אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי

borg

Recommended Posts

דייי עם ההתלהבות........אז יש לך ביג טייפון ,נו אז? :kopfpatsch::nixweiss:

במחיר של הזלמן יכלתי לקנות את הביג טייפון ועוד היה נשאר לי עודף,אבל עם הרעש שהוא עושה והגודל הפיזי הגדול לא משתלם לי לקחת אותו,הזלמן עושה עבודה טובה מאוד ובשקט מופתי,לא שומעים אותו עובד...........ואת זה הTT שלך עם כל הכבוד לא יקח,אולי הוא הוריד לך 15 מעלות אבל לי הוא הוריד מ33 במנוחה ל27 וזה לא כמו להוריד מ70 ל55 ........הביג טייפון מעולה אבל הXP120 הרבה יותר עדיף......

לך לישון ..

"אבל עם הרעש שהוא עושה,והגודל הפיזי הגדול לא משלם לי לקחת אותו"

איפה אתה חי?

איזה רעש?

הוא נתפס ללוח אם כמו אבן עם התומכות שהוא מקבל.

על מה אתה מדבר בכלל?

אני הפעלתי את הביגטייפון 100 פעם מחוץ למחשב,שהוא תלויי על , אפילו על 18.4V + לא שמעתי כלום.

אמרתי טוב , אני יקריב את האוזן,נראה אם נשמע.

ופלאי פלאים , לא שמעתי כלום.

אז עכשיו אתה מוכן להסביר לי על איזה "רעש הוא עושה לעזעזאל" ?

כי אתה מדבר שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 209
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לך לישון ..

"אבל עם הרעש שהוא עושה,והגודל הפיזי הגדול לא משלם לי לקחת אותו"

איפה אתה חי?

איזה רעש?

הוא נתפס ללוח אם כמו אבן עם התומכות שהוא מקבל.

על מה אתה מדבר בכלל?

אני הפעלתי את הביגטייפון 100 פעם מחוץ למחשב,שהוא תלויי על , אפילו על 18.4V + לא שמעתי כלום.

אמרתי טוב , אני יקריב את האוזן,נראה אם נשמע.

ופלאי פלאים , לא שמעתי כלום.

אז עכשיו אתה מוכן להסביר לי על איזה "רעש הוא עושה לעזעזאל" ?

כי אתה מדבר שטויות.

כשאתה באת ואמרת שהזלמן משתווה לסטוק,כבר היה ניתן להבין שאתה נוב בקירורים(אל תיקח את זה אישית ,יש עוד הרבה כמוך ::)) וזה עוד על סמך 3 חברים מהפורום אשר "קבעו" כי הוא לא הוריד להם מעלות :kopfpatsch: (ולא חשבת על האופצייה שהם שמו 6 גרם משחה טרמית /לא הרכיבו אותו נכון/ הקירור במארז שלהם לא מסודר נכון ) הזלמן מעולה והביקורות הטובות שלו הולכות לפניו אך הוא לא אשר מיועד ל-הורדת טמפרטורות אלא לאנשים אשר מחפשים ביצועים אשר עולים בהרבה על הסטוק עם שקט.....זלמן חברה ידועה בעולם בתור יצרנית אשר מייצרת בעיקר קירורים שקטים במלוא מובן המילה.

הביג טייפון הוא מעולה בדומה לזלמן,בכל מקרה אף אחד משני היקרורים האלה לא יתאימו לפותח התראד ועדיף לו ללכת על הXP120,ו בבקשה חזור לנושא התראד ולא למי יותר שקט או מי לוקח הביג טייפון או הזלמן.......שבת שלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי.

ומה אתה מנסה להוכיח פה?

שהXP120 ,יותר טוב מביגטייפון?

נו..זה ברור..

