אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי

borg

Recommended Posts

אני לרגע לא טענתי של AMD אין יתרון כרגע על אינטל.

בלי קשר לSSE3 שעד לא מזמן שום תוכנה כמעט לא תמכה בו, יש לאינטל את היתרונות שלהם.

גם היום ווניס עם SSE3 לא יתחרה בקידוד עם P4 בעל HT.

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/venice3800/6.html

ההסבר לזה שהכפול ליבה של טוב יותר הוא מכיוון שהליבה הרבה יותר מוצלחת

אבל אחת כזאת לא מספיקה למולטיטסקינג לעומת ליבה אחת של P4 שכן.

עכשיו תסביר לי בבקשה, למה החלטת שהשיפור בP4 מומהר הוא קטן?

ואיך הגעת לזה שכל היום עושה 2700 מגה הרץ? (לצורך העניין עם DFI)

1.בגלל אותו יחס של 1800/3000 ניתן לומר שהשיפור של מעבד בותו מס' MHZ של שיפור באינטל, יניב תוצאות גבוהות יותר.

2. לי יש SAN DIEGO 3700 עם ULTRA D ואני לא גאון אובר קלוק ולא שיחקתי ימים בהגדרות והגעתי ל 2890 MHZ ללא שום סטפינג מיוחד, אני מניח(כפי שאני רואה) שכל אובר קלוקר נורמאלי, יוכל להגיע ל2700 עם ה DFI, סה"כ הסטיות לא כל כך משמעותיות יש כאלה שעוברים את ה3000,ולא ניתקלתי בכאלו שנעצרו ב 2400 שלא בגלל חוסר ידע- תקן אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 209
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל, אחלה . :xyxthumbs:

הסן דייגו טובים יותר מהווניס לאוברקלוק.

הווניסים הראשונים היו מצויינים, מהשבוע ה18 ואילך, הם ממש (אבל ממש) גרועים.

גם עם כל הידע שבעולם, ברגע שהמעבד לא מסוגל, לא תגיע למהירויות כאלו.

בקשר לשיפור, אמנם השיפור על כל מגה הרץ ב גבוה יותר, אבל לא ביחס כמו שאתה מציג את זה.

מה גם שהP4 הם אוברקלוקרים מצויינים, ולאור הווניסים החדשים, כנראה שיותר קל לעשות אוברקלוק של 1000 מגה הרץ באינטל מאשר 700 ב .

בכל מקרה, הדיון הזה מזמן הלך לאיבוד (מודה באשמה)

לרוב הצרכנים יהיו בחירה טובה יותר

ולאלה שיכולים להרשות לעצמם כפול ליבה, 100% צריכים לקחת .

במקרה שלנו, פותח הת'רד רוצה ביצועי מולטיטסקינג

הייעוד של ה- הוא ניגון ושירים, קידוד של ושירים, הקלטת באמצעות כרטיס PVR, גלישה באינטרנט, הפעלת תוכנות שיתוף קבצים ומשחקים.

המחשב אמור לאפשר ניגון , קידוד סרטים, הקלטת סרטים, והפעלת תוכנות שיתוף קבצים במקביל.

לצערי, AMD64 עם אחת לא בנוי לזה.

האפשרות הטובה תהיה כפול , האפשרות הפחות טובה תהיה P4 עם HT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הבנתי גם האינטל וגם ה AMD יספקו יכולת קידוד טובה- אולי עם יתרון מזערי ולא מורגש לאינטל- ומחיר יקר יותר.

לפי מה שאני הבנתי, ל-AMD יש יתרון קטן על Intel במשחקים, בעוד של-Intel יש יתרון משמעותי על AMD בקידודים של סרטים (הבדל של כמה שעות, לפי מבחני ביצועים). כמובן שהדבר תלוי בדגם של המעבד, ויתכן שכיום המצב שונה.

כשמתכננים מחשב בעל קירור פאסיבי- נושא החום מקבל חשיבות יתרה.

