אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי

borg

Recommended Posts

• תגובות 209
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב אני לא יודע למה החברה פה מתעקשים לדחוף לך את ה 820- זה חסר היגיון לחלוטין למי שביקש קירור פסיבי.

ה820 בקושי מיסתדר עם הקירור האקטיבי שלו.

הברירה הטיבעית היא ובמקרה שלך היא היחידה- מלבד פנטיום M המצוין.

ה VENICE', שלא נבדק אצל טום כולל SSE3.

בכל מקרה אני היתי רוכש את ה SAN DIEGO 3700 עם SSE3 ו 1 MEGA CACHE

מעבד מעולה שבימים אלו מחירו ירד ל 1800 ש"ח

בכמה מאות יותר תוכל לרכוש את כפול הליבה של שמאוד קר וטוב מהאינטל בכל מדד.

אם ברצונך קירור פאסיבי, אינטל לא בא בחשבון!

בהקשר לקירור עצמו, היתי הולך על -120(אם יכנס)- פאסיבי מעולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה820 נשמע לי בחירה לא מוצלחת ל . תחת עומס הוא עלול לחמם את הקופסה בצורה רצינית, בהתחשב גם בחום הנפלט מהרכיבים האחרים.

גם אין צורך בפנטיום M ב . הוא יקר יחסית, והביצועים הטרמיים של A64 בהחלט מספיק טובים.

מה שאני הייתי עושה - קונה 3800X2, ולוח אם פשוט יותר.

2,300 למעבד, עוד איזה 700 ללוח אם, 250 לגוף , ומה שנשאר לזכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאני טועה, אבל לפי מה שהבנתי, ל- יש יתרון על Intel במשחקים. עם זאת, מה שחשוב במשחקים זה בעיקר הכרטיס מסך (מעל 60FPS, תוספת של 5-10FPS לא ממש מורגשים). מלבד זאת, כתבתי שמשחקים זה מטרה משנית של ה-HTPC.

הדבר הכי חשוב במעבד חדש הוא היכולת שלו להתמודד עם משימות שדורשות כוח עיבוד חזק (רוב התוכנות עובדות גם בפנטיום 2).

משימה מרכזית הדורשת כוח עיבוד חזק היא קידוד של סרטים.

לפי מה שאמרתם, משימות קידוד סרטים דורשות מעבד שתומך ב-SSE3 ושיש לו הרבה MHz. אני מבין שלכל המעבדים של Intel יש תמיכה ב-SSE3, וככל הנראה גם למעבדים החדשים של . השאלה מעבד עם כמה MHz אני צריך תלוייה בזמן הדרוש למעבד לקודד סרט בפורמט DVD לקובץ בפורמט DivX/XviD.

מישהו יכול בבקשה לתת לי השוואה כמה זמן לוקח לקודד סרט DVD בגודל 4.34GB לקובץ Divx/XviD בגודל של 700MB במעבדים השונים של (ליבה בודדת, ליבה כפולה), במעבדים השונים של Intel (ליבה בודדת, ליבה כפולה), וב-Pentium M?

אם 7700 אז רק CU. ה ALCU לא יהיה מספיק טוב במהירות נמוכה, ובמהירות גבוהה תשמע אותו+הוא יכול בקלות להרעיד קצת את המארז אם אינו מסיבי.

אתה יכול בבקשה להביא לי קישור, ולפרט קצת?

לגבי הרעדה של המארז, כמובן שיש להימנע מכך. לשם כך, יש בתחתית של המארז בולמי זעזועים עגולים כמו שיש במערכות סטריאו (רסיבר לדוגמה). עם זאת, אני לא יודע עד כמה זה עוזר.

טוב אני לא יודע למה החברה פה מתעקשים לדחוף לך את ה 820- זה חסר היגיון לחלוטין למי שביקש קירור פסיבי.

ה820 בקושי מיסתדר עם הקירור האקטיבי שלו.

הברירה הטיבעית היא ובמקרה שלך היא היחידה- מלבד פנטיום M המצוין.

ה VENICE', שלא נבדק אצל טום כולל SSE3.

בכל מקרה אני היתי רוכש את ה SAN DIEGO 3700 עם SSE3 ו 1 MEGA CACHE

מעבד מעולה שבימים אלו מחירו ירד ל 1800 ש"ח

בכמה מאות יותר תוכל לרכוש את כפול הליבה של AMD שמאוד קר וטוב מהאינטל בכל מדד.

