אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי - עמוד 11 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי

borg

Recommended Posts

אישית זה היה תלוי בעיקר עד כמה הוא מגיע רחוק באוברקלוק

ואם אתה משווה לפחות תשווה Apples To Apples

אתה לא יכול להשוות 820 ל X2 3800

להגיד שאפשר לעשות ל 820 לרמה של 840 ואז להגיע למסקנה שהוא עדיף

או שתשווה ביצועים פר מחיר שזה מה שעושים רוב הזמן ואז זה 830 מול X2 3800, ואז ה 3800 עדיף

או שתשווה לפי הדירוג, ואז זה 840 (כל 3.2GHz מקביל ל 3200) מול X2 3800 וגם אז ה 3800 עדיף משתי הבחינות כספית וביצועית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 209
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני משווה מה ניתן לקבל בשביל הכסף.

אפשר לקבל אחלה מערכת ליבה כפולה של אינטל במחיר משמעותית יותר זול מ (אם אתה מוכן להתפשר על לוח 945 וזכרונות בלי אחריות לכל החיים ולא צריך להכניס אותו ל HTPC). כרגע, ולצערי, לא מאפשרים זאת. אם הייתי קונה היום מחשב חדש בשבילי, זה היה כפול ליבה ולא של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

A64 3000+ Venice יחד עם Thermal Take Sonic Tower

בשביל כרטיס מסך אתה לא צריך יותר מ X700/GF 6600 פאסיביים

יש ספקי כח עם פאסיבי, אבל הם די יקרים

לפי מה שאני יודע קידוד זה לא עסק מהיר ואם הספק ישאר פועל הרבה זמן החום יגרום לו להיכבות או להינזק
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משווה מה ניתן לקבל בשביל הכסף.

אפשר לקבל אחלה מערכת ליבה כפולה של אינטל במחיר משמעותית יותר זול מ (אם אתה מוכן להתפשר על לוח 945 וזכרונות בלי אחריות לכל החיים ולא צריך להכניס אותו ל HTPC). כרגע, ולצערי, לא מאפשרים זאת. אם הייתי קונה היום מחשב חדש בשבילי, זה היה כפול ליבה ולא של .

אם אתה משווה מה ניתן לקבל בשביל כסף אז תעשה השוואה שווה לפחות

אל תיקח מעבד של 1600 שקל ותגיד שהוא יותר זול ממעבד של 2300 שקל

תיקח מעבד של 2300 שקל ומעבד של 2300 שקל ותראה מה מביניהם עדיף בביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על העזרה!

החלטתי לקנות את הרכיבים הבאים:

AMD Athlon 64 X2 Dual-Core processor 3800+ (2.0GHz) במחיר 2,395 ש"ח (ב-noacomp זה יותר זול בכ-200 ש"ח).

Zalman CNPS7700-Cu 120MM Fan במחיר 272 ש"ח או Zalman CNPS7000B-Cu 92MM Fan במחיר 247 ש"ח (מה שנכנס במארז).

MSI K8N Neo4 Platinum nVIDIA nForce4 Ultra Socket 939 במחיר 972 ש"ח.

OCZ 1GB (2X512) DDR PC3200 Premier Dual Channel CL2.5 במחיר 830 ש"ח (400MHz CL 2.5-3-3-7, צריכת חשמל של 2.6Volts).

סה"כ כ-4,200 ש"ח.

אם אפשר, אשמח לקבל המלצות ללוחות-אם חלופיים באותה רמה (ה-MSI עונה לדרישות שלי, אבל יתכן שיהיו לו בעיות עם הגוף קירור), לצורך בחירה אישית.

לגבי הזכרונות, אני לא מבין בזה הרבה, אבל הם נראים זכרונות איכותיים עם מפזרי חום מנחושת. אפשר לשקול זכרונות נוספים, אבל לא נראה לי שמדובר בהבדלים משמעותיים ששווה לשלם עבורם יותר כסף. הדבר היחיד שהייתי רוצה לדעת  לגבי הזכרונות זה מה המשמעות של התזמונים שלהם (לידע כללי).

הקישורים שהבאתי הם מ-Pandas, מכיוון שזו החנות היחידה שמצאתי בארץ המייבאת את המארז בו אני מעוניין, אבל אם לכם קישורים לחנויות אחרות בארץ המציעות את הרכיבים הנ"ל במחירים זולים יותר באופן משמעותי, אשמח לקבל תגובה.

מעבר לכך, אני חושב שהנושא מוצה.

שוב, תודה רבה לכולם, ואני אשמח להיעזר בכם שוב בעתיד הקרוב.

lipa,

לפנטיום 2 350MHz אמנם אין ערך כספי, אבל אין צורך להספיד אותו. אפשר להריץ עליו Windows 2000, לגלוש באינטרנט, להשתמש בתוכנות Office, להריץ תוכנות שיתוף קבצים, ועוד...

בעצם, אפשר לעשות על פנטיום 2 כמעט כל דבר מלבד קידודים של סרטים, קומפילציות כבדות של קוד מקור, ומשחקים.

yonishtr,

ההשוואה של ה-AMD64 X2 3800 היתה מול ה-Pentium D 840. כתבתי שהגרפים לא כללו השוואה ל-Pentium D 820, והיתרון של ה-Pentium D 840 לא משמעותי, כך שסביר להניח שהוא משתווה או אף יותר טוב מ-Pentium D 820 ומ-Pentium D 830.

לפי מה שאני יודע קידוד זה לא עסק מהיר ואם הספק ישאר פועל הרבה זמן החום יגרום לו להיכבות או להינזק

למה אתה מתכוון? ה- אמור לפעול 24/7 (אני מתכוון "לכבות" אותו רק בהפסקות חשמל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה מארז אתה הולך ?

