החמאס תקף מוצב של צה"ל בפעילות משולבת - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמאס תקף מוצב של צה"ל בפעילות משולבת

evman007

Recommended Posts

• תגובות 236
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקיי, תסביר לי למה זה לא טוב? עדיף חמאס מצד שני?

לכוחות אמריקאים ביש"ע יהיו השלכות אסטרטגיות צבאיות ופוליטיות מרחיקות לכת. דוגמאות:

1. איסוף מודיעין. לארה"ב יהיה כר פעולה נוח בהרבה יותר לאסוף מודיעין לגבינו.

2. המשקל המדיני של ארה"ב בסכסוך יתעצם לאין שיעור. למעשה, הם יהיו חלק בלתי נפרד ממנו! אנחנו נתכופף לתכתיבים שלהם בצורה הרבה יותר מוחשית, בייחוד בהיבט הצבאי. כל פעולה פשוטה שמתבצעת היום בשטחים תהיה צריכה להיות מתואמת עימם; אם לא יבצעו את עבודתם נאמנה לא נוכל אנו להחדיר כוחות שיעשו זאת בהתאם כי השליטה שלהם.

3. נניח ומתרחש "מחדל" כגון הפקרת נשק בסדר גודל מערכתי (ע"י חיילים אמריקאים שונאי או סתם חסרי אחריות) והוא נופל - נשק מערבי state-of-the-art - לידי טרוריסטים שיופנה נגדנו. את מי בדיוק נעניש במקרה כזה?

4. אם הם שם אנחנו כאן ולא תהיה לנו האפשרות לחזור ולכבוש את השטחים מחדש מבלי להיכנס לעימות צבאי עם ארה"ב.

5. נניח - הנחה הזויה בערך כמו ההנחה של הפלישה האמריקאית - שהשליטה בארה"ב נופלת לידי קבוצה קיצונית בסגנון של התנועה הנאצית המתחדשת באמריקה - הרי שיהיה להם קרש קפיצה אדיר לפעילות עוינת נגדנו עד כדי חיסול מדינת בקלות בלתי נסבלת יחסית, תוך שיתוף פעולה מהגורמים הפלסטיניים שלהם אינטרס זהה. ללא "מנוף" שכזה, יהיה קשה הרבה יותר לתסריט כזה להתקיים ולנו קל יהיה הרבה יותר לסכל אותו.

אני בטוח שיש עוד גורמים, זה מה שאני מצליח להעלות על הדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ההתנתקות מתו לנו עשרות חילים בשטחים כשצה"ל היה בפנים.

עכשיו כמעט שנה שלמה בלי שום הרוג משלנו, ויש פיגוע אחד שמצליח להם ואתם ישר מאשימים את ההתנתקות?

איך זה הגיוני,אנחנו צריכים להגיד תודה שרק 3 חילים נפגעו ולא כמה עשרות כמו לפני שנה שנהרגו ברצועה.

הכנסת כוחות אמריקאים היא לא אפשרות כל כך לא סבירה.

המדינה הזאת הוקמה רק כדי שתהיה להם גישה למזרח התיכון, אז האינטרס הברור שלהם הוא שיהיה פה שקט, לפחות שיהיה סדר בזמן שהם יתקיפו לדוגמה את אירן כדי שלא נתעסק עם מחסומים, מנהרות ושטויות כאלה. אם הם רואים שיש פה בלאגן הם צריכים להבין שאנחנו לא יכולים להתמודד איתו ואין לנו מספיק כוח באום כדי להיכנס באמת בפלסתינאים כי יצלבו אותנו אחרי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי תרדו מזה שארה"ב תגיע לפה!!! :bash:

לנטרל את התשתיות לייצור קאסים לא ישנה כלום, יש להם עוד אמציעים.

עכשיו כמעט שנה שלמה בלי שום הרוג משלנו, ויש פיגוע אחד שמצליח להם ואתם ישר מאשימים את ההתנתקות?

איך זה הגיוני,אנחנו צריכים להגיד תודה שרק 3 חילים נפגעו ולא כמה עשרות כמו לפני שנה שנהרגו ברצועה.

נו וזה שיפר משהו?

רק גרם לעוד תושבים לחיות בפחד, איך שאני רואה את זה צה"ל(והממשלה) פתחו לטרוריסטים עוד מרווח לפגוע באזרחים

ככה הצבא שלנו שומר עלינו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל מי אתה מדבר MILF

נו וזה שיפר משהו?