אם ברצונך קירור פאסיבי, אינטל לא בא בחשבון!

בהקשר לקירור עצמו, היתי הולך על XP-120(אם יכנס)- קירור פאסיבי מעולה

המליצו לי לקחת את ה-820 ביחד עם קירור אקטיבי שקט של זלמן.

הקירור האקטיבי של זלמן בא בחשבון במידה ואני לא אמצא קירור פאסיבי מתאים.

בשל הגודל של המארז (הגובה שלו הוא 15 ס"מ), הגופי קירור הפאסיביים שהוצעו לי לא מתאימים (הם גבוהים מדי). אני מחפש גוף קירור פאסיבי יעיל בגובה של 10 ס"מ (אולי 12 ס"מ גם כן יכנס במארז).

המחיר של ה-San Diego 3700 גבוה מדי בשבילי (1800 ש"ח). כמה MHz יש לו?

אתה יכול בבקשה לתת לי קישור ל-XP-120, וקצת פרטים אודותיו?

אשמח גם לקבל פרטים עם ה-Pentium M (קישור, מחיר, ביצועים, מתאם לתושבת).

ה820 נשמע לי בחירה לא מוצלחת ל . תחת עומס הוא עלול לחמם את הקופסה בצורה רצינית, בהתחשב גם בחום הנפלט מהרכיבים האחרים.

גם אין צורך בפנטיום M ב . הוא יקר יחסית, והביצועים הטרמיים של A64 בהחלט מספיק טובים.

מה שאני הייתי עושה - קונה 3800X2, ולוח אם פשוט יותר.

2,300 למעבד, עוד איזה 700 ללוח אם, 250 לגוף קירור, ומה שנשאר לזכרונות.

בשל הסיבה שציינת, כתבתי שאני נרתע ממעבדים כפולי ליבה עבור ה-, ושאני מעדיף מעבד עם ליבה בודדת (בגלל כמות החום שהמעבד פולט).

אם זה משנה משהו, אז המארז עשוי מאלומיניום די עבה. יכול להיות שזה עשוי לעזור להפיג את החום במידה מסויימת.

מה המחיר של M?

כמה MHz יש ל-3800X2?

2,300 ש"ח למעבד + 700 ש"ח ללוח-אם + 250 ש"ח לגוף -> מותירים לי 250 ש"ח לזכרונות (אני לא חושב שזה מספיק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין קשר בין SSE3 לבין קידוד סרטים

ב. Pentium M עולה החל מ 1400 שקל בערך (לדוג' פה )

בתוספת מתאם CT-479 שצריך להזמין מחו"ל ולוח כלשהו של לסוקט 478

אם לא מתוכנן אז הייתי לוקח P4GD1 שעולה סביבות ה 500 שקל

ג. יש ל 3800X2 בכל מהירות שעון של 2.0GHz

ואיתו אפשר לשים גם פאסיבי לא רציני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ... לא נראה לי שזה הגיוני מה שאתה רוצה... גם מחשב רציני לכל דבר, וגם HTPC ?

אני מציע שפשוט תשתמש במחשב עם מארז רגיל, ותתקע בפנים איזה קירור BIG TYPHON שרץ ב 1300RPM או קירור פאסיבי גדול שכן יכנס למארז נורמלי...

או שתוכל למשל כשאתה צופה בסרטים וכו' לעשות DOWNCLOCK למעבד, ככה שהוא יתאמץ פחות, ואז להוריד את הקירור שלא ישמעו, וכשאתה עושה פעולה רצינית להחזיר ל CLOCK רגיל...

הנה HTPC שראיתי ב PCMAG שלי החודש, אין לו אף מאורר והוא די חזק:

http://www.pcmag.com/article2/0,1759,1814586,00.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול בבקשה להביא לי קישור, ולפרט קצת?

לגבי הרעדה של המארז, כמובן שיש להימנע מכך. לשם כך, יש בתחתית של המארז בולמי זעזועים עגולים כמו שיש במערכות סטריאו (רסיבר לדוגמה). עם זאת, אני לא יודע עד כמה זה עוזר.