אתה גם יכול לבדוק את הלוחות DFI LANPARTY במחיר דומה...

לגבי התזמונים יש בסטיקי מספיק מידע על זה.. יש לי את הזכרונות האלו שקניתי לפני שנה בערך, רק עם 2*256, הם די חמים, אך עושים את העבודה (כל עוד אתה לא מנסה לעשות OC)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משווה מה ניתן לקבל בשביל כסף אז תעשה השוואה שווה לפחות

אל תיקח מעבד של 1600 שקל ותגיד שהוא יותר זול ממעבד של 2300 שקל

תיקח מעבד של 2300 שקל ומעבד של 2300 שקל ותראה מה מביניהם עדיף בביצועים

ברור שאם מוציאים 2300 ש"ח (על מעבד כפול ליבה) עדיף , על זה אין וויכוח

מצד שני אינטל מציעה כפולי ליבה יותר זולים

ה-830 עולה 2000 ש"ח וה-820 עולה 1600 ש"ח

סה"כ זה יוצר מצב  מאוזן לצרכן , ככל שאתה משלם יותר אתה מקבל יותר (בלי קשר אם זה או אינטל)

כל האופציות האלה טובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר בבקשה לקבל קישור ללוח-אם של DFI (ושל חברות אחרות אם יש)?

במקור התכוונתי לקנות את המארז Ahanix D.Vine 4 שנמצא ב-Pandas. אבל אם אני אוכל, אני מעדיף את המארז Ahanix MCE601 (תמונות מצורפות).

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאם מוציאים 2300 ש"ח (על מעבד כפול ליבה) עדיף , על זה אין וויכוח

מצד שני אינטל מציעה כפולי ליבה יותר זולים

ה-830 עולה 2000 ש"ח וה-820 עולה 1600 ש"ח

סה"כ זה יוצר מצב  מאוזן לצרכן , ככל שאתה משלם יותר אתה מקבל יותר (בלי קשר אם זה או אינטל)

כל האופציות האלה טובות

כן רק שבמקרה שעסקינן ב ה 820 הוא לא אופצייה מועדפת מפאת החום הרב שהוא יוצר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן רק שבמקרה שעסקינן ב ה 820 הוא לא אופצייה מועדפת מפאת החום הרב שהוא יוצר

בנקודה הזאת בדיוק אני חושב שיש הגזמה , אפשר לחשוב שאם תכניס את ה-820 למארז הכל יישרף ?!

אני מבטיח לך שזה לא יקרה , סה"כ לא מדובר על מעבד שחם יותר ב-50 מעלות

אני חושב שהגיע הזמן להפסיק את מסע ההכפשות , ולהתחיל להתייחס למעבדים בצורה עיניינית

למה ? אם של כרטיס מסך אחד , חם יותר ב-10 מעלות מליבה של כרטיס מסך אחר לא עושים מזה עניין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית זה היה תלוי בעיקר עד כמה הוא מגיע רחוק באוברקלוק

ואם אתה משווה לפחות תשווה Apples To Apples

אתה לא יכול להשוות 820 ל X2 3800

להגיד שאפשר לעשות אוברקלוק ל 820 לרמה של 840 ואז להגיע למסקנה שהוא עדיף

או שתשווה ביצועים פר מחיר שזה מה שעושים רוב הזמן ואז זה 830 מול X2 3800, ואז ה 3800 עדיף

או שתשווה לפי הדירוג, ואז זה 840 (כל ליבה 3.2GHz מקביל ל 3200) מול X2 3800 וגם אז ה 3800 עדיף משתי הבחינות כספית וביצועית

הפואנטה שלי היא של אין פתרון כלכלי לכפול , ולכן זה חבל מאוד. למה קשה לי כל כך להסביר לך את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפואנטה שלי היא של אין פתרון כלכלי לכפול , ולכן זה חבל מאוד. למה קשה לי כל כך להסביר לך את זה?

אז תגיד דוגרי אל תלך סחור סחור

אין להם פתרון VALUE נכון

זה חבל מאוד נכון

אבל יש מגמת שיפור

עד לפני חודש האפשרות הכי זולה הייתה 4000 שקל על 4200+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנקודה הזאת בדיוק אני חושב שיש הגזמה , אפשר לחשוב שאם תכניס את ה-820 למארז HTPC הכל יישרף ?!

אני מבטיח לך שזה לא יקרה , סה"כ לא מדובר על מעבד שחם יותר ב-50 מעלות

אני חושב שהגיע הזמן להפסיק את מסע ההכפשות , ולהתחיל להתייחס למעבדים בצורה עיניינית

למה ? אם ליבה של כרטיס מסך אחד , חם יותר ב-10 מעלות מליבה של כרטיס מסך אחר לא עושים מזה עניין ?

אני לא אומר שהכל ישרף יתכן שהמעבד יעבוד ב DOWNCLOCK ויתכן שהוא יעבוד בטמפ' שתקצר את חייו.

לא סתם אינטל מעיפים את הארכיטקטורה הזאת לטוב ארכיטקטורה ישנה יותר(של הפנטיום 3)הם גם שמים עכשיו דגש על נושא החום וצריכת החשמל הבזבזנית.

סה"כ ה יעילים יותר במדד WATT לעוצמת חישוב, ואין צורך(ביחוד כשמדובר במחירים דומים) לרכוש את האינטל.

זה עדיין לא אומר שהאינטל במחשב עם מארז וקירור טוב לא יהיו טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...