אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי - עמוד 8 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי

borg

Recommended Posts

האמת , אני לא מבין את הקושי שלך בבחירת מעבד

בקיצור אם אתה הולך על מעבד חד-ליבתי אז המעבד המומלץ הוא מהסידרה 6XX

אם אתה הולך על מעבד כפול- , תקנה את מה שמתאים לך כלכלית (או 2X3800 או 820)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 209
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני עדיין חושב שזלמן 7000 (שיהיה נחושת) מספיק

AMD

בהחלט יספיק אבל במהירות נמוכה ה 7700 יקרר הרבה יותר טוב רכיבים מסביב מה שיתן לו יתרון ב . לכן כדאי.

עריכה: ובורג, תבדוק תאימות ללוח שאתה רוצה לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Alien Project,

אני מבין שככל הנראה -120 עם מאוורר שקט מקרר קצת יותר טוב מזלמן 7000cu או זלמן 7700cu, אבל מאחר שאני לא מתכוון לעשות OC, אני מניח שהשיפור בטמפרטורה לא משמעותי. לעומת זאת, ההבדל במחיר הוא קרוב ל-200 ש"ח.

במידה והיה אפשר להשתמש ב--120 בלי מאוורר, אז הוא היה עדיף (0dBA). אבל, זה כנראה לא אפשרי.

OMRIJ,

אתה מציע את ה-Vantec Stealth SF12025L עבור ה--120? אני הבנתי ממך שזלמן 7000cu מספיק טוב עבור מחשב בלי OC.

אין לי מקום במארז לשני מאווררים 120mm, אלא רק לשני מאווררים 60mm. לכן, אני יכול לקחת בנוסף לזלמן 7000cu שני מאווררים Vantec Stealth SF6025L.

לגבי הדיסק הקשיח, אני מתכוון לקחת דיסק קשיח שקט של או , כך שאני לא מצפה לשמוע אותו.

אני מתלבט בין שני המפרטים שהצעת לי ו- עם בודדת. באיזה מהם היית בוחר עבור HTPC?

המפרטים האלה נכנסים בתקציב המקורי שלי, אבל אני חושש שמאוחר יותר אני אצטער על כך שלא השקעתי יותר כסף במעבד כפול ליבות. מה דעתך?

אתה יכול בבקשה להציע לי מפרט דומה עם מעבד כפול ליבות של (המעבד הכי זול שלהם הוא +3800 במהירות של 2GHz, נכון?) ו-512MBX2 של ב-Dual Channel?

integral,

לגבי המשימות של ה-, ציינתי משימות שאופייניות ל-. אני לא חושב שביקשתי משהו מוגזם.

מבחינת כסף, המחיר של ה- מגיע לכ-9,500 ש"ח. אני יכול להוסיף עוד 1,500 ש"ח במידה והדבר משמעותי וחיוני, אבל אני לא רוצה לבזבז כסף סתם. מצד שני, אני גם לא רוצה לקנות מעבד עם בודדת שיגמגם לי, ולהצטער למה לא רניתי מעבד כפול ליבות.

זכרונות DDR400 של עולים כ-700 ש"ח (512MBX2). זה נראה לי סביר עבור עם אחריות לכל החיים מחברה ידועה ומוכרת, לא? יש משהו עדיף (את טווינמוס אני לא ממש מכיר)?

אני באמת צריך את ה-7700cu במעבד כפול ליבות של בלי OC (במעבד עם בודדת אני מניח שאני לא צריך אותו)? ה-7000cu הקצת יותר שקט לא מספיק טוב? אם הטמפרטורה תהיה גבוהה יותר ב-5 מעלות במאמץ, וזה לא יפריע למעבד או לרכיבים אחרים, אז זה לא ממש משנה הרבה.

Alien Project,

OMRIJ התכוון לדגם הזה: Vantec Stealth SF12025L.

מעל ל-30dBA זה נחשב די רועש. 20dBA זה מאוד שקט.

55 מעלות במאמץ במעבד שמסוגל לעבוד ב-70 מעלות, פחות מטרידים אותי מ-70 מעלות בכרטיס מסך (למרות שהוא יכול לעבוד עד 100 מעלות). רצוי אמנם להוריד את הטמפרטורה של המעבד כמה שיותר בלי ליצור רעש, אבל 2-3 מעלות זה לא ממש משמעותי. זה היה יותר משמעותי אם היה מדובר ב-10-20 מעלות.