כפול הליבה של AMD מצויין ואם אתה רוצה ללכת על כפול ליבה- לך רק עליו, למרות שגם בחדי הליבה הייתי (ואכן בחרתי) A.M.D

יש לך מידע לגבי מהירות קידוד של סרטים במעבדים שונים של AMD (ליבה בודדת, שתי ליבות), מול מהירות קידוד של סרטים במעבדים שונים של Intel (ליבה בודדת, שתי ליבות)?

בכל אופן, לא נראה לי שמעבד כפול ליבה נכנס בתקציב שלי.

אינטל צפויים להציג קו מעבדים חדש על בסיס הפנטיום M , ועד שיוציאו כזה- אין יותר מידי מה לחפש שם(גם מבחינת מחיר (גם מבחינת החום)

אמרו כאן שאינטל אמורה להוציא מעבדים כפולי ליבה המבוססים על Pentium M בעוד כחצי שנה. אבל, יתכן שמעבד Pentium M עם ליבה בודדת עשוי להתאים ל-HTPC עם מתאם ללוח-אם, במידה ויש לו ביצועים מספקים והוא נכנס בתקציב שלי.

בקשר ל XP 120 ראה קישור:

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=2597

זה הילד- נברא לצרכי קירור פאסיבי נאות- משומש גם ע"י אוברקלוקרים.

ה-Thermalright XP-120 נראה גוף קירור טוב (רק חבל שהוא בנוי מאלומיניום עם נחושת רק בבסיס), במחיר 265 ש"ח.

הגודל של הגוף קירור הוא 110Lx125Wx63H (נכנס במארז). השאלה היא האם הוא מספיק טוב בתור גוף קירור פאסיבי, כי כתוב באתר שמומלץ לצרף לגוף קירור הזה מאוורר שקט (30dBA) בגודל של 120Lx120Wx38H.

איזה גוף קירור עדיף: Zalman CNPS7700-Cu 120MM Fan או Thermalright XP-120?

אל תשכח שאפשר לקחת כל AMD חדש ל 2700MHZ - שם הוא בודאי מגיע לכמות החום של אינטל- וביצועיו עדיפים בהרבה בכל תחום.

אינטל לעומת זאת, אפשר להמהיר רק במעט ללא ציוד חלל, וההמהרה שלו נותנת מעט מאוד.

בהצלחה

כתבתי שאני לא מתכוון לעשות OC ב-HTPC.

לרוב הצרכנים AMD יהיו בחירה טובה יותר

ולאלה שיכולים להרשות לעצמם כפול ליבה, 100% צריכים לקחת AMD.

כפול ליבה של AMD עדיף מכפול ליבה של Intel עבור קידוד של סרטים (שוב, אני מתמקד דווקא בזה, מכיוון שלמיטב הבנתי שאר המשימות בהן אני מעוניין לא דורשות הרבה MHz)?

AMD Athlon 64 X2 Dual-Core processor 3800+ (2.0GHz) Retail BOX עולה 2,395 ש"ח.

Intel Pentium D 820 Dual Core 2.8Ghz LGA 775 Box עולה 1,691 ש"ח (הרבה יותר זול מהכפול ליבה של , ואני מניח שגם יותר חם).

כמה אמור לעלות Pentium M (ליבה בודדת) עם מתאם ללוח-אם?

במקרה שלנו, פותח הת'רד רוצה ביצועי מולטיטסקינג לצערי, AMD64 עם ליבה אחת לא בנוי לזה.

האפשרות הטובה תהיה כפול ליבה, האפשרות הפחות טובה תהיה P4 עם HT

האפשרות המועדפת היא כפול ליבה של או כפול ליבה של Intel?

האם מעבד עם ליבה בודדת מאפשר ניגון של סרטים ושירים במקביל להקלטת סרטים באמצעות כרטיס PVR (הקידוד מתבצע על הכרטיס לא על המעבד), הפעלת משחקים במקביל להקלטת סרטים? אני מניח שגלישה באינטרנט והפעלת תוכנות ניתן לבצע ברקע במקביל לפעולות הנ"ל.

במידה והדבר יהיה הכרחי, אני אוכל להעביר משימות של קידוד סרטים לשעות הלילה (כמה זמן זה אמור לקחת?), ותוכנות שיתוף קבצים למחשב ישן.

