Linux VS others - עמוד 20 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Linux VS others

Recommended Posts

• תגובות 309
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא זוכר של מי היה הכרטיס רשת אבל אני בטוח שהוא משהוא סטנדרטי לחלוטין של או וכו. אחריי ההתקנה היו כמה וכמה ? צהובים ב device manager וכרטיס המסך i915 נשאר מזוהה כ stndard VGA. ומכיוון שהכרטיס לא עובד צריך להעביר את הדרייברים ממחשב אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שפחות או יותר כל מי שמתקין וינדוס על מחשב ומפעיל את הדיסק שבא עם הלוח כדי לקבל סאונד\רשת\רזולוצייה נורמלית סותר את מה שאמרת. כל מה שצריך לעשות כדי להיווכח שאתה טועה הוא פשוט לבדוק את הדרייברים שמותקנים בלינוקס לעומת הכמות העצומה שמותקנת בוינדוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, מה שכתבת בקשר לoem ולצ'יפסט לא נכון. כרטיס רשת מבוסס מרוול למשל, לא משנה מי הoem שלו יזוהה בהתאם בחלונות. כנ"ל כרטיסי מסך וכמעט כל התקן אחר.

בדיוק.

מי שאומר: "היכן שלינוקס תומכת בדרייבר אחד לצ'יפ מסויים, וינדוס נזקקת לאלף דרייברים של אלף יצרנים שונים משיקולים מסחריים כשמדובר בכמעט אותה חומרה"

או: "דרייברים של מדפסת משולבת שוקלים 700MB ולא מציקים אם עדכונים אחריי הפעלה מחדש של המחשב"

כנראה פשוט לא יודע איך מתקינים דרייברים בWindows.

בכל מה שנוגע להתקני PCI/USB (שזה 90% ממה שיש) - מאפשרת לך להתקין ידנית כל דרייבר בתנאי שהINF שלו מציין את הVendor/Device IDs המתאימים. אגב היא גם תיתן לך לנסות להתקין דרייבר עם IDs לא תואמים, עם אזהרה שזה אולי לא יעבוד. וכשמתקינים ככה - לא מותקנת שום תוכנה של היצרן ושום malware ושום דבר אחר.

מה שכן, בWindows - אם אין דרייבר מובנה, סיכוי גבוה שמחיפוש בגוגל תמצא אותו. בלינוקס - אם זה לא מובנה, החיפוש הרבה יותר מעיק.

מעשית, כמעט לכל חומרה כבר יש מובנים במאגר, גם בחלונות וגם בלינוקס בשנים האחרונות. יוצאי הדופן הם כרטיסי המסך, שאיתם יש סיבוכים מיוחדים, גם שם וגם שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שפחות או יותר כל מי שמתקין וינדוס על מחשב ומפעיל את הדיסק שבא עם הלוח כדי לקבל סאונד\רשת\רזולוצייה נורמלית סותר את מה שאמרת. כל מה שצריך לעשות כדי להיווכח שאתה טועה הוא פשוט לבדוק את הדרייברים שמותקנים בלינוקס לעומת הכמות העצומה שמותקנת בוינדוס

כבר לא צריך לעשות את זה שנים

כמו שאמרתי, תתעדכן.

ויש לי נסיון עם וחלונות במגוון התקנים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מה שנוגע להתקני PCI/USB (שזה 90% ממה שיש) - Windows מאפשרת לך להתקין ידנית כל דרייבר בתנאי שהINF שלו מציין את הVendor/Device IDs המתאימים. אגב היא גם תיתן לך לנסות להתקין דרייבר עם IDs לא תואמים, עם אזהרה שזה אולי לא יעבוד. וכשמתקינים ככה - לא מותקנת שום תוכנה של היצרן ושום malware ושום דבר אחר.

אני מכיר את אשף חומרה חדשה, מכיר את קבצי ה INF ומכיר גם איך לפתוח קובץ install.exe אם winrar כדי לחפש בתוכו. במקרה הנל - מדפסת משולבת של - אף אחת מהשיטות לא מצאה קובץ שניתן להתקנה דרך אשף חומרה חדשה. באין ברירה הרצתי את ה autorun כפי שהגיע ב CD, והוא לא שואל הרבה שאלות - רשימה של V מה להתקין ומה לא לא תצא שם

כבר לא צריך לעשות את זה שנים

כמו שאמרתי, תתעדכן.

ויש לי נסיון עם לינוקס וחלונות במגוון התקנים שונים.

בכמה מקרים שאני מכיר זה לא קרה. אם וינדוס 7 ומחשבים בני 6 שנים. אני יכול להבין אם זה מסתכם בכך ש 6<5 ומיקרוסופט זורקים החוצה דברים ישנים יותר כי הם לא מצפים שמישהוא יתקין את וינדוס על מחשב כזה (אם כי אחריי ההתקנה וביטול AERO הוא בערך עובד.... כמובן שאין מה להשוות לביצועים של על אותו מחשב). אבל אם לפי המחשב כן אמור להיתמך מהקופסה, זה לא קורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשבים ישנים כמו זה שציינת תהיה לך בעיה למצוא דרייבר לכרטיס מסך בעיקר. כי מצד אחד, יש שינויים משמעותיים במודל הדרייברים שגורמים לכך שאי-אפשר פשוט לקחת את הדרייבר של XP/2000, ומצד שני יצרניות החומרה לא כתבו ולא הולכות לכתוב דרייבר עבור NT6 למוצרי ענתיקה. לכן פה יכולות להיות בעיות לא מעטות, ולא לכולן אפשר למצוא פתרון.

