Linux VS others - עמוד 18 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Linux VS others

Recommended Posts

• תגובות 309
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 1 שנה מאוחר יותר...

אני עוקב אחר הלינוקס מ 2007 .

מדי פעם מתקין הפצות ומנסה . בעיקר הפצות מבוססות אובנטו כמו XUBUNTU בגלל ממשק ה XFCE הקליל . או לינוקס MINT בגלל תמיכה מובנית בקודקים ושאר שטויות .

חשבתי לנסות הפצות אחרות ואכן ניסיתי , אבל נראה שאובנטו היא הבחירה הכי בטוחה למשתמש שלא רוצה לחרוש את הרשת בשביל בעיה כזאת או אחרת .

כיום אני יכול לחיות עם הלינוקס לאורך זמן , אבל תמיד לבסוף אני חוזר לווינדוס .

אני חושב שאין תחרות ממשית בין לינוקס לווינדוס . וכנראה שגם לא תהיה .

אבל נחמד לראות שהלינוקס משתפר מעת לעת ונהיה יותר יותר מוכן מהקופסא .

אני חושב שכדאי לכל אחד לפתח ידע בלינוקס , זה מאוד מהנה , ואני רואה את זה די שימושי בפרט לעיתים שאין חוקי בהישג יד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן הסתבכתי אם וחיפשתי פתרונות בגוגל, והסתבכתי איתה יותר מאם מערכות כמו ארצ'

אני משתמש בלינוקס מבחירה, לא בגלל שאין רישיון לוינדוס וסיבו כאלה. עד עכשו הוא עולה על וינדוס בכל דבר שמעניין אותי במערכת. מתשתמש שיודע מה הוא רוצה יבחר בכל מקרה מערכת מסויימת. למשתמש שלא (משתמש שמתחיל במחשבים בכלל), היא בחירה טובה. החיסרון העיקרי שלה הוא שה "ילד של השכנים" מכיר וינדוס, אבל אם המשתמש יודע להשתמש בפורומים זה לא כל כך פקטור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאין תחרות ממשית בין לינוקס לווינדוס . וכנראה שגם לא תהיה .

אבל נחמד לראות שהלינוקס משתפר מעת לעת ונהיה יותר יותר מוכן מהקופסא .

יש כבר תקופה ארוכה הפצות שהם "הכל בקופסא " ,שלטעמי הרבה יותר נוחות מWIN כבר כמה שנים טובות

אני עובד עם WIN בעיקר בגלל התמיכה במישחקים

בלי זה ל99% מהדברים שאני עושה במחשב ,גם אקינטוש יהיה טוב וגם הפצות ידידותיות של לינוקס

ובניהם יש הפצות לינוקס שאתה יכול ליבחור להתקין בהתקנה של המערכת אופן אופיס\גימפ\וכו וכו

בWIN אני מוצא את עצמי מתקין 101 אלף תוכנות אחרי ההתקנה של המערכת ומאיזה 101 אלף אתרים שונים

אז נכון יש היום את החנות לWIN8 ,הבעיה שלי שזה לממשק שאני לא עובד איתו כרגע ,כי אני נישאר בינתים במצב דסקטופ

ככה נוח לי עם הציוד שיש לי ,והשימוש שלי במחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

אני לא חושב שזו שאלה שדורשת פתיחת דיון בפורום אז ניראה שיהיה הכי טוב לשאול פה.

למה לינוקס?

למה אני שואל? אני רוצה פשוט להתנסות עם חדשה, להרחיב אופקים וכל זה. אני לא חושב שכבן אדם שמשתמש כבר 12 שנה בווינדוס יש תחליף למערכת ההפעלה הזו מבחינת תוכנות שאני משתמש בהן, משחקים ובכללי מבחינת שאני מתמצא בה בקלות.

אז לפני שאני נכנס פה לאזור חדש לחלוטין, למה לינוקס? מה כל העניין סביב זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

מאז שהכרתי את , אני כל הזמן מוצא את עצמי מתקין אותה מחדש. סתם בשביל להתרענן קצת מwindows.

אני יכול להגיד חד-משמעית שubuntu יותר מתוחכמת מwindows מהרבה בחינות:

* אין צורך לחרוש את האיטרנט בשביל דרייברים (למרות שזה מאוד השתפר בwindows 7, אבל עדיין התמיכה של בחומרה הרבה יותר טובה)

* הממשק הרבה יותר נוח (העבודה עם workspaces בubuntu - פשוט תענוג)

* יש תחליפים חינמים מעולים להרבה תוכנות מה שחוסך את הכאב ראש והסבל שבפירטיות או את החור בכיס שבלקנות תוכנות)

* אתה מקבל את כל העדכונים ואת כל הגרסאות החדשות בחינם

אבל.....

אני תמיד תמיד מבין שפשוט אין ברירה. אין מנוס מלהשתמש בwindows. יש המון תוכנות, בעיקר תוכנות לא מסחריות (כמו אימולטרים, נגנים כאלה ואחרים, itunes שתופסת חלק בחיים של הרבה אנשים עקב פופולריות הiphone) וכמובן משחקים, שפשוט מצריכים שימוש בwindows.

אין ספק שלmicrosoft יש עוד הרבה מאוד מה ללמוד מבחינת ניצול משאבים, יעילות ופונקציונליות של המערכת, ונוחות שימוש.

אבל אני אישית מאמין שלחלק גדול ממשתמשי הpc פשוט אין סיבה לפזול לכיוון מערכות הפעלה אחרות מלבד .

מה גם שאני חושב שwindows 7 ביחס למערכות ההפעלה הקודמות עשתה באמת שינוי משמעותי וכן, אפשר גם להגיד שזו מוצלחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...