יתכן ואני אוכל להוסיף לתקציב עוד 1,000 ש"ח בערך עבור מעבד כפול ליבות (AMD/Intel?), אבל אם זה לא יהיה אפשרי, אז איזה מעבד עם בודדת (שנכנס בתקציב שלי) מומלץ, בהתאם למה שתיארתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכפולי ליבה טובים יותר בכל התחומים

אבל אם מכניסים את השיקול הכלכלי הייתי בוחר באינטל 820 (הכפול ליבה)

יש לי את המעבד כפול ליבה של ה-830 ואני רוצה להגיד שכל הדיבורים "על שני תנורים" וכו' , הם הגזמה פראית מאנשים חסרי ניסיון

נניח שמעבדי חמים יותר ב-10 מעלות , אז מה ? , סוף העולם ?!

אז תשים את הקרור של זלמן 7700 והוא יקרר לך ב-10 מעלות (לעומת קרור הסטוק)

אני שוב חוזר , כפול עדיף בכל מצב (בתנאי שהתקציב מאפשר)

Pentium M + מתאם לא יעלה פחות מה-820

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל בורג מבקש מערכת בלתי אפשרית. קרור פסיבי עם כפול ליבה שעסוק בקידודים מסיביים זה ממש לא לעניין, גם אם זה כפול ליבה של . חוצמזה, אל תשכח שהוא רוצה להכניס את הכל למארז קטן יחסית.

חוצמזה, אני בהחלט מסכים אתך. עניין ה יוצא מכל פרופורציה. כרגע אני עובד על נורטווד 3 של חבר, ופשוט תענוג. הרבה יותר "חמאה" מכל שעבדתי עליו בזמן האחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל בורג מבקש מערכת בלתי אפשרית. קרור פסיבי עם כפול ליבה שעסוק בקידודים מסיביים זה ממש לא לעניין, גם אם זה כפול ליבה של . חוצמזה, אל תשכח שהוא רוצה להכניס את הכל למארז קטן יחסית.

חוצמזה, אני בהחלט מסכים אתך. עניין ה יוצא מכל פרופורציה. כרגע אני עובד על נורטווד 3 של חבר, ופשוט תענוג. הרבה יותר "חמאה" מכל שעבדתי עליו בזמן האחרון.

אני בהחלט מסכים

קרור פסיבי זה לא משהו ששווה להתעקש עליו , בעיקר שיש קרורים אקטיביים שקטים מאוד

אני המלצתי על הזלמן 7700 בגלל שהוא נותן קרור היקפי ולא רק קרור נקודתי למעבד

לכן הוא מומלץ למארזי HTPC בנוסף על היותו שקט וגם נמוך

בהחלט עניין ה יצא מכל פרופורציה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שם דגש על קידודים מכיוון שלמיטב הבנתי, זאת המשימה היחידה הדורשת מעבד חדש (מלבד משחקים אולי). את שאר המשימות ניתן לבצע גם עם מחשב ישן יחסית (אולי לא הכי טוב). לפיכך, ההתמקדות בביצועים של קידודים נועדה לבחור את המעבד הכי זול שיש לו כמה שיותר MHz (עם תמיכה ב-SSE3) בהתאם לביצועים. אני פשוט לא יודע כמה זמן לוקח לקודד סרט (חצי שעה, שעות ספורות, כמה עשרות שעות), ומה ההבדל בזמני הקידוד בין המעבדים השונים.

כתבתי בתגובה האחרונה שניתן אולי לקחת מעבד עם ליבה בודדת (Intel או AMD), אם אפשר אז Pentium Mעם ליבה בודדת בגלל החום, ולהעביר את משימות הקידוד לשעות הלילה. השאלה היא האם אפשר לקודד סרט DVD באורך מלא ובאיכות גבוהה לקובץ DivX/XviD בגודל של 700MB במשך הלילה, או שזו משימה האורכת הרבה שעות.