לגבי מדפסת משולבת של - גם לי יש כזו, ואיכשהו הצלחתי למצוא דרייבר, גם למדפסת וגם לסורק, בדיסק של , בלי להתקין את התוכנות שלהם. מה גם שלאחרונה התחילו גם לפרסם גרסת דרייבר בסיסית מוקטנת באתר שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמרי, בוא אני יאפס אותך כי כל מה שאני רואה ממך זה סתם זלזול כאילו הנסיון שלך עם מערכות הפעלה הוא אותו הניסיון שיש לכל משתמש בכל דרגת שימוש ברחבי כדור הארץ.

יש לי מחשב נייד probook 4330s. משום מה, windows 7 פשוט לא מצליח לאתר את הדרייבר להתקו הבלוטוס של המחשב מה שגורם לזה שאני צריך להיכנס לאתר של , להתקין מספר דרייברים (כי יש יותר מאחד שכביכול מתאימים) עד שאני מוצא את האחד הנכון.

בנוסף, כדי להפעיל את המדפסת aio שיש לי שגם היא של , אני חייב להשתמש בדיסק שקיבלתי עם המדפסת (אגב, לwindows 7 יש דיסק אחד ולxp יש דיסק אחר) שמתקין לי את התוכנה של המדפסת שלצערי עושה הרבה מאוד בעיות ולא פעם אני מוצא את עצמי מנסה לחבר את המדפסת מחדש למחשב.

לעומתתתת זאתתת......

כשהתקנתי , הבלוטוס עבד ברגע שהמערכת הפעלה עלתה בפעם הראשונה, ואת המדפסת לקח לי בדיוק 2 דקות להגדיר ולהפעיל את כל התכונות שלה. מה שבכלל עשיתי בהגדרות המדפסת של הערכת בלי שום אתר או דיסק.

בקיצור עמרי, יש בסיס ויש הצדקה למה שאמרתי. גם אם הניסיון שלך אומר אחרת, גדול טכנאי המחשב ומערכות ההפעלה שכמוך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מקרים שבהם ניתן לקשר את התקלה לסיבה מסויימת ולראות שהבעיה היא לא ברמת המערכת (למשל : מסך כחול בזמן התקנה מדיסק ישן ללא service pack, ואחריי זה התקנה מדיסק אם service pack מובנה הצליחה)

אבל כאן אני חושב שניתן לקשר את זה למשהוא אחר : התחום שממנו הניסיון הגיע

אתה משתמש בוינדוס בבית לכן הרבה דברים בשבילך הרבה יותר מובנים, טבעיים, יש לך ניסיון טוב יותר אין לסדר אותם וגם איך להימנע מהם. הניסיון שלך אם לינוקס הגיע מאיפה שהוא - הכרת הפצה כלשהיא, על חומרה כלשהיא וכדומה - אוליי כעיסוק מרכזי ואוליי לא

אותו דבר בדיוק אבל הפוך קורה ברקע שלי : אני איש לינוקס, והעיסוק שלי במחשבים מ 2004 עבר בלינוקס. אלא שבמקום העבודה לא אני זה שמחליט. הגעתי למקום העבודה בעיקר כאיש חומרה/אלקטרוניקה, כשעל הדרך הכרתי גם את וינדוס 7 - בארגון שבדיוק היה במעבר מ ל 7 ולכן נתקלתי בכל מה שאפשר להיתקל בו במעבר כזה - אם מחשבים שהריצו דברים שונים (וחלק מהם תוכנות כבדות ומסובכות), אאוטלוק שהיה צריך להגדיר מחדש, יוזרים שהיה צריך לפתוח, מידע שהיה צריך להעביר, מחשבים בני 6 שנים לפרמט ומחשבים חדשים שכבר הגיעו אם 7 להוציא מהניילונים, וכדומה

אציין גם שבזמן שלטכנאים אחרים במחלקה היתה תחנת עבודה אחת אם מחשב וינדוס 7, התחנה שלי הכילה 3 מחשבים כש 2 מהם מריצים לינוקס והיו חלק עיקרי בכמה "הצלות" / שחזורי מידע (וזה בנוסף למלחם וסטוק של קבלים)

תחשוב על זה קצת. באנו ממקומות שונים אם ניסיון שונה באותה מעכת הפעלה - וינדוס 7 (אני לא אומר שיש לנו אותו ניסון אם לינוקס כי הפצות שנות הן דיי שונות אחת מהשניה בקטעים האלה). רק זה מספיק כדיי שיהיה לנו ניסיון הפוך אחד מהשני. אם אתה רוצה לטעון שוינדוס מתאימה לשימוש במקום כמו החברה הזאת, אתה צריך להביא בחשבון את סוג הצרות שהיא עשתה שם