אני הקישור הכי טוב. יש לי את ה 7700ALCU על סלרון D 2.4 ב OC ל 3.3. לא מבסוט ממנו. פנטיום 820 מייצר הרבה יותר חום מ 2.4@3.3. אני ממש מצטער שלא לקחתי את ה CU (פשוט הייתי לחוץ כמו טמפון וזה מה שהיה באותו רגע במלאי).

אם אתה רוצה קישור נוסף אז:

http://www.tomshardware.com/cpu/20050607/cpu-cooler-16.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין קשר בין SSE3 לבין קידוד סרטים

יש קשר. יכול לעזור קצת:

With SSE3, added 10 new instructions targeted at SIMD as well as 3 other instructions that don't touch the SSE registers (fisttp, monitor, mwait). Here's a brief list of SSE3 instructions and what they are for:

x87 floating point to integer conversion (fisttp)

Complex arithmetic (addsubps, addsubpd, movsldup, movshdup, movddup)

Video encoding (lddqu)

Graphics (haddps, hsubps, haddpd, hsubpd)

Thread synchronization (monitor, mwait)

The lddqu instruction is designed to reduce the impact of 128bit unaligned memory accesses. As unaligned loads happen quite often in video processing, the lddqu instruction is designed to load 256bits of data aligned on a 16byte boundary. The instruction also takes care of extracting the correct 16bytes (as requested) from the 32byte block. Under SSE2, 64bit loads are executed and then the data is recombined.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הקישור הכי טוב. יש לי את ה 7700ALCU על סלרון D 2.4 ב OC ל 3.3. לא מבסוט ממנו. פנטיום 820 מייצר הרבה יותר חום מ 2.4@3.3. אני ממש מצטער שלא לקחתי את ה CU (פשוט הייתי לחוץ כמו טמפון וזה מה שהיה באותו רגע במלאי).

אם אתה רוצה קישור נוסף אז:

http://www.tomshardware.com/cpu/20050607/cpu-cooler-16.html

תודה על הקישור לדף ב-Tom's Hardware.

Zalman CNPS7700-AlCu 120MM Fan הוא דגם המשלב נחושת ואלומיניום ועולה 240 ש"ח.

Zalman CNPS7700-Cu 120MM Fan הוא דגם המורכב רק מנחושת ועולה 270 ש"ח.

לפי הכתבה ב-Tom's Hardware, הדגם של הנחושת מייצר רעש של 31.8dbA בעוצמה מינימלית ו-38.7dbA בעוצמה מקסימלית. 31.8dbA זה אמנם מאוד שקט, אבל לא כמו 0dbA בגוף קירור פאסיבי. בכל אופן, הדגם של הנחושת עדיף מהדגם של הנחושת והאלומיניום, מכיוון שהוא מקרר יותר טוב.

(לא ראיתי באתר מידע לגבי ויברציות של המאוורר).

סתכל איפה הסלרון D עומד עם ה MAINCONCEPT ואיפה הוא עומד עם MPEG4 ללא תמיכה ב SSE3:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-d_13.html

תסתכל למשל מול ה 2.4C.

בקישור שהבאתי, מה המשמעות של הגרפים (sec, fps)?

מה ההבדל בין MPEG-2 Encoding ל-MPEG-4 Encoding?

אני מבין שכדי לקודד סרטים מהר צריך מעבד שתומך ב-SSE3 והרבה MHz. מה יותר חשוב - SSE3, הרבה MHz או שילוב של שניהם? ההנחה שלי היא שרצוי מעבד שתומך ב-SSE3, ולגבי המהירות שלו (MHz) אני צריך לדעת כמה זמן לוקח לכל מעבד (עם מהירות MHz שונה) לקודד סרט בגודל של 4.34GB לקובץ DivX/XviD עם 30FPS בגודל של 700MB, על-מנת לבחור במעבד הכי זול שמספק מהירות קידוד סבירה (רצוי כמה שיותר מהר בהתחשב במחיר).

איפה אפשר למצוא השוואה כזו?

נ.ב.

אני מתמקד בקידוד סרטים, מכיוון שההנחה שלי היא שהמשימות האחרות הרלוונטיות עבורי (צפייה בסרטים, הקלטת סרטים באמצעות כרטיס PVR, תוכנות , גלישה באינטרנט, תוכנות שיתוף קבצים, משחקים) לא דורשות מעבד חזק במיוחד (תקנו אותי אם אני טועה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...