כשאתה באת ואמרת שהזלמן משתווה לסטוק,כבר היה ניתן להבין שאתה נוב בקירורים(אל תיקח את זה אישית ,יש עוד הרבה כמוך Roll Eyes) וזה עוד על סמך 3 חברים מהפורום אשר "קבעו" כי הוא לא הוריד להם מעלות (ולא חשבת על האופצייה שהם שמו 6 גרם משחה טרמית /לא הרכיבו אותו נכון/ הקירור במארז שלהם לא מסודר נכון ) הזלמן מעולה והביקורות הטובות שלו הולכות לפניו .....זלמן חברה ידועה בעולם בתור יצרנית אשר מייצרת בעיקר קירורים שקטים במלוא מובן המילה.

הביג טייפון הוא מעולה בדומה לזלמן,בכל מקרה אף אחד משני היקרורים האלה לא יתאימו לפותח התראד ועדיף לו ללכת על הXP120,ו בבקשה חזור לנושא התראד ולא למי יותר שקט או מי לוקח הביג טייפון או הזלמן.......שבת שלום

שכתלמד להתעסק עם קירורים תדבר איתי..

דבר שני,המשתמשים הנ''ל לא הרכיבו את הקירור,אולי חלקם,אבל הרוב זה טנכאים מהחנות.

אז אל תגיד שהטכנאים לא שמו ולא זה,וכל מני זיוני שכל,כי אתה יודע שלא ייצא מזה כלום.

דבר שלישי, הזלמן הוא טוב -רק לשקט.

תסביר לי איפה ההגיון שלך..אוקיי?

שמע..

בתור שאלה,

עכשיו אתה עם סטוק,יש לך 55 מעלות במנוחה , ו65 מעלות במאמץ. סבבה? [נאמר 3.0 פרסקוט..]

יש לך עכשיו את שתי אפשרויות:

1. זלמן 7700

2.ביגטייפון.

מה אתה תקנה? אתה תרוץ לחנות,ותקנה זלמן 7700 רק מפניי שהוא "שקט" ?[ביגטייפון יותר,שתיהיה מודע.]

סבבה,אתה תקנה אותו,תחבר אותו,זכור..55 מעלות במנוחה,65 במאמץ..

שאתה תחבר אותו,100% שהטמפ' במנוחה תישאר על 55 קודם כל.

דבר שני,מעלות במאמץ מאקסימום ייוכלות לרדת ב5 מעלות עם הקירור הזה..

5-4 ,כמו שהוזכר פה..

אתה תיקח אותו? ברור שהוא טיפה יותר טוב מקירור סטוק,אני מודה,אוקיי?

סבבה..

יותר טוב בקירורק סטוק,אבל בכמה כבר?

אתה יודע שבקירור ביגטייפון ,שתחבר אותו

והמעבד יהיה על 55 מעלות במנוחה,ו65 במאמץ

אתה יודע בכמה זה יוריד את הטמפ' במנוחה ?

דבר ראשון,בסביבות 10-15 מעלות[מה שהזלמן 7700 לא הוריד אפילו ב0 טמפ'.]

דבר שני,גם במאמץ,הוא מסוגל להוריד ב12-15+ - את הטמפ'..

שתיהיה מודע

דבר שלישי,גם הוא יותר זול..והוא גם שקט

זה לא איזה דלתא כמו שאתה יודע..

אז אתה תלך על הזלמן 7700 ,בסוף?

איפה ההיגיון?

הזלמן שקט,מוריד ב0 טמפ' את המעלות במנוחה,וב4-5 מעלות במאמץ.

דבר שני,הוא עולה יותר יקר[סביבות 250]

שביגטייפון עולה 230¤..

ביגטייפון יוריד לך ב10-15 מעלות במנוחה[מה שהזלמן 7700 לא הוריד שום דבר.]

וגם איזה 12-15 + - במאמץ.

אני לא מתכוון להמשיך בדיון הזה,

אני אמרתי את שלי,אתה יכול להגיד מה שבא לך,זה ממש לא מוזיז לי,אבל אני מחכה לרגע שBorg יילך בסוף על הזלמן 7700,ויצטער על הרגע הזה.

ואני בטוח שזה יקרה בימים הקרובים.

שבת שלום. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משגע אותי מה שקרה פה לאחרונה

הרבה אנשים החלו ללכלך על הזלמן אחרי היציאה של הטיפון, בזמן שלפני זה רק המליצו עליו

מה שאנשים צריכים להבין שהטמפ' במנוחה לא חשובה עד כדי כך ותמיד יכול להיות שלא יהיה שיפור ניכר

מה שחשוב זה הטמפ' במאמץ בעיקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משגע אותי מה שקרה פה לאחרונה

הרבה אנשים החלו ללכלך על הזלמן אחרי היציאה של הטיפון, בזמן שלפני זה רק המליצו עליו

מה שאנשים צריכים להבין שהטמפ' במנוחה לא חשובה עד כדי כך ותמיד יכול להיות שלא יהיה שיפור ניכר

מה שחשוב זה הטמפ' במאמץ בעיקר

טוב,אז לידעתך,מי שלוקח זלמן 7700 זה לא משפר אפילו במעלה אחת במנוחה.

אבל אמרנו זה לא חשוב,נכון? נכון.

אז תיהיה מודע לכך שהוא מוריד לא יותר מ5 מעלות את הטמפ' במצב מאמץ,שתדע..

4-5 מעלות,לא יותר מזה.

למה לקחת זלמן ב250¤,כאשר אפשר לקחת ביגטייפון שעולה 230¤ הרבה יותר חזק,מוריד את הטמפ' במנוחה ב10-15 מעלות[מה שהזלמן לא מוריד אפילו בטמפ' אחד.] , ובמאמץ גם איזה 12-15 ,תלווי.

איפה ההיגיון?

הוא שקט,הכל.. ההיית הולך אז על הזלמן?תהנה..

integral,

דבר שני,המשתמשים הנ''ל לא הרכיבו את הקירור,אולי חלקם,אבל הרוב זה טנכאים מהחנות.

זה מסביר הכל :smile1:

אתה לא מצחיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Alien Project

תמשיך להשוות קירורים בסטוק במנוחה

אתה תגיע רחוק

תנסה לראות עד לאן מגיע פרסקוט 3.0 עם סטוק באוברקלוק ובעומס

ואותו מעבד עם אותה משחה עם 7700CU

אני עשיתי ניסוי קרוב (על 3.4EE קוסטה ריקה עם 7000CU)

ואני יכול להגיד שיש הבדל לא קטן ובהחלט מורגש (שאיפשר העלאה של כמות מגה הרצים לא קטנה עד שהזכרונות היו המגבלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Alien Project

תמשיך להשוות קירורים בסטוק במנוחה

אתה תגיע רחוק

תנסה לראות עד לאן מגיע פרסקוט 3.0 עם סטוק באוברקלוק ובעומס

ואותו מעבד עם אותה משחה עם 7700CU

אני עשיתי ניסוי קרוב (על 3.4EE קוסטה ריקה עם 7000CU)

ואני יכול להגיד שיש הבדל לא קטן ובהחלט מורגש (שאיפשר העלאה של כמות מגה הרצים לא קטנה עד שהזכרונות היו המגבלה)

תפסיקו עם זה,תירדו ממני.

אני לא מדבר פה על מעלות בסטוק מנוחה,אני רק מסביר פה שהזלמן 7700 "הפצצתי" הזה הוא בטמפ' מנוחה לא משפר כלום לעומת סטוק רגיל.

אין הבדלים.

לעומת זאת,במאמץ יש הבדלים של 4-5 מעלות.. הרבה? לא.

קריטי? לא.

שווה את הכסף? לא.

אני לא צריך להסביר לך שוב על הביגטייפון,אני בטוח שקראת לפחות מחצית מהת'ארד,בשביל להבין על מה מדובר.

שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד אני יודע כמה הזלמן שווה וכמה הטייפון שווה

נכון שלטייפון יש ביצועים יותר גבוהים

אף אחד לא מתווכח על זה (והוא טיפש אם הוא כן)

אבל להגיד שזלמן 7700CU מביא ביצועים כמו סטוק זה :screwy: :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד אני יודע כמה הזלמן שווה וכמה הטייפון שווה

נכון שלטייפון יש ביצועים יותר גבוהים

אף אחד לא מתווכח על זה (והוא טיפש אם הוא כן)

אבל להגיד שזלמן 7700CU מביא ביצועים כמו סטוק זה :screwy: :screwy:

בחלומות הלילה :)

לילה טוב,אני יותר לא מתכוון להגיב פה בדיון , לא ייצא מזה כלום במילא.

שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפול עדיף בקידוד על מעבד חד-ליבתי

וב-Multitasking אין בכלל מקום להשוואה

זה ברור לחלוטין. אין שום שאלה בעניין.

הנקודה היא שאני לא יודע עד כמה ההבדל משמעותי בפועל.

לדוגמה: אם קידוד של סרט לוקח שעה במעבד עם בודדת, ודקה בלבד במעבד כפול ליבות, אז ברור שעדיף לקנות מעבד כפול ליבות. אבל, שעה זה לא הרבה זמן, ובהתחשב בכך שקידוד של סרט זה לא פעולה שמתבצעת לעתים תכופות, אז אפשר להתפשר על מעבד עם בודדת. אולם, אם קידוד של סרט לוקח 5 שעות במעבד כפול ליבות, ו-20 שעות במעבד עם בודדת, אז אפשר להפעיל את משימת הקידוד בלילה (5 שעות), אבל 20 שעות זה הרבה זמן בשביל לשתק את המחשב בביצוע של משימה אחת. ולכן, במקרה כזה עדיף להשקיע יותר כסף ולקנות מעבד כפול ליבות (למרות שהיחס בדוגמה הזו הוא רק 5:1 מול יחס של 60:1 בדוגמה הקודמת).

לא הבנתי מה המשמעות של של הגרפים שנתת. אני מבין מהם איזה מעבד נותן ביצועים יותר טובים בקידוד, אבל זה לא אומר לי הרבה לגבי התוצאה הממשית של פרק הזמן הדרוש לקידוד של סרט.

דרך אגב, אמרו לי כאן שהמעבדים כפולי הליבה של עדיפים על המעבדים כפולי הליבה של Intel. אבל, בגרפים שהבאת יש השוואה בין המעבד כפול הליבות הכי חזק של (ה+4800) מול מספר מעבדים כפולי ליבה של Intel, אבל המעבד כפול הליבות הזול יותר של (ה+3800) לא מופיע בהשוואה הזו.

Alien Project,

איך הביצועים של ה- -120 בלי מאוורר?

ה-Thermaltake Thunderblade 120MM LED Fan Blue A1926 שהצעת לי לא מתאים למארז , מכיוון שיש לו לדים (לא מצאתי מידע לגבי הביצועים שלו).

איך המאוורר הזה Thermaltake Smart Case Fan II 120mm A2029 (יש מאוורר יותר טוב ממנו)?

הנתונים של המאוורר הזה הם כדלקמן: 25.5dBA at 1300RPM ו-45dBA at 3500RPM. עוצמת רעש של 25.5dBA היא מאוד נמוכה, אבל 45dBA זה רעש די חזק.

OMRIJ,

הסיבה היחידה לבחור בכפול ליבה של היא החום שהמעבד מייצר? מבחינת ביצועים, המעבדים כפולי הליבה של עדיפים (אני מתייחס למעבד כפול הליבה הכי זול של AMD מול המעבד כפול הליבה הכי זול של Intel)? בכל אופן, המעבדים כפולי הליבה של הרבה יותר זולים מהמעבדים כפולי הליבה של AMD.

מעבד כפול ליבה של AMD יכול להסתדר עם -120 בלי מאוורר בעומס עבודה מקסימלי, או שאני חייב לצרף לו מאוורר 120mm?

אני חושב שיש סיכוי לא רע שה--120 יכנס במארז שלי, אבל ה-Big Tower בטוח לא יכנס.

מה בדיוק 20FPS אומר? כמה זמן בעצם לוקח לקודד סרט באורך 120 דקות לקובץ DivX/XviD בגודל של 700MB באיכות גבוהה (במעבד עם ליבה בודדת, כפול ליבות)?

כמה MHz יש ל-3000/3200 של AMD?

לגבי ה-Zalman, נראה לי שגם ב-92mm וגם ב-120mm הדגם של הנחושת עדיף על פני הדגם של האלומיניום ונחושת. מבחינת רמת רעש, ה-92mm מייצר 18.0-27.5dBA בעוד שה-120mm מייצר 20-32dBA.

האם אני יכול להבין ממך שה-7000 מומלץ למעבד עם ליבה בודדת, וה-7700 למעבד כפול ליבות, או שגם מעבד כפול ליבות יכול להסתדר עם ה-7000 במאמץ מקסימלי (אני מדבר על הדגמים מנחושת)?

במפרט של המארז כתוב שהוא מתאים ללוחות-אם בגודל ATX, אבל לפי הנתונים נראה כי ה-MSI K8N Neo4 Platinum גדול מדי. 30.4cm(L) x 24.4cm(W) ATX Form Factor. לא מצאתי פרטים לגבי ה- P5LD2 LGA775. יכול להיות שהלוח-אם של גדול יותר מגודל סטנדרטי של ATX, או שיש טעות בנתונים של הלוח-אם או של המארז?

בזכרונות של ה-AMD נתת לי OCZ 512MB (אני צריך שניים כאלה). לגבי הזכרונות של ה-, אני לא מכיר את PQI. הם נותנים אחריות לכל החיים כמו OCZ?

לשני המפרטים שהצעת יש מחיר סביר שנכנס בתקציב המקורי. לאיזה מהם יש ביצועים עדיפים? איזה מהם היית בוחר, באופן אישי?

integral,

לגבי הגודל, אני חושב שגם הזלמן 7700 וגם ה--120 עם מאוורר נכנסים במארז (גובה המארז הוא 15cm).

אתה אומר שה-XP-120 מקרר יותר טוב מהזלמן 7700cu. הוא גם יותר שקט? האם הוא יותר שקט גם מה-7000cu?

בכל אופן, אני לא מתכוון לעשות OC, כך שהבדלים קטנים בטמפרטורה לא אמורים לשנות הרבה.

עם זאת, במידה וה-XP-120 יכול לקרר באופן פאסיבי בלי מאוורר, אז הוא בהחלט עדיף. האם הוא יכול לקרר מעבד עם ליבה בודדת במאמץ מקסימלי? מה לגבי מעבד כפול ליבות במאמץ מקסימלי?

אולי תחכה עוד שבועיים ל9500 של זלמן?  ::)

אין לי בעיה לחכות עוד שבועיים ל-9500 של זלמן. השאלה היא האם הוא יכנס לי למארז.

יש לך נתונים לגביו (גודל, עוצמת רעש, יעילות בהפגת חום)?

לגבי יעילות בהפגת חום, אני חושב שה-7000 וה-7700 מספקים. מה שחשוב זה האם הוא יותר שקט, ומה הגודל שלו.

Alien Project,

אין סיכוי שהביג טייפון יכנס למארז שלי.

ההשוואה היא רק בין הזלמנים השונים ל-XP-120, כאשר מה שחשוב בעיקר זה שקט, והשאלה האם ה-XP-120 אפקטיבי בלי מאוורר.

השיקול לקנות את הזלמן או את ה-XP-120 במקום הקירור סטוק, הוא לאו דווקא כדי שהוא יקרר יותר טוב, אלא בעיקר שהוא יהיה הרבה יותר שקט (שמעתי כמה אינטלים 4 עם סטוק שנשמעו כאילו יש בהם מכסחת דשא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...