני הדרייברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה אשמת מי זה...

יש לפעמים אכילת קש באובונטו, במיוחד עם דרייברים שמגיעים בחבילות מעצבנות, אבל זה לרוב פחות מאקספי. אין לי ספק שב7 הכל עובד טוב יותר מבחינת תאימות חומרה.

אני עדיין עובד עם לכתיבת מסמכים ועבודות כאלה ואחרות...פשוט יותר כיף לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזו חומרה הייתה לך בעייתיות באקספי? אם כבר בכל הנוגע לחומרה ישנה אקספי עוקפת את 7 בכמות החומרה הנתמכת...

בכל מקרה באובונטו היו לי בעיות אפילו עם החומרה הבסיסית ביותר (כרטיס מסך של ATI)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה הפצות לינוקס נוחות בשימוש שלהן ואפשר להגיע לאותה פונקציונליות בכל ההפצות כמעט. השאלה היא מה רוצים לעשות במחשב והאם מערכת ההפעלה תאפשר את זה.

במידה וזה מתאים אני בהחלט הייתי ממליץ על לינוקס במקום , למרות שאני מאוד נהנה מווינדוס 7 רצה חלק ובצורה מהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין מה הסיבה להגביל את עצמך(מבחינת תוכנות) אם אתה לא מקבל שום דבר בתמורה?

כן, לינוקס קורס פחות ולא צריך איחוי דיסקים ופחות ריסטים ועובד יותר מהר וגורם למחשב שלך לפלוט קשתות בענן מהמאווררים אבל בסופו של יום אתה מוגבל מבחינת מערכת ההפעלה

ולא נגיד שבווינדוס זה סבל אין סופי להתקין תוכנה... אפשר לחשוב מה הקושי והסבל בלחיצה על כמה כפתורי NEXT ולהוריד כמה V מתוכנות לא קשורות כל אדם שיכול לקרוא אנגלית וישקיע קצת יותר מ3 שניות שהוא מתקין תוכנה לא יגרום למחשב מבוסס שלו להתפוצץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שנתקלתי בבעיות חומרה באקספי, אבל בתמיכה ישר מהקופסא היא זוועתית לגמרי.

ולא תמיד המערכת מגבילה. אם אתה עורך סרטים ותמונות או כבד אפחד לא יגיד לך להשתמש בלינוקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דיי בטוח שהדרייברים שמגיעים עם XP מהקופסא לא התחדשו מאז SP2 לפחות שזה אומר כמעט 10 שנים של דרייברים חסרים

ומי רק גולש על המחשב או רק כותב מסמכים (וlibre נו באמת...)?לינוקס זה בדיוק ההפך ממה שמחשב אמור להיות, כלי שיכול לעשות הכל

להשתקע על שלא יכולה לעשות הכל או לפחות הרוב זו שטות ברמות על (ולהתקין כמה מערכות הפעלה ולהחליף ביניהם זה לא נחשב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל מי שהוא לא רק יושב וכותב הוא כבד.

יש אנשים שמשחקים פשוטים שplayOnLinux מריץ בהחלט מספיקים להם, והעורכי תמונות וסרטים הרגילים מספיקים להם. יש הרבה כאלה, ולדעתי זה גם הרוב.

ואם לא באלי לשלם כ"כ הרבה על מערכת הפעלה רק כדי להיות כמו כולם?

המהפכה של לא תקרה בגלל אנשים שהתרגלו...אבל חוץ מזה אין סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...