לגבי החום של המחשב, זה חשוב לי עבור עבודה תקינה של כל הרכיבים במחשב (שלא יתקלקלו או יגמגמו). אני לא דואג לעצמי. ה- אמור להיות מוצב בתוך ארונית של מערכת סטריאו (זה לא Desktop שאני יושב לידו), ואני חושב שהטלויזיה מייצרת הרבה יותר חום מהמחשב.

בורג,

תעשה לעצמך טובה ואל תקנה מאווררים של TT.

טוב, אם זהכ"כ חשוב לך... סתם! :P

בכל מקרה, שמתי לב שבמחשב הישן שלי יש לי שהי מאווררים של Vantec דגם SP80UVLED-BG שרמת הרעש המוצהרת שלהם היא 34dBA ודחיפת אוויר של 36CFM. המאווררים האלה מאוד שקטים. אני שומע אותם, אבל בתור המהום חרישי למדי. כך שאני בטוח שאני לא אשמע את ה-Vantec Stealth שרמת הרעש המוצהרת שלהם היא 20dBA ל-60mm (רמת הרעש המוצהרת של ה-120mm היא 28dBA) עם דחיפת אוויר של 12CFM. שני מאווררים כאלה של 60mm נשמע מספיק (חורי האוורור במארז אמורים לעזור ביחד עם המאוורר הפנימי של הספק כוח)?

iakovl,

יש לך קישור ל-Sonic Tower?

מה הגודל שלו (גובה מקסימלי אפשרי 10-12 ס"מ)?

Cool_Boy-PP,

אני בכל מקרה אצטרך לקשור את כל הכבלים במארז, מכיוון שהוא די צפוף.

אין אפשרות ליצור זרימת אוויר מיטבית בכל המארז. יש בו מקום רק לשני מאווררים 60mm בצד האחורי של המארז מול המעבד (שמוציאים אוויר החוצה), וחוץ משני המאווררים האלה יש לו חורי אוורור מעל המעבד, מעל הכרטיס מסך, ומתחת לכלוב של הדיסקים הקשיחים. חורי האוורור במארז אמורים להזרים למארז אוויר יותר קר באופן פאסיבי ללא מאווררים, כתוצאה מאפקט ואקום.

lipa,

ההתלבטות שלי היא בין D 620 (ה-AMD64 3200 לא כדאי?) לבין AMD64 X2 3800. זאת לא החלטה כ"כ פשוטה להוסיף עוד 1,500 ש"ח, אבל אני לא רוצה להצטער אח"כ על כך שלא הוספתי (מבחינת ביצועים).

בכל אופן, אני שוקל ברצינות את ה-AMD64 X2 3800. ההשקעה בו באמת כדאית ב-HTPC ומורגשת באופן ממש משמעותי?

למישהו יש את המעבד הזה, ויכול להגיד לי איך הוא מול המעבד הקודם שהיה לו?

בהחלט יספיק אבל במהירות נמוכה ה 7700 יקרר הרבה יותר טוב רכיבים מסביב מה שיתן לו יתרון ב HTPC. לכן כדאי.

עריכה: ובורג, תבדוק תאימות ללוח שאתה רוצה לקנות.

אתה חושב שזה משמעותי וחשוב (ה-7700 קצת יותר רועש מה-7000)?

לגבי ההתאמה ללוח-אם, אני צריך עזרה בזה. מה אני צריך לבדוק, בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral,

לגבי המשימות של ה-HTPC, ציינתי משימות שאופייניות ל-HTPC. אני לא חושב שביקשתי משהו מוגזם.

מבחינת כסף, המחיר של ה-HTPC מגיע לכ-9,500 ש"ח. אני יכול להוסיף עוד 1,500 ש"ח במידה והדבר משמעותי וחיוני, אבל אני לא רוצה לבזבז כסף סתם. מצד שני, אני גם לא רוצה לקנות מעבד עם ליבה בודדת שיגמגם לי, ולהצטער למה לא רניתי מעבד כפול ליבות.

זכרונות DDR400 של OCZ עולים כ-700 ש"ח (512MBX2). זה נראה לי סביר עבור זכרונות עם אחריות לכל החיים מחברה ידועה ומוכרת, לא? יש משהו עדיף (את טווינמוס אני לא ממש מכיר)?