רק גרם לעוד תושבים לחיות בפחד, איך שאני רואה את זה צה"ל(והממשלה) פתחו לטרוריסטים עוד מרווח לפגוע באזרחים

ככה הצבא שלנו שומר עלינו?

פחות הרוגים זה לא שיפור לדעתך?

אתה לא חושב שעדיף פחות הרוגים על גבי כמה תושבים שחיים קצת בפחד (אני סובל את הפחד הזה יופי)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול דבר שהחמאס ירוויח מהחטיפה יעודד אותו לבצע עוד פעולות כאלה.

כלומר כול שחרור של אסיר או אוזן של אסיר תמורת החייל יגרום לחמאס להמשיך בפעולות האלה.

צריך לתת לראשי החמאס זמן דד ליין לשחרור החייל ואם הוא לא ישוחרר להפיל טילים על כול אחד מראשי החמאס.

אין הבדל בין זרוע מדינית לצבאית כולם אותו דבר מחבלים ורוצחים צריך לחסל כול אחד מהם הניה שמניה וסבתא שלהם בדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שעשרות טילים שעפים על שדרות וישובי הסביבה מדיי יום הם על הזין שלך, כן ?

"העיקר שחמים לי ונעים לי ברמת השרון."

אההה שכחתי אם היו מתנחלים בדרך, הקאסם היה עוצר ושואל אותם איפה שדרות והם היו כמובן מראים את הכיוון ההפוך והוא היה טס בחזרה לעזה

או שאתה רוצה למכור לי שעכשיו הם יורים ממקום יותר קרוב ופוגעים בשדרות. אם אתה רוצה לטעון כך אני יכול לומר לך בוודאות גמורה

הם פוגעים בשדרות גם ללא עזה המרוחבת (אני מדבר על גוש קטיף).

אז אל תבלבל בשכל -פינוי הרצועה היה אחד הדברים היותר חכמים שעשינו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעזוב לרגע את הקסאמים שנופלים בהמוניהם על היישובים שסמוכים לגבול (כמו שאמר עמרי, על הזין שלך)...

לתשתיות הרוסות, אחרי יציאת הצבא - לוקח זמן להתאושש. כמו כן, לוקח זמן לתכנן ולבצע בסדר גודל כזה. אתה לא יכול לדעת אם אין עוד 15 כאלה בדרך... (אני מקווה שלא, אבל אין לי סיבה להניח שלא לצערי).

בקיצור, זאת רק ההתחלה... :-\

התירוץ הצבאי המרכזי שניתן להתנתקות היה שנוכחות צה"ל שם מסוכנת לחיילים (זוכר את אירועי הנגמ"שים?)

הנוכחות שם של החיילים היא בדיוק מה שמנע את הקסאמים (בעיקר בגלל הריסת מעבדות נפץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל מי אתה מדבר MILF

אליך, ציפיתי שלפחות תהיה לך את היכולת המינימלית להבין את זה, אחרי המשפט הבזיוני שאמרת על כך שלדעתך אנחנו צריכים להודות להם שהם לא רצחו לנו יותר.

אנחנו צריכים להגיד תודה שרק 3 חילים נפגעו ולא כמה עשרות כמו לפני שנה שנהרגו ברצועה.

תודה!

אההה שכחתי אם היו מתנחלים בדרך הקאסם היה עוצר ושואל אותם איפה שדרות והם היו כמובן מראים את הכיוון ההפוך והוא היה טס בחזרה לעזה

או שאתה רוצה למכור לי שעכשיו הם יורים ממקום יותר קרוב ופוגעים בשדרות. אם אתה רוצה לטעון כך אני יכול לומר לך בוודאות גמורה

אז אל תבלבל בשכל -פינוי הרצועה היה אחד הדברים היותר חכמים שעשינו!

ARE YOU REALLY THAT STUPID ?

ההתנתקות הראתה להם שקסאמים ודרך הטרור עובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל העיקרי הוא שעכשיו יש לנו זכות מלאה להגיב ביד קשה על כול פעולה של הפלסטינאים גם מבחינה בין לאומית.

המציאות הכואבת- הטמבלים למעלה לא מנצלים את הזכות הזאת ולא יודעים להסביר אותה לעולם אם הם היו מעט יותר חכמים מזמן הניה היה בגהנום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...