OMRIJ,

המחירים של המעבדים כפולי הליבה של AMD יקרים בהרבה מאלו של Intel. מעבד כפול הליבה הכי זול של AMD יקר בכ-700 ש"ח מהמעבד כפול הליבה הכי זול של Intel.

אני מניח שאתה ממליץ על המעבדים כפולי הליבה של AMD, מכיוון שהם פולטים הרבה פחות חום, נכון?

על-מנת לקנות מעבד כפול ליבה של AMD, אני צריך להגדיל את התקציב שלי בכ-1,500 ש"ח.

במידה ואני לא אוכל להגדיל את התקציב, איזה מעבד עם ליבה בודדת כדאי לרכוש בהתאם למה שכתבתי בתגובה האחרונה שלי? רק Pentium 4 עם HT, או גם AMD (אני רוצה מעבד עם תמיכה ב-64bit)?

אני רוצה לשקול גם אפשרות של Pentium M עם ליבה בודדת ומתאם ללוח-אם, ואני מעוניין לקבל פרטים על ביצועים וקישורים רלוונטיים לגבי מחיר, אם אפשר, בבקשה.

איזה גוף קירור עדיף: Zalman CNPS7700-Cu 120MM Fan או Thermalright XP-120, והאים הם מתאימים למעבדים כפולי ליבות (אפשר גם גופי קירור אחרים, אם יש עדיפים מהם)? לגבי ה-Thermalright XP-120, האם ניתן להשתמש בו בלי מאוורר 120mm? הבחירה בגוף קירור היא עוצמת רעש מינימלית (עדיף 0dBA) בלי פגיעה בביצועים של המעבד.

lipa,

כמות החום שהמעבד מייצר משמעותית במחשב שמקורר באופן פאסיבי (גם הכרטיס מסך), ואמור להיות מאוד מאוד שקט עד כדי בלתי נשמע.

בכמה מעלות כפולי הליבה של Intel חמים יותר מכפולי הליבה של AMD? רק 10 מעלות? בטוח?

אני מאוד מעוניין בקירור פאסיבי ב-HTPC שמוצב בסלון, ולכן חשבתי על ליבה בודדת ועל Pentium M. אבל, במידה והדבר לא אפשרי או לא עונה על הדרישות, אז אני מוכן להתפשר על גוף קירור אקטיבי מאוד-מאוד שקט דוגמת ה-Zalman CNPS7700-Cu 120MM Fan או Thermalright XP-120 עם מאוורר שקט 120mm.

integral,

הבקשה המקורית שלי הייתה "מעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי", שאמור לשמש גם לקידודים (לא משימה עיקרית), ובתגובה האחרונה שלי כתבתי שאם הדבר אפשרי מבחינת אורך הזמן שקידוד של סרט אורך, אז ניתן להעביר את משימות הקידוד ללילה, בלי משימות נוספות במקביל.

בתגובות שקיבלתי בהתחלה המליצו לי על Pentium D 820.

גודל המארז הוא 435W x 150H x 458D (מארז מאלומיניום) - קצת יותר קטן ממארז MIDI ממוצע.

אני עדיין מעוניין במעבד עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי, במידה והדבר עונה על הדרישות שלי. אבל, עקב ההמלצות על כפול הליבה של , אני שוקל להגדיל את התקציב. האם כפול ליבה של יכול להסתדר במאמץ עם גוף קירור פאסיבי בגובה של 10-12 ס"מ? במידה ולא, מהו הגוף קירור היעיל ביותר והכי חשוב השקט ביותר שמתאים לו?

integral ו-lipa,

למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים כי "עניין ה- יצא מכל פרופורציה"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Borg,

על שאתה הולך , אם אתה הולך , תלך על הXP120

אין מקום לפשרות.

יש הבדלים משומעתיים בין XP120,לבין -Zalman CNPS7700-Cu 120MM Fan ..

לדעתך , לצערי, הזלמן כיום לא שווה אגורה.

הוא מסוגל להשאיר את אותו טמפ' שגוף סטוק רגיל עושה.. לידעתך.

ואני מדבר מניסיון שלי, ושל עוד לפחות חמישה פה בפורום.