אני באמת צריך את ה-7700cu במעבד כפול ליבות של AMD בלי OC (במעבד עם ליבה בודדת אני מניח שאני לא צריך אותו)? ה-7000cu הקצת יותר שקט לא מספיק טוב? אם הטמפרטורה תהיה גבוהה יותר ב-5 מעלות במאמץ, וזה לא יפריע למעבד או לרכיבים אחרים, אז זה לא ממש משנה הרבה.

אופייני? תלוי למי? יש כאלה שרק רואים סרטים וגג מקליטים. קידודים וכו עושים על מחשבים אחרים.

אני חושב שאם אתה משקיע כל כך הרבה כסף אז תשים כבר כפול ליבה. יעבוד טוב יותר ויחיה הרבה יותר זמן. בכל מקרה, AMD חד ליבתי לא הייתי קונה.

אני גם לא כל כך מבין איך הגעת לסכום הזה.

700 שקל שווה OCZ.

את שניהם לא תשמע במהירות נמוכה (7700 ו 7000)

אני לא מדבר על טמפרטורת המעבד. אני מדבר על הטמפרטורה של הרכיבים מסביב. ב NF4 למשל הציפסט הרבה יותר בעייתי מבחינת התחממות מהמעבד. ה 7700 גדול משמעותית ו"יעביר" חום לא רק מהמעבד אלא גם מרכיבים אחרים.

ה GLACIAL TECH 120 נותנים 19 דציבל ודוחפים 37 CFM כמו 80 מ"מ ממוצע. מומלצים. מצ"ב ה DATA SHEET שלהם.

באתר של זלמן בודקים תאימות ללוחות. יש רשימה של אלה שתואמים ואלה שלא תואמים (רד עם הדף):

http://www.zalman.co.kr/product/cooler/7700-754-939-940MBlist_eng.htm

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lipa,

ההתלבטות שלי היא בין Pentium D 620 (ה-AMD64 3200 לא כדאי?) לבין AMD64 X2 3800. זאת לא החלטה כ"כ פשוטה להוסיף עוד 1,500 ש"ח, אבל אני לא רוצה להצטער אח"כ על כך שלא הוספתי (מבחינת ביצועים).

בכל אופן, אני שוקל ברצינות את ה-AMD64 X2 3800. ההשקעה בו באמת כדאית ב- ומורגשת באופן ממש משמעותי?

למישהו יש את המעבד הזה, ויכול להגיד לי איך הוא מול המעבד הקודם שהיה לו?

אתה חושב שזה משמעותי וחשוב (ה-7700 קצת יותר רועש מה-7000)?

לגבי ההתאמה ללוח-אם, אני צריך עזרה בזה. מה אני צריך לבדוק, בדיוק?

אני הצעתי מהתחלה (מהדף הראשון) את ה-820 בגלל שהוא לא תוספת יקרה

אבל שווה כל שקל שמדובר בקידודים ואפשר אפילו לקודד שני בו-זמנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LIPA,

הבעיה עם ה 820 היא שאם ירצה לוח איכותי יצטרך להוסיף עוד כמה מאות שקלים טובים ללוח של , והיות והוא גם רוצה זכרונות איכותיים עם אחריות לכל החיים יצטרך להוסיף עוד כמה מאות שקלים ל כאלה. סה"כ יתאזן פחות או יותר במחיר עם 3800X2.

עריכה: אה, כן, ויקבל מתנה גם בתוך האינטל, מה שלא הייתי ממש רוצה ב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל תגובה שלך היא חתיכת מגילה.  ;)

מפרט לכפול ליבה של יהיה זהה לחד ליבה של שהצעתי רק תחליף מעבד.

ואני לא חושב שאתה צריך כפול .

מה לעשות? בכל פעם שאני לוחץ על "שלח תגובה" אני מקבל הודעה שהתקבלו כך וכך תגובות חדשות, אז אני צריך לענות עליהן, לא?

אותו לוח-אם שהצעתי לי עבור ה-AMD64 3200 (ה-MSI) מתאים גם ל-AMD64 X2 3800? אין בעיה של חיבורי חשמל או משהו כזה כמו באינטל?

המפרט של הלוח-אם נשמע טוב, אבל אני לא ממש מכיר את . איך הם בלוחות-אם?