ועדיין מבחינת החברה וינדוס היא הבחירה הטובה ביותר. וזה מסיבה פשוטה : לחברה משתלם יותר לשלם על רשיונות ולהחזיק צוות גדול יותר של שיודעים לטפל בתקלות נפוצות מאשר לבחור מערכת הפעלה טובה יותר, אבל שהרבה יותר קשה למצוא גם משתמשים שמכירים אותה וגם טכנאים שיודעים לעבוד איתה. אתה לא מצפה שבמודעת דרושים לעבודה במזכירות החברה תהיה דרישה "ידע בעבודה אם לינוקס". מי שיש לו ידע בעבודה אם , בעל סיכויים טובים יותר להתקבל לעבודה באותה חברה במחלקת ה IT ולא במזכירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון אישי אין לי הרבה דברים חיוביים לומר על תאימות חומרה בלינוקס.

גם אני כל פעם מתוך סקרנות מתקין לינוקס משתמש ואז מוחק, מכל מני סיבות. (בפעם האחרונה לא ידעתי לקנפג עדכון ב Arch והמחשב לא העלה יותר את ה X)

אבל הקטע של התמיכה ותאימות לאחור בלינוקס נכונה חלקית.

בעבר כדי להריץ משהו לא מסובך כמו דסקטופ 3D כדי להשתעשע עם הקוביה, הייתי צריך להיכנס לדרייבר ולשנות בתוכו הגדרות, לחפש דרייבר חלופי וכל פעם לעשות ניסיון וטעיה, עד שהגעתי לדרייבר שיחסית עובד עם ההגדרות ששמתי, ועדיין קצת מקרטע עם פריים רייט נמוך.

ונכון להיום יש בידי כרטיס קול חיצוני של C-MEDIA, התומך ב 5.1. (יש לציין כרטיס ישן מאזור שנות ה 2002)

שכמה דרייברים שלא ניסיתי עליו, פשוט לא הצלחתי להפעיל את כל הערוצים. המקסימום שתמיד קיבלתי היו 2.1.

שיחקתי עם כל ההגדרות האפשריות, גלשתי בכל מני פורומים בניסיון למצוא פיתרון, ופשוט לא מצאתי. (בווינדוס אחרי חפירה ממושכת מצאתי אחד עובד בניסוי וטעיה, אמנם היום הכרטיס כבר אינו בשימוש)

אז לא נכון להגיד שלינוקס תומך טוב יותר במוצרים ישנים/חדשים.

נכון יהיה להגיד במקום שלינוקס כן תומך במוצרים נפוצים! (וגם זה בחסד של אנשים טובים שישבו והשקיעו)

התמיכה של הדרייברים זה נושא שכדאי שאנשי לינוקס קצת ישתקו בו.

רוב החברות לא מפתחות דרייברים בנפרד בשביל לינוקס ולא משחררות קוד חופשי של הדרייברים שלהם,

ואם כן אז את אלה של ה Legacy הם ישחררו, וזה יעבוד חלקית/יקרטע, כמו עם הכרטיסי מסך לדוגמה)

כמו כן בלינוקס חסרות תכנות עריכה מקצועיות בתחום הגרפי, מוזיקלי ועריכת סרטים. (רק שלא יקפוץ חמור בראש ידפוק על החזה ויצעק GIMP. תוכנה נחמדה לא יותר.)

ובקשר למשחקים אני לא מוכן לוותר לגמרי על איזה משחק או 2 מדי פעם בזמן הפנוי.

ועדיין מדי פעם אני מתקין הפצות של לינוקס לבדוק לאן התקדמה כל הפצה, הפעם זה במסגרת Virtual Box.

ממה שראיתי עד עכשיו - לא כל הפצה מגיעה מוכנה לעבודה Out of the BOX ובכל אחת יש את הפאקים שלה בנושא.

והערה לגבי , אני שונא את הגישה של גנום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס בווינדוס אם תתקין מערכת ישנה אז גם הדרייברים יהיו בהתאם לחומרה הישנה.

מה שהולך בווינדוס לדעתי זה הרבה קטע שיווקי, לא משחררים דברים חדשים למערכות ישנות בכדי להכריח את המשתמשים להתקדם הלאה.

וככה בן אדם מחליף מ ל 7 ומגלה שהוא צריך להחליף חצי חומרה.

מצד שני, בלינוקס המצב הפוך. אתאר אותו כמצב ה Trust me im an Engineer.

החומרה הישנה/חדשה תעבוד, רק לפעמים פשוט תצטרך להשתמש במפתח שוודי במקום הגה כדי לנסוע, אבל כן זה יעבוד :)

וגם זה בדגש על חומרה נפוצה, כי הדברים החריגים שאנשים לא מחפשים עבורם פתרונות אז פשוט אין להם כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...