ככה שהזלמן,חוץ מזה שהוא שקט,הוא לא שווה את המחיר,ולא ישפר לך ממש את הטמפ'.

בכל מקרה,אתה יכול לקחת את הXP120 עם מאוורר איכותי,ושקט של TT שעושה משהו בסביבות 18db [ממש לא מורגש,לא שומעים את זה.]

המאוורר הנ''ל זה זה כפי שזכור לי:

Thermaltake Thunderblade 120MM LED Fan Blue A1926

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני המלצתי על כפול ליבה של על פני כפול ליבה של אינטל (במידה והתקציב מאפשר) בגלל בחום.

יותר נכון בגלל שביקשת קירור פאסיבי, מה גם שבמארז הקטן שציינת, אני לא בטוח שיכנס קירור מסיבי כמו XP120 או ביגטייפון של טרמלטק.

אין בעיה לעשות קידוד של סרט שלם בלילה עם מעבד חד ליבה (פעם אחרונה שקודדתי סרט וזה היה די מזמן, זה היה על 20FPS בערך אם אני זוכר נכון)

הבחירה שלך אמורה להיות בין 531 של אינטל ל 3000/3200 של (הדותן יקר ודורש מתאם, עדיין לא הפתרון למחשב ביתי)

מפרט כזה

AMD 64 3000+ Venice 512KB L2 Cache Socket 939 Processor - TRAY 850 ¤ 1

MSI K8N Neo4 Platinum 865 ¤ 1

OCZ 512MB 400MHZ Premier CL2.5 360 ¤ 2

ZALMAN CNPS7000B-AlCu 230 ¤ 1

סה"כ: ¤ 2665

או כזה

Intel Pentium 630 64BIT 3.0GHz LGA775 2MB 1190 ¤ 1

ASUS P5LD2 LGA775 900 ¤ 1

PQI TURBO 667MHZ 1024MB DUAL CHANNEL 880 ¤ 1

ZALMAN CNPS 7700 AlCu 240 ¤ 1

סה"כ: ¤ 3210

הסיבה שלקחתי את ה7000 ולא את ה7700 של זלמן היא שהוא קטן יותר ולכן סביר יותר שיתאים למארז

מה גם שאין לך צורך בקירור מסיבי אם אתה לא מתכנן וכמובן בגלל שהוא יותר שקט (20DBA)

לי היה את הזלמן והוא מצויין אבל אתה יכול לקחת גם XP90 עם ( VANTEC STEALTH (17DBA שיתן לך ביצועים קצת יותר גבוהים.

גם למארזים למארז הייתי ממליץ על ה VANTEC STEALTH.

רציתי לקחת 531 של אבל הוא היה באותו מחיר כמו ה630 בחנות שהרכבתי ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Borg,

על שאתה הולך , אם אתה הולך , תלך על הXP120

אין מקום לפשרות.

יש הבדלים משומעתיים בין XP120,לבין -Zalman CNPS7700-Cu 120MM Fan ..

לדעתך , לצערי, הזלמן כיום לא שווה אגורה.

הוא מסוגל להשאיר את אותו טמפ' שגוף סטוק רגיל עושה.. לידעתך.

ואני מדבר מניסיון שלי, ושל עוד לפחות חמישה פה בפורום.

כל כך הרבה שטויות בהודעה אחת?

זלמן 7700CU כמו בסטוק? לא שווה אגורה?

ה ALCU שלי הרבה יותר טוב מהסטוק, וההבדל בין ה CU ל ALCU ב 7700 גדול.

כמו כן, הזלמן 7700 יהיה נמוך בגובה מה XP120 עם מאוורר (ההבדל יהיה פחות יותר העובי של המאוורר 120).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כך הרבה שטויות בהודעה אחת?

זלמן 7700CU כמו בסטוק? לא שווה אגורה?

ה ALCU שלי הרבה יותר טוב מהסטוק, וההבדל בין ה CU ל ALCU ב 7700 גדול.

כמו כן, הזלמן 7700 יהיה נמוך בגובה מה XP120 עם מאוורר (ההבדל יהיה פחות יותר העובי של המאוורר 120).

שנתווכח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...