יש אולי חלופה עדיפה של חברה אחרת באותו מחיר בערך?

יש לך קישור לזכרונות של שציינת? יש להם גוף , נכון?

אתה סבור שמעבד עם ליבה בודדת יספק אותי? באיזה היית בוחר ב-AMD64 3200 או ב- D 620?

integral,

מי שרק צופה בסרטים ומקליט לא צריך , ויכול להסתפק ב-YES MAX או ב-HOT MAX.

HTPC מהווה בין השאר מאגר של שאפשר לשלוף ממחשבים אחרים המחוברים לרשת הבייתית, כך שטבעי שקידודי יתבצעו עליו.

התקציב שלי מורכב מ-1300 ש"ח למארז (מאוד יקר, אבל ממש יפה), 1000 ש"ח למעבד, 1000 ש"ח ללוח-אם, 700 ש"ח לזכרונות, 1200 ש"ח לכרטיס מסך, 680 ש"ח לכרטיס קול, 1500 ש"ח לדיסק קשיח, 300 ש"ח לצורב, 400 ש"ח לספק כוח, 250 ש"ח לגוךף קירור, 600 ש"ח לכרטיס PVR (שכחתי משהו?). בתוספת שני מאווררים שקטים 60mm וקורא כרטיסי , זה מגיע ל-9,000 ש"ח בערך. תוספת של 1,500 ש"ח עבור מעבד כפול ליבות מעלה את התקציב ל-10,500 ש"ח בערך.

אם גם ה-7000 וגם ה-7700 חרישיים במהירות נמוכה, אז כנראה שה-7700 עדיף אם הוא נכנס במארז. בכל מקרה, ההבדל במחיר ביניהם די זניח.

בקישור שנתת לי כתוב שה-K8N Neo4 Platinum של MSI ש-OMRIJ נתן לי מתאים ל-7700, אלא אם כן הקירור הפאסיבי של ה- 6600GT יפריע לו.

מה זה ה-, ולמה אני לא רוצה אותו ב-HTPC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא מחובר ברשת למחשבים אחרים אפשר לקודד עליהם. אז, מספיק אפילו איזה פנטיום 3. ואל תשווה לי פונקציונליות וגמישות של מחשב לזו של YES MAX. לגבי הקרור הפסיבי על הגיגבייט, הוא יכול להפריע על ה MSI למרות שאני לא בטוח. תבדוק בחנות. אני חושב גם שאתה קצת מגזים עם הדיסקים. סה"כ יש לך צורב ותמיד אפשר די בקלות להוסיף דיסקים במידת הצורך.

לא שכחת שלט רציני? או \ וגם איזה עכבר איכותי עם TRACK BALL שיהיה נוח?

יש לך מערכת או שהכרטיס אמור להוות את המערכת? כי אפשר גם אותו לחסוך ולהוציא SPDIF מהלוח למגבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שאני צריך את השטות הזו ב-HTPC שלי.

רק ל-820 יש DRM או גם לגרסאות מוקדמות יותר כמו ה-630?

אם נגיד אני קונה DVD שמוגן ב-DRM, אז אני אוכל לצפות בו ולעשות לו גיבוי במחשב עם מעבד בלי , נכון?

ואין 620 עד כמה שזכור לי, וגם סדרה 6 היא לא D

יש Pentium 4 630 אולי אליו התכוונת

ויש Pentium D 820

כן, התכוונתי לזה.

integral,

נכון לעכשיו, יש לי פנטיום 2 350MHz שאפשר להריץ עליו eMule, אבל הוא ממש לא מתאים לקידודים.

התכנון הוא לקנות Desktop חדש בעוד שנה-שנתיים בערך, אבל כרגע אני מעדיף HTPC ולא Desktop.

השוויתי את המחשב ל-YES MAX רק בעבור אנשים שמשתמשים בו לצפייה בסרטים ולהקלטה. ברור של-HTPC יש פונקציונאליות הרבה יותר גדולה.

אם הקירור הפאסיבי של ה- יפריע ל-7700, אז אני אחליף אותו ב-7000. אני אגיד להם בחנות שיבדקו מה מתאים.

לגבי הדיסקים, דיברת על המחיר הגבוה של הדיסק הקשיח? מדובר בדיסק קשיח שקט בנפח של 300GB+ (יש במארז מקום למקסימום שלושה דיסקים קשיחים). הדיסק הקשיח אמור לשמש בין השאר להקלטה ולאחסון סרטים, לכן אני צריך דיסק קשיח גדול ולא כמה דיסקים קשיחים קטנים.

שלט רחוק אחד מגיע ביחד עם המארז, ושלט רחוק נוסף מגיע עם הכרטיס PVR.

על עכבר ומקלדת אלחוטיים אני יכול לוותר. יש לי עכבר אופטי טוב ומקלדת איכותית בפנטיום 2 שאני יכול להעביר ל-, ויש לי גם כמה עכברים ומקלדות ישנים שאני יכול לשים בפנטיום 2 הישן.

אין לי עדיין מערכת בייתית. חשבתי בהתחלה לקנות חמישה רמקולים איכותיים וסאב וופר למערכת בייתית, ולחבר אותם ישירות לכרטיס קול. אבל, אלכס ואנטולי שכנעו אותי לקנות גם רסיבר אודיו/וידאו ולחבר אליו את הכרטיס קול עם כבל קואקסיאלי. לפי מה שהבנתי, חיבור של כרטיס קול פשוט לרסיבר לא יתן תוצאות טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני מדבר על אנשים שרואים ומקליטים, אני לא מדבר על כאלה שרק רואים את מה שיש ל YES להציע...

אני חושב שזו טעות לקנות דיסק 300 גיגה ב 1500 ש"ח. קנה שניים של 160 בסביבות ה 1000 שקל או שניים של מאתיים. כל העניין של עבודה במקביל תעבוד טוב יותר עם שני דיסקים.

אז יש לך כבר 400-500 שקל מפה.

לגבי העכבר תמיד תוכל להוסיף אם תרצה.

לגבי המגבר, החלטה חכמה :xyxthumbs:. עדיין לטעמי הכרטיס מיותר. תראה איך זה בלי (סה"כ מעבירים סיגנל דיגיטלי דרך חיבור SPDIF על לוח האם) ומקסימום תמיד תוכל להוסיף. אבל לפני שאתה מוציא 700 שקל תבדוק.

ועוד 700 שקל מפה.

וכמעט שילמת את ה 3800X2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LIPA,

הבעיה עם ה 820 היא שאם ירצה לוח איכותי יצטרך להוסיף עוד כמה מאות שקלים טובים ללוח של , והיות והוא גם רוצה זכרונות איכותיים עם אחריות לכל החיים יצטרך להוסיף עוד כמה מאות שקלים ל כאלה. סה"כ יתאזן פחות או יותר במחיר עם 3800X2.

עריכה: אה, כן, ויקבל מתנה גם DRM בתוך האינטל, מה שלא הייתי ממש רוצה ב HTPC.

לא הבנתי למה צריך להיות הפרש במחיר , מעבר לתוספת במחיר על המעבד

ישנם לוחות-אם וזכרונות באותו מחיר  , כך שזה לא מחייב תוספת מעבר לזה , ברור שאפשר לקנות לוחות וזכרונות יקרים

אגב , בקשר ל- מתי אני אמור להרגיש בקיומו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע את ה NEO4 הוא קונה ב 900 שקל שזה מהטופ ל . כדי לקנות מהטופ של אינטל הוא צריך לשים 1300 שקל+. גם אתה לא שמת את הגיגבייט הזול בשלך. שים לב שהבחור רוצה דברים איכותיים.

אני יודע שהוא יכול להשיג במחיר של ה OCZ. אבל הוא רוצה זוג עם אחריות לכל החיים וכזאת אין לזולים.

לא ממש חקרתי את הנושא של . לא ממש מעניין אותי כרגע. אבל, אני חושב שהמטרה שלו ברורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בתקציב הזה, לשימושים האלו, ולדרישות חום האלו ה 3800X2 הוא הקניה הכי הגיונית.

כפולי ליבות מציגים יתרון משמעותי בקידוד.

אני ממליץ לך לקרוא את הכתבות המקצועיות הבאות, במקום אוסף תגובות חובבניות:

http://www.tomshardware.com/cpu/200508011/index.html

http://www.tomshardware.com/cpu/20050603/index.html

http://www.tomshardware.com/cpu/20050714/index.html

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